BudgetState Ziekenhuizen / Behandelingen / Oogheelkunde
Oogheelkunde
Staaroperatie
Bij 27 van de 56 ziekenhuizen is de kortste wachttijd langer dan de Treeknorm van 49 dagen; de mediaan is 49 dagen (27 oktober 2026). Het langst wacht u bij Martini Ziekenhuis: 388 dagen. Een jaar eerder was de mediaan 50 dagen.
Kwaliteitscijfers verslagjaar 2025: 2 indicatoren, zoals de ziekenhuizen ze aanleverden.
binnen de Treeknormerboven, tot anderhalf keermeer dan anderhalf keer
Elke stip is de locatie die de wachttijd opgaf, gekleurd naar de Treeknorm. Wijs een stip aan voor de wachttijd; klik voor het ziekenhuis.
Mediane wachttijd, elke twee weken
Wachttijd per ziekenhuis, kortste eerst
Alle ziekenhuizen
Sorteert op afstand; uw keuze blijft in uw browser.
binnen de Treeknormerboven, tot anderhalf keermeer dan anderhalf keergeen opgave
| Ziekenhuis | Afstand | WachttijdTreeknorm: 49 dagen | Beter zien na de operatie (minstens 1 regel visuswinst)hoger is beter | Na 4-6 weken binnen 0,5 dioptrie van de beoogde sterktehoger is beter |
|---|---|---|---|---|
| Nederlandmediaan van de ziekenhuizen | 49 dgn | 94,5% | 77,7% | |
| Anna ZiekenhuisGeldrop | 10 dgn | 94,4% | 70,7% | |
| HagaZiekenhuisZoetermeer | 10 dgn | 95,0% | 89,6% | |
| Albert Schweitzer ziekenhuisZwijndrecht | 12 dgn | 95,7% | 73,4% | |
| St. Antonius ZiekenhuisUtrecht | 14 dgn | 97,8% | 80,7% | |
| Ziekenhuis RivierenlandTiel | 14 dgn | 93,8% | 77,6% | |
| FlevoziekenhuisAlmere | 15 dgn | 93,0% | 82,0% | |
| Tergooi MCHilversum | 16 dgn | 94,6% | 81,2% | |
| Elkerliek ziekenhuisDeurne | 18 dgn | 93,9% | 75,5% | |
| Catharina ZiekenhuisEindhoven | 19 dgn | 88,9% | 77,0% | |
| Spijkenisse Medisch CentrumSpijkenisse | 21 dgn | 95,8% | 79,8% | |
| VieCuriVenray | 21 dgn | 90,3% | 85,7% | |
| Saxenburgh Medisch CentrumHardenberg | 25 dgn | 88,6% | 83,9% | |
| Slingeland ZiekenhuisDoetinchem | 28 dgn | 94,5% | 76,9% | |
| IsalaZwolle | 30 dgn | 94,7% | 77,8% | |
| RijnstateArnhem | 30 dgn | 96,3% | 78,6% | |
| Erasmus MCRotterdam | 33 dgn | — | — | |
| DiakonessenhuisZeist | 35 dgn | 98,4% | 71,0% | |
| Jeroen Bosch Ziekenhuis's-Hertogenbosch | 35 dgn | 94,3% | 73,8% | |
| ZuyderlandHeerlen | 35 dgn | 93,1% | 80,2% | |
| Beatrixziekenhuis (Rivas)Gorinchem | 37 dgn | 98,0% | 97,5% | |
| Ikazia ZiekenhuisRotterdam | 40 dgn | 98,9% | 70,4% | |
| Oogziekenhuis RotterdamRotterdam | 42 dgn | 94,0% | 76,2% | |
| RadboudumcNijmegen | 43 dgn | 85,8% | 70,8% | |
| Maasziekenhuis PanteinBeugen | 44 dgn | 89,1% | 71,0% | |
| AmphiaBreda | 47 dgn | 89,4% | 75,6% | |
| Frisius MCHeerenveen | 47 dgn | 95,1% | 78,5% | |
| OLVGAmsterdam | 48 dgn | 95,5% | 83,2% | |
| Alrijne ZiekenhuisLeiden | 49 dgn | 94,6% | 81,0% | |
| Antonius SneekSneek | 49 dgn | 94,3% | 74,2% | |
| UMC UtrechtUtrecht | 54 dgn | 91,4% | 62,4% | |
| Amsterdam UMCAmsterdam | 55 dgn | — | — | |
| Canisius-Wilhelmina ZiekenhuisNijmegen | 55 dgn | 94,1% | 74,6% | |
| IJsselland ZiekenhuisCapelle aan den IJssel | 56 dgn | 94,6% | 81,3% | |
| Noordwest ZiekenhuisgroepDen Helder | 57 dgn | 96,2% | 78,3% | |
| Spaarne GasthuisHaarlem | 59 dgn | 97,3% | 77,1% | |
| Gelre ziekenhuizenZutphen | 60 dgn | 94,6% | 80,0% | |
| Spectrum Oogziekenhuis ZGTAlmelo | 60 dgn | — | — | |
| Bravis ziekenhuisRoosendaal | 67 dgn | 96,9% | 78,4% | |
| Franciscus Gasthuis & VlietlandRotterdam | 69 dgn | 96,7% | 72,0% | |
| Reinier de GraafDelft | 78 dgn | 94,7% | 79,1% | |
| Maastricht UMC+Maastricht | 83 dgn | 90,9% | 77,7% | |
| Laurentius ZiekenhuisRoermond | 84 dgn | 95,6% | 78,6% | |
| Streekziekenhuis Koningin BeatrixWinterswijk | 85 dgn | 93,3% | 71,7% | |
| Deventer ZiekenhuisDeventer | 89 dgn | 93,8% | 78,4% | |
| Ommelander Ziekenhuis GroningenScheemda | 90 dgn | 95,4% | 74,7% | |
| Wilhelmina Ziekenhuis AssenAssen | 90 dgn | 99,0% | 84,0% | |
| UMCGGroningen | 93 dgn | 68,6% | 86,3% | |
| Van Weel-Bethesda ZiekenhuisDirksland | 93 dgn | 94,5% | 76,9% | |
| Groene Hart ZiekenhuisGouda | 95 dgn | 96,1% | 74,3% | |
| Nij SmellingheDrachten | 126 dgn | 94,0% | 78,5% | |
| St JansdalHarderwijk | 130 dgn | 99,0% | 82,7% | |
| Maasstad ZiekenhuisRotterdam | 139 dgn | 90,5% | 73,3% | |
| Haaglanden Medisch Centrum's-Gravenhage | 180 dgn | 93,5% | 74,0% | |
| Meander Medisch CentrumAmersfoort | 181 dgn | 94,4% | 80,3% | |
| SJG WeertWeert | 188 dgn | 91,3% | 79,4% | |
| Martini ZiekenhuisGroningen | 388 dgn | 97,1% | 82,3% | |
| Admiraal De Ruyter ZiekenhuisGoes | — | 98,5% | 77,7% | |
| BovenIJAmsterdam | — | 93,8% | 75,0% | |
| Dijklander ZiekenhuisHoorn | — | 96,4% | 65,0% | |
| Elisabeth-TweeSteden ZiekenhuisTilburg | — | 91,7% | 75,8% | |
| LUMCLeiden | — | 94,4% | 73,0% | |
| TreantEmmen | — | 97,6% | 72,8% |
Wachttijd: de kortste over de locaties van het ziekenhuis, laatste opgave tot 27 oktober 2026. Kwaliteit: verslagjaar 2025. Klik op een kolomkop om te sorteren.