BudgetState Ziekenhuizen / Ziekenhuizen
Algemeen ziekenhuis · Hilversum
Tergooi MC
34 van 88 boven de norm
2025, marge 0,7%
sectorgemiddelde 36% (2024)
Hilversum
Locaties
- Tergooi locactie HilversumVan Riebeeckweg, 1213XZ Hilversum
Wachttijden
Laatste opgave: 27 oktober 2026. Boven de norm eerst.
Boven de norm, elke twee weken
Wachttijden tegen de norm, per soort
Behandelingen
| Waarvoor | Wachttijd | Mediaan in Nederland |
|---|---|---|
| Operatie vergrote prostaatUrologie | 102 dgn | 61 dgn |
| Amandelen of neusamandel verwijderenKNO | 81 dgn | 60 dgn |
| NeustussenschotcorrectieKNO | 80 dgn | 81 dgn |
| Endoveneuze spataderbehandelingDermatologie | 78 dgn | 57 dgn |
| BesnijdenisUrologie / Chirurgie | 78 dgn | 50 dgn |
| Operatie incontinentie of verzakking (vrouw)Gynaecologie | 71 dgn | 71 dgn |
| Operatie prostaatkankerUrologie | 64 dgn | 35 dgn |
| Sterilisatie bij de vrouwGynaecologie | 56 dgn | 48 dgn |
| Mohs-chirurgieDermatologie | 53 dgn | 54 dgn |
| Trommelvliesbuisjes plaatsenKNO | 53 dgn | 37 dgn |
| Sterilisatie bij de manChirurgie / Urologie | 51 dgn | 43 dgn |
| Totale heupvervangingOrthopedie | 49 dgn | 64 dgn |
| Operatie bij goedaardige anale aandoeningenChirurgie / Dermatologie | 49 dgn | 49 dgn |
| Operatie ziekte van DupuytrenPlastische chirurgie | 49 dgn | 66 dgn |
| Totale knievervangingOrthopedie | 48 dgn | 84 dgn |
| SpataderoperatieChirurgie | 46 dgn | 53 dgn |
| OoglidcorrectieOogheelkunde | 45 dgn | 54 dgn |
| LiesbreukoperatieChirurgie | 45 dgn | 49 dgn |
| GalblaasverwijderingChirurgie | 43 dgn | 43 dgn |
| Navelbreukoperatie bij volwassenenChirurgie | 43 dgn | 53 dgn |
| BaarmoederverwijderingGynaecologie | 38 dgn | 64 dgn |
| Zenuw vrijleggen (o.a. carpaletunnelsyndroom)Neurochirurgie | 35 dgn | 46 dgn |
| Operatie hernia of kanaalstenoseNeurochirurgie / Orthopedie | 35 dgn | 55 dgn |
| NiersteenvergruizingUrologie | 35 dgn | 27 dgn |
| Kijkoperatie van de knieOrthopedie | 31 dgn | 42 dgn |
| IVF/ICSIGynaecologie | 30 dgn | 27 dgn |
| StaaroperatieOogheelkunde | 16 dgn | 49 dgn |
| Operatie meniscus of kniebandenChirurgie / Orthopedie | 13 dgn | 50 dgn |
| Operatie triggerfingerPlastische chirurgie | 12 dgn | 32 dgn |
| Dotterbehandeling (PCI)Cardiologie | 8 dgn | 26 dgn |
| Operatie carpaletunnelsyndroomChirurgie / Plastische chirurgie / Orthopedie | 8 dgn | 44 dgn |
| HartkatheterisatieCardiologie | 6 dgn | 21 dgn |
| IUI (intra-uteriene inseminatie)Gynaecologie | 2 dgn | 9 dgn |
Polikliniek: eerste afspraak
| Waarvoor | Wachttijd | Mediaan in Nederland |
|---|---|---|
| AllergologieInterne geneeskunde | 200 dgn | 72 dgn |
| VruchtbaarheidsproblemenGynaecologie | 100 dgn | 60 dgn |
| Reumatologie (algemeen)Reumatologie | 90 dgn | 47 dgn |
| EndocrinologieInterne geneeskunde | 70 dgn | 48 dgn |
| Interne geneeskunde (algemeen)Interne geneeskunde | 55 dgn | 42 dgn |
| NefrologieInterne geneeskunde | 51 dgn | 33 dgn |
| Neurologie (algemeen)Neurologie | 50 dgn | 64 dgn |
| NekherniaNeurologie | 50 dgn | 59 dgn |
| Neurochirurgie (algemeen)Neurochirurgie | 50 dgn | 42 dgn |
| RugherniaNeurologie | 50 dgn | 57 dgn |
| RugherniaNeurochirurgie | 50 dgn | 46 dgn |
| NekherniaNeurochirurgie | 50 dgn | 46 dgn |
| PijnbestrijdingAnesthesiologie | 46 dgn | 58 dgn |
| Incontinentie bij vrouwenGynaecologie | 45 dgn | 67 dgn |
| Gynaecologie (algemeen)Gynaecologie | 45 dgn | 72 dgn |
| Oogheelkunde (algemeen)Oogheelkunde | 40 dgn | 59 dgn |
| Kindergeneeskunde (algemeen)Kindergeneeskunde | 33 dgn | 35 dgn |
| Cardiologie (algemeen)Cardiologie | 30 dgn | 28 dgn |
| Maag-, darm- en leverziekten (algemeen)Maag-, darm- en leverziekten | 30 dgn | 98 dgn |
| Klinische geriatrieGeriatrie | 30 dgn | 28 dgn |
| RugklachtenOrthopedie | 27 dgn | 24 dgn |
| HeupklachtenOrthopedie | 27 dgn | 14 dgn |
| Voet- en enkelklachtenOrthopedie | 27 dgn | 21 dgn |
| Orthopedie (algemeen)Orthopedie | 27 dgn | 14 dgn |
| SchouderklachtenOrthopedie | 27 dgn | 20 dgn |
| Longgeneeskunde (algemeen)Longgeneeskunde | 26 dgn | 28 dgn |
| KNO (algemeen)KNO | 22 dgn | 21 dgn |
| Dermatologie (algemeen)Dermatologie | 21 dgn | 35 dgn |
| Gehoorverlies en doofheidKNO | 21 dgn | 25 dgn |
| Urologie (algemeen)Urologie | 20 dgn | 32 dgn |
| KnieklachtenOrthopedie | 14 dgn | 14 dgn |
| KaakchirurgieKaakchirurgie | 13 dgn | 31 dgn |
| StaarOogheelkunde | 10 dgn | 20 dgn |
| Verdachte plek op de huidDermatologie | 10 dgn | 13 dgn |
| VaatchirurgieChirurgie | 7 dgn | 18 dgn |
| LiesbreukChirurgie | 7 dgn | 17 dgn |
| ProctologieChirurgie | 7 dgn | 25 dgn |
| Chirurgie (algemeen)Chirurgie | 7 dgn | 14 dgn |
| Borstonderzoek (mammapoli)Chirurgie | 2 dgn | 3 dgn |
| Plastische chirurgie (algemeen)Plastische chirurgie | 1 dgn | 24 dgn |
Onderzoek
| Waarvoor | Wachttijd | Mediaan in Nederland |
|---|---|---|
| Slaaponderzoek (polysomnografie)KNO / Longgeneeskunde / Neurologie | 60 dgn | 46 dgn |
| Onderzoek naar slaapapneuKNO / Longgeneeskunde / Neurologie | 60 dgn | 45 dgn |
| Afwijkend uitstrijkje baarmoederhalsGynaecologie | 30 dgn | 17 dgn |
| Gastroscopie (maagonderzoek)Maag-, darm- en leverziekten | 22 dgn | 26 dgn |
| Coloscopie (darmonderzoek)Maag-, darm- en leverziekten | 21 dgn | 28 dgn |
| MRI van heup of beenRadiologie | 9 dgn | 20 dgn |
| MammografieRadiologie | 8 dgn | 5 dgn |
| CT-scanRadiologie | 8 dgn | 14 dgn |
| MRI van schouder of armRadiologie | 8 dgn | 20 dgn |
| EchografieRadiologie | 7 dgn | 13 dgn |
| MRI van de rugRadiologie | 7 dgn | 20 dgn |
| MRI van de nekRadiologie | 7 dgn | 22 dgn |
| MRI van de hersenenRadiologie | 6 dgn | 21 dgn |
| Botdichtheidsmeting (DEXA)Radiologie | 0 dgn | 18 dgn |
| RöntgenfotoRadiologie | 0 dgn | 1 dgn |
Kwaliteit per behandeling
Verslagjaar 2025, zoals het ziekenhuis het opgaf, naast de mediaan van alle ziekenhuizen.
Amandelen of neusamandel verwijderen
| Indicator | Tergooi MC | Mediaan in Nederland |
|---|---|---|
| Heroperatie wegens nabloeding binnen 14 dagen (keelamandelen)lager is beter | 5,1% | 2,6% |
| Heroperatie wegens nabloeding binnen 14 dagen (neusamandel)lager is beter | 0,7% | 0,0% |
Aneurysma van de buikslagader
| Indicator | Tergooi MC | Mediaan in Nederland |
|---|---|---|
| Aantal operaties voor een aorta-aneurysma of dissectieaantal per jaar | 38 | 69 |
| Overleden binnen 30 dagen na operatie gescheurd aneurysmalager is beter | 30,8% | 24,2% |
| Overleden binnen 30 dagen na operatie intact aneurysmalager is beter | 1,1% | 1,5% |
| Ongecompliceerd herstel na geplande operatie (textbook outcome)hoger is beter | 82,0% | 76,0% |
Beroerte (CVA)
| Indicator | Tergooi MC | Mediaan in Nederland |
|---|---|---|
| Aantal patiënten met een beroerteaantal per jaar | 643 | 570 |
| Mediane tijd van binnenkomst tot trombolyse in minutenlager is beter | 28 | 29 |
Borstimplantaten
| Indicator | Tergooi MC | Mediaan in Nederland |
|---|---|---|
| Verwijderd/gewisseld door complicatie binnen 60 dagen (reconstructie)lager is beter | 1,5% | 2,6% |
| Verwijderd/gewisseld door complicatie binnen 60 dagen (cosmetisch)lager is beter | 0,0% | 0,0% |
| Verwijderd/gewisseld door complicatie, dag 61 tot 365 (reconstructie)lager is beter | 3,4% | 3,3% |
| Verwijderd/gewisseld door complicatie, dag 61 tot 365 (cosmetisch)lager is beter | 2,3% | 0,0% |
Borstkanker
| Indicator | Tergooi MC | Mediaan in Nederland |
|---|---|---|
| Aantal geopereerde patiënten met borstkankeraantal per jaar | 249 | 216 |
| Oncologisch chirurgen die borstkanker behandelenaantal specialisten | 3 | 4 |
| Plastisch chirurgen die borstkankerpatiënten behandelenaantal specialisten | 2 | 3 |
| Mediane tijd van diagnose tot start behandeling in dagenlager is beter | 30 | 32 |
Chronische nierschade en dialyse
| Indicator | Tergooi MC | Mediaan in Nederland |
|---|---|---|
| Gestart met dialyse via een werkende shunt of PD-katheterhoger is beter | 33,3% | 64,2% |
Darmkanker
| Indicator | Tergooi MC | Mediaan in Nederland |
|---|---|---|
| Aantal operaties bij dikkedarmkankeraantal per jaar | 83 | 78 |
| Aantal operaties bij endeldarmkankeraantal per jaar | 13 | 30 |
| Overleden binnen 90 dagen na operatie endeldarmlager is beter | 0,0% | 0,0% |
| Gecompliceerd beloop na operatie dikke darmlager is beter | 2,5% | 11,6% |
| Gecompliceerd beloop na operatie endeldarmlager is beter | 6,1% | 20,2% |
| Overleden binnen 90 dagen na operatie dikke darmlager is beter | 0,7% | 2,2% |
| Mediane tijd van diagnose tot behandeling in dagen (dikke darm)lager is beter | 27 | 36,8 |
Diabetes
| Indicator | Tergooi MC | Mediaan in Nederland |
|---|---|---|
| Aantal patiënten met diabetes bij de kinderartsaantal per jaar | — | 99 |
| Aantal patiënten met diabetes bij de internistaantal per jaar | 1.499 | 1.350 |
| Kinderarts: bloedsuiker goed ingesteld (HbA1c onder 58)hoger is beter | — | 47,8% |
| Internist: bloedsuiker goed ingesteld (HbA1c onder 58)hoger is beter | 42,4% | 42,3% |
| Kinderarts: bloedsuiker veel te hoog (HbA1c boven 86)lager is beter | — | 5,9% |
| Internist: bloedsuiker veel te hoog (HbA1c boven 86)lager is beter | 5,1% | 5,3% |
Dotterbehandeling (PCI)
| Indicator | Tergooi MC | Mediaan in Nederland |
|---|---|---|
| Overleden binnen 30 dagen na dotterbehandelinglager is beter | 2,8% | 2,6% |
| Overleden binnen 1 jaar na dotterbehandelinglager is beter | 5,6% | 5,1% |
| Ongeplande nieuwe ingreep aan hetzelfde vat binnen 1 jaarlager is beter | 3,7% | 2,6% |
Etalagebenen (perifeer vaatlijden)
| Indicator | Tergooi MC | Mediaan in Nederland |
|---|---|---|
| Gecertificeerde vaatchirurgenaantal specialisten | 3 | 4 |
| Interventieradiologen voor vaatbehandelingenaantal specialisten | 3 | 4 |
Galblaasverwijdering (galstenen)
| Indicator | Tergooi MC | Mediaan in Nederland |
|---|---|---|
| Heropgenomen door een complicatie binnen 30 dagen na de operatielager is beter | 3,4% | 2,8% |
Gebroken heup
| Indicator | Tergooi MC | Mediaan in Nederland |
|---|---|---|
| Aantal behandelde heupfracturenaantal per jaar | 76 | 293 |
| Mobiliteitsscore na 3 maanden, eerder volledig mobiel (1 = best)lager is beter | 4 | 2,6 |
| Hulpbehoefte (ADL) na 3 maanden, eerder zelfstandig (0 = geen)lager is beter | 4 | 1,3 |
Gynaecologische kanker
| Indicator | Tergooi MC | Mediaan in Nederland |
|---|---|---|
| Aantal debulkingsoperaties bij eierstokkankeraantal per jaar | — | 60 |
| Aantal operaties bij baarmoederslijmvlieskankeraantal per jaar | 32 | 64 |
| Tumor volledig verwijderd bij primaire debulking (eierstok)hoger is beter | — | 90,8% |
| Gecompliceerd beloop na debulking eierstok (gecorrigeerd)lager is beter | — | 6,9% |
| Gecompliceerd beloop na kijkoperatie baarmoeder (gecorrigeerd)lager is beter | 0,0% | 0,0% |
| Overleden binnen 30 dagen na debulking eierstok (gecorrigeerd)lager is beter | — | 0,0% |
| Mediane tijd van eerste bezoek tot debulking in dagenlager is beter | — | 35,2 |
Halsslagaderoperatie
| Indicator | Tergooi MC | Mediaan in Nederland |
|---|---|---|
| Aantal ingrepen aan de halsslagaderaantal per jaar | 36 | 48 |
| Overleden binnen 30 dagen na de ingreeplager is beter | 0,8% | 0,8% |
| Nabloeding binnen 30 dagenlager is beter | 0,8% | 2,5% |
| Neurologische complicatie binnen 30 dagenlager is beter | 2,4% | 2,0% |
| Ongecompliceerd herstel (textbook outcome)hoger is beter | 80,5% | 79,8% |
Hernia of kanaalstenose
| Indicator | Tergooi MC | Mediaan in Nederland |
|---|---|---|
| Heroperatie binnen 30 dagenlager is beter | 0,0% | 0,4% |
| Lekkage van hersenvocht tijdens de operatielager is beter | 1,3% | 0,3% |
| Diepe wondinfectielager is beter | 2,2% | 0,0% |
| Meer krachtverlies direct na de operatielager is beter | 0,5% | 0,0% |
Heupprothese
| Indicator | Tergooi MC | Mediaan in Nederland |
|---|---|---|
| Aantal heupprothesesaantal per jaar | 475 | 421 |
| Orthopedisch chirurgen die heuprevisies uitvoerenaantal specialisten | 4 | 4 |
| Orthopedisch chirurgen die heupprotheses plaatsenaantal specialisten | 6 | 5 |
| Diepe wondinfectie binnen 90 dagenlager is beter | 1,4% | 0,7% |
| Gemiddelde verbetering heupscore (OHS) na 12 maandenhoger is beter | 18,9 | 18,6 |
| Gemiddelde afname pijn bij bewegen na 12 maandenhoger is beter | 6,2 | 5,8 |
| Revisie binnen 1 jaar (gecorrigeerd)lager is beter | 1,5% | 0,9% |
Incontinentie of verzakking bij vrouwen
| Indicator | Tergooi MC | Mediaan in Nederland |
|---|---|---|
| Veel tot zeer veel verbeterd na de operatiehoger is beter | 89,6% | 90,8% |
Kankerzorg (algemeen)
| Indicator | Tergooi MC | Mediaan in Nederland |
|---|---|---|
| Aantal operaties bij nierkankeraantal per jaar | 133 | 54 |
| Aantal operaties aan de dikke darmaantal per jaar | 118 | 131 |
| Aantal operaties aan de endeldarmaantal per jaar | 32 | 46 |
| Aantal operaties voor uitzaaiingen in de leveraantal per jaar | — | 36 |
| Aantal patiënten geopereerd aan schildklierkankeraantal per jaar | — | 18 |
| Gynaecoloog-oncologen in fteaantal specialisten | — | 2,6 |
Knieprothese
| Indicator | Tergooi MC | Mediaan in Nederland |
|---|---|---|
| Aantal totale knieprothesesaantal per jaar | 296 | 310 |
| Aantal halve knieprothesesaantal per jaar | 91 | 79 |
| Orthopedisch chirurgen die knierevisies uitvoerenaantal specialisten | 6 | 3 |
| Orthopedisch chirurgen die knieprotheses plaatsenaantal specialisten | 6 | 5 |
| Diepe wondinfectie binnen 90 dagenlager is beter | 0,6% | 0,4% |
| Gemiddelde verbetering kniescore (OKS) na 12 maandenhoger is beter | 21,6 | 15,3 |
| Gemiddelde afname pijn bij bewegen na 12 maandenhoger is beter | 7,2 | 4,9 |
| Revisie binnen 3 jaar (gecorrigeerd)lager is beter | 1,4% | 1,3% |
Longkanker
| Indicator | Tergooi MC | Mediaan in Nederland |
|---|---|---|
| Aantal longresectiesaantal per jaar | 21 | 64 |
| Aantal longkankerpatiënten met in opzet genezende bestralingaantal per jaar | — | 174 |
| Overleden binnen 90 dagen na stereotactische bestralinglager is beter | — | 0,8% |
| Overleden binnen 30 dagen na de longoperatielager is beter | 3,2% | 0,9% |
| Gecompliceerd beloop na de longoperatielager is beter | 19,8% | 12,6% |
| Overleden binnen 90 dagen na chemoradiatielager is beter | — | 1,1% |
Operaties bij kinderen
| Indicator | Tergooi MC | Mediaan in Nederland |
|---|---|---|
| Aantal lies- en balzakoperaties bij kinderenaantal per jaar | 32 | 43 |
| Aantal operaties voor pylorusstenose (maagportier)aantal per jaar | — | 15 |
Spoedeisende hulp
| Indicator | Tergooi MC | Mediaan in Nederland |
|---|---|---|
| Aantal opgevangen patiënten met ernstig meervoudig letselaantal per jaar | 20 | 33 |
Staaroperatie
| Indicator | Tergooi MC | Mediaan in Nederland |
|---|---|---|
| Beter zien na de operatie (minstens 1 regel visuswinst)hoger is beter | 94,6% | 94,5% |
| Na 4-6 weken binnen 0,5 dioptrie van de beoogde sterktehoger is beter | 81,2% | 77,7% |
Jaarrekening
Geconsolideerde cijfers van Stichting Tergooi, uit de openbare jaarverantwoording.
| Jaar | Opbrengsten | Lasten | Resultaat | Marge | Eigen vermogen | Solvabiliteit | Liquide middelen |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025aangeleverd 26 mei 2026 | € 378 mln | € 371 mln | € 2,7 mln | 0,7% | € 131 mln | 30,7% | € 31 mln |
| 2024aangeleverd 28 mei 2025 | € 355 mln | € 348 mln | € 1,3 mln | 0,4% | € 128 mln | 29,5% | € 27 mln |
| 2023aangeleverd 28 mei 2024 | € 338 mln | € 330 mln | € 1,8 mln | 0,5% | € 127 mln | 29,0% | € 21 mln |
| Sectorgemiddelde, Algemeen ziekenhuis (2024) | |||||||
| 2024 | — | — | — | 2% | — | 36% | — |
Personeel
| Jaar | Zorgverleners | Verzuim | Lang open vacatures |
|---|---|---|---|
| 2025 | 2.417 | 6,9% | 35 |
| 2024 | 2.374 | 7,5% | 21 |
| 2023 | — | — | — |
Zorgverleners: gemiddeld aantal personen in de zorg. Verzuim: het ziekteverzuim van de zorgverleners. Lang open: vacatures die drie maanden of langer openstaan.
Bestuur en toezicht
Zoals het register ze vermeldt bij de jaarverantwoording over 2025.
Raad van bestuur
- Wolter Hendrik Jan OddingLid Raad van Bestuur · sinds 1 februari 2022
- Marijntje Anne Wetzels - WansinkLid Raad van Bestuur · sinds 1 juli 2023
Raad van toezicht
- Riekele Hendrik van TerwisgaVoorzitter Raad van Toezicht · sinds 1 januari 2023
- Donald Leonard van der PeetLid Raad van Toezicht · sinds 1 januari 2019
- Franciena Johanna ZijlstraLid Raad van Toezicht · sinds 1 januari 2019
- Robin Frank Almalid Raad van Toezicht · sinds 29 januari 2019
- Leonique Marie Niessen - SchmitzLid Raad van Toezicht · sinds 26 oktober 2020
- Floortje Elise ScheepersLid Raad van Toezicht · sinds 1 december 2022
Parkeren
Hilversum
€ 2,60 per uur. De eerste 20 minuten gratis. Dagmaximum € 10,40.
Daarna € 1,25 per 30 minuten; weekkaart € 23,30; Kiss & Ride na 10 minuten € 2,60 per 30 minuten zonder dagmaximum.
Gelezen op de website van het ziekenhuis, 2 november 2026.