BudgetState Ziekenhuizen / Ziekenhuizen
Algemeen ziekenhuis · Almere
Flevoziekenhuis
25 van 70 boven de norm
2025, marge 1,1%
sectorgemiddelde 36% (2024)
Almere (Hospitaalterrein)
Locaties
- Flevoziekenhuis, loc. AlmereHospitaalweg, 1315RA Almere
Wachttijden
Laatste opgave: 27 oktober 2026. Boven de norm eerst.
Boven de norm, elke twee weken
Wachttijden tegen de norm, per soort
Behandelingen
| Waarvoor | Wachttijd | Mediaan in Nederland |
|---|---|---|
| NeustussenschotcorrectieKNO | 75 dgn | 81 dgn |
| Totale heupvervangingOrthopedie | 60 dgn | 64 dgn |
| Totale knievervangingOrthopedie | 60 dgn | 84 dgn |
| Operatie hernia of kanaalstenoseNeurochirurgie / Orthopedie | 44 dgn | 55 dgn |
| Kijkoperatie van de knieOrthopedie | 42 dgn | 42 dgn |
| LiesbreukoperatieChirurgie | 42 dgn | 49 dgn |
| BorstreconstructiePlastische chirurgie | 40 dgn | 79 dgn |
| Amandelen of neusamandel verwijderenKNO | 40 dgn | 60 dgn |
| BaarmoederverwijderingGynaecologie | 35 dgn | 64 dgn |
| Operatie bij goedaardige anale aandoeningenChirurgie / Dermatologie | 30 dgn | 49 dgn |
| GalblaasverwijderingChirurgie | 30 dgn | 43 dgn |
| Navelbreukoperatie bij volwassenenChirurgie | 30 dgn | 53 dgn |
| Trommelvliesbuisjes plaatsenKNO | 30 dgn | 37 dgn |
| Operatie incontinentie of verzakking (vrouw)Gynaecologie | 30 dgn | 71 dgn |
| Operatie meniscus of kniebandenChirurgie / Orthopedie | 29 dgn | 50 dgn |
| Operatie prostaatkankerUrologie | 28 dgn | 35 dgn |
| Operatie vergrote prostaatUrologie | 28 dgn | 61 dgn |
| OoglidcorrectieOogheelkunde | 18 dgn | 54 dgn |
| StaaroperatieOogheelkunde | 15 dgn | 49 dgn |
Polikliniek: eerste afspraak
| Waarvoor | Wachttijd | Mediaan in Nederland |
|---|---|---|
| StaarOogheelkunde | 500 dgn | 20 dgn |
| Oogheelkunde (algemeen)Oogheelkunde | 500 dgn | 59 dgn |
| Incontinentie bij vrouwenGynaecologie | 92 dgn | 67 dgn |
| VruchtbaarheidsproblemenGynaecologie | 84 dgn | 60 dgn |
| Gynaecologie (algemeen)Gynaecologie | 84 dgn | 72 dgn |
| Maag-, darm- en leverziekten (algemeen)Maag-, darm- en leverziekten | 75 dgn | 98 dgn |
| Neurochirurgie (algemeen)Neurochirurgie | 52 dgn | 42 dgn |
| RugherniaNeurochirurgie | 52 dgn | 46 dgn |
| Neurologie (algemeen)Neurologie | 45 dgn | 64 dgn |
| RugherniaNeurologie | 45 dgn | 57 dgn |
| NekherniaNeurologie | 44 dgn | 59 dgn |
| NekherniaNeurochirurgie | 44 dgn | 46 dgn |
| EndocrinologieInterne geneeskunde | 35 dgn | 48 dgn |
| KaakchirurgieKaakchirurgie | 34 dgn | 31 dgn |
| Longgeneeskunde (algemeen)Longgeneeskunde | 29 dgn | 28 dgn |
| ProctologieChirurgie | 29 dgn | 25 dgn |
| Cardiologie (algemeen)Cardiologie | 28 dgn | 28 dgn |
| Reumatologie (algemeen)Reumatologie | 28 dgn | 47 dgn |
| Dermatologie (algemeen)Dermatologie | 27 dgn | 35 dgn |
| VaatchirurgieChirurgie | 27 dgn | 18 dgn |
| Interne geneeskunde (algemeen)Interne geneeskunde | 27 dgn | 42 dgn |
| SchouderklachtenOrthopedie | 22 dgn | 20 dgn |
| Urologie (algemeen)Urologie | 20 dgn | 32 dgn |
| PijnbestrijdingAnesthesiologie | 15 dgn | 58 dgn |
| Verdachte plek op de huidDermatologie | 15 dgn | 13 dgn |
| Plastische chirurgie (algemeen)Plastische chirurgie | 14 dgn | 24 dgn |
| KNO (algemeen)KNO | 10 dgn | 21 dgn |
| Gehoorverlies en doofheidKNO | 10 dgn | 25 dgn |
| Medische oncologieInterne geneeskunde | 10 dgn | 9 dgn |
| Plastische chirurgie bij kankerPlastische chirurgie | 5 dgn | 11 dgn |
| NefrologieInterne geneeskunde | 3 dgn | 33 dgn |
| ImmunologieInterne geneeskunde | 3 dgn | 38 dgn |
| Orthopedie (algemeen)Orthopedie | 3 dgn | 14 dgn |
| Borstonderzoek (mammapoli)Chirurgie | 3 dgn | 3 dgn |
| LiesbreukChirurgie | 2 dgn | 17 dgn |
| Chirurgie (algemeen)Chirurgie | 2 dgn | 14 dgn |
Onderzoek
| Waarvoor | Wachttijd | Mediaan in Nederland |
|---|---|---|
| Gastroscopie (maagonderzoek)Maag-, darm- en leverziekten | 75 dgn | 26 dgn |
| Coloscopie (darmonderzoek)Maag-, darm- en leverziekten | 75 dgn | 28 dgn |
| Onderzoek naar slaapapneuKNO / Longgeneeskunde / Neurologie | 60 dgn | 45 dgn |
| MRI van heup of beenRadiologie | 34 dgn | 20 dgn |
| MRI van schouder of armRadiologie | 34 dgn | 20 dgn |
| MRI van de rugRadiologie | 34 dgn | 20 dgn |
| EchografieRadiologie | 28 dgn | 13 dgn |
| MRI van de nekRadiologie | 27 dgn | 22 dgn |
| MRI van de hersenenRadiologie | 27 dgn | 21 dgn |
| Slaaponderzoek (polysomnografie)KNO / Longgeneeskunde / Neurologie | 20 dgn | 46 dgn |
| Botdichtheidsmeting (DEXA)Radiologie | 20 dgn | 18 dgn |
| Afwijkend uitstrijkje baarmoederhalsGynaecologie | 16 dgn | 17 dgn |
| CT-scanRadiologie | 13 dgn | 14 dgn |
| MammografieRadiologie | 11 dgn | 5 dgn |
| RöntgenfotoRadiologie | 0 dgn | 1 dgn |
Kwaliteit per behandeling
Verslagjaar 2025, zoals het ziekenhuis het opgaf, naast de mediaan van alle ziekenhuizen.
Amandelen of neusamandel verwijderen
| Indicator | Flevoziekenhuis | Mediaan in Nederland |
|---|---|---|
| Heroperatie wegens nabloeding binnen 14 dagen (keelamandelen)lager is beter | 3,5% | 2,6% |
| Heroperatie wegens nabloeding binnen 14 dagen (neusamandel)lager is beter | 0,0% | 0,0% |
Beroerte (CVA)
| Indicator | Flevoziekenhuis | Mediaan in Nederland |
|---|---|---|
| Aantal patiënten met een beroerteaantal per jaar | 330 | 570 |
| Mediane tijd van binnenkomst tot trombolyse in minutenlager is beter | 30 | 29 |
Borstimplantaten
| Indicator | Flevoziekenhuis | Mediaan in Nederland |
|---|---|---|
| Verwijderd/gewisseld door complicatie binnen 60 dagen (reconstructie)lager is beter | 0,0% | 2,6% |
| Verwijderd/gewisseld door complicatie binnen 60 dagen (cosmetisch)lager is beter | 0,0% | 0,0% |
| Verwijderd/gewisseld door complicatie, dag 61 tot 365 (reconstructie)lager is beter | 6,3% | 3,3% |
| Verwijderd/gewisseld door complicatie, dag 61 tot 365 (cosmetisch)lager is beter | 0,0% | 0,0% |
Borstkanker
| Indicator | Flevoziekenhuis | Mediaan in Nederland |
|---|---|---|
| Aantal geopereerde patiënten met borstkankeraantal per jaar | 269 | 216 |
| Oncologisch chirurgen die borstkanker behandelenaantal specialisten | 5 | 4 |
| Plastisch chirurgen die borstkankerpatiënten behandelenaantal specialisten | 5 | 3 |
| Mediane tijd van diagnose tot start behandeling in dagenlager is beter | 35 | 32 |
Chronische nierschade en dialyse
| Indicator | Flevoziekenhuis | Mediaan in Nederland |
|---|---|---|
| Gestart met dialyse via een werkende shunt of PD-katheterhoger is beter | 58,8% | 64,2% |
Darmkanker
| Indicator | Flevoziekenhuis | Mediaan in Nederland |
|---|---|---|
| Aantal operaties bij dikkedarmkankeraantal per jaar | 79 | 78 |
| Aantal operaties bij endeldarmkankeraantal per jaar | 29 | 30 |
| Overleden binnen 90 dagen na operatie endeldarmlager is beter | 0,0% | 0,0% |
| Gecompliceerd beloop na operatie dikke darmlager is beter | 5,6% | 11,6% |
| Gecompliceerd beloop na operatie endeldarmlager is beter | 16,0% | 20,2% |
| Overleden binnen 90 dagen na operatie dikke darmlager is beter | 0,6% | 2,2% |
| Mediane tijd van diagnose tot behandeling in dagen (dikke darm)lager is beter | 28 | 36,8 |
Diabetes
| Indicator | Flevoziekenhuis | Mediaan in Nederland |
|---|---|---|
| Aantal patiënten met diabetes bij de kinderartsaantal per jaar | — | 99 |
| Aantal patiënten met diabetes bij de internistaantal per jaar | 546 | 1.350 |
| Kinderarts: bloedsuiker goed ingesteld (HbA1c onder 58)hoger is beter | — | 47,8% |
| Internist: bloedsuiker goed ingesteld (HbA1c onder 58)hoger is beter | 23,3% | 42,3% |
| Kinderarts: bloedsuiker veel te hoog (HbA1c boven 86)lager is beter | — | 5,9% |
| Internist: bloedsuiker veel te hoog (HbA1c boven 86)lager is beter | 2,8% | 5,3% |
Etalagebenen (perifeer vaatlijden)
| Indicator | Flevoziekenhuis | Mediaan in Nederland |
|---|---|---|
| Gecertificeerde vaatchirurgenaantal specialisten | 1 | 4 |
| Interventieradiologen voor vaatbehandelingenaantal specialisten | 3 | 4 |
Galblaasverwijdering (galstenen)
| Indicator | Flevoziekenhuis | Mediaan in Nederland |
|---|---|---|
| Heropgenomen door een complicatie binnen 30 dagen na de operatielager is beter | 1,9% | 2,8% |
Gebroken heup
| Indicator | Flevoziekenhuis | Mediaan in Nederland |
|---|---|---|
| Aantal behandelde heupfracturenaantal per jaar | 166 | 293 |
| Mobiliteitsscore na 3 maanden, eerder volledig mobiel (1 = best)lager is beter | 2,4 | 2,6 |
| Hulpbehoefte (ADL) na 3 maanden, eerder zelfstandig (0 = geen)lager is beter | 1,5 | 1,3 |
Gynaecologische kanker
| Indicator | Flevoziekenhuis | Mediaan in Nederland |
|---|---|---|
| Aantal debulkingsoperaties bij eierstokkankeraantal per jaar | — | 60 |
| Aantal operaties bij baarmoederslijmvlieskankeraantal per jaar | 147 | 64 |
| Tumor volledig verwijderd bij primaire debulking (eierstok)hoger is beter | 100,0% | 90,8% |
| Gecompliceerd beloop na debulking eierstok (gecorrigeerd)lager is beter | 0,0% | 6,9% |
| Gecompliceerd beloop na kijkoperatie baarmoeder (gecorrigeerd)lager is beter | — | 0,0% |
| Overleden binnen 30 dagen na debulking eierstok (gecorrigeerd)lager is beter | 0,0% | 0,0% |
| Mediane tijd van eerste bezoek tot debulking in dagenlager is beter | 28 | 35,2 |
Halsslagaderoperatie
| Indicator | Flevoziekenhuis | Mediaan in Nederland |
|---|---|---|
| Aantal ingrepen aan de halsslagaderaantal per jaar | 9 | 48 |
| Overleden binnen 30 dagen na de ingreeplager is beter | 1,4% | 0,8% |
| Nabloeding binnen 30 dagenlager is beter | 1,4% | 2,5% |
| Neurologische complicatie binnen 30 dagenlager is beter | 2,7% | 2,0% |
| Ongecompliceerd herstel (textbook outcome)hoger is beter | 83,6% | 79,8% |
Hernia of kanaalstenose
| Indicator | Flevoziekenhuis | Mediaan in Nederland |
|---|---|---|
| Heroperatie binnen 30 dagenlager is beter | 3,9% | 0,4% |
| Lekkage van hersenvocht tijdens de operatielager is beter | 5,4% | 0,3% |
| Diepe wondinfectielager is beter | 2,3% | 0,0% |
| Meer krachtverlies direct na de operatielager is beter | 1,5% | 0,0% |
Heupprothese
| Indicator | Flevoziekenhuis | Mediaan in Nederland |
|---|---|---|
| Aantal heupprothesesaantal per jaar | 237 | 421 |
| Orthopedisch chirurgen die heuprevisies uitvoerenaantal specialisten | 3 | 4 |
| Orthopedisch chirurgen die heupprotheses plaatsenaantal specialisten | 4 | 5 |
| Diepe wondinfectie binnen 90 dagenlager is beter | 1,7% | 0,7% |
| Gemiddelde verbetering heupscore (OHS) na 12 maandenhoger is beter | 18,4 | 18,6 |
| Gemiddelde afname pijn bij bewegen na 12 maandenhoger is beter | 5,5 | 5,8 |
| Revisie binnen 1 jaar (gecorrigeerd)lager is beter | 1,5% | 0,9% |
Incontinentie of verzakking bij vrouwen
| Indicator | Flevoziekenhuis | Mediaan in Nederland |
|---|---|---|
| Veel tot zeer veel verbeterd na de operatiehoger is beter | 96,9% | 90,8% |
Kankerzorg (algemeen)
| Indicator | Flevoziekenhuis | Mediaan in Nederland |
|---|---|---|
| Aantal operaties bij nierkankeraantal per jaar | — | 54 |
| Aantal operaties aan de dikke darmaantal per jaar | 79 | 131 |
| Aantal operaties aan de endeldarmaantal per jaar | 29 | 46 |
| Aantal operaties voor uitzaaiingen in de leveraantal per jaar | — | 36 |
| Aantal patiënten geopereerd aan schildklierkankeraantal per jaar | 11 | 18 |
| Gynaecoloog-oncologen in fteaantal specialisten | 1,8 | 2,6 |
Knieprothese
| Indicator | Flevoziekenhuis | Mediaan in Nederland |
|---|---|---|
| Aantal totale knieprothesesaantal per jaar | 225 | 310 |
| Aantal halve knieprothesesaantal per jaar | 129 | 79 |
| Orthopedisch chirurgen die knierevisies uitvoerenaantal specialisten | 3 | 3 |
| Orthopedisch chirurgen die knieprotheses plaatsenaantal specialisten | 5 | 5 |
| Diepe wondinfectie binnen 90 dagenlager is beter | 0,0% | 0,4% |
| Gemiddelde verbetering kniescore (OKS) na 12 maandenhoger is beter | 16,1 | 15,3 |
| Gemiddelde afname pijn bij bewegen na 12 maandenhoger is beter | 4,9 | 4,9 |
| Revisie binnen 3 jaar (gecorrigeerd)lager is beter | 4,0% | 1,3% |
Maagverkleining
| Indicator | Flevoziekenhuis | Mediaan in Nederland |
|---|---|---|
| Aantal patiënten met een eerste maagverkleiningaantal per jaar | 285 | 416 |
| Ongecompliceerd herstel (textbook outcome)hoger is beter | 97,9% | 96,3% |
| Ernstige complicaties binnen 30 dagen na de operatielager is beter | 1,4% | 1,1% |
| Meer dan een kwart van het gewicht verloren na 1 jaar (sleeve)hoger is beter | 88,9% | 71,5% |
| Meer dan een kwart van het gewicht verloren na 1 jaar (bypass)hoger is beter | 95,0% | 90,0% |
Operaties bij kinderen
| Indicator | Flevoziekenhuis | Mediaan in Nederland |
|---|---|---|
| Aantal lies- en balzakoperaties bij kinderenaantal per jaar | 65 | 43 |
| Aantal operaties voor pylorusstenose (maagportier)aantal per jaar | — | 15 |
Spoedeisende hulp
| Indicator | Flevoziekenhuis | Mediaan in Nederland |
|---|---|---|
| Aantal opgevangen patiënten met ernstig meervoudig letselaantal per jaar | 21 | 33 |
Staaroperatie
| Indicator | Flevoziekenhuis | Mediaan in Nederland |
|---|---|---|
| Beter zien na de operatie (minstens 1 regel visuswinst)hoger is beter | 93,0% | 94,5% |
| Na 4-6 weken binnen 0,5 dioptrie van de beoogde sterktehoger is beter | 82,0% | 77,7% |
Wervelfusie
| Indicator | Flevoziekenhuis | Mediaan in Nederland |
|---|---|---|
| Heroperatie binnen 30 dagenlager is beter | 3,9% | 3,1% |
| Lekkage van hersenvocht tijdens de operatielager is beter | 5,4% | 0,7% |
| Diepe wondinfectielager is beter | 2,3% | 2,0% |
| Meer krachtverlies direct na de operatielager is beter | 1,5% | 0,0% |
Jaarrekening
Cijfers van Stichting Flevoziekenhuis, uit de openbare jaarverantwoording.
| Jaar | Opbrengsten | Lasten | Resultaat | Marge | Eigen vermogen | Solvabiliteit | Liquide middelen |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025aangeleverd 30 mei 2026 | € 281 mln | € 276 mln | € 3,1 mln | 1,1% | € 52 mln | 24,2% | € 19 mln |
| 2024aangeleverd 30 mei 2025 | € 269 mln | € 266 mln | € 2,3 mln | 0,9% | € 48 mln | 22,8% | € 31 mln |
| 2023aangeleverd 31 mei 2024 | € 246 mln | € 245 mln | € 224.000 | 0,1% | € 46 mln | 21,1% | € 50 mln |
| Sectorgemiddelde, Algemeen ziekenhuis (2024) | |||||||
| 2024 | — | — | — | 2% | — | 36% | — |
Personeel
| Jaar | Zorgverleners | Verzuim | Lang open vacatures |
|---|---|---|---|
| 2025 | 1.836 | 7,2% | 46 |
| 2024 | 1.551 | 7,6% | 23 |
| 2023 | — | — | — |
Zorgverleners: gemiddeld aantal personen in de zorg. Verzuim: het ziekteverzuim van de zorgverleners. Lang open: vacatures die drie maanden of langer openstaan.
Bestuur en toezicht
Zoals het register ze vermeldt bij de jaarverantwoording over 2025.
Raad van bestuur
- Marcus Antonius Johannes SeelenVoorzitter Raad van Bestuur · sinds 15 augustus 2021
- Susanne Desirée van VegtenLid Raad van Bestuur · sinds 1 mei 2025
Raad van toezicht
- Shaarda Iris BandhoeVoorzitter Raad van Toezicht · sinds 1 april 2022
- Angela Helena Elisabeth Maria MaasLid Raad van Toezicht · sinds 1 september 2020
- Michèl Ernst HofmanLid Raad van Toezicht · sinds 1 september 2020
- Willem Hendrik van den ToornLid Raad van Toezicht · sinds 1 februari 2022
- David Willem VoetelinkLid Raad van Toezicht · sinds 24 september 2023
Gevolmachtigden en overige
- Gitte Melenhorst - de JongEVR-voorzitter Apotheek · sinds 16 augustus 2012
- Meindert Franciscus EngwerdaHoofd Inkoop · sinds 16 augustus 2012
- Merijne Henrike BloemHR Manager · sinds 1 februari 2023
- Marja Johanna EngelSenior Inkoper · sinds 1 februari 2024
- Tamara Stelleman - CornelisseSenior Inkoper · sinds 1 februari 2024
Parkeren
Almere (Hospitaalterrein)
€ 3,15 per uur. Dagmaximum € 14,90.
Geen eigen parkeerterrein; gemeentelijk tarief voor Hospitaalterrein en Hennepveld met starttarief € 0,30; 31-dagenkaart met korting bij een opname van 7 dagen of langer.
Gelezen op de website van het ziekenhuis, 2 november 2026.