BudgetState Ziekenhuizen / Behandelingen / Orthopedie
Orthopedie
Heupprothese
Bij 43 van de 61 ziekenhuizen is de kortste wachttijd langer dan de Treeknorm van 49 dagen; de mediaan is 64 dagen (27 oktober 2026). Het langst wacht u bij Maastricht UMC+: 240 dagen. Een jaar eerder was de mediaan 62 dagen.
Kwaliteitscijfers verslagjaar 2025: 7 indicatoren, zoals de ziekenhuizen ze aanleverden.
binnen de Treeknormerboven, tot anderhalf keermeer dan anderhalf keer
Elke stip is de locatie die de wachttijd opgaf, gekleurd naar de Treeknorm. Wijs een stip aan voor de wachttijd; klik voor het ziekenhuis.
Mediane wachttijd, elke twee weken
Wachttijd per ziekenhuis, kortste eerst
Alle ziekenhuizen
Sorteert op afstand; uw keuze blijft in uw browser.
binnen de Treeknormerboven, tot anderhalf keermeer dan anderhalf keergeen opgave
| Ziekenhuis | Afstand | WachttijdTreeknorm: 49 dagen | Aantal heupprothesesaantal per jaar | Orthopedisch chirurgen die heuprevisies uitvoerenaantal specialisten | Orthopedisch chirurgen die heupprotheses plaatsenaantal specialisten | Diepe wondinfectie binnen 90 dagenlager is beter | Gemiddelde verbetering heupscore (OHS) na 12 maandenhoger is beter | Gemiddelde afname pijn bij bewegen na 12 maandenhoger is beter | Revisie binnen 1 jaar (gecorrigeerd)lager is beter |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Nederlandmediaan van de ziekenhuizen | 64 dgn | 421 | 4 | 5 | 0,7% | 18,6 | 5,8 | 0,9% | |
| Noordwest ZiekenhuisgroepAlkmaar | 14 dgn | 1.109 | 4 | 8 | 0,0% | 20,1 | 6 | 0,6% | |
| Anna ZiekenhuisGeldrop | 20 dgn | 635 | 3 | 4 | 0,6% | 17,6 | 4,8 | 1,0% | |
| Elkerliek ziekenhuisHelmond | 25 dgn | 441 | 2 | 5 | 1,4% | — | 5,8 | 0,8% | |
| Bravis ziekenhuisRoosendaal | 26 dgn | 516 | 5 | 5 | 0,8% | 16,3 | 5,5 | 0,8% | |
| Gelre ziekenhuizenApeldoorn | 30 dgn | 740 | 4 | 10 | 0,6% | 19,8 | 5,8 | 1,3% | |
| Wilhelmina Ziekenhuis AssenAssen | 30 dgn | 439 | 3 | 5 | 0,8% | 17,3 | 5,3 | 0,5% | |
| Deventer ZiekenhuisDeventer | 34 dgn | 567 | 2 | 5 | 1,2% | 18,6 | 5,8 | 0,8% | |
| Frisius MCHeerenveen | 35 dgn | 521 | — | — | 0,3% | 19,8 | 6,2 | 0,4% | |
| Slingeland ZiekenhuisDoetinchem | 35 dgn | 304 | 5 | 6 | 2,6% | 19,6 | 5,9 | 0,8% | |
| Saxenburgh Medisch CentrumHardenberg | 39 dgn | 260 | 4 | 4 | 0,6% | 19,6 | 5,8 | 0,9% | |
| IsalaMeppel | 40 dgn | 844 | 3 | 9 | 0,7% | — | — | 0,3% | |
| SJG WeertWeert | 41 dgn | 315 | 2 | 4 | 0,3% | 18,1 | 5,7 | 2,9% | |
| Máxima MCVeldhoven | 42 dgn | 354 | 3 | 8 | 0,4% | 19,7 | 6,0 | 0,9% | |
| St JansdalHarderwijk | 42 dgn | 470 | 4 | 7 | 1,3% | 17,6 | 7,2 | 0,9% | |
| Ziekenhuis AmstellandAmstelveen | 42 dgn | 293 | 1 | 3 | 0,5% | 19,9 | 6,0 | 2,5% | |
| Ziekenhuis Gelderse ValleiEde | 42 dgn | 611 | 3 | 6 | 1,0% | 18,7 | 5,7 | 0,5% | |
| Beatrixziekenhuis (Rivas)Gorinchem | 44 dgn | 290 | 2 | 4 | 0,0% | 20,7 | 6,6 | 0,3% | |
| Tergooi MCHilversum | 49 dgn | 475 | 4 | 6 | 1,4% | 18,9 | 6,2 | 1,5% | |
| IJsselland ZiekenhuisCapelle aan den IJssel | 50 dgn | 306 | 4 | 4 | 0,7% | 18,5 | 5,7 | 1,6% | |
| ZorgSaam ZiekenhuisTerneuzen | 50 dgn | 301 | 3 | 4 | 0,5% | 19,1 | 6,0 | 0,7% | |
| Groene Hart ZiekenhuisGouda | 52 dgn | 421 | 7 | 7 | 1,8% | 19,4 | 5,8 | 1,3% | |
| Maasstad ZiekenhuisRotterdam | 52 dgn | 267 | 2 | 8 | 0,7% | — | — | 0,8% | |
| Admiraal De Ruyter ZiekenhuisGoes | 55 dgn | 437 | 3 | 5 | 0,5% | 19,6 | 6,2 | 0,4% | |
| Albert Schweitzer ziekenhuisZwijndrecht | 55 dgn | 605 | 3 | 9 | 2,9% | 17 | 5,2 | 0,6% | |
| Amsterdam UMCAmsterdam | 57 dgn | 95 | 5 | 4 | 2,0% | — | — | 5,1% | |
| Laurentius ZiekenhuisRoermond | 58 dgn | 301 | 2 | 5 | 1,3% | 20,7 | 5,9 | 0,8% | |
| FlevoziekenhuisAlmere | 60 dgn | 237 | 3 | 4 | 1,7% | 18,4 | 5,5 | 1,5% | |
| Spijkenisse Medisch CentrumSpijkenisse | 60 dgn | 163 | — | 10 | 0,0% | — | — | 0,0% | |
| TreantEmmen | 61 dgn | 752 | 4 | 6 | 0,1% | 18,6 | 5,5 | 0,9% | |
| Dijklander ZiekenhuisPurmerend | 63 dgn | 560 | 6 | 8 | 2,2% | 18,8 | 5,8 | 0,9% | |
| Antonius SneekSneek | 64 dgn | 550 | 2 | 3 | 0,4% | 21,0 | 6,5 | 0,2% | |
| DiakonessenhuisUtrecht | 65 dgn | 618 | 6 | 6 | 0,7% | — | — | 0,7% | |
| Van Weel-Bethesda ZiekenhuisDirksland | 68 dgn | 185 | 4 | 4 | 0,0% | — | — | 0,0% | |
| Catharina ZiekenhuisEindhoven | 71 dgn | 366 | 4 | 10 | 0,3% | 18,2 | 5,7 | 1,4% | |
| Nij SmellingheDrachten | 71 dgn | 408 | 2 | 4 | 0,3% | 17,9 | 5,5 | 4,0% | |
| Sint MaartenskliniekBeugen | 72 dgn | 1.383 | 6 | 11 | 1,0% | 17,7 | 5,6 | 1,1% | |
| VieCuriVenlo | 72 dgn | 411 | 6 | 8 | 0,9% | 18,0 | 5,5 | 1,3% | |
| Elisabeth-TweeSteden ZiekenhuisTilburg | 74 dgn | 692 | 9 | 8 | 1,2% | 17,2 | 5,8 | 1,2% | |
| Ziekenhuis RivierenlandTiel | 74 dgn | 207 | 2 | 4 | 0,8% | — | — | 3,2% | |
| Streekziekenhuis Koningin BeatrixWinterswijk | 77 dgn | 322 | 3 | 5 | 0,5% | 17,6 | 5,5 | 1,1% | |
| Martini ZiekenhuisGroningen | 79 dgn | 878 | 4 | 9 | 1,8% | 16,8 | 5,0 | 1,1% | |
| Ommelander Ziekenhuis GroningenScheemda | 84 dgn | 313 | 4 | 5 | 0,9% | 19,5 | 6,0 | 0,6% | |
| UMCGGroningen | 87 dgn | 53 | 3 | 5 | 0,0% | 18,2 | 5,8 | 1,3% | |
| Zaans Medisch CentrumZaandam | 88 dgn | 286 | 4 | 3 | 0,0% | 20,2 | 6,0 | 0,9% | |
| Franciscus Gasthuis & VlietlandSchiedam | 90 dgn | 576 | 5 | 5 | 0,4% | 18,4 | 5,7 | 1,4% | |
| RijnstateZevenaar | 90 dgn | 662 | 3 | 6 | 1,1% | 19,4 | 5,9 | 0,9% | |
| Spaarne GasthuisHoofddorp | 90 dgn | 639 | 8 | 10 | 0,5% | 21,6 | 6,9 | 1,3% | |
| Meander Medisch CentrumAmersfoort | 91 dgn | 564 | 3 | 7 | 0,6% | 17,8 | 5,4 | 0,8% | |
| Alrijne ZiekenhuisLeiderdorp | 97 dgn | 941 | 5 | 9 | 0,2% | — | — | 0,6% | |
| Medisch Spectrum TwenteEnschede | 100 dgn | 343 | 4 | 6 | 0,9% | 17,8 | 5,6 | 1,7% | |
| Rode Kruis ZiekenhuisBeverwijk | 100 dgn | 207 | 4 | 4 | 0,0% | 18,4 | 5,4 | 2,0% | |
| AmphiaBreda | 106 dgn | 543 | 4 | 5 | 1,4% | 18,6 | 5,6 | 3,2% | |
| Haaglanden Medisch Centrum's-Gravenhage | 120 dgn | 390 | 3 | 4 | 0,9% | 18,7 | 5,7 | 0,9% | |
| RadboudumcNijmegen | 123 dgn | 136 | 2 | 2 | 2,1% | — | — | 1,1% | |
| St. Antonius ZiekenhuisUtrecht | 123 dgn | 561 | 3 | 7 | 1,6% | — | — | 1,8% | |
| ZuyderlandGeleen | 127 dgn | 861 | 6 | 10 | 0,2% | 17,4 | 5,6 | 1,2% | |
| BernhovenUden | 146 dgn | 322 | 2 | 5 | 0,7% | 19,2 | 6,2 | 1,0% | |
| Ikazia ZiekenhuisRotterdam | 168 dgn | 269 | 6 | 6 | 0,4% | 22,4 | 7,2 | 1,6% | |
| Canisius-Wilhelmina ZiekenhuisNijmegen | 182 dgn | 423 | 4 | 5 | 2,2% | 18,9 | 6,0 | 1,0% | |
| Jeroen Bosch Ziekenhuis's-Hertogenbosch | 192 dgn | 486 | 4 | 6 | 2,2% | 18,5 | 5,5 | 1,8% | |
| Maastricht UMC+Maastricht | 240 dgn | 158 | 5 | 5 | 1,1% | 17,2 | 5,0 | 0,6% | |
| BovenIJAmsterdam | — | 264 | 2 | 2 | 0,3% | 19,7 | 6,4 | 0,7% | |
| Erasmus MCRotterdam | — | 56 | 2 | 2 | 0,0% | 19,1 | 6,8 | 2,6% | |
| LUMCLeiden | — | 28 | 3 | 3 | 0,0% | 18,2 | 4,3 | 4,5% | |
| OLVGAmsterdam | — | 522 | 5 | 8 | 0,0% | 17,6 | 5,7 | 0,8% | |
| Orthopedisch Centrum Oost NederlandHengelo | — | 905 | 3 | 12 | 0,5% | 19,2 | 5,8 | 0,8% | |
| UMC UtrechtUtrecht | — | 78 | 3 | 1 | 3,2% | — | — | 0,0% |
Wachttijd: de kortste over de locaties van het ziekenhuis, laatste opgave tot 27 oktober 2026. Kwaliteit: verslagjaar 2025. Klik op een kolomkop om te sorteren.