74 Nederlandse ziekenhuizen
Binnen de NORM?
48%van de 7.064 wachttijden die ziekenhuizen op 27 oktober 2026 opgaven, valt binnen de Treeknorm.
Een jaar eerder (28 oktober 2025) was dat 50%. Van de wachttijden voor een behandeling is 1.022 van de 1.964 langer dan zeven weken. De Treeknorm is de langste wachttijd die zorgaanbieders en verzekeraars zelf aanvaardbaar noemen: vier weken voor de polikliniek en voor onderzoek, zeven weken voor een behandeling.
6 ziekenhuizen gaven in de laatste ronde geen wachttijden op: Beatrixziekenhuis (Rivas), BovenIJ, Elkerliek ziekenhuis, Jeroen Bosch Ziekenhuis, Orthopedisch Centrum Oost Nederland, St Jansdal.
Elke stip is een locatie, gekleurd naar het deel van de wachttijden van het ziekenhuis boven de norm. Wijs een stip aan voor het ziekenhuis; klik voor zijn pagina.
mediaan voor een totale knievervanging; Treeknorm 49 dagen, 40 van de 60 ziekenhuizen erboven
van alle opgegeven wachttijden voor een behandeling
ziekenhuizen zonder jaarverantwoording over 2025
Zaans Medisch Centrum: −€ 940.470 op de opbrengsten, 2025
en 343 toezichthouders, zoals het register ze vermeldt
voor 33 behandelingen, verslagjaar 2025
Terschelling; landelijk gemiddeld 7,2 km tot een ziekenhuis (2025)
gemiddelde afstand over de weg tot het dichtstbijzijnde ziekenhuis
Kies een behandeling
Per behandeling: de wachttijd bij elk ziekenhuis, hoe vaak het de behandeling uitvoert, hoeveel specialisten haar doen en hoe zij afloopt. Het getal naast een behandeling is de mediane wachttijd in Nederland.
Cardiologie
Cardiothoracale chirurgie
Chirurgie
- Alvleesklierkanker
- Aneurysma van de buikslagader
- Borstkanker
- Carpaletunnelsyndroom44 dgn
- Darmkanker
- Etalagebenen (perifeer vaatlijden)
- Galblaasverwijdering (galstenen)43 dgn
- Halsslagaderoperatie
- Kankerzorg (algemeen)
- Leveroperatie
- Liesbreukoperatie49 dgn
- Maagverkleining52 dgn
- Navelbreukoperatie53 dgn
- Operatie bij goedaardige anale aandoeningen49 dgn
- Operatie meniscus of kniebanden50 dgn
- Operaties bij kinderen
- Slokdarm- en maagkanker
- Slokdarmverwijdering25 dgn
- Spataderoperatie53 dgn
- Spoedeisende hulp
- Sterilisatie bij de man43 dgn
Dermatologie
- Endoveneuze spataderbehandeling57 dgn
- Mohs-chirurgie54 dgn
Gynaecologie
Interne geneeskunde
KNO
Kaakchirurgie
Longgeneeskunde
Neurochirurgie
Neurologie
Oogheelkunde
- Ooglidcorrectie54 dgn
- Staaroperatie49 dgn
Orthopedie
- Gebroken heup
- Heupprothese64 dgn
- Kijkoperatie van de knie42 dgn
- Knieprothese84 dgn
Plastische chirurgie
Revalidatiegeneeskunde
- Hartrevalidatie15 dgn
- Longrevalidatie12 dgn
- Revalidatie na een beroerte14 dgn
Urologie
Behandelingen zonder getal hebben geen wachttijd in de openbare gegevens; voor kanker telt de doorlooptijd binnen het ziekenhuis.
Wachttijden boven de norm
Per ziekenhuis: welk deel van zijn opgegeven wachttijden op 27 oktober 2026 langer is dan de Treeknorm. Wie de laatste ronde niet opgaf, staat bovenaan.
Boven de norm, elke twee weken
Mediane wachttijd per behandeling
6 ziekenhuizen zonder opgave in de laatste ronde
Zij gaven voor de ronde van 27 oktober 2026 geen wachttijden op en staan in geen van beide lijsten.
- BovenIJgeen wachttijden opgegeven
- Orthopedisch Centrum Oost Nederlandgeen wachttijden opgegeven
- Jeroen Bosch Ziekenhuislaatste opgave 13 oktober 2026
- St Jansdallaatste opgave 13 oktober 2026
- Beatrixziekenhuis (Rivas)laatste opgave 13 oktober 2026
- Elkerliek ziekenhuislaatste opgave 13 oktober 2026
Grootste deel boven de norm
De 10 ziekenhuizen met het grootste deel van hun wachttijden boven de Treeknorm.
- 1Amsterdam UMC47 van 62 boven de norm76%
- 2Reinier de Graaf60 van 81 boven de norm74%
- 3Martini Ziekenhuis49 van 68 boven de norm72%
- 4Canisius-Wilhelmina Ziekenhuis78 van 109 boven de norm72%
- 5Isala107 van 155 boven de norm69%
- 6Van Weel-Bethesda Ziekenhuis93 van 135 boven de norm69%
- 7Frisius MC98 van 145 boven de norm68%
- 8UMCG47 van 71 boven de norm66%
- 9Alrijne Ziekenhuis77 van 118 boven de norm65%
- 10Groene Hart Ziekenhuis65 van 100 boven de norm65%
Kleinste deel boven de norm
De 10 ziekenhuizen met het kleinste deel van hun wachttijden boven de Treeknorm.
- 1Antoni van Leeuwenhoek0 van 13 boven de norm0%
- 2Spaarne Gasthuis44 van 146 boven de norm30%
- 3Ziekenhuis Amstelland25 van 77 boven de norm32%
- 4Anna Ziekenhuis41 van 126 boven de norm33%
- 5Spectrum Oogziekenhuis ZGT1 van 3 boven de norm33%
- 6Spijkenisse Medisch Centrum29 van 86 boven de norm34%
- 7Flevoziekenhuis25 van 70 boven de norm36%
- 8Noordwest Ziekenhuisgroep48 van 128 boven de norm38%
- 9Saxenburgh Medisch Centrum50 van 130 boven de norm38%
- 10SJG Weert22 van 57 boven de norm39%
Alle ziekenhuizen
| Ziekenhuis | Boven de norm | Verloopokt 2025 – okt 2026 | Behandeling | Polikliniek | Onderzoek | Op 28 oktober 2025 | Laatste opgave |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| BovenIJAmsterdam | —0 van 0 boven de norm | — | — | — | — | nooit | |
| Orthopedisch Centrum Oost NederlandHengelo | —0 van 0 boven de norm | — | — | — | — | nooit | |
| Jeroen Bosch Ziekenhuis's-Hertogenbosch | 63%75 van 119 boven de norm | +4 procentpunt | 70% | 77% | 13% | 59% | 13 oktober 2026 |
| St JansdalHarderwijk | 47%34 van 73 boven de norm | +2 procentpunt | 30% | 56% | 40% | 44% | 13 oktober 2026 |
| Beatrixziekenhuis (Rivas)Gorinchem | 25%21 van 84 boven de norm | −13 procentpunt | 13% | 37% | 15% | 38% | 13 oktober 2026 |
| Elkerliek ziekenhuisHelmond | 25%18 van 72 boven de norm | −3 procentpunt | 11% | 55% | 17% | 28% | 13 oktober 2026 |
| Amsterdam UMCAmsterdam | 76%47 van 62 boven de norm | +34 procentpunt | 38% | 84% | 91% | — | 27 oktober 2026 |
| Reinier de GraafDelft | 74%60 van 81 boven de norm | +5 procentpunt | 86% | 80% | 12% | 69% | 27 oktober 2026 |
| Martini ZiekenhuisGroningen | 72%49 van 68 boven de norm | −1 procentpunt | 95% | 79% | 15% | 74% | 27 oktober 2026 |
| Canisius-Wilhelmina ZiekenhuisNijmegen | 72%78 van 109 boven de norm | +18 procentpunt | 45% | 79% | 73% | 54% | 27 oktober 2026 |
| IsalaZwolle | 69%107 van 155 boven de norm | +6 procentpunt | 68% | 74% | 36% | 63% | 27 oktober 2026 |
| Van Weel-Bethesda ZiekenhuisDirksland | 69%93 van 135 boven de norm | −17 procentpunt | 59% | 71% | 60% | 86% | 27 oktober 2026 |
| Frisius MCLeeuwarden | 68%98 van 145 boven de norm | +2 procentpunt | 74% | 69% | 48% | 66% | 27 oktober 2026 |
| UMCGGroningen | 66%47 van 71 boven de norm | +1 procentpunt | 70% | 64% | 67% | 65% | 27 oktober 2026 |
| Alrijne ZiekenhuisLeiderdorp | 65%77 van 118 boven de norm | −2 procentpunt | 83% | 73% | 23% | 67% | 27 oktober 2026 |
| Groene Hart ZiekenhuisGouda | 65%65 van 100 boven de norm | 0 procentpunt | 81% | 69% | 29% | 65% | 27 oktober 2026 |
| RijnstateArnhem | 65%117 van 181 boven de norm | −3 procentpunt | 67% | 77% | 24% | — | 27 oktober 2026 |
| VieCuriVenlo | 64%59 van 92 boven de norm | +14 procentpunt | 64% | 66% | 60% | — | 27 oktober 2026 |
| Ommelander Ziekenhuis GroningenScheemda | 63%62 van 98 boven de norm | +18 procentpunt | 55% | 82% | 27% | — | 27 oktober 2026 |
| Catharina ZiekenhuisEindhoven | 63%44 van 70 boven de norm | −7 procentpunt | 69% | 72% | 25% | 70% | 27 oktober 2026 |
| Wilhelmina Ziekenhuis AssenAssen | 63%54 van 86 boven de norm | +8 procentpunt | 47% | 79% | 57% | 55% | 27 oktober 2026 |
| Dijklander ZiekenhuisHoorn | 62%111 van 178 boven de norm | +12 procentpunt | 48% | 78% | 5% | 51% | 27 oktober 2026 |
| Nij SmellingheDrachten | 61%46 van 75 boven de norm | +4 procentpunt | 88% | 61% | 29% | 57% | 27 oktober 2026 |
| IJsselland ZiekenhuisCapelle aan den IJssel | 60%81 van 134 boven de norm | +5 procentpunt | 53% | 67% | 50% | 55% | 27 oktober 2026 |
| TreantEmmen | 60%99 van 166 boven de norm | +6 procentpunt | 57% | 67% | 29% | 53% | 27 oktober 2026 |
| AmphiaBreda | 59%51 van 86 boven de norm | +2 procentpunt | 68% | 56% | 47% | — | 27 oktober 2026 |
| HagaZiekenhuisDen Haag | 59%68 van 115 boven de norm | +19 procentpunt | 63% | 57% | 63% | 40% | 27 oktober 2026 |
| RadboudumcNijmegen | 58%47 van 81 boven de norm | +6 procentpunt | 54% | 74% | 0% | — | 27 oktober 2026 |
| St. Antonius ZiekenhuisNieuwegein | 56%114 van 204 boven de norm | +4 procentpunt | 72% | 57% | 37% | 52% | 27 oktober 2026 |
| Deventer ZiekenhuisDeventer | 55%56 van 101 boven de norm | +4 procentpunt | 43% | 59% | 58% | 51% | 27 oktober 2026 |
| BernhovenUden | 55%38 van 69 boven de norm | +2 procentpunt | 59% | 52% | 60% | 53% | 27 oktober 2026 |
| Haaglanden Medisch CentrumDen Haag | 55%96 van 176 boven de norm | −1 procentpunt | 60% | 54% | 47% | 55% | 27 oktober 2026 |
| Medisch Spectrum TwenteEnschede | 54%56 van 103 boven de norm | +11 procentpunt | 73% | 53% | 29% | 43% | 27 oktober 2026 |
| Ikazia ZiekenhuisRotterdam | 54%69 van 127 boven de norm | +13 procentpunt | 44% | 67% | 25% | 41% | 27 oktober 2026 |
| Meander Medisch CentrumAmersfoort | 54%66 van 122 boven de norm | +4 procentpunt | 68% | 52% | 35% | 50% | 27 oktober 2026 |
| UMC UtrechtUtrecht | 54%28 van 52 boven de norm | +23 procentpunt | 67% | 61% | 0% | 31% | 27 oktober 2026 |
| OLVGAmsterdam | 53%52 van 98 boven de norm | −10 procentpunt | 72% | 52% | 0% | 63% | 27 oktober 2026 |
| Erasmus MCRotterdam | 53%37 van 70 boven de norm | −2 procentpunt | 29% | 60% | 64% | 55% | 27 oktober 2026 |
| Elisabeth-TweeSteden ZiekenhuisTilburg | 53%75 van 142 boven de norm | −4 procentpunt | 83% | 53% | 36% | 57% | 27 oktober 2026 |
| Franciscus Gasthuis & VlietlandRotterdam | 53%80 van 152 boven de norm | −12 procentpunt | 73% | 47% | 41% | 65% | 27 oktober 2026 |
| Sint MaartenskliniekUbbergen | 51%26 van 51 boven de norm | −20 procentpunt | 55% | 56% | 25% | 71% | 27 oktober 2026 |
| Antonius SneekSneek | 51%33 van 65 boven de norm | +8 procentpunt | 50% | 61% | 11% | 43% | 27 oktober 2026 |
| Oogziekenhuis RotterdamRotterdam | 50%2 van 4 boven de norm | 0 procentpunt | 50% | 50% | — | 50% | 27 oktober 2026 |
| Ziekenhuis RivierenlandTiel | 49%55 van 112 boven de norm | −5 procentpunt | 67% | 51% | 27% | 54% | 27 oktober 2026 |
| Slingeland ZiekenhuisDoetinchem | 49%39 van 80 boven de norm | −11 procentpunt | 24% | 58% | 73% | 59% | 27 oktober 2026 |
| Maastricht UMC+Maastricht | 49%33 van 68 boven de norm | 0 procentpunt | 68% | 54% | 0% | 48% | 27 oktober 2026 |
| Streekziekenhuis Koningin BeatrixWinterswijk | 48%55 van 114 boven de norm | +9 procentpunt | 37% | 59% | 31% | 39% | 27 oktober 2026 |
| Gelre ziekenhuizenApeldoorn | 48%90 van 189 boven de norm | +9 procentpunt | 27% | 62% | 53% | 39% | 27 oktober 2026 |
| Laurentius ZiekenhuisRoermond | 48%38 van 80 boven de norm | +3 procentpunt | 52% | 58% | 13% | 45% | 27 oktober 2026 |
| Máxima MCVeldhoven | 47%32 van 68 boven de norm | +6 procentpunt | 9% | 69% | 57% | 41% | 27 oktober 2026 |
| Ziekenhuisgroep TwenteAlmelo | 47%46 van 98 boven de norm | +4 procentpunt | 31% | 65% | 5% | 43% | 27 oktober 2026 |
| Zaans Medisch CentrumZaandam | 47%42 van 90 boven de norm | +11 procentpunt | 59% | 49% | 13% | 36% | 27 oktober 2026 |
| Ziekenhuis Gelderse ValleiEde | 47%35 van 75 boven de norm | +5 procentpunt | 20% | 61% | 57% | 42% | 27 oktober 2026 |
| ZuyderlandHeerlen | 45%68 van 150 boven de norm | −6 procentpunt | 54% | 46% | 17% | — | 27 oktober 2026 |
| Albert Schweitzer ziekenhuisDordrecht | 45%57 van 128 boven de norm | −7 procentpunt | 50% | 45% | 33% | 52% | 27 oktober 2026 |
| Bravis ziekenhuisRoosendaal | 44%28 van 63 boven de norm | +1 procentpunt | 42% | 53% | 22% | 44% | 27 oktober 2026 |
| LUMCLeiden | 44%18 van 41 boven de norm | −7 procentpunt | — | 43% | 50% | 51% | 27 oktober 2026 |
| Rode Kruis ZiekenhuisBeverwijk | 43%30 van 69 boven de norm | +6 procentpunt | 69% | 32% | 8% | 38% | 27 oktober 2026 |
| Admiraal De Ruyter ZiekenhuisGoes | 43%37 van 87 boven de norm | −17 procentpunt | 58% | 48% | 21% | 59% | 27 oktober 2026 |
| ZorgSaam ZiekenhuisTerneuzen | 41%17 van 41 boven de norm | +25 procentpunt | 67% | 50% | 8% | 17% | 27 oktober 2026 |
| Maasstad ZiekenhuisRotterdam | 41%35 van 85 boven de norm | −18 procentpunt | 52% | 33% | 27% | 59% | 27 oktober 2026 |
| Maasziekenhuis PanteinBeugen | 41%25 van 61 boven de norm | −7 procentpunt | 38% | 52% | 20% | 48% | 27 oktober 2026 |
| DiakonessenhuisUtrecht | 40%60 van 151 boven de norm | +13 procentpunt | 75% | 23% | 25% | 26% | 27 oktober 2026 |
| Tergooi MCHilversum | 39%34 van 88 boven de norm | −2 procentpunt | 33% | 50% | 20% | 41% | 27 oktober 2026 |
| SJG WeertWeert | 39%22 van 57 boven de norm | +4 procentpunt | 50% | 42% | 15% | 35% | 27 oktober 2026 |
| Saxenburgh Medisch CentrumHardenberg | 38%50 van 130 boven de norm | +1 procentpunt | 25% | 53% | 0% | 38% | 27 oktober 2026 |
| Noordwest ZiekenhuisgroepAlkmaar | 38%48 van 128 boven de norm | +1 procentpunt | 52% | 38% | 5% | 36% | 27 oktober 2026 |
| FlevoziekenhuisAlmere | 36%25 van 70 boven de norm | +4 procentpunt | 16% | 44% | 40% | 31% | 27 oktober 2026 |
| Spijkenisse Medisch CentrumSpijkenisse | 34%29 van 86 boven de norm | −15 procentpunt | 20% | 38% | 44% | 49% | 27 oktober 2026 |
| Spectrum Oogziekenhuis ZGTAlmelo | 33%1 van 3 boven de norm | −17 procentpunt | 100% | 0% | — | 50% | 27 oktober 2026 |
| Anna ZiekenhuisGeldrop | 33%41 van 126 boven de norm | −3 procentpunt | 14% | 54% | 0% | 36% | 27 oktober 2026 |
| Ziekenhuis AmstellandAmstelveen | 32%25 van 77 boven de norm | −13 procentpunt | 5% | 42% | 46% | — | 27 oktober 2026 |
| Spaarne GasthuisHaarlem | 30%44 van 146 boven de norm | −6 procentpunt | 43% | 37% | 0% | 36% | 27 oktober 2026 |
| Antoni van LeeuwenhoekAmsterdam | 0%0 van 13 boven de norm | 0 procentpunt | 0% | 0% | — | 0% | 27 oktober 2026 |
Elke wachttijd van elke locatie telt één keer: een ziekenhuis met drie locaties telt een behandeling drie keer, zoals drie patiënten haar daar treffen.
Geld
De jaarrekening 2025 van elk ziekenhuis: 1 met verlies, 2 zonder jaarverantwoording. Laagste marge eerst; zonder jaarrekening staat bovenaan.
Gemiddeld had een algemeen ziekenhuis in 2024 een solvabiliteit van 36% en een rentabiliteit van 2%.
Opbrengsten per ziekenhuis, 2025
Marge per ziekenhuis, 2025
Marge en wachttijden, 2025
De sector, 2015–2024
Solvabiliteit
Rentabiliteit
Alle ziekenhuizen
| Ziekenhuis | Opbrengsten | Resultaat | Marge | Solvabiliteit | Zorgverleners | Verzuim | Lang open vacatures |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| BernhovenUden | Geen jaarverantwoording over 2025. Laatste: 2024. | ||||||
| Spectrum Oogziekenhuis ZGTAlmelo | Geen jaarverantwoording over 2025. Geen eerdere jaarverantwoording. | ||||||
| Zaans Medisch CentrumZaandam | € 236 mln | −€ 940.470 | -0,4% | 17,0% | 967 | 6,9% | 11 |
| HagaZiekenhuisDen Haag | € 847 mln | € 379.003 | 0,0% | 24,6% | 4.061 | 7,5% | 109 |
| Frisius MCLeeuwarden | € 687 mln | € 2,1 mln | 0,3% | 34,5% | 3.683 | 5,5% | 6 |
| Ziekenhuis Gelderse ValleiEde | € 331 mln | € 1,5 mln | 0,5% | 29,4% | 1.820 | 5,0% | 5 |
| Máxima MCVeldhoven | € 440 mln | € 2,2 mln | 0,5% | 42,1% | 2.805 | 6,3% | 4 |
| Maastricht UMC+Maastricht | € 1,2 mld | € 6,5 mln | 0,5% | 40,5% | 4.446 | 5,5% | 5 |
| Laurentius ZiekenhuisRoermond | € 230 mln | € 1,6 mln | 0,7% | 45,2% | 1.076 | 8,3% | 4 |
| Tergooi MCHilversum | € 378 mln | € 2,7 mln | 0,7% | 30,7% | 2.417 | 6,9% | 35 |
| IJsselland ZiekenhuisCapelle aan den IJssel | € 260 mln | € 1,9 mln | 0,7% | 29,0% | 1.609 | 6,5% | 25 |
| Amsterdam UMCAmsterdam | € 2,7 mld | € 24 mln | 0,9% | 34,0% | 8.526 | 6,8% | 99 |
| VieCuriVenlo | € 401 mln | € 4,0 mln | 1,0% | 23,4% | 130 | 5,9% | 22 |
| Orthopedisch Centrum Oost NederlandHengelo | € 55 mln | € 563.236 | 1,0% | 61,8% | 256 | 7,0% | 0 |
| FlevoziekenhuisAlmere | € 281 mln | € 3,1 mln | 1,1% | 24,2% | 1.836 | 7,2% | 46 |
| Antoni van LeeuwenhoekAmsterdam | € 540 mln | € 6,2 mln | 1,2% | 26,7% | 1.767 | 6,4% | 62 |
| ZuyderlandHeerlen | € 1,1 mld | € 13 mln | 1,2% | 27,7% | 9.480 | 7,8% | 211 |
| Franciscus Gasthuis & VlietlandRotterdam | € 610 mln | € 7,7 mln | 1,3% | 39,6% | 3.502 | 6,9% | 14 |
| LUMCLeiden | € 1,3 mld | € 16 mln | 1,3% | 39,8% | 6.062 | 4,9% | 43 |
| RijnstateArnhem | € 653 mln | € 8,4 mln | 1,3% | 27,5% | — | — | — |
| UMCGGroningen | € 1,8 mld | € 24 mln | 1,4% | 37,5% | 6.279 | 7,1% | 42 |
| Canisius-Wilhelmina ZiekenhuisNijmegen | € 424 mln | € 5,7 mln | 1,4% | 32,3% | 2.481 | 6,0% | 20 |
| Deventer ZiekenhuisDeventer | € 326 mln | € 4,4 mln | 1,4% | 45,9% | 1.662 | 6,8% | 32 |
| Ommelander Ziekenhuis GroningenScheemda | € 200 mln | € 2,8 mln | 1,4% | 21,7% | 897 | 6,1% | 16 |
| TreantEmmen | € 441 mln | € 6,3 mln | 1,4% | 27,5% | — | — | — |
| OLVGAmsterdam | € 882 mln | € 13 mln | 1,5% | 33,3% | 4.842 | 6,8% | 347 |
| Spijkenisse Medisch CentrumSpijkenisse | € 77 mln | € 1,2 mln | 1,5% | 37,6% | 834 | 8,0% | 6 |
| SJG WeertWeert | € 145 mln | € 2,2 mln | 1,5% | 30,4% | 689 | 6,0% | 0 |
| Maasziekenhuis PanteinBeugen | € 136 mln | € 2,1 mln | 1,5% | 17,5% | — | — | — |
| ZorgSaam ZiekenhuisTerneuzen | € 186 mln | € 3,0 mln | 1,6% | 35,9% | — | — | — |
| Alrijne ZiekenhuisLeiderdorp | € 474 mln | € 7,7 mln | 1,6% | 31,1% | 2.740 | 8,3% | 0 |
| Reinier de GraafDelft | € 443 mln | € 7,3 mln | 1,6% | 39,4% | 2.366 | 6,6% | 5 |
| Wilhelmina Ziekenhuis AssenAssen | € 209 mln | € 3,6 mln | 1,7% | 38,1% | 995 | 6,8% | 3 |
| Jeroen Bosch Ziekenhuis's-Hertogenbosch | € 595 mln | € 10 mln | 1,8% | 33,5% | 3.055 | 6,4% | 1 |
| Antonius SneekSneek | € 242 mln | € 4,2 mln | 1,8% | 50,4% | 1.984 | 6,5% | 7 |
| Anna ZiekenhuisGeldrop | € 260 mln | € 4,7 mln | 1,8% | 40,9% | 1.670 | 6,6% | 47 |
| Gelre ziekenhuizenApeldoorn | € 473 mln | € 8,5 mln | 1,8% | 35,2% | 1.531 | 7,6% | 22 |
| IsalaZwolle | € 982 mln | € 20 mln | 2,0% | 33,2% | 4.397 | 6,4% | 6 |
| Ziekenhuis AmstellandAmstelveen | € 170 mln | € 3,4 mln | 2,0% | 30,3% | 790 | 9,4% | 50 |
| RadboudumcNijmegen | € 1,6 mld | € 33 mln | 2,0% | 31,8% | 7.500 | 5,1% | 53 |
| BovenIJAmsterdam | € 149 mln | € 3,0 mln | 2,0% | 44,6% | 903 | 6,4% | 20 |
| Ziekenhuisgroep TwenteAlmelo | € 474 mln | € 9,7 mln | 2,0% | 43,3% | 2.634 | 6,3% | 16 |
| Ziekenhuis RivierenlandTiel | € 193 mln | € 4,0 mln | 2,1% | 40,7% | 1.117 | 8,1% | 8 |
| St JansdalHarderwijk | € 343 mln | € 7,2 mln | 2,1% | 30,3% | 2.746 | 7,0% | 5 |
| St. Antonius ZiekenhuisNieuwegein | € 894 mln | € 19 mln | 2,1% | 43,6% | 4.426 | 5,6% | 25 |
| UMC UtrechtUtrecht | € 1,8 mld | € 38 mln | 2,2% | 44,7% | 476 | 5,1% | 66 |
| Ikazia ZiekenhuisRotterdam | € 254 mln | € 5,6 mln | 2,2% | 35,0% | 920 | 7,1% | 13 |
| Meander Medisch CentrumAmersfoort | € 480 mln | € 11 mln | 2,2% | 38,9% | 2.792 | 6,1% | 21 |
| Admiraal De Ruyter ZiekenhuisGoes | € 312 mln | € 7,0 mln | 2,2% | 43,0% | 1.415 | 6,0% | 6 |
| Dijklander ZiekenhuisHoorn | € 447 mln | € 10 mln | 2,3% | 35,3% | 2.613 | 6,7% | 24 |
| Haaglanden Medisch CentrumDen Haag | € 628 mln | € 15 mln | 2,4% | 49,2% | 2.927 | 7,0% | 22 |
| Van Weel-Bethesda ZiekenhuisDirksland | € 155 mln | € 3,9 mln | 2,5% | 51,5% | — | — | — |
| Albert Schweitzer ziekenhuisDordrecht | € 544 mln | € 14 mln | 2,6% | 56,9% | 2.405 | 6,1% | 21 |
| Maasstad ZiekenhuisRotterdam | € 535 mln | € 14 mln | 2,6% | 36,3% | 2.660 | 7,0% | 87 |
| Oogziekenhuis RotterdamRotterdam | € 80 mln | € 2,1 mln | 2,6% | 59,1% | 216 | 9,4% | 4 |
| DiakonessenhuisUtrecht | € 391 mln | € 11 mln | 2,7% | 37,2% | 2.503 | 7,5% | 18 |
| Saxenburgh Medisch CentrumHardenberg | € 208 mln | € 5,7 mln | 2,7% | 25,9% | 1.141 | 7,4% | 7 |
| Rode Kruis ZiekenhuisBeverwijk | € 218 mln | € 6,1 mln | 2,8% | 29,5% | 1.346 | 6,1% | 0 |
| Nij SmellingheDrachten | € 218 mln | € 6,3 mln | 2,9% | 50,1% | 1.425 | 5,1% | 1 |
| Noordwest ZiekenhuisgroepAlkmaar | € 688 mln | € 20 mln | 3,0% | 31,2% | 2.654 | 5,8% | 45 |
| Bravis ziekenhuisRoosendaal | € 448 mln | € 14 mln | 3,0% | 44,2% | 2.365 | 5,5% | 13 |
| Martini ZiekenhuisGroningen | € 492 mln | € 15 mln | 3,1% | 41,8% | 2.686 | 6,5% | 9 |
| Groene Hart ZiekenhuisGouda | € 317 mln | € 9,9 mln | 3,1% | 37,4% | 1.563 | 6,1% | 8 |
| Medisch Spectrum TwenteEnschede | € 603 mln | € 19 mln | 3,2% | 23,6% | 2.332 | 5,6% | 11 |
| Elkerliek ziekenhuisHelmond | € 263 mln | € 8,5 mln | 3,2% | 49,0% | 1.492 | 6,6% | 9 |
| Slingeland ZiekenhuisDoetinchem | € 240 mln | € 7,8 mln | 3,3% | 36,6% | 1.143 | 6,4% | 2 |
| Spaarne GasthuisHaarlem | € 624 mln | € 24 mln | 3,8% | 52,6% | 3.348 | 6,6% | 126 |
| Elisabeth-TweeSteden ZiekenhuisTilburg | € 735 mln | € 29 mln | 4,0% | 50,2% | 3.632 | 5,1% | 24 |
| AmphiaBreda | € 708 mln | € 29 mln | 4,1% | 42,2% | 2.166 | 6,8% | 53 |
| Erasmus MCRotterdam | € 2,6 mld | € 116 mln | 4,4% | 40,9% | 9.638 | 6,1% | 238 |
| Streekziekenhuis Koningin BeatrixWinterswijk | € 168 mln | € 8,5 mln | 5,0% | 57,4% | 878 | 5,1% | 0 |
| Beatrixziekenhuis (Rivas)Gorinchem | € 370 mln | € 19 mln | 5,2% | 43,2% | 3.209 | 7,7% | 44 |
| Catharina ZiekenhuisEindhoven | € 629 mln | € 33 mln | 5,3% | 51,3% | 2.727 | 6,0% | 47 |
| Sint MaartenskliniekUbbergen | € 227 mln | € 21 mln | 9,4% | 39,8% | 877 | 7,6% | 2 |
Zorgverleners: het gemiddelde aantal personen in de zorg, zoals het ziekenhuis het opgeeft. Lang open: vacatures die drie maanden of langer openstaan.
Hoe ver het ziekenhuis is
Gemiddeld woont een Nederlander 7,2 km over de weg van het dichtstbijzijnde ziekenhuis (2025). De vijftien gemeenten van de 342 die het verst weg liggen:
| # | Gemeente | Afstand | Ziekenhuizen binnen 20 km |
|---|---|---|---|
| 1 | Terschelling | 67,7 km | 0 |
| 2 | Vlieland | 61,0 km | 0 |
| 3 | Schiermonnikoog | 57,5 km | 0 |
| 4 | Ameland | 46,0 km | 0 |
| 5 | Noordoostpolder | 33,0 km | 0 |
| 6 | Urk | 30,2 km | 0 |
| 7 | Schouwen-Duiveland | 27,3 km | 0,1 |
| 8 | Harlingen | 26,7 km | 0 |
| 9 | Noardeast-Fryslân | 25,4 km | 0,1 |
| 10 | Elburg | 21,9 km | 0,1 |
| 11 | Dantumadiel | 20,8 km | 0,3 |
| 12 | Eemsdelta | 20,8 km | 0,3 |
| 13 | Het Hogeland | 20,4 km | 0,8 |
| 14 | Ooststellingwerf | 20,3 km | 0,3 |
| 15 | Hollands Kroon | 20,1 km | 0,5 |
Gemiddelde afstand over de weg van alle woningen in de gemeente tot het dichtstbijzijnde ziekenhuis, zonder buitenpoliklinieken.
Gemeenten naar afstand tot een ziekenhuis, in km
Alle ziekenhuizen
74 ziekenhuizen. Per ziekenhuis een eigen pagina met locaties, wachttijden, kwaliteit, jaarrekeningen, personeel, bestuur en parkeren.
| Ziekenhuis | Soort | Locaties | Bestuurders | Parkeren per uur |
|---|---|---|---|---|
| Admiraal De Ruyter ZiekenhuisGoes | Algemeen ziekenhuis | 3 | 2 | € 1,50 |
| Albert Schweitzer ziekenhuisDordrecht | Algemeen ziekenhuis | 4 | 3 | € 1,80 |
| Alrijne ZiekenhuisLeiderdorp | Algemeen ziekenhuis | 3 | 3 | € 2,07 |
| AmphiaBreda | Algemeen ziekenhuis | 1 | 3 | € 2,56 |
| Amsterdam UMCAmsterdam | Universitair medisch centrum | 2 | 5 | € 3 |
| Anna ZiekenhuisGeldrop | Algemeen ziekenhuis | 2 | 3 | € 2 |
| Antoni van LeeuwenhoekAmsterdam | Categoraal ziekenhuis | 1 | 5 | € 2,70 |
| Antonius SneekSneek | Algemeen ziekenhuis | 2 | 1 | € 1,50 |
| Beatrixziekenhuis (Rivas)Gorinchem | Algemeen ziekenhuis | 1 | 2 | € 2 |
| BernhovenUden | Algemeen ziekenhuis | 2 | 0 | € 1,25 |
| BovenIJAmsterdam | Algemeen ziekenhuis | 0 | 2 | € 1,66 |
| Bravis ziekenhuisRoosendaal | Algemeen ziekenhuis | 1 | 2 | € 1,50 |
| Canisius-Wilhelmina ZiekenhuisNijmegen | Algemeen ziekenhuis | 3 | 2 | € 1,80 |
| Catharina ZiekenhuisEindhoven | Algemeen ziekenhuis | 1 | 1 | € 1,22 |
| Deventer ZiekenhuisDeventer | Algemeen ziekenhuis | 3 | 2 | € 2 |
| DiakonessenhuisUtrecht | Algemeen ziekenhuis | 3 | 3 | € 5,30 |
| Dijklander ZiekenhuisHoorn | Algemeen ziekenhuis | 4 | 3 | € 1,50 |
| Elisabeth-TweeSteden ZiekenhuisTilburg | Algemeen ziekenhuis | 4 | 3 | € 2 |
| Elkerliek ziekenhuisHelmond | Algemeen ziekenhuis | 2 | 2 | € 1,44 |
| Erasmus MCRotterdam | Universitair medisch centrum | 2 | 2 | € 4,40 |
| FlevoziekenhuisAlmere | Algemeen ziekenhuis | 1 | 2 | € 3,15 |
| Franciscus Gasthuis & VlietlandRotterdam | Algemeen ziekenhuis | 5 | 3 | € 3,30 |
| Frisius MCLeeuwarden | Algemeen ziekenhuis | 4 | 4 | € 1,50 |
| Gelre ziekenhuizenApeldoorn | Algemeen ziekenhuis | 2 | 3 | € 2 |
| Groene Hart ZiekenhuisGouda | Algemeen ziekenhuis | 4 | 2 | € 2,50 |
| Haaglanden Medisch CentrumDen Haag | Algemeen ziekenhuis | 3 | 3 | € 3,30 |
| HagaZiekenhuisDen Haag | Algemeen ziekenhuis | 2 | 3 | € 2,40 |
| IJsselland ZiekenhuisCapelle aan den IJssel | Algemeen ziekenhuis | 4 | 2 | — |
| Ikazia ZiekenhuisRotterdam | Algemeen ziekenhuis | 3 | 2 | — |
| IsalaZwolle | Algemeen ziekenhuis | 5 | 3 | € 2,10 |
| Jeroen Bosch Ziekenhuis's-Hertogenbosch | Algemeen ziekenhuis | 5 | 4 | € 2,95 |
| LUMCLeiden | Universitair medisch centrum | 1 | 1 | € 2,80 |
| Laurentius ZiekenhuisRoermond | Algemeen ziekenhuis | 2 | 1 | € 1,90 |
| Maasstad ZiekenhuisRotterdam | Algemeen ziekenhuis | 1 | 3 | € 3,53 |
| Maastricht UMC+Maastricht | Universitair medisch centrum | 1 | 5 | € 1,20 |
| Maasziekenhuis PanteinBeugen | Algemeen ziekenhuis | 1 | 1 | € 2 |
| Martini ZiekenhuisGroningen | Algemeen ziekenhuis | 1 | 2 | € 3 |
| Meander Medisch CentrumAmersfoort | Algemeen ziekenhuis | 3 | 2 | € 2,50 |
| Medisch Spectrum TwenteEnschede | Algemeen ziekenhuis | 3 | 4 | € 3,35 |
| Máxima MCVeldhoven | Algemeen ziekenhuis | 1 | 3 | € 1,20 |
| Nij SmellingheDrachten | Algemeen ziekenhuis | 1 | 1 | € 1,50 |
| Noordwest ZiekenhuisgroepAlkmaar | Algemeen ziekenhuis | 3 | 3 | € 2,27 |
| OLVGAmsterdam | Algemeen ziekenhuis | 3 | 5 | € 6 |
| Ommelander Ziekenhuis GroningenScheemda | Algemeen ziekenhuis | 1 | 2 | € 0 |
| Oogziekenhuis RotterdamRotterdam | Categoraal ziekenhuis | 1 | 1 | — |
| Orthopedisch Centrum Oost NederlandHengelo | Categoraal ziekenhuis | 0 | 2 | € 2 |
| RadboudumcNijmegen | Universitair medisch centrum | 1 | 5 | € 2,90 |
| Reinier de GraafDelft | Algemeen ziekenhuis | 3 | 2 | € 3 |
| RijnstateArnhem | Algemeen ziekenhuis | 5 | 1 | € 3 |
| Rode Kruis ZiekenhuisBeverwijk | Algemeen ziekenhuis | 2 | 2 | € 1,65 |
| SJG WeertWeert | Algemeen ziekenhuis | 4 | 2 | € 1,90 |
| Saxenburgh Medisch CentrumHardenberg | Algemeen ziekenhuis | 4 | 2 | € 1,70 |
| Sint MaartenskliniekUbbergen | Categoraal ziekenhuis | 9 | 2 | € 2,10 |
| Slingeland ZiekenhuisDoetinchem | Algemeen ziekenhuis | 2 | 2 | € 2,50 |
| Spaarne GasthuisHaarlem | Algemeen ziekenhuis | 3 | 3 | € 2 |
| Spectrum Oogziekenhuis ZGTAlmelo | Categoraal ziekenhuis | 1 | 0 | — |
| Spijkenisse Medisch CentrumSpijkenisse | Algemeen ziekenhuis | 3 | 2 | € 2,40 |
| St JansdalHarderwijk | Algemeen ziekenhuis | 1 | 2 | € 2,10 |
| St. Antonius ZiekenhuisNieuwegein | Algemeen ziekenhuis | 5 | 3 | € 2,65 |
| Streekziekenhuis Koningin BeatrixWinterswijk | Algemeen ziekenhuis | 3 | 1 | € 1 |
| Tergooi MCHilversum | Algemeen ziekenhuis | 1 | 2 | € 2,60 |
| TreantEmmen | Algemeen ziekenhuis | 3 | 1 | € 1,90 |
| UMC UtrechtUtrecht | Universitair medisch centrum | 2 | 3 | € 3 |
| UMCGGroningen | Universitair medisch centrum | 1 | 1 | € 3,33 |
| Van Weel-Bethesda ZiekenhuisDirksland | Algemeen ziekenhuis | 5 | 2 | € 0 |
| VieCuriVenlo | Algemeen ziekenhuis | 3 | 2 | € 2,46 |
| Wilhelmina Ziekenhuis AssenAssen | Algemeen ziekenhuis | 1 | 2 | € 1,80 |
| Zaans Medisch CentrumZaandam | Algemeen ziekenhuis | 1 | 2 | € 3,40 |
| Ziekenhuis AmstellandAmstelveen | Algemeen ziekenhuis | 1 | 2 | € 2 |
| Ziekenhuis Gelderse ValleiEde | Algemeen ziekenhuis | 1 | 2 | € 2,60 |
| Ziekenhuis RivierenlandTiel | Algemeen ziekenhuis | 2 | 3 | € 2,60 |
| Ziekenhuisgroep TwenteAlmelo | Algemeen ziekenhuis | 2 | 3 | € 2 |
| ZorgSaam ZiekenhuisTerneuzen | Algemeen ziekenhuis | 1 | 1 | € 0 |
| ZuyderlandHeerlen | Algemeen ziekenhuis | 4 | 3 | € 1,80 |
Werkwijze
Wachttijden
Elk ziekenhuis geeft elke twee weken op hoe lang patiënten wachten, per locatie en per behandeling, polikliniek en onderzoek; die opgaven zijn openbaar. Telt: de laatste opgave van elke locatie in de vier weken tot 27 oktober 2026. Waar minder dan vijf patiënten waren, geeft het ziekenhuis geen getal. De norm is de Treeknorm: vier weken voor de polikliniek en voor onderzoek, zeven weken voor een behandeling. Een ziekenhuis dat de laatste ronde niet opgaf, staat bovenaan.
Kwaliteit
De verplichte kwaliteitsindicatoren van elk ziekenhuis zijn openbaar. Per behandeling tonen wij hoe vaak het ziekenhuis haar uitvoerde, hoeveel specialisten haar doen en hoe zij afliep – complicaties, sterfte, heroperaties – over verslagjaar 2025, zoals de ziekenhuizen ze zelf aanleverden. Een gemiddelde of mediaan van nul geldt als geen opgave.
Geld
Ziekenhuizen maken hun jaarverantwoording openbaar. Wij lezen opbrengsten, lasten, resultaat, eigen vermogen en balanstotaal; geconsolideerd waar het ziekenhuis die cijfers aanleverde. Solvabiliteit is eigen vermogen gedeeld door het balanstotaal. De sectorgemiddelden komen uit de openbare statistiek. De jaarverantwoording over 2025 moest uiterlijk 1 juni van het jaar erna binnen zijn; een ziekenhuis zonder staat bovenaan.
Bestuur
Bestuurders en toezichthouders zoals het register ze vermeldt bij de jaarverantwoording van het ziekenhuis, met de datum waarop zij begonnen. Hun bezoldiging staat in de jaarrekening zelf en is hier niet opgenomen.
Afstand
De openbare statistiek geeft voor elke woning de afstand over de weg tot het dichtstbijzijnde ziekenhuis, zonder buitenpoliklinieken, als gemiddelde per gemeente (2025). Op de pagina van een behandeling berekent uw browser de afstand hemelsbreed vanaf het midden van de plaats die u kiest; er gaat niets naar een server.
Elk kwartaal
De cijfers worden elk kwartaal opnieuw opgehaald en berekend; deze versie is van 3 november 2026. Parkeertarieven zijn gelezen op de eigen website van elk ziekenhuis. Sectorgemiddelden en afstand tot een ziekenhuis: CBS, CC BY 4.0.