BudgetState Ziekenhuizen / Ziekenhuizen
Algemeen ziekenhuis · Veldhoven
Máxima MC
32 van 68 boven de norm
2025, marge 0,5%
sectorgemiddelde 36% (2024)
Veldhoven
Locaties
- Máxima Medisch CentrumDe Run, 5504DB Veldhoven
Wachttijden
Laatste opgave: 27 oktober 2026. Boven de norm eerst.
Boven de norm, elke twee weken
Wachttijden tegen de norm, per soort
Behandelingen
Polikliniek: eerste afspraak
| Waarvoor | Wachttijd | Mediaan in Nederland |
|---|---|---|
| AllergologieInterne geneeskunde | 365 dgn | 72 dgn |
| Maag-, darm- en leverziekten (algemeen)Maag-, darm- en leverziekten | 150 dgn | 98 dgn |
| Voet- en enkelklachtenOrthopedie | 135 dgn | 21 dgn |
| Reumatologie (algemeen)Reumatologie | 120 dgn | 47 dgn |
| RevalidatieRevalidatie | 120 dgn | 36 dgn |
| Gynaecologie (algemeen)Gynaecologie | 90 dgn | 72 dgn |
| Dermatologie (algemeen)Dermatologie | 62 dgn | 35 dgn |
| Incontinentie bij vrouwenGynaecologie | 61 dgn | 67 dgn |
| Interne geneeskunde (algemeen)Interne geneeskunde | 56 dgn | 42 dgn |
| Cardiologie (algemeen)Cardiologie | 54 dgn | 28 dgn |
| ProctologieChirurgie | 54 dgn | 25 dgn |
| RugklachtenOrthopedie | 53 dgn | 24 dgn |
| Orthopedie (algemeen)Orthopedie | 52 dgn | 14 dgn |
| SportgeneeskundeSportgeneeskunde | 50 dgn | 26 dgn |
| VruchtbaarheidsproblemenGynaecologie | 47 dgn | 60 dgn |
| Neurologie (algemeen)Neurologie | 41 dgn | 64 dgn |
| PijnbestrijdingAnesthesiologie | 39 dgn | 58 dgn |
| Longgeneeskunde (algemeen)Longgeneeskunde | 36 dgn | 28 dgn |
| KaakchirurgieKaakchirurgie | 36 dgn | 31 dgn |
| SchouderklachtenOrthopedie | 35 dgn | 20 dgn |
| Urologie (algemeen)Urologie | 34 dgn | 32 dgn |
| Plastische chirurgie (algemeen)Plastische chirurgie | 32 dgn | 24 dgn |
| KinderneurologieKindergeneeskunde | 28 dgn | 37 dgn |
| Chirurgie (algemeen)Chirurgie | 28 dgn | 14 dgn |
| Kindergeneeskunde (algemeen)Kindergeneeskunde | 20 dgn | 35 dgn |
| KindercardiologieKindergeneeskunde | 18 dgn | 31 dgn |
| VaatchirurgieChirurgie | 16 dgn | 18 dgn |
| KNO (algemeen)KNO | 13 dgn | 21 dgn |
| HeupklachtenOrthopedie | 7 dgn | 14 dgn |
| LiesbreukChirurgie | 7 dgn | 17 dgn |
| Verdachte plek op de huidDermatologie | 7 dgn | 13 dgn |
| KnieklachtenOrthopedie | 7 dgn | 14 dgn |
Onderzoek
| Waarvoor | Wachttijd | Mediaan in Nederland |
|---|---|---|
| Botdichtheidsmeting (DEXA)Radiologie | 96 dgn | 18 dgn |
| Gastroscopie (maagonderzoek)Maag-, darm- en leverziekten | 40 dgn | 26 dgn |
| Coloscopie (darmonderzoek)Maag-, darm- en leverziekten | 40 dgn | 28 dgn |
| MRI van heup of beenRadiologie | 33 dgn | 20 dgn |
| MRI van schouder of armRadiologie | 33 dgn | 20 dgn |
| MRI van de rugRadiologie | 33 dgn | 20 dgn |
| MRI van de nekRadiologie | 33 dgn | 22 dgn |
| MRI van de hersenenRadiologie | 33 dgn | 21 dgn |
| Slaaponderzoek (polysomnografie)KNO / Longgeneeskunde / Neurologie | 25 dgn | 46 dgn |
| Onderzoek naar slaapapneuKNO / Longgeneeskunde / Neurologie | 25 dgn | 45 dgn |
| CT-scanRadiologie | 18 dgn | 14 dgn |
| EchografieRadiologie | 12 dgn | 13 dgn |
| MammografieRadiologie | 4 dgn | 5 dgn |
| RöntgenfotoRadiologie | 1 dgn | 1 dgn |
Kwaliteit per behandeling
Verslagjaar 2025, zoals het ziekenhuis het opgaf, naast de mediaan van alle ziekenhuizen.
Amandelen of neusamandel verwijderen
| Indicator | Máxima MC | Mediaan in Nederland |
|---|---|---|
| Heroperatie wegens nabloeding binnen 14 dagen (keelamandelen)lager is beter | 2,6% | 2,6% |
| Heroperatie wegens nabloeding binnen 14 dagen (neusamandel)lager is beter | 0,5% | 0,0% |
Aneurysma van de buikslagader
| Indicator | Máxima MC | Mediaan in Nederland |
|---|---|---|
| Aantal operaties voor een aorta-aneurysma of dissectieaantal per jaar | 55 | 69 |
| Overleden binnen 30 dagen na operatie gescheurd aneurysmalager is beter | 17,6% | 24,2% |
| Overleden binnen 30 dagen na operatie intact aneurysmalager is beter | 0,9% | 1,5% |
| Ongecompliceerd herstel na geplande operatie (textbook outcome)hoger is beter | 74,1% | 76,0% |
Beroerte (CVA)
| Indicator | Máxima MC | Mediaan in Nederland |
|---|---|---|
| Aantal patiënten met een beroerteaantal per jaar | 409 | 570 |
| Mediane tijd van binnenkomst tot trombolyse in minutenlager is beter | 26 | 29 |
Borstimplantaten
| Indicator | Máxima MC | Mediaan in Nederland |
|---|---|---|
| Verwijderd/gewisseld door complicatie binnen 60 dagen (reconstructie)lager is beter | 1,6% | 2,6% |
| Verwijderd/gewisseld door complicatie binnen 60 dagen (cosmetisch)lager is beter | 0,0% | 0,0% |
| Verwijderd/gewisseld door complicatie, dag 61 tot 365 (reconstructie)lager is beter | 5,0% | 3,3% |
| Verwijderd/gewisseld door complicatie, dag 61 tot 365 (cosmetisch)lager is beter | 0,0% | 0,0% |
Borstkanker
| Indicator | Máxima MC | Mediaan in Nederland |
|---|---|---|
| Aantal geopereerde patiënten met borstkankeraantal per jaar | 162 | 216 |
| Oncologisch chirurgen die borstkanker behandelenaantal specialisten | 4 | 4 |
| Plastisch chirurgen die borstkankerpatiënten behandelenaantal specialisten | 5 | 3 |
| Mediane tijd van diagnose tot start behandeling in dagenlager is beter | 36 | 32 |
Chronische nierschade en dialyse
| Indicator | Máxima MC | Mediaan in Nederland |
|---|---|---|
| Gestart met dialyse via een werkende shunt of PD-katheterhoger is beter | 41,7% | 64,2% |
Darmkanker
| Indicator | Máxima MC | Mediaan in Nederland |
|---|---|---|
| Aantal operaties bij dikkedarmkankeraantal per jaar | 76 | 78 |
| Aantal operaties bij endeldarmkankeraantal per jaar | 23 | 30 |
| Overleden binnen 90 dagen na operatie endeldarmlager is beter | 0,0% | 0,0% |
| Gecompliceerd beloop na operatie dikke darmlager is beter | 12,9% | 11,6% |
| Gecompliceerd beloop na operatie endeldarmlager is beter | 7,0% | 20,2% |
| Overleden binnen 90 dagen na operatie dikke darmlager is beter | 2,2% | 2,2% |
| Mediane tijd van diagnose tot behandeling in dagen (dikke darm)lager is beter | 43 | 36,8 |
Diabetes
| Indicator | Máxima MC | Mediaan in Nederland |
|---|---|---|
| Aantal patiënten met diabetes bij de kinderartsaantal per jaar | — | 99 |
| Aantal patiënten met diabetes bij de internistaantal per jaar | 1.644 | 1.350 |
| Kinderarts: bloedsuiker goed ingesteld (HbA1c onder 58)hoger is beter | — | 47,8% |
| Internist: bloedsuiker goed ingesteld (HbA1c onder 58)hoger is beter | 41,1% | 42,3% |
| Kinderarts: bloedsuiker veel te hoog (HbA1c boven 86)lager is beter | — | 5,9% |
| Internist: bloedsuiker veel te hoog (HbA1c boven 86)lager is beter | 5,7% | 5,3% |
Etalagebenen (perifeer vaatlijden)
| Indicator | Máxima MC | Mediaan in Nederland |
|---|---|---|
| Gecertificeerde vaatchirurgenaantal specialisten | 5 | 4 |
| Interventieradiologen voor vaatbehandelingenaantal specialisten | 4 | 4 |
Galblaasverwijdering (galstenen)
| Indicator | Máxima MC | Mediaan in Nederland |
|---|---|---|
| Heropgenomen door een complicatie binnen 30 dagen na de operatielager is beter | 2,8% | 2,8% |
Gebroken heup
| Indicator | Máxima MC | Mediaan in Nederland |
|---|---|---|
| Aantal behandelde heupfracturenaantal per jaar | 283 | 293 |
| Mobiliteitsscore na 3 maanden, eerder volledig mobiel (1 = best)lager is beter | 2,2 | 2,6 |
| Hulpbehoefte (ADL) na 3 maanden, eerder zelfstandig (0 = geen)lager is beter | 1,2 | 1,3 |
Gynaecologische kanker
| Indicator | Máxima MC | Mediaan in Nederland |
|---|---|---|
| Aantal debulkingsoperaties bij eierstokkankeraantal per jaar | — | 60 |
| Aantal operaties bij baarmoederslijmvlieskankeraantal per jaar | 59 | 64 |
| Tumor volledig verwijderd bij primaire debulking (eierstok)hoger is beter | — | 90,8% |
| Gecompliceerd beloop na debulking eierstok (gecorrigeerd)lager is beter | — | 6,9% |
| Gecompliceerd beloop na kijkoperatie baarmoeder (gecorrigeerd)lager is beter | 0,0% | 0,0% |
| Overleden binnen 30 dagen na debulking eierstok (gecorrigeerd)lager is beter | — | 0,0% |
| Mediane tijd van eerste bezoek tot debulking in dagenlager is beter | — | 35,2 |
Halsslagaderoperatie
| Indicator | Máxima MC | Mediaan in Nederland |
|---|---|---|
| Aantal ingrepen aan de halsslagaderaantal per jaar | 32 | 48 |
| Overleden binnen 30 dagen na de ingreeplager is beter | 0,0% | 0,8% |
| Nabloeding binnen 30 dagenlager is beter | 4,5% | 2,5% |
| Neurologische complicatie binnen 30 dagenlager is beter | 1,5% | 2,0% |
| Ongecompliceerd herstel (textbook outcome)hoger is beter | 83,3% | 79,8% |
Hernia of kanaalstenose
| Indicator | Máxima MC | Mediaan in Nederland |
|---|---|---|
| Heroperatie binnen 30 dagenlager is beter | 0,6% | 0,4% |
| Lekkage van hersenvocht tijdens de operatielager is beter | 0,6% | 0,3% |
| Diepe wondinfectielager is beter | 0,0% | 0,0% |
| Meer krachtverlies direct na de operatielager is beter | 0,0% | 0,0% |
Heupprothese
| Indicator | Máxima MC | Mediaan in Nederland |
|---|---|---|
| Aantal heupprothesesaantal per jaar | 354 | 421 |
| Orthopedisch chirurgen die heuprevisies uitvoerenaantal specialisten | 3 | 4 |
| Orthopedisch chirurgen die heupprotheses plaatsenaantal specialisten | 8 | 5 |
| Diepe wondinfectie binnen 90 dagenlager is beter | 0,4% | 0,7% |
| Gemiddelde verbetering heupscore (OHS) na 12 maandenhoger is beter | 19,7 | 18,6 |
| Gemiddelde afname pijn bij bewegen na 12 maandenhoger is beter | 6,0 | 5,8 |
| Revisie binnen 1 jaar (gecorrigeerd)lager is beter | 0,9% | 0,9% |
Incontinentie of verzakking bij vrouwen
| Indicator | Máxima MC | Mediaan in Nederland |
|---|---|---|
| Veel tot zeer veel verbeterd na de operatiehoger is beter | 93,5% | 90,8% |
Kankerzorg (algemeen)
| Indicator | Máxima MC | Mediaan in Nederland |
|---|---|---|
| Aantal operaties bij nierkankeraantal per jaar | 23 | 54 |
| Aantal operaties aan de dikke darmaantal per jaar | 185 | 131 |
| Aantal operaties aan de endeldarmaantal per jaar | 36 | 46 |
| Aantal operaties voor uitzaaiingen in de leveraantal per jaar | 61 | 36 |
| Aantal patiënten geopereerd aan schildklierkankeraantal per jaar | 17 | 18 |
| Gynaecoloog-oncologen in fteaantal specialisten | — | 2,6 |
Knieprothese
| Indicator | Máxima MC | Mediaan in Nederland |
|---|---|---|
| Aantal totale knieprothesesaantal per jaar | 132 | 310 |
| Aantal halve knieprothesesaantal per jaar | 28 | 79 |
| Orthopedisch chirurgen die knierevisies uitvoerenaantal specialisten | 3 | 3 |
| Orthopedisch chirurgen die knieprotheses plaatsenaantal specialisten | 5 | 5 |
| Diepe wondinfectie binnen 90 dagenlager is beter | 2,4% | 0,4% |
| Gemiddelde verbetering kniescore (OKS) na 12 maandenhoger is beter | 15,5 | 15,3 |
| Gemiddelde afname pijn bij bewegen na 12 maandenhoger is beter | 4,7 | 4,9 |
| Revisie binnen 3 jaar (gecorrigeerd)lager is beter | 2,4% | 1,3% |
Leveroperatie
| Indicator | Máxima MC | Mediaan in Nederland |
|---|---|---|
| Aantal leverresectiesaantal per jaar | 49 | 50 |
| Ongecompliceerd herstel na leveroperatie (gecorrigeerd)hoger is beter | 84,2% | 84,4% |
Longkanker
| Indicator | Máxima MC | Mediaan in Nederland |
|---|---|---|
| Aantal longresectiesaantal per jaar | 45 | 64 |
| Aantal longkankerpatiënten met in opzet genezende bestralingaantal per jaar | — | 174 |
| Overleden binnen 90 dagen na stereotactische bestralinglager is beter | — | 0,8% |
| Overleden binnen 30 dagen na de longoperatielager is beter | 4,9% | 0,9% |
| Gecompliceerd beloop na de longoperatielager is beter | 12,0% | 12,6% |
| Overleden binnen 90 dagen na chemoradiatielager is beter | — | 1,1% |
Maagverkleining
| Indicator | Máxima MC | Mediaan in Nederland |
|---|---|---|
| Aantal patiënten met een eerste maagverkleiningaantal per jaar | 201 | 416 |
| Ongecompliceerd herstel (textbook outcome)hoger is beter | 98,5% | 96,3% |
| Ernstige complicaties binnen 30 dagen na de operatielager is beter | 0,0% | 1,1% |
| Meer dan een kwart van het gewicht verloren na 1 jaar (sleeve)hoger is beter | 66,7% | 71,5% |
| Meer dan een kwart van het gewicht verloren na 1 jaar (bypass)hoger is beter | 94,0% | 90,0% |
Melanoom
| Indicator | Máxima MC | Mediaan in Nederland |
|---|---|---|
| Aantal nieuwe patiënten met inoperabel melanoom (stadium III/IV)aantal per jaar | 36 | 67 |
| Nog in leven 1 jaar na diagnose (stadium III/IV)hoger is beter | 48,0% | 62,3% |
| Nog in leven 2 jaar na diagnose (stadium III/IV)hoger is beter | 44,0% | 48,2% |
Operaties bij kinderen
| Indicator | Máxima MC | Mediaan in Nederland |
|---|---|---|
| Aantal lies- en balzakoperaties bij kinderenaantal per jaar | 126 | 43 |
| Aantal operaties voor pylorusstenose (maagportier)aantal per jaar | — | 15 |
Spoedeisende hulp
| Indicator | Máxima MC | Mediaan in Nederland |
|---|---|---|
| Aantal opgevangen patiënten met ernstig meervoudig letselaantal per jaar | 41 | 33 |
Jaarrekening
Cijfers van Stichting Máxima Medisch Centrum, uit de openbare jaarverantwoording.
| Jaar | Opbrengsten | Lasten | Resultaat | Marge | Eigen vermogen | Solvabiliteit | Liquide middelen |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025aangeleverd 19 mei 2026 | € 440 mln | € 435 mln | € 2,2 mln | 0,5% | € 125 mln | 42,1% | € 60 mln |
| 2024aangeleverd 15 mei 2025 | € 428 mln | € 418 mln | € 8,1 mln | 1,9% | € 123 mln | 41,4% | € 71 mln |
| 2023aangeleverd 8 mei 2024 | € 410 mln | € 393 mln | € 14 mln | 3,3% | € 138 mln | 43,2% | € 50 mln |
| Sectorgemiddelde, Algemeen ziekenhuis (2024) | |||||||
| 2024 | — | — | — | 2% | — | 36% | — |
Personeel
| Jaar | Zorgverleners | Verzuim | Lang open vacatures |
|---|---|---|---|
| 2025 | 2.805 | 6,3% | 4 |
| 2024 | 2.752 | 6,1% | 24 |
| 2023 | — | — | — |
Zorgverleners: gemiddeld aantal personen in de zorg. Verzuim: het ziekteverzuim van de zorgverleners. Lang open: vacatures die drie maanden of langer openstaan.
Bestuur en toezicht
Zoals het register ze vermeldt bij de jaarverantwoording over 2025.
Raad van bestuur
- Carlijn Marianne Germaine Maria de RuijterBestuurder · sinds 1 februari 2021
- Marcellinus Bernardus Petrus Maria VisserBestuurder · sinds 1 augustus 2022
- Mario Richard KorteBestuurder · sinds 1 mei 2023
Raad van toezicht
- Guilemus Hermannus Jozef HuffmeijerVoorzitter Raad van Toezicht · sinds 1 januari 2020
- Christina Maria Henriëtte Anthonie DeckersLid Raad van Toezicht · sinds 1 maart 2019
- Martinus Antonius ImkampLid Raad van Toezicht · sinds 16 september 2019
- Jerona Antonia Adriana Maria van Diemen - SteenvoordeLid Raad van Toezicht · sinds 22 februari 2023
- Paulus Adrianus Jacobus van VuurenLid Raad van Toezicht · sinds 28 februari 2024
- Tim Robert Falco PostemaLid Raad van Toezicht · sinds 6 november 2024
Gevolmachtigden en overige
- Antoinetta Berendina Kars - DalGevolmachtigde · sinds 1 januari 2008
- Bas Adrianus Johannes FleskensGevolmachtigde · sinds 1 januari 2008
- Evy OortsGevolmachtigde · sinds 1 januari 2008
- Sharon Irene Louise KosterGevolmachtigde · sinds 1 januari 2008
- Wilhelmus Antonius Maria van der MadeGevolmachtigde · sinds 1 januari 2008
- Leon van der DonkGevolmachtigde · sinds 1 juni 2011
- Marcus Henricus Cornelis WelsGevolmachtigde · sinds 1 juni 2011
- Martinus Gerardus Adrianus BeekmanGevolmachtigde · sinds 1 oktober 2013
- Sjoukje Jacqueline TroostGevolmachtigde · sinds 6 juni 2014
- Franciscus Cornelis Petrus van DijkManager facilitair bedrijf en vastgoed en huisvest · sinds 1 september 2016
- Claire Nicole Johanna SchipperheijnGevolmachtigde · sinds 15 september 2020
- Karen van der Kuij - RobbenGevolmachtigde · sinds 1 november 2022
- Mario Henricus Wilhelmus van de SandeGevolmachtigde · sinds 1 november 2022
- Saskia Birgitta Meiners - SnijdersGevolmachtigde · sinds 1 november 2022
- Nira GurungGevolmachtigde · sinds 15 april 2024
- Remko Johannes Henricus van der ZandenGevolmachtigde · sinds 1 augustus 2025
- Tom Erik KoenraadGevolmachtigde · sinds 1 augustus 2025
Parkeren
Veldhoven
€ 1,20 per uur. De eerste 15 minuten gratis. Dagmaximum € 4.
Daarna € 0,70 per 30 minuten; jaarabonnement € 60,00 voor patiënten met een chronische aandoening; gratis voor mindervaliden.
Gelezen op de website van het ziekenhuis, 2 november 2026.