BudgetState Ziekenhuizen / Behandelingen / KNO
KNO
Amandelen of neusamandel verwijderen
Bij 40 van de 63 ziekenhuizen is de kortste wachttijd langer dan de Treeknorm van 49 dagen; de mediaan is 60 dagen (27 oktober 2026). Het langst wacht u bij Martini Ziekenhuis: 167 dagen. Een jaar eerder was de mediaan 50 dagen.
Kwaliteitscijfers verslagjaar 2025: 2 indicatoren, zoals de ziekenhuizen ze aanleverden.
binnen de Treeknormerboven, tot anderhalf keermeer dan anderhalf keer
Elke stip is de locatie die de wachttijd opgaf, gekleurd naar de Treeknorm. Wijs een stip aan voor de wachttijd; klik voor het ziekenhuis.
Mediane wachttijd, elke twee weken
Wachttijd per ziekenhuis, kortste eerst
Alle ziekenhuizen
Sorteert op afstand; uw keuze blijft in uw browser.
binnen de Treeknormerboven, tot anderhalf keermeer dan anderhalf keergeen opgave
| Ziekenhuis | Afstand | WachttijdTreeknorm: 49 dagen | Heroperatie wegens nabloeding binnen 14 dagen (keelamandelen)lager is beter | Heroperatie wegens nabloeding binnen 14 dagen (neusamandel)lager is beter |
|---|---|---|---|---|
| Nederlandmediaan van de ziekenhuizen | 60 dgn | 2,6% | 0,0% | |
| Deventer ZiekenhuisDeventer | 15 dgn | 2,2% | 0,0% | |
| Ziekenhuis Gelderse ValleiEde | 21 dgn | 1,2% | 0,0% | |
| TreantStadskanaal | 25 dgn | 1,6% | 0,7% | |
| St JansdalHarderwijk | 27 dgn | 3,0% | 0,0% | |
| Anna ZiekenhuisGeldrop | 28 dgn | 3,1% | 0,0% | |
| Albert Schweitzer ziekenhuisZwijndrecht | 29 dgn | 3,6% | 0,7% | |
| Noordwest ZiekenhuisgroepAlkmaar | 29 dgn | 5,6% | 0,0% | |
| Elkerliek ziekenhuisHelmond | 30 dgn | 1,6% | 0,0% | |
| Slingeland ZiekenhuisDoetinchem | 35 dgn | 3,9% | 0,0% | |
| Spijkenisse Medisch CentrumSpijkenisse | 35 dgn | 2,2% | 0,0% | |
| Canisius-Wilhelmina ZiekenhuisNijmegen | 38 dgn | 2,2% | 0,0% | |
| FlevoziekenhuisAlmere | 40 dgn | 3,5% | 0,0% | |
| Máxima MCVeldhoven | 40 dgn | 2,6% | 0,5% | |
| Bravis ziekenhuisRoosendaal | 41 dgn | 3,5% | 0,3% | |
| Gelre ziekenhuizenApeldoorn | 42 dgn | 1,4% | 0,4% | |
| SJG WeertWeert | 42 dgn | 0,0% | 0,0% | |
| Ziekenhuisgroep TwenteAlmelo | 42 dgn | 2,9% | 0,4% | |
| RijnstateArnhem | 43 dgn | 4,3% | 0,9% | |
| UMCGGroningen | 43 dgn | 1,8% | 0,0% | |
| Maasziekenhuis PanteinBeugen | 44 dgn | 3,3% | 0,0% | |
| Maasstad ZiekenhuisRotterdam | 45 dgn | 1,9% | 0,0% | |
| Ikazia ZiekenhuisRotterdam | 49 dgn | 0,6% | 0,0% | |
| Ziekenhuis AmstellandAmstelveen | 49 dgn | 2,4% | 0,0% | |
| Frisius MCHeerenveen | 50 dgn | 2,6% | 0,0% | |
| Wilhelmina Ziekenhuis AssenAssen | 50 dgn | 2,0% | 0,0% | |
| Nij SmellingheDrachten | 55 dgn | 3,3% | 0,0% | |
| AmphiaBreda | 57 dgn | 2,7% | 0,0% | |
| Streekziekenhuis Koningin BeatrixWinterswijk | 58 dgn | 3,8% | 0,0% | |
| Van Weel-Bethesda ZiekenhuisDirksland | 59 dgn | 4,6% | 0,7% | |
| Ziekenhuis RivierenlandTiel | 59 dgn | 0,3% | 0,0% | |
| ZorgSaam ZiekenhuisTerneuzen | 59 dgn | 4,8% | 0,0% | |
| Medisch Spectrum TwenteEnschede | 60 dgn | 3,8% | 0,0% | |
| DiakonessenhuisZeist | 62 dgn | 4,3% | 0,0% | |
| Laurentius ZiekenhuisRoermond | 63 dgn | 0,8% | 1,4% | |
| Alrijne ZiekenhuisLeiderdorp | 64 dgn | 1,3% | 0,0% | |
| Jeroen Bosch Ziekenhuis's-Hertogenbosch | 65 dgn | 3,6% | 0,0% | |
| Zaans Medisch CentrumZaandam | 65 dgn | 4,3% | 0,0% | |
| OLVGAmsterdam | 66 dgn | 3,6% | 0,0% | |
| VieCuriVenlo | 66 dgn | 2,6% | 0,0% | |
| IsalaZwolle | 68 dgn | 4,3% | 0,6% | |
| Reinier de GraafDelft | 69 dgn | 6,1% | 1,2% | |
| Antonius SneekSneek | 70 dgn | 0,6% | 0,0% | |
| Beatrixziekenhuis (Rivas)Gorinchem | 70 dgn | 0,9% | 0,0% | |
| Saxenburgh Medisch CentrumHardenberg | 73 dgn | 1,9% | 3,3% | |
| BernhovenUden | 77 dgn | 2,1% | 0,0% | |
| Groene Hart ZiekenhuisGouda | 78 dgn | 2,1% | 0,0% | |
| Tergooi MCHilversum | 81 dgn | 5,1% | 0,7% | |
| Dijklander ZiekenhuisHoorn | 82 dgn | 3,2% | 1,0% | |
| Meander Medisch CentrumAmersfoort | 82 dgn | 3,2% | 0,0% | |
| Admiraal De Ruyter ZiekenhuisGoes | 83 dgn | 1,7% | 0,0% | |
| Franciscus Gasthuis & VlietlandSchiedam | 84 dgn | 5,4% | 0,0% | |
| Ommelander Ziekenhuis GroningenScheemda | 84 dgn | 1,5% | 0,0% | |
| Elisabeth-TweeSteden ZiekenhuisTilburg | 91 dgn | 4,3% | 0,0% | |
| Rode Kruis ZiekenhuisBeverwijk | 100 dgn | 2,1% | 0,7% | |
| Erasmus MCRotterdam | 102 dgn | 1,8% | 0,0% | |
| Maastricht UMC+Maastricht | 107 dgn | 3,4% | 0,0% | |
| ZuyderlandHeerlen | 111 dgn | 2,2% | 0,0% | |
| Catharina ZiekenhuisEindhoven | 114 dgn | 3,2% | 0,0% | |
| IJsselland ZiekenhuisCapelle aan den IJssel | 117 dgn | 2,6% | 0,5% | |
| RadboudumcNijmegen | 138 dgn | 0,0% | 0,0% | |
| Haaglanden Medisch Centrum's-Gravenhage | 150 dgn | 4,1% | 1,9% | |
| St. Antonius ZiekenhuisUtrecht | 155 dgn | 2,1% | 0,9% | |
| Martini ZiekenhuisGroningen | 167 dgn | 2,6% | 0,0% | |
| Amsterdam UMCAmsterdam | — | 3,1% | 4,3% | |
| BovenIJAmsterdam | — | 1,8% | 0,0% | |
| HagaZiekenhuisDen Haag | — | 2,8% | 0,0% | |
| LUMCLeiden | — | 20,0% | 0,0% | |
| UMC UtrechtUtrecht | — | 1,1% | 0,0% |
Wachttijd: de kortste over de locaties van het ziekenhuis, laatste opgave tot 27 oktober 2026. Kwaliteit: verslagjaar 2025. Klik op een kolomkop om te sorteren.