BudgetState Ziekenhuizen / Behandelingen / Chirurgie
Chirurgie
Galblaasverwijdering (galstenen)
Bij 25 van de 63 ziekenhuizen is de kortste wachttijd langer dan de Treeknorm van 49 dagen; de mediaan is 43 dagen (27 oktober 2026). Het langst wacht u bij Ikazia Ziekenhuis: 330 dagen. Een jaar eerder was de mediaan 41 dagen.
Kwaliteitscijfers verslagjaar 2025: 1 indicatoren, zoals de ziekenhuizen ze aanleverden.
binnen de Treeknormerboven, tot anderhalf keermeer dan anderhalf keer
Elke stip is de locatie die de wachttijd opgaf, gekleurd naar de Treeknorm. Wijs een stip aan voor de wachttijd; klik voor het ziekenhuis.
Mediane wachttijd, elke twee weken
Wachttijd per ziekenhuis, kortste eerst
Alle ziekenhuizen
Sorteert op afstand; uw keuze blijft in uw browser.
binnen de Treeknormerboven, tot anderhalf keermeer dan anderhalf keergeen opgave
| Ziekenhuis | Afstand | WachttijdTreeknorm: 49 dagen | Heropgenomen door een complicatie binnen 30 dagen na de operatielager is beter |
|---|---|---|---|
| Nederlandmediaan van de ziekenhuizen | 43 dgn | 2,8% | |
| Maastricht UMC+Maastricht | 1 dgn | 4,6% | |
| Haaglanden Medisch CentrumLeidschendam | 2 dgn | 2,1% | |
| Ziekenhuis Gelderse ValleiEde | 2 dgn | 3,6% | |
| AmphiaBreda | 5 dgn | 3,4% | |
| Spaarne GasthuisHoofddorp | 10 dgn | 1,3% | |
| Noordwest ZiekenhuisgroepAlkmaar | 14 dgn | 3,1% | |
| Elkerliek ziekenhuisHelmond | 15 dgn | 2,4% | |
| Saxenburgh Medisch CentrumHardenberg | 16 dgn | 0,0% | |
| Anna ZiekenhuisGeldrop | 20 dgn | 1,8% | |
| Spijkenisse Medisch CentrumSpijkenisse | 21 dgn | — | |
| Streekziekenhuis Koningin BeatrixWinterswijk | 23 dgn | 4,4% | |
| Wilhelmina Ziekenhuis AssenAssen | 23 dgn | 0,3% | |
| Gelre ziekenhuizenApeldoorn | 28 dgn | 3,4% | |
| Slingeland ZiekenhuisDoetinchem | 28 dgn | 2,4% | |
| Amsterdam UMCAmsterdam | 30 dgn | 8,5% | |
| Canisius-Wilhelmina ZiekenhuisNijmegen | 30 dgn | 6,7% | |
| Erasmus MCRotterdam | 30 dgn | 0,0% | |
| FlevoziekenhuisAlmere | 30 dgn | 1,9% | |
| TreantEmmen | 31 dgn | 3,1% | |
| Zaans Medisch CentrumZaandam | 31 dgn | 1,0% | |
| Dijklander ZiekenhuisPurmerend | 32 dgn | 2,1% | |
| Laurentius ZiekenhuisRoermond | 35 dgn | 1,3% | |
| Ziekenhuis AmstellandAmstelveen | 35 dgn | 4,7% | |
| Admiraal De Ruyter ZiekenhuisGoes | 36 dgn | 2,8% | |
| DiakonessenhuisZeist | 37 dgn | 1,1% | |
| Albert Schweitzer ziekenhuisDordrecht | 38 dgn | 1,7% | |
| Máxima MCVeldhoven | 40 dgn | 2,8% | |
| RadboudumcNijmegen | 40 dgn | 7,0% | |
| Deventer ZiekenhuisDeventer | 41 dgn | 4,4% | |
| St JansdalHarderwijk | 42 dgn | 1,4% | |
| Maasziekenhuis PanteinBeugen | 43 dgn | 3,1% | |
| Tergooi MCHilversum | 43 dgn | 3,4% | |
| VieCuriVenlo | 43 dgn | 2,8% | |
| Groene Hart ZiekenhuisGouda | 46 dgn | 3,0% | |
| Ziekenhuisgroep TwenteHengelo | 47 dgn | 3,8% | |
| Beatrixziekenhuis (Rivas)Gorinchem | 49 dgn | 0,8% | |
| Jeroen Bosch Ziekenhuis's-Hertogenbosch | 49 dgn | 2,8% | |
| SJG WeertWeert | 49 dgn | 2,4% | |
| Antonius SneekSneek | 51 dgn | — | |
| BernhovenUden | 53 dgn | 4,1% | |
| St. Antonius ZiekenhuisNieuwegein | 53 dgn | 2,7% | |
| Maasstad ZiekenhuisRotterdam | 54 dgn | 5,5% | |
| Franciscus Gasthuis & VlietlandRotterdam | 56 dgn | 1,9% | |
| Frisius MCHeerenveen | 56 dgn | 3,3% | |
| Bravis ziekenhuisRoosendaal | 61 dgn | 3,2% | |
| UMCGGroningen | 62 dgn | — | |
| Reinier de GraafDelft | 64 dgn | 2,0% | |
| RijnstateZevenaar | 64 dgn | 1,9% | |
| ZuyderlandHeerlen | 64 dgn | 2,5% | |
| IsalaMeppel | 70 dgn | 3,3% | |
| Meander Medisch CentrumAmersfoort | 70 dgn | 3,3% | |
| Rode Kruis ZiekenhuisBeverwijk | 72 dgn | 3,2% | |
| Alrijne ZiekenhuisLeiderdorp | 74 dgn | 2,9% | |
| OLVGAmsterdam | 75 dgn | 4,6% | |
| Van Weel-Bethesda ZiekenhuisDirksland | 84 dgn | 1,6% | |
| Catharina ZiekenhuisEindhoven | 91 dgn | 3,5% | |
| Ommelander Ziekenhuis GroningenScheemda | 98 dgn | 0,0% | |
| Martini ZiekenhuisGroningen | 99 dgn | 2,5% | |
| IJsselland ZiekenhuisCapelle aan den IJssel | 116 dgn | 0,7% | |
| Nij SmellingheDrachten | 122 dgn | 3,8% | |
| Ziekenhuis RivierenlandTiel | 135 dgn | 1,2% | |
| Medisch Spectrum TwenteEnschede | 240 dgn | 4,1% | |
| Ikazia ZiekenhuisRotterdam | 330 dgn | 1,6% | |
| BovenIJAmsterdam | — | 3,7% | |
| Elisabeth-TweeSteden ZiekenhuisTilburg | — | 2,1% | |
| HagaZiekenhuisDen Haag | — | 1,2% | |
| LUMCLeiden | — | 2,4% | |
| UMC UtrechtUtrecht | — | 2,7% | |
| ZorgSaam ZiekenhuisTerneuzen | — | 3,8% |
Wachttijd: de kortste over de locaties van het ziekenhuis, laatste opgave tot 27 oktober 2026. Kwaliteit: verslagjaar 2025. Klik op een kolomkop om te sorteren.