BudgetState Ziekenhuizen / Ziekenhuizen
Algemeen ziekenhuis · Uden
Bernhoven
Geen openbare jaarverantwoording over 2025. Laatste: 2024.
38 van 69 boven de norm
2025, marge —
sectorgemiddelde 36% (2024)
Uden
Locaties
- Bernhoven B.V.Nistelrodeseweg, 5406PT Uden
- Bernhoven, Polikliniek OssNistelrodeseweg, 5406PT Uden
Wachttijden
Laatste opgave: 27 oktober 2026. Boven de norm eerst.
Boven de norm, elke twee weken
Wachttijden tegen de norm, per soort
Behandelingen
| Waarvoor | Wachttijd | Mediaan in Nederland | Locatie |
|---|---|---|---|
| Totale knievervangingOrthopedie | 152 dgn | 84 dgn | Bernhoven B.V. |
| Totale heupvervangingOrthopedie | 146 dgn | 64 dgn | Bernhoven B.V. |
| NeustussenschotcorrectieKNO | 81 dgn | 81 dgn | Bernhoven B.V. |
| Amandelen of neusamandel verwijderenKNO | 77 dgn | 60 dgn | Bernhoven B.V. |
| LiesbreukoperatieChirurgie | 77 dgn | 49 dgn | Bernhoven B.V. |
| Kijkoperatie van de knieOrthopedie | 74 dgn | 42 dgn | Bernhoven B.V. |
| Operatie vergrote prostaatUrologie | 70 dgn | 61 dgn | Bernhoven B.V. |
| Operatie bij goedaardige anale aandoeningenChirurgie / Dermatologie | 68 dgn | 49 dgn | Bernhoven B.V. |
| GalblaasverwijderingChirurgie | 53 dgn | 43 dgn | Bernhoven B.V. |
| Endoveneuze spataderbehandelingDermatologie | 53 dgn | 57 dgn | Bernhoven B.V. |
| Operatie incontinentie of verzakking (vrouw)Gynaecologie | 48 dgn | 71 dgn | Bernhoven B.V. |
| WortelpuntresectieKaakchirurgie | 42 dgn | 39 dgn | Bernhoven B.V. |
| Tand of kies trekken zonder narcoseKaakchirurgie | 38 dgn | 57 dgn | Bernhoven B.V. |
| Zenuw vrijleggen (o.a. carpaletunnelsyndroom)Neurochirurgie | 31 dgn | 46 dgn | Bernhoven B.V. |
| Trommelvliesbuisjes plaatsenKNO | 27 dgn | 37 dgn | Bernhoven B.V. |
| HartkatheterisatieCardiologie | 26 dgn | 21 dgn | Bernhoven B.V. |
| Operatie carpaletunnelsyndroomChirurgie / Plastische chirurgie / Orthopedie | 14 dgn | 44 dgn | Bernhoven B.V. |
Polikliniek: eerste afspraak
| Waarvoor | Wachttijd | Mediaan in Nederland | Locatie |
|---|---|---|---|
| Gynaecologie (algemeen)Gynaecologie | 365 dgn | 72 dgn | Bernhoven B.V. |
| Neurologie (algemeen)Neurologie | 210 dgn | 64 dgn | Bernhoven, Polikliniek Oss |
| Maag-, darm- en leverziekten (algemeen)Maag-, darm- en leverziekten | 150 dgn | 98 dgn | Bernhoven, Polikliniek Oss |
| Dermatologie (algemeen)Dermatologie | 90 dgn | 35 dgn | Bernhoven, Polikliniek Oss |
| Reumatologie (algemeen)Reumatologie | 90 dgn | 47 dgn | Bernhoven B.V. |
| NefrologieInterne geneeskunde | 90 dgn | 33 dgn | Bernhoven, Polikliniek Oss |
| KNO (algemeen)KNO | 75 dgn | 21 dgn | Bernhoven B.V. |
| Interne geneeskunde (algemeen)Interne geneeskunde | 50 dgn | 42 dgn | Bernhoven B.V. |
| KaakchirurgieKaakchirurgie | 42 dgn | 31 dgn | Bernhoven B.V. |
| PijnbestrijdingAnesthesiologie | 35 dgn | 58 dgn | Bernhoven B.V. |
| Kindergeneeskunde (algemeen)Kindergeneeskunde | 33 dgn | 35 dgn | Bernhoven B.V. |
| Urologie (algemeen)Urologie | 30 dgn | 32 dgn | Bernhoven, Polikliniek Oss |
| ProctologieChirurgie | 20 dgn | 25 dgn | Bernhoven B.V. |
| VaatchirurgieChirurgie | 15 dgn | 18 dgn | Bernhoven B.V. |
| Cardiologie (algemeen)Cardiologie | 14 dgn | 28 dgn | Bernhoven, Polikliniek Oss |
| Longgeneeskunde (algemeen)Longgeneeskunde | 14 dgn | 28 dgn | Bernhoven B.V. |
| SchouderklachtenOrthopedie | 14 dgn | 20 dgn | Bernhoven, Polikliniek Oss |
| Medische oncologieInterne geneeskunde | 14 dgn | 9 dgn | Bernhoven B.V. |
| Voet- en enkelklachtenOrthopedie | 10 dgn | 21 dgn | Bernhoven B.V. |
| LiesbreukChirurgie | 10 dgn | 17 dgn | Bernhoven B.V. |
| Chirurgie (algemeen)Chirurgie | 10 dgn | 14 dgn | Bernhoven B.V. |
| HeupklachtenOrthopedie | 5 dgn | 14 dgn | Bernhoven, Polikliniek Oss |
| Orthopedie (algemeen)Orthopedie | 5 dgn | 14 dgn | Bernhoven, Polikliniek Oss |
| KnieklachtenOrthopedie | 5 dgn | 14 dgn | Bernhoven, Polikliniek Oss |
| Klinische geriatrieGeriatrie | 4 dgn | 28 dgn | Bernhoven B.V. |
| Borstonderzoek (mammapoli)Chirurgie | 2 dgn | 3 dgn | Bernhoven B.V. |
Onderzoek
| Waarvoor | Wachttijd | Mediaan in Nederland | Locatie |
|---|---|---|---|
| Coloscopie (darmonderzoek)Maag-, darm- en leverziekten | 42 dgn | 28 dgn | Bernhoven B.V. |
| MRI van heup of beenRadiologie | 36 dgn | 20 dgn | Bernhoven B.V. |
| Afwijkend uitstrijkje baarmoederhalsGynaecologie | 30 dgn | 17 dgn | Bernhoven B.V. |
| MRI van de rugRadiologie | 30 dgn | 20 dgn | Bernhoven B.V. |
| MRI van de nekRadiologie | 30 dgn | 22 dgn | Bernhoven B.V. |
| MRI van de hersenenRadiologie | 30 dgn | 21 dgn | Bernhoven B.V. |
| CT-scanRadiologie | 21 dgn | 14 dgn | Bernhoven B.V. |
| Gastroscopie (maagonderzoek)Maag-, darm- en leverziekten | 20 dgn | 26 dgn | Bernhoven B.V. |
| EchografieRadiologie | 14 dgn | 13 dgn | Bernhoven B.V. |
| MammografieRadiologie | 9 dgn | 5 dgn | Bernhoven B.V. |
Kwaliteit per behandeling
Verslagjaar 2025, zoals het ziekenhuis het opgaf, naast de mediaan van alle ziekenhuizen.
Amandelen of neusamandel verwijderen
| Indicator | Bernhoven | Mediaan in Nederland |
|---|---|---|
| Heroperatie wegens nabloeding binnen 14 dagen (keelamandelen)lager is beter | 2,1% | 2,6% |
| Heroperatie wegens nabloeding binnen 14 dagen (neusamandel)lager is beter | 0,0% | 0,0% |
Aneurysma van de buikslagader
| Indicator | Bernhoven | Mediaan in Nederland |
|---|---|---|
| Aantal operaties voor een aorta-aneurysma of dissectieaantal per jaar | 41 | 69 |
| Overleden binnen 30 dagen na operatie gescheurd aneurysmalager is beter | 20,0% | 24,2% |
| Overleden binnen 30 dagen na operatie intact aneurysmalager is beter | 0,0% | 1,5% |
| Ongecompliceerd herstel na geplande operatie (textbook outcome)hoger is beter | 80,0% | 76,0% |
Beroerte (CVA)
| Indicator | Bernhoven | Mediaan in Nederland |
|---|---|---|
| Aantal patiënten met een beroerteaantal per jaar | 489 | 570 |
| Mediane tijd van binnenkomst tot trombolyse in minutenlager is beter | 28 | 29 |
Borstkanker
| Indicator | Bernhoven | Mediaan in Nederland |
|---|---|---|
| Aantal geopereerde patiënten met borstkankeraantal per jaar | 173 | 216 |
| Oncologisch chirurgen die borstkanker behandelenaantal specialisten | 2 | 4 |
| Plastisch chirurgen die borstkankerpatiënten behandelenaantal specialisten | 2 | 3 |
| Mediane tijd van diagnose tot start behandeling in dagenlager is beter | 33 | 32 |
Chronische nierschade en dialyse
| Indicator | Bernhoven | Mediaan in Nederland |
|---|---|---|
| Gestart met dialyse via een werkende shunt of PD-katheterhoger is beter | 85,7% | 64,2% |
Darmkanker
| Indicator | Bernhoven | Mediaan in Nederland |
|---|---|---|
| Aantal operaties bij dikkedarmkankeraantal per jaar | 70 | 78 |
| Aantal operaties bij endeldarmkankeraantal per jaar | 29 | 30 |
| Overleden binnen 90 dagen na operatie endeldarmlager is beter | 1,1% | 0,0% |
| Gecompliceerd beloop na operatie dikke darmlager is beter | 14,7% | 11,6% |
| Gecompliceerd beloop na operatie endeldarmlager is beter | 10,8% | 20,2% |
| Overleden binnen 90 dagen na operatie dikke darmlager is beter | 2,6% | 2,2% |
| Mediane tijd van diagnose tot behandeling in dagen (dikke darm)lager is beter | 44 | 36,8 |
Diabetes
| Indicator | Bernhoven | Mediaan in Nederland |
|---|---|---|
| Aantal patiënten met diabetes bij de kinderartsaantal per jaar | 89 | 99 |
| Aantal patiënten met diabetes bij de internistaantal per jaar | 1.330 | 1.350 |
| Kinderarts: bloedsuiker goed ingesteld (HbA1c onder 58)hoger is beter | 49,4% | 47,8% |
| Internist: bloedsuiker goed ingesteld (HbA1c onder 58)hoger is beter | 52,2% | 42,3% |
| Kinderarts: bloedsuiker veel te hoog (HbA1c boven 86)lager is beter | 5,6% | 5,9% |
| Internist: bloedsuiker veel te hoog (HbA1c boven 86)lager is beter | 5,0% | 5,3% |
Etalagebenen (perifeer vaatlijden)
| Indicator | Bernhoven | Mediaan in Nederland |
|---|---|---|
| Gecertificeerde vaatchirurgenaantal specialisten | 4 | 4 |
| Interventieradiologen voor vaatbehandelingenaantal specialisten | 3 | 4 |
Galblaasverwijdering (galstenen)
| Indicator | Bernhoven | Mediaan in Nederland |
|---|---|---|
| Heropgenomen door een complicatie binnen 30 dagen na de operatielager is beter | 4,1% | 2,8% |
Gebroken heup
| Indicator | Bernhoven | Mediaan in Nederland |
|---|---|---|
| Aantal behandelde heupfracturenaantal per jaar | 339 | 293 |
| Mobiliteitsscore na 3 maanden, eerder volledig mobiel (1 = best)lager is beter | 2,9 | 2,6 |
| Hulpbehoefte (ADL) na 3 maanden, eerder zelfstandig (0 = geen)lager is beter | 1,2 | 1,3 |
Gynaecologische kanker
| Indicator | Bernhoven | Mediaan in Nederland |
|---|---|---|
| Aantal debulkingsoperaties bij eierstokkankeraantal per jaar | — | 60 |
| Aantal operaties bij baarmoederslijmvlieskankeraantal per jaar | 51 | 64 |
| Tumor volledig verwijderd bij primaire debulking (eierstok)hoger is beter | — | 90,8% |
| Gecompliceerd beloop na debulking eierstok (gecorrigeerd)lager is beter | — | 6,9% |
| Gecompliceerd beloop na kijkoperatie baarmoeder (gecorrigeerd)lager is beter | 0,0% | 0,0% |
| Overleden binnen 30 dagen na debulking eierstok (gecorrigeerd)lager is beter | — | 0,0% |
| Mediane tijd van eerste bezoek tot debulking in dagenlager is beter | — | 35,2 |
Halsslagaderoperatie
| Indicator | Bernhoven | Mediaan in Nederland |
|---|---|---|
| Aantal ingrepen aan de halsslagaderaantal per jaar | 27 | 48 |
| Overleden binnen 30 dagen na de ingreeplager is beter | 1,8% | 0,8% |
| Nabloeding binnen 30 dagenlager is beter | 2,8% | 2,5% |
| Neurologische complicatie binnen 30 dagenlager is beter | 2,8% | 2,0% |
| Ongecompliceerd herstel (textbook outcome)hoger is beter | 83,5% | 79,8% |
Hernia of kanaalstenose
| Indicator | Bernhoven | Mediaan in Nederland |
|---|---|---|
| Heroperatie binnen 30 dagenlager is beter | 0,0% | 0,4% |
| Lekkage van hersenvocht tijdens de operatielager is beter | 0,0% | 0,3% |
| Diepe wondinfectielager is beter | 0,0% | 0,0% |
| Meer krachtverlies direct na de operatielager is beter | 0,0% | 0,0% |
Heupprothese
| Indicator | Bernhoven | Mediaan in Nederland |
|---|---|---|
| Aantal heupprothesesaantal per jaar | 322 | 421 |
| Orthopedisch chirurgen die heuprevisies uitvoerenaantal specialisten | 2 | 4 |
| Orthopedisch chirurgen die heupprotheses plaatsenaantal specialisten | 5 | 5 |
| Diepe wondinfectie binnen 90 dagenlager is beter | 0,7% | 0,7% |
| Gemiddelde verbetering heupscore (OHS) na 12 maandenhoger is beter | 19,2 | 18,6 |
| Gemiddelde afname pijn bij bewegen na 12 maandenhoger is beter | 6,2 | 5,8 |
| Revisie binnen 1 jaar (gecorrigeerd)lager is beter | 1,0% | 0,9% |
Incontinentie of verzakking bij vrouwen
| Indicator | Bernhoven | Mediaan in Nederland |
|---|---|---|
| Veel tot zeer veel verbeterd na de operatiehoger is beter | 94,7% | 90,8% |
Kankerzorg (algemeen)
| Indicator | Bernhoven | Mediaan in Nederland |
|---|---|---|
| Aantal operaties bij nierkankeraantal per jaar | 28 | 54 |
| Aantal operaties aan de dikke darmaantal per jaar | 133 | 131 |
| Aantal operaties aan de endeldarmaantal per jaar | 30 | 46 |
| Aantal operaties voor uitzaaiingen in de leveraantal per jaar | — | 36 |
| Aantal patiënten geopereerd aan schildklierkankeraantal per jaar | — | 18 |
| Gynaecoloog-oncologen in fteaantal specialisten | 1,7 | 2,6 |
Knieprothese
| Indicator | Bernhoven | Mediaan in Nederland |
|---|---|---|
| Aantal totale knieprothesesaantal per jaar | 224 | 310 |
| Aantal halve knieprothesesaantal per jaar | 35 | 79 |
| Orthopedisch chirurgen die knierevisies uitvoerenaantal specialisten | 2 | 3 |
| Orthopedisch chirurgen die knieprotheses plaatsenaantal specialisten | 4 | 5 |
| Diepe wondinfectie binnen 90 dagenlager is beter | 1,1% | 0,4% |
| Gemiddelde verbetering kniescore (OKS) na 12 maandenhoger is beter | 13,6 | 15,3 |
| Gemiddelde afname pijn bij bewegen na 12 maandenhoger is beter | 6,2 | 4,9 |
| Revisie binnen 3 jaar (gecorrigeerd)lager is beter | 1,3% | 1,3% |
Operaties bij kinderen
| Indicator | Bernhoven | Mediaan in Nederland |
|---|---|---|
| Aantal lies- en balzakoperaties bij kinderenaantal per jaar | 43 | 43 |
| Aantal operaties voor pylorusstenose (maagportier)aantal per jaar | — | 15 |
Spoedeisende hulp
| Indicator | Bernhoven | Mediaan in Nederland |
|---|---|---|
| Aantal opgevangen patiënten met ernstig meervoudig letselaantal per jaar | 32 | 33 |
Jaarrekening
Geconsolideerde cijfers van Bernhoven B.V., uit de openbare jaarverantwoording.
| Jaar | Opbrengsten | Lasten | Resultaat | Marge | Eigen vermogen | Solvabiliteit | Liquide middelen |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2024aangeleverd 28 mei 2025 | € 262 mln | € 253 mln | € 4,8 mln | 1,8% | € 41 mln | 20,2% | € 11 mln |
| 2023aangeleverd 23 mei 2024 | € 242 mln | € 232 mln | € 6,8 mln | 2,8% | € 36 mln | 18,2% | € 17 mln |
| Sectorgemiddelde, Algemeen ziekenhuis (2024) | |||||||
| 2024 | — | — | — | 2% | — | 36% | — |
Personeel
| Jaar | Zorgverleners | Verzuim | Lang open vacatures |
|---|---|---|---|
| 2024 | 2.173 | 5,9% | 15 |
| 2023 | — | — | — |
Zorgverleners: gemiddeld aantal personen in de zorg. Verzuim: het ziekteverzuim van de zorgverleners. Lang open: vacatures die drie maanden of langer openstaan.
Bestuur en toezicht
Het register vermeldt geen bestuurders of toezichthouders.
Parkeren
Uden
€ 1,25 per uur. Dagmaximum € 5.
Vanaf 4 uur kost parkeren € 5,00; vierwekenkaart € 29,00.
Gelezen op de website van het ziekenhuis, 2 november 2026.