BudgetState Ziekenhuizen / Ziekenhuizen
Algemeen ziekenhuis · Harderwijk
St Jansdal
Laatste opgave van wachttijden: 13 oktober 2026. In de ronde van 27 oktober 2026 gaf dit ziekenhuis niets op.
34 van 73 boven de norm
2025, marge 2,1%
sectorgemiddelde 36% (2024)
Harderwijk
Locaties
- Ziekenhuis St. Jansdal, locatie HarderwijkWethouder Jansenlaan, 3844DG Harderwijk
Wachttijden
Laatste opgave: 13 oktober 2026. Boven de norm eerst.
Boven de norm, elke twee weken
Wachttijden tegen de norm, per soort
Behandelingen
| Waarvoor | Wachttijd | Mediaan in Nederland |
|---|---|---|
| StaaroperatieOogheelkunde | 130 dgn | 49 dgn |
| Operatie carpaletunnelsyndroomChirurgie / Plastische chirurgie / Orthopedie | 101 dgn | 44 dgn |
| Endoveneuze spataderbehandelingDermatologie | 97 dgn | 57 dgn |
| Operatie triggerfingerPlastische chirurgie | 78 dgn | 32 dgn |
| Operatie bij goedaardige anale aandoeningenChirurgie / Dermatologie | 61 dgn | 49 dgn |
| OoglidcorrectieOogheelkunde | 53 dgn | 54 dgn |
| Totale heupvervangingOrthopedie | 42 dgn | 64 dgn |
| GalblaasverwijderingChirurgie | 42 dgn | 43 dgn |
| Totale knievervangingOrthopedie | 42 dgn | 84 dgn |
| Operatie meniscus of kniebandenChirurgie / Orthopedie | 42 dgn | 50 dgn |
| NeustussenschotcorrectieKNO | 42 dgn | 81 dgn |
| LiesbreukoperatieChirurgie | 42 dgn | 49 dgn |
| HartrevalidatieRevalidatiegeneeskunde | 40 dgn | 15 dgn |
| BesnijdenisUrologie / Chirurgie | 33 dgn | 50 dgn |
| Amandelen of neusamandel verwijderenKNO | 27 dgn | 60 dgn |
| Dotterbehandeling (PCI)Cardiologie | 26 dgn | 26 dgn |
| Trommelvliesbuisjes plaatsenKNO | 24 dgn | 37 dgn |
| NiersteenvergruizingUrologie | 16 dgn | 27 dgn |
| HartkatheterisatieCardiologie | 14 dgn | 21 dgn |
| LongrevalidatieRevalidatiegeneeskunde | 13 dgn | 12 dgn |
Polikliniek: eerste afspraak
| Waarvoor | Wachttijd | Mediaan in Nederland |
|---|---|---|
| KinderorthopedieKindergeneeskunde | 200 dgn | 41 dgn |
| Interne geneeskunde bij kinderenKindergeneeskunde | 200 dgn | 30 dgn |
| Kindergeneeskunde (algemeen)Kindergeneeskunde | 200 dgn | 35 dgn |
| KinderneurologieKindergeneeskunde | 200 dgn | 37 dgn |
| KindercardiologieKindergeneeskunde | 200 dgn | 31 dgn |
| NefrologieInterne geneeskunde | 160 dgn | 33 dgn |
| ImmunologieInterne geneeskunde | 160 dgn | 38 dgn |
| EndocrinologieInterne geneeskunde | 160 dgn | 48 dgn |
| Interne geneeskunde (algemeen)Interne geneeskunde | 160 dgn | 42 dgn |
| Medische oncologieInterne geneeskunde | 160 dgn | 9 dgn |
| Cardiologie (algemeen)Cardiologie | 71 dgn | 28 dgn |
| Dermatologie (algemeen)Dermatologie | 70 dgn | 35 dgn |
| Verdachte plek op de huidDermatologie | 70 dgn | 13 dgn |
| Neurologie (algemeen)Neurologie | 51 dgn | 64 dgn |
| NekherniaNeurologie | 51 dgn | 59 dgn |
| RugherniaNeurologie | 51 dgn | 57 dgn |
| ProctologieChirurgie | 50 dgn | 25 dgn |
| PijnbestrijdingAnesthesiologie | 49 dgn | 58 dgn |
| Incontinentie bij vrouwenGynaecologie | 48 dgn | 67 dgn |
| Gynaecologie (algemeen)Gynaecologie | 48 dgn | 72 dgn |
| Gehoorverlies en doofheidKNO | 45 dgn | 25 dgn |
| RevalidatieRevalidatie | 36 dgn | 36 dgn |
| Reumatologie (algemeen)Reumatologie | 35 dgn | 47 dgn |
| Longgeneeskunde (algemeen)Longgeneeskunde | 29 dgn | 28 dgn |
| Plastische chirurgie bij kankerPlastische chirurgie | 28 dgn | 11 dgn |
| VruchtbaarheidsproblemenGynaecologie | 28 dgn | 60 dgn |
| Plastische chirurgie (algemeen)Plastische chirurgie | 28 dgn | 24 dgn |
| KNO (algemeen)KNO | 27 dgn | 21 dgn |
| Chirurgie (algemeen)Chirurgie | 24 dgn | 14 dgn |
| Klinische geriatrieGeriatrie | 24 dgn | 28 dgn |
| StaarOogheelkunde | 23 dgn | 20 dgn |
| LiesbreukChirurgie | 23 dgn | 17 dgn |
| Maag-, darm- en leverziekten (algemeen)Maag-, darm- en leverziekten | 21 dgn | 98 dgn |
| Oogheelkunde (algemeen)Oogheelkunde | 21 dgn | 59 dgn |
| VaatchirurgieChirurgie | 17 dgn | 18 dgn |
| KnieklachtenOrthopedie | 13 dgn | 14 dgn |
| SchouderklachtenOrthopedie | 4 dgn | 20 dgn |
| Borstonderzoek (mammapoli)Chirurgie | 3 dgn | 3 dgn |
| RugklachtenOrthopedie | 2 dgn | 24 dgn |
| HeupklachtenOrthopedie | 2 dgn | 14 dgn |
| Voet- en enkelklachtenOrthopedie | 2 dgn | 21 dgn |
| Orthopedie (algemeen)Orthopedie | 2 dgn | 14 dgn |
| KaakchirurgieKaakchirurgie | 1 dgn | 31 dgn |
Onderzoek
| Waarvoor | Wachttijd | Mediaan in Nederland |
|---|---|---|
| Slaaponderzoek (polysomnografie)KNO / Longgeneeskunde / Neurologie | 104 dgn | 46 dgn |
| Onderzoek naar slaapapneuKNO / Longgeneeskunde / Neurologie | 90 dgn | 45 dgn |
| Botdichtheidsmeting (DEXA)Radiologie | 37 dgn | 18 dgn |
| MRI van de hersenenRadiologie | 29 dgn | 21 dgn |
| Afwijkend uitstrijkje baarmoederhalsGynaecologie | 24 dgn | 17 dgn |
| CT-scanRadiologie | 16 dgn | 14 dgn |
| MRI van heup of beenRadiologie | 13 dgn | 20 dgn |
| MammografieRadiologie | 7 dgn | 5 dgn |
| Gastroscopie (maagonderzoek)Maag-, darm- en leverziekten | 7 dgn | 26 dgn |
| EchografieRadiologie | 1 dgn | 13 dgn |
Kwaliteit per behandeling
Verslagjaar 2025, zoals het ziekenhuis het opgaf, naast de mediaan van alle ziekenhuizen.
Amandelen of neusamandel verwijderen
| Indicator | St Jansdal | Mediaan in Nederland |
|---|---|---|
| Heroperatie wegens nabloeding binnen 14 dagen (keelamandelen)lager is beter | 3,0% | 2,6% |
| Heroperatie wegens nabloeding binnen 14 dagen (neusamandel)lager is beter | 0,0% | 0,0% |
Aneurysma van de buikslagader
| Indicator | St Jansdal | Mediaan in Nederland |
|---|---|---|
| Aantal operaties voor een aorta-aneurysma of dissectieaantal per jaar | 24 | 69 |
| Overleden binnen 30 dagen na operatie gescheurd aneurysmalager is beter | 50,0% | 24,2% |
| Overleden binnen 30 dagen na operatie intact aneurysmalager is beter | 0,0% | 1,5% |
| Ongecompliceerd herstel na geplande operatie (textbook outcome)hoger is beter | 74,2% | 76,0% |
Beroerte (CVA)
| Indicator | St Jansdal | Mediaan in Nederland |
|---|---|---|
| Aantal patiënten met een beroerteaantal per jaar | 533 | 570 |
| Mediane tijd van binnenkomst tot trombolyse in minutenlager is beter | 32,5 | 29 |
Borstimplantaten
| Indicator | St Jansdal | Mediaan in Nederland |
|---|---|---|
| Verwijderd/gewisseld door complicatie binnen 60 dagen (reconstructie)lager is beter | 9,3% | 2,6% |
| Verwijderd/gewisseld door complicatie binnen 60 dagen (cosmetisch)lager is beter | 0,0% | 0,0% |
| Verwijderd/gewisseld door complicatie, dag 61 tot 365 (reconstructie)lager is beter | 6,7% | 3,3% |
| Verwijderd/gewisseld door complicatie, dag 61 tot 365 (cosmetisch)lager is beter | 0,0% | 0,0% |
Borstkanker
| Indicator | St Jansdal | Mediaan in Nederland |
|---|---|---|
| Aantal geopereerde patiënten met borstkankeraantal per jaar | 216 | 216 |
| Oncologisch chirurgen die borstkanker behandelenaantal specialisten | 6 | 4 |
| Plastisch chirurgen die borstkankerpatiënten behandelenaantal specialisten | 5 | 3 |
| Mediane tijd van diagnose tot start behandeling in dagenlager is beter | 32 | 32 |
Darmkanker
| Indicator | St Jansdal | Mediaan in Nederland |
|---|---|---|
| Aantal operaties bij dikkedarmkankeraantal per jaar | 70 | 78 |
| Aantal operaties bij endeldarmkankeraantal per jaar | 19 | 30 |
| Overleden binnen 90 dagen na operatie endeldarmlager is beter | 5,8% | 0,0% |
| Gecompliceerd beloop na operatie dikke darmlager is beter | 10,6% | 11,6% |
| Gecompliceerd beloop na operatie endeldarmlager is beter | 40,8% | 20,2% |
| Overleden binnen 90 dagen na operatie dikke darmlager is beter | 3,6% | 2,2% |
| Mediane tijd van diagnose tot behandeling in dagen (dikke darm)lager is beter | 42 | 36,8 |
Diabetes
| Indicator | St Jansdal | Mediaan in Nederland |
|---|---|---|
| Aantal patiënten met diabetes bij de kinderartsaantal per jaar | — | 99 |
| Aantal patiënten met diabetes bij de internistaantal per jaar | 1.398 | 1.350 |
| Kinderarts: bloedsuiker goed ingesteld (HbA1c onder 58)hoger is beter | — | 47,8% |
| Internist: bloedsuiker goed ingesteld (HbA1c onder 58)hoger is beter | 45,9% | 42,3% |
| Kinderarts: bloedsuiker veel te hoog (HbA1c boven 86)lager is beter | — | 5,9% |
| Internist: bloedsuiker veel te hoog (HbA1c boven 86)lager is beter | 4,9% | 5,3% |
Etalagebenen (perifeer vaatlijden)
| Indicator | St Jansdal | Mediaan in Nederland |
|---|---|---|
| Gecertificeerde vaatchirurgenaantal specialisten | 4 | 4 |
| Interventieradiologen voor vaatbehandelingenaantal specialisten | 4 | 4 |
Galblaasverwijdering (galstenen)
| Indicator | St Jansdal | Mediaan in Nederland |
|---|---|---|
| Heropgenomen door een complicatie binnen 30 dagen na de operatielager is beter | 1,4% | 2,8% |
Gebroken heup
| Indicator | St Jansdal | Mediaan in Nederland |
|---|---|---|
| Aantal behandelde heupfracturenaantal per jaar | 356 | 293 |
| Mobiliteitsscore na 3 maanden, eerder volledig mobiel (1 = best)lager is beter | 5 | 2,6 |
| Hulpbehoefte (ADL) na 3 maanden, eerder zelfstandig (0 = geen)lager is beter | 1,6 | 1,3 |
Gynaecologische kanker
| Indicator | St Jansdal | Mediaan in Nederland |
|---|---|---|
| Aantal debulkingsoperaties bij eierstokkankeraantal per jaar | — | 60 |
| Aantal operaties bij baarmoederslijmvlieskankeraantal per jaar | 59 | 64 |
| Tumor volledig verwijderd bij primaire debulking (eierstok)hoger is beter | — | 90,8% |
| Gecompliceerd beloop na debulking eierstok (gecorrigeerd)lager is beter | — | 6,9% |
| Gecompliceerd beloop na kijkoperatie baarmoeder (gecorrigeerd)lager is beter | 6,6% | 0,0% |
| Overleden binnen 30 dagen na debulking eierstok (gecorrigeerd)lager is beter | — | 0,0% |
| Mediane tijd van eerste bezoek tot debulking in dagenlager is beter | — | 35,2 |
Halsslagaderoperatie
| Indicator | St Jansdal | Mediaan in Nederland |
|---|---|---|
| Aantal ingrepen aan de halsslagaderaantal per jaar | 44 | 48 |
| Overleden binnen 30 dagen na de ingreeplager is beter | 0,7% | 0,8% |
| Nabloeding binnen 30 dagenlager is beter | 4,5% | 2,5% |
| Neurologische complicatie binnen 30 dagenlager is beter | 1,9% | 2,0% |
| Ongecompliceerd herstel (textbook outcome)hoger is beter | 84,4% | 79,8% |
Hernia of kanaalstenose
| Indicator | St Jansdal | Mediaan in Nederland |
|---|---|---|
| Heroperatie binnen 30 dagenlager is beter | 0,6% | 0,4% |
| Lekkage van hersenvocht tijdens de operatielager is beter | 1,5% | 0,3% |
| Diepe wondinfectielager is beter | 0,0% | 0,0% |
| Meer krachtverlies direct na de operatielager is beter | 0,0% | 0,0% |
Heupprothese
| Indicator | St Jansdal | Mediaan in Nederland |
|---|---|---|
| Aantal heupprothesesaantal per jaar | 470 | 421 |
| Orthopedisch chirurgen die heuprevisies uitvoerenaantal specialisten | 4 | 4 |
| Orthopedisch chirurgen die heupprotheses plaatsenaantal specialisten | 7 | 5 |
| Diepe wondinfectie binnen 90 dagenlager is beter | 1,3% | 0,7% |
| Gemiddelde verbetering heupscore (OHS) na 12 maandenhoger is beter | 17,6 | 18,6 |
| Gemiddelde afname pijn bij bewegen na 12 maandenhoger is beter | 7,2 | 5,8 |
| Revisie binnen 1 jaar (gecorrigeerd)lager is beter | 0,9% | 0,9% |
Incontinentie of verzakking bij vrouwen
| Indicator | St Jansdal | Mediaan in Nederland |
|---|---|---|
| Veel tot zeer veel verbeterd na de operatiehoger is beter | 100,0% | 90,8% |
Kankerzorg (algemeen)
| Indicator | St Jansdal | Mediaan in Nederland |
|---|---|---|
| Aantal operaties bij nierkankeraantal per jaar | 16 | 54 |
| Aantal operaties aan de dikke darmaantal per jaar | 121 | 131 |
| Aantal operaties aan de endeldarmaantal per jaar | 27 | 46 |
| Aantal operaties voor uitzaaiingen in de leveraantal per jaar | — | 36 |
| Aantal patiënten geopereerd aan schildklierkankeraantal per jaar | — | 18 |
| Gynaecoloog-oncologen in fteaantal specialisten | 2,5 | 2,6 |
Knieprothese
| Indicator | St Jansdal | Mediaan in Nederland |
|---|---|---|
| Aantal totale knieprothesesaantal per jaar | 446 | 310 |
| Aantal halve knieprothesesaantal per jaar | 41 | 79 |
| Orthopedisch chirurgen die knierevisies uitvoerenaantal specialisten | 3 | 3 |
| Orthopedisch chirurgen die knieprotheses plaatsenaantal specialisten | 7 | 5 |
| Diepe wondinfectie binnen 90 dagenlager is beter | 0,3% | 0,4% |
| Gemiddelde verbetering kniescore (OKS) na 12 maandenhoger is beter | 6,1 | 15,3 |
| Gemiddelde afname pijn bij bewegen na 12 maandenhoger is beter | 4,3 | 4,9 |
| Revisie binnen 3 jaar (gecorrigeerd)lager is beter | 0,2% | 1,3% |
Longkanker
| Indicator | St Jansdal | Mediaan in Nederland |
|---|---|---|
| Aantal longresectiesaantal per jaar | 34 | 64 |
| Aantal longkankerpatiënten met in opzet genezende bestralingaantal per jaar | — | 174 |
| Overleden binnen 90 dagen na stereotactische bestralinglager is beter | — | 0,8% |
| Overleden binnen 30 dagen na de longoperatielager is beter | 0,0% | 0,9% |
| Gecompliceerd beloop na de longoperatielager is beter | 22,5% | 12,6% |
| Overleden binnen 90 dagen na chemoradiatielager is beter | — | 1,1% |
Operaties bij kinderen
| Indicator | St Jansdal | Mediaan in Nederland |
|---|---|---|
| Aantal lies- en balzakoperaties bij kinderenaantal per jaar | 50 | 43 |
| Aantal operaties voor pylorusstenose (maagportier)aantal per jaar | — | 15 |
Spoedeisende hulp
| Indicator | St Jansdal | Mediaan in Nederland |
|---|---|---|
| Aantal opgevangen patiënten met ernstig meervoudig letselaantal per jaar | 23 | 33 |
Staaroperatie
| Indicator | St Jansdal | Mediaan in Nederland |
|---|---|---|
| Beter zien na de operatie (minstens 1 regel visuswinst)hoger is beter | 99,0% | 94,5% |
| Na 4-6 weken binnen 0,5 dioptrie van de beoogde sterktehoger is beter | 82,7% | 77,7% |
Jaarrekening
Geconsolideerde cijfers van Stichting Christelijk Ziekenhuis St Jansdal, uit de openbare jaarverantwoording.
| Jaar | Opbrengsten | Lasten | Resultaat | Marge | Eigen vermogen | Solvabiliteit | Liquide middelen |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025aangeleverd 18 mei 2026 | € 343 mln | € 333 mln | € 7,2 mln | 2,1% | € 78 mln | 30,3% | € 37 mln |
| 2024aangeleverd 27 mei 2025 | € 314 mln | € 315 mln | −€ 2,1 mln | -0,7% | € 71 mln | 31,4% | € 19 mln |
| 2023aangeleverd 31 mei 2024 | € 300 mln | € 293 mln | € 6,2 mln | 2,1% | € 73 mln | 33,0% | € 40 mln |
| Sectorgemiddelde, Algemeen ziekenhuis (2024) | |||||||
| 2024 | — | — | — | 2% | — | 36% | — |
Personeel
| Jaar | Zorgverleners | Verzuim | Lang open vacatures |
|---|---|---|---|
| 2025 | 2.746 | 7,0% | 5 |
| 2024 | 2.425 | 6,9% | 15 |
| 2023 | — | — | — |
Zorgverleners: gemiddeld aantal personen in de zorg. Verzuim: het ziekteverzuim van de zorgverleners. Lang open: vacatures die drie maanden of langer openstaan.
Bestuur en toezicht
Zoals het register ze vermeldt bij de jaarverantwoording over 2025.
Raad van bestuur
- Leonie Alexandra BovenVoorzitter Raad van Bestuur · sinds 15 oktober 2018
- Arend Jan Theodoor PoelarendsLid Raad van Bestuur · sinds 1 mei 2020
Raad van toezicht
- Jacqueline Maria NiessenLid Raad van Toezicht · sinds 1 juni 2018
- Miranda Antonia Antoinette Maria Hendriks - MuijsCommissaris · sinds 9 december 2022
- Jannetje Adriana van AntwerpenCommissaris · sinds 7 juli 2023
- Petrus Paulus Germain van BenthemCommissaris · sinds 8 december 2023
Gevolmachtigden en overige
- Anna Elizabeth van der Haar - RosManager Bouw & Huisvesting · sinds 1 juni 2021
- Martine HoekstraManager Financiën & Inkoop · sinds 1 juni 2021
Parkeren
Harderwijk
€ 2,10 per uur. De eerste 20 minuten gratis. Dagmaximum € 8,35.
20–30 minuten € 1,10, daarna € 1,00 per half uur (tarief vanaf 1 januari 2026); parkeerservice op werkdagen € 4,20 tot 4 uur.
Gelezen op de website van het ziekenhuis, 2 november 2026.