BudgetState Ziekenhuizen / Behandelingen / Orthopedie
Orthopedie
Knieprothese
Bij 40 van de 60 ziekenhuizen is de kortste wachttijd langer dan de Treeknorm van 49 dagen; de mediaan is 84 dagen (27 oktober 2026). Het langst wacht u bij Maastricht UMC+: 240 dagen. Een jaar eerder was de mediaan 73 dagen.
Kwaliteitscijfers verslagjaar 2025: 8 indicatoren, zoals de ziekenhuizen ze aanleverden.
binnen de Treeknormerboven, tot anderhalf keermeer dan anderhalf keer
Elke stip is de locatie die de wachttijd opgaf, gekleurd naar de Treeknorm. Wijs een stip aan voor de wachttijd; klik voor het ziekenhuis.
Mediane wachttijd, elke twee weken
Wachttijd per ziekenhuis, kortste eerst
Alle ziekenhuizen
Sorteert op afstand; uw keuze blijft in uw browser.
binnen de Treeknormerboven, tot anderhalf keermeer dan anderhalf keergeen opgave
| Ziekenhuis | Afstand | WachttijdTreeknorm: 49 dagen | Aantal totale knieprothesesaantal per jaar | Aantal halve knieprothesesaantal per jaar | Orthopedisch chirurgen die knierevisies uitvoerenaantal specialisten | Orthopedisch chirurgen die knieprotheses plaatsenaantal specialisten | Diepe wondinfectie binnen 90 dagenlager is beter | Gemiddelde verbetering kniescore (OKS) na 12 maandenhoger is beter | Gemiddelde afname pijn bij bewegen na 12 maandenhoger is beter | Revisie binnen 3 jaar (gecorrigeerd)lager is beter |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Nederlandmediaan van de ziekenhuizen | 84 dgn | 310 | 79 | 3 | 5 | 0,4% | 15,3 | 4,9 | 1,3% | |
| Noordwest ZiekenhuisgroepAlkmaar | 14 dgn | 514 | 349 | 3 | 8 | 0,4% | 14,7 | 4,3 | 1,0% | |
| Anna ZiekenhuisGeldrop | 20 dgn | 756 | 216 | 6 | 5 | 0,8% | 16,2 | 5,0 | 1,8% | |
| Ziekenhuis Gelderse ValleiEde | 28 dgn | 334 | 53 | 3 | 5 | 1,0% | 12,5 | 4,5 | 1,5% | |
| Elkerliek ziekenhuisHelmond | 30 dgn | 206 | 44 | 2 | 5 | 0,7% | 14,3 | 5 | 0,6% | |
| Gelre ziekenhuizenApeldoorn | 30 dgn | 474 | 98 | 3 | 9 | 0,5% | 15,1 | 4,5 | 1,1% | |
| Wilhelmina Ziekenhuis AssenAssen | 30 dgn | 382 | 88 | 4 | 5 | 0,4% | 14,8 | 4,8 | 1,9% | |
| Frisius MCHeerenveen | 35 dgn | 381 | 225 | — | — | 0,0% | 11,8 | 4,9 | 1,8% | |
| Slingeland ZiekenhuisDoetinchem | 35 dgn | 301 | 26 | 3 | 7 | 2,0% | 15,2 | 5,0 | 1,8% | |
| Saxenburgh Medisch CentrumHardenberg | 38 dgn | 202 | 210 | 5 | 5 | 1,4% | 17,4 | 5,7 | 1,9% | |
| Máxima MCVeldhoven | 42 dgn | 132 | 28 | 3 | 5 | 2,4% | 15,5 | 4,7 | 2,4% | |
| St JansdalHarderwijk | 42 dgn | 446 | 41 | 3 | 7 | 0,3% | 6,1 | 4,3 | 0,2% | |
| Ziekenhuis AmstellandAmstelveen | 42 dgn | 187 | — | 2 | 4 | 0,7% | 12,7 | 4,8 | 0,8% | |
| Bravis ziekenhuisRoosendaal | 43 dgn | 350 | 107 | 5 | 5 | 0,4% | 15,2 | 5,3 | 1,2% | |
| Beatrixziekenhuis (Rivas)Gorinchem | 44 dgn | 308 | 0 | — | 4 | 0,0% | 16,3 | 5,7 | 0,5% | |
| TreantEmmen | 44 dgn | 627 | 67 | 3 | 5 | 0,0% | 15,0 | 4,4 | 0,9% | |
| Admiraal De Ruyter ZiekenhuisGoes | 45 dgn | 281 | 156 | 2 | 4 | 0,5% | 17,3 | 5,6 | 0,0% | |
| Laurentius ZiekenhuisRoermond | 45 dgn | 210 | 45 | 2 | 5 | 0,0% | 15,0 | 5,0 | 0,6% | |
| SJG WeertWeert | 45 dgn | 222 | 97 | 2 | 3 | 0,9% | 13,7 | 4,5 | 5,8% | |
| Maasstad ZiekenhuisRotterdam | 47 dgn | 338 | 9 | 2 | 6 | 0,0% | — | — | 1,8% | |
| Tergooi MCHilversum | 48 dgn | 296 | 91 | 6 | 6 | 0,6% | 21,6 | 7,2 | 1,4% | |
| IJsselland ZiekenhuisCapelle aan den IJssel | 50 dgn | 294 | 24 | 4 | 4 | 0,0% | 16 | 5,2 | 0,4% | |
| Catharina ZiekenhuisEindhoven | 53 dgn | 227 | 60 | 3 | 7 | 0,0% | 15,7 | 4,5 | 2,0% | |
| FlevoziekenhuisAlmere | 60 dgn | 225 | 129 | 3 | 5 | 0,0% | 16,1 | 4,9 | 4,0% | |
| Spijkenisse Medisch CentrumSpijkenisse | 60 dgn | 188 | 9 | — | 10 | 0,8% | — | — | 1,0% | |
| IsalaMeppel | 70 dgn | 547 | 168 | 2 | 10 | 0,3% | — | — | 0,6% | |
| Dijklander ZiekenhuisPurmerend | 72 dgn | 379 | 260 | 4 | 9 | 0,0% | 16,6 | 5,5 | 2,1% | |
| Groene Hart ZiekenhuisGouda | 73 dgn | 328 | 61 | 6 | 6 | 0,0% | 16,2 | 5,2 | 2,3% | |
| Albert Schweitzer ziekenhuisZwijndrecht | 75 dgn | 517 | 105 | 5 | 7 | 0,0% | 15,0 | 4,4 | 2,4% | |
| DiakonessenhuisUtrecht | 77 dgn | 310 | 159 | 4 | 4 | 1,6% | — | — | 1,6% | |
| Deventer ZiekenhuisDeventer | 80 dgn | 392 | 145 | 2 | 5 | 1,4% | 15,3 | 4,9 | 1,5% | |
| Streekziekenhuis Koningin BeatrixWinterswijk | 87 dgn | 260 | 77 | 3 | 5 | 1,1% | 15,7 | 5,1 | 1,6% | |
| Nij SmellingheDrachten | 90 dgn | 408 | 63 | 2 | 4 | 0,0% | 15,5 | 4,6 | 0,3% | |
| Sint MaartenskliniekUbbergen | 90 dgn | 1.039 | 358 | 7 | 10 | 0,5% | 13,3 | 4,6 | 0,8% | |
| Spaarne GasthuisHoofddorp | 90 dgn | 450 | 166 | 4 | 9 | 0,0% | 15,7 | 5,6 | 1,0% | |
| ZorgSaam ZiekenhuisTerneuzen | 90 dgn | 241 | 79 | 2 | 2 | 0,0% | 16,8 | 5,4 | 0,0% | |
| Van Weel-Bethesda ZiekenhuisDirksland | 95 dgn | 138 | 24 | 3 | 3 | 1,5% | — | — | 2,2% | |
| Zaans Medisch CentrumZaandam | 96 dgn | 333 | 63 | 2 | 3 | 0,0% | 16,0 | 5,1 | 0,0% | |
| Antonius SneekSneek | 99 dgn | 160 | 182 | 2 | 5 | 0,6% | 15,4 | 5,2 | 3,5% | |
| Medisch Spectrum TwenteEnschede | 100 dgn | 317 | 37 | 2 | 2 | 1,7% | 14,9 | 4,8 | 1,6% | |
| Rode Kruis ZiekenhuisBeverwijk | 100 dgn | 121 | 33 | 4 | 4 | 1,6% | 15,7 | 5,2 | 2,5% | |
| Elisabeth-TweeSteden ZiekenhuisTilburg | 104 dgn | 496 | 79 | 8 | 7 | 0,7% | 17,6 | 5,2 | 1,4% | |
| RijnstateZevenaar | 105 dgn | 577 | 107 | 3 | 7 | 1,4% | 15,3 | 4,8 | 0,8% | |
| Alrijne ZiekenhuisLeiderdorp | 108 dgn | 531 | 178 | 3 | 7 | 0,3% | — | — | 0,5% | |
| Franciscus Gasthuis & VlietlandSchiedam | 110 dgn | 430 | 116 | 4 | 6 | 0,8% | 17,2 | 5,2 | 0,5% | |
| Ziekenhuis RivierenlandTiel | 116 dgn | 240 | 24 | 4 | 4 | 0,0% | — | — | 1,6% | |
| Ommelander Ziekenhuis GroningenScheemda | 119 dgn | 218 | 41 | 3 | 4 | 1,3% | 16,7 | 5,5 | 1,3% | |
| Haaglanden Medisch Centrum's-Gravenhage | 120 dgn | 192 | 112 | 2 | 4 | 0,0% | 15,6 | 4,9 | 0,6% | |
| Canisius-Wilhelmina ZiekenhuisNijmegen | 126 dgn | 349 | 126 | 3 | 6 | 0,3% | 14,4 | 4,8 | 1,4% | |
| RadboudumcNijmegen | 128 dgn | 53 | 20 | 2 | 2 | 0,0% | 14,9 | — | 0,0% | |
| AmphiaBreda | 132 dgn | 360 | 231 | 3 | 6 | 1,8% | 16,0 | 4,8 | 0,7% | |
| Martini ZiekenhuisGroningen | 133 dgn | 580 | 298 | 5 | 9 | 0,4% | 15,2 | 4,8 | 0,9% | |
| VieCuriVenlo | 137 dgn | 207 | 83 | 6 | 5 | 0,6% | 12,6 | 3,5 | 3,8% | |
| BernhovenUden | 152 dgn | 224 | 35 | 2 | 4 | 1,1% | 13,6 | 6,2 | 1,3% | |
| Meander Medisch CentrumAmersfoort | 155 dgn | 404 | 103 | 2 | 6 | 0,0% | 15,1 | 4,9 | 0,3% | |
| ZuyderlandGeleen | 158 dgn | 664 | 81 | 3 | 9 | 0,0% | 15,1 | 5,3 | 1,4% | |
| Ikazia ZiekenhuisRotterdam | 175 dgn | 330 | 12 | 6 | 6 | 0,6% | 13,8 | 4,6 | 1,9% | |
| UMCGGroningen | 180 dgn | 52 | 8 | 4 | 2 | 0,0% | 16,7 | 4,9 | 6,6% | |
| Jeroen Bosch Ziekenhuis's-Hertogenbosch | 181 dgn | 263 | 127 | 4 | 5 | 1,3% | 13,0 | 3,5 | 0,7% | |
| St. Antonius ZiekenhuisUtrecht | 236 dgn | 448 | 25 | 2 | 9 | 0,6% | — | — | 2,0% | |
| Maastricht UMC+Maastricht | 240 dgn | 93 | 8 | 4 | 4 | 0,0% | 12,0 | 3,7 | 1,2% | |
| Amsterdam UMCAmsterdam | — | 41 | — | 4 | 4 | 5,6% | — | — | 2,1% | |
| BovenIJAmsterdam | — | 209 | 28 | 2 | 3 | 0,4% | 14,3 | 4,9 | 1,5% | |
| Erasmus MCRotterdam | — | 27 | 0 | 2 | 2 | 0,0% | 18,6 | 6,5 | 0,0% | |
| LUMCLeiden | — | 27 | 0 | 2 | 2 | 0,0% | 17,5 | 3,9 | 0,0% | |
| OLVGAmsterdam | — | 443 | 55 | 6 | 8 | 0,0% | 12,9 | 4,6 | 0,8% | |
| Orthopedisch Centrum Oost NederlandHengelo | — | 809 | 286 | 4 | 13 | 0,5% | 15,3 | 4,7 | 1,3% | |
| UMC UtrechtUtrecht | — | 23 | 0 | 2 | 3 | 0,0% | — | — | 0,0% |
Wachttijd: de kortste over de locaties van het ziekenhuis, laatste opgave tot 27 oktober 2026. Kwaliteit: verslagjaar 2025. Klik op een kolomkop om te sorteren.