BudgetState Ziekenhuizen / Ziekenhuizen
Algemeen ziekenhuis · Breda
Amphia
51 van 86 boven de norm
2025, marge 4,1%
sectorgemiddelde 36% (2024)
Breda (Molengracht)
Locaties
- Amphia locatie MolengrachtMolengracht, 4818CK Breda
Wachttijden
Laatste opgave: 27 oktober 2026. Boven de norm eerst.
Boven de norm, elke twee weken
Wachttijden tegen de norm, per soort
Behandelingen
| Waarvoor | Wachttijd | Mediaan in Nederland |
|---|---|---|
| Ablatie bij hartritmestoornissenCardiologie | 182 dgn | 68 dgn |
| Tand of kies trekken zonder narcoseKaakchirurgie | 175 dgn | 57 dgn |
| Wervelfusie (niet voor hernia of kanaalstenose)Neurochirurgie / Orthopedie | 162 dgn | 74 dgn |
| Operatie carpaletunnelsyndroomChirurgie / Plastische chirurgie / Orthopedie | 140 dgn | 44 dgn |
| Totale knievervangingOrthopedie | 132 dgn | 84 dgn |
| BorstreconstructiePlastische chirurgie | 131 dgn | 79 dgn |
| OoglidcorrectieOogheelkunde | 122 dgn | 54 dgn |
| Operatie ziekte van DupuytrenPlastische chirurgie | 119 dgn | 66 dgn |
| Niersteenverwijdering via de huid (PCNL)Urologie | 111 dgn | 49 dgn |
| Totale heupvervangingOrthopedie | 106 dgn | 64 dgn |
| Operatie vergrote prostaatUrologie | 88 dgn | 61 dgn |
| Operatie triggerfingerPlastische chirurgie | 78 dgn | 32 dgn |
| Zenuw vrijleggen (o.a. carpaletunnelsyndroom)Neurochirurgie | 77 dgn | 46 dgn |
| WortelpuntresectieKaakchirurgie | 75 dgn | 39 dgn |
| Navelbreukoperatie bij volwassenenChirurgie | 72 dgn | 53 dgn |
| Operatie meniscus of kniebandenChirurgie / Orthopedie | 71 dgn | 50 dgn |
| Kijkoperatie van de knieOrthopedie | 71 dgn | 42 dgn |
| Endoveneuze spataderbehandelingDermatologie | 70 dgn | 57 dgn |
| Operatie incontinentie of blaasverzakking (man)Urologie | 68 dgn | 49 dgn |
| Operatie incontinentie of verzakking (vrouw)Gynaecologie | 67 dgn | 71 dgn |
| SpataderoperatieChirurgie | 64 dgn | 53 dgn |
| BesnijdenisUrologie / Chirurgie | 63 dgn | 50 dgn |
| Operatie hernia of kanaalstenoseNeurochirurgie / Orthopedie | 63 dgn | 55 dgn |
| Amandelen of neusamandel verwijderenKNO | 57 dgn | 60 dgn |
| BaarmoederverwijderingGynaecologie | 50 dgn | 64 dgn |
| Operatie bij goedaardige anale aandoeningenChirurgie / Dermatologie | 48 dgn | 49 dgn |
| StaaroperatieOogheelkunde | 47 dgn | 49 dgn |
| Sterilisatie bij de vrouwGynaecologie | 45 dgn | 48 dgn |
| LiesbreukoperatieChirurgie | 45 dgn | 49 dgn |
| Sterilisatie bij de manChirurgie / Urologie | 43 dgn | 43 dgn |
| Dotterbehandeling (PCI)Cardiologie | 41 dgn | 26 dgn |
| Trommelvliesbuisjes plaatsenKNO | 40 dgn | 37 dgn |
| HartkatheterisatieCardiologie | 35 dgn | 21 dgn |
| Bypassoperatie van het hartCardiothoracale chirurgie | 31 dgn | 29 dgn |
| Mohs-chirurgieDermatologie | 29 dgn | 54 dgn |
| GalblaasverwijderingChirurgie | 5 dgn | 43 dgn |
| IUI (intra-uteriene inseminatie)Gynaecologie | 3 dgn | 9 dgn |
Polikliniek: eerste afspraak
| Waarvoor | Wachttijd | Mediaan in Nederland |
|---|---|---|
| Gynaecologie (algemeen)Gynaecologie | 410 dgn | 72 dgn |
| Maag-, darm- en leverziekten (algemeen)Maag-, darm- en leverziekten | 295 dgn | 98 dgn |
| Reumatologie (algemeen)Reumatologie | 210 dgn | 47 dgn |
| SlaapcentrumOverig | 142 dgn | 70 dgn |
| Cardiologie (algemeen)Cardiologie | 90 dgn | 28 dgn |
| Incontinentie bij vrouwenGynaecologie | 90 dgn | 67 dgn |
| KaakchirurgieKaakchirurgie | 90 dgn | 31 dgn |
| Neurologie (algemeen)Neurologie | 84 dgn | 64 dgn |
| Interne geneeskunde (algemeen)Interne geneeskunde | 81 dgn | 42 dgn |
| EndocrinologieInterne geneeskunde | 58 dgn | 48 dgn |
| Voet- en enkelklachtenOrthopedie | 50 dgn | 21 dgn |
| VruchtbaarheidsproblemenGynaecologie | 50 dgn | 60 dgn |
| Klinische geriatrieGeriatrie | 50 dgn | 28 dgn |
| Oogheelkunde (algemeen)Oogheelkunde | 45 dgn | 59 dgn |
| Neurochirurgie (algemeen)Neurochirurgie | 42 dgn | 42 dgn |
| Urologie (algemeen)Urologie | 42 dgn | 32 dgn |
| Kindergeneeskunde (algemeen)Kindergeneeskunde | 35 dgn | 35 dgn |
| Chirurgie (algemeen)Chirurgie | 32 dgn | 14 dgn |
| Dermatologie (algemeen)Dermatologie | 30 dgn | 35 dgn |
| Longgeneeskunde (algemeen)Longgeneeskunde | 28 dgn | 28 dgn |
| SchouderklachtenOrthopedie | 21 dgn | 20 dgn |
| ProctologieChirurgie | 20 dgn | 25 dgn |
| RevalidatieRevalidatie | 17 dgn | 36 dgn |
| HeupklachtenOrthopedie | 15 dgn | 14 dgn |
| KnieklachtenOrthopedie | 15 dgn | 14 dgn |
| KNO (algemeen)KNO | 14 dgn | 21 dgn |
| NefrologieInterne geneeskunde | 12 dgn | 33 dgn |
| StaarOogheelkunde | 11 dgn | 20 dgn |
| VaatchirurgieChirurgie | 9 dgn | 18 dgn |
| SportgeneeskundeSportgeneeskunde | 9 dgn | 26 dgn |
| Medische oncologieInterne geneeskunde | 8 dgn | 9 dgn |
| Plastische chirurgie (algemeen)Plastische chirurgie | 7 dgn | 24 dgn |
| PijnbestrijdingAnesthesiologie | 5 dgn | 58 dgn |
| Borstonderzoek (mammapoli)Chirurgie | 5 dgn | 3 dgn |
Onderzoek
| Waarvoor | Wachttijd | Mediaan in Nederland |
|---|---|---|
| Botdichtheidsmeting (DEXA)Radiologie | 90 dgn | 18 dgn |
| MRI van de nekRadiologie | 49 dgn | 22 dgn |
| MRI van de hersenenRadiologie | 49 dgn | 21 dgn |
| MRI van de rugRadiologie | 48 dgn | 20 dgn |
| CT-scanRadiologie | 37 dgn | 14 dgn |
| Gastroscopie (maagonderzoek)Maag-, darm- en leverziekten | 33 dgn | 26 dgn |
| MRI van schouder of armRadiologie | 30 dgn | 20 dgn |
| Slaaponderzoek (polysomnografie)KNO / Longgeneeskunde / Neurologie | 28 dgn | 46 dgn |
| Onderzoek naar slaapapneuKNO / Longgeneeskunde / Neurologie | 28 dgn | 45 dgn |
| Coloscopie (darmonderzoek)Maag-, darm- en leverziekten | 27 dgn | 28 dgn |
| MRI van heup of beenRadiologie | 24 dgn | 20 dgn |
| Afwijkend uitstrijkje baarmoederhalsGynaecologie | 14 dgn | 17 dgn |
| EchografieRadiologie | 10 dgn | 13 dgn |
| MammografieRadiologie | 2 dgn | 5 dgn |
| RöntgenfotoRadiologie | 1 dgn | 1 dgn |
Kwaliteit per behandeling
Verslagjaar 2025, zoals het ziekenhuis het opgaf, naast de mediaan van alle ziekenhuizen.
Alvleesklierkanker
| Indicator | Amphia | Mediaan in Nederland |
|---|---|---|
| Aantal alvleesklierkopoperaties (Whipple)aantal per jaar | 30 | 44 |
| Ernstige complicaties na de operatielager is beter | 35,8% | 32,3% |
| Overleden binnen 30 dagen na de operatielager is beter | 6,0% | 2,4% |
| Mediane wachttijd tot de behandeling in dagenlager is beter | 16 | 32 |
Amandelen of neusamandel verwijderen
| Indicator | Amphia | Mediaan in Nederland |
|---|---|---|
| Heroperatie wegens nabloeding binnen 14 dagen (keelamandelen)lager is beter | 2,7% | 2,6% |
| Heroperatie wegens nabloeding binnen 14 dagen (neusamandel)lager is beter | 0,0% | 0,0% |
Aneurysma van de buikslagader
| Indicator | Amphia | Mediaan in Nederland |
|---|---|---|
| Aantal operaties voor een aorta-aneurysma of dissectieaantal per jaar | 82 | 69 |
| Overleden binnen 30 dagen na operatie gescheurd aneurysmalager is beter | 32,5% | 24,2% |
| Overleden binnen 30 dagen na operatie intact aneurysmalager is beter | 0,6% | 1,5% |
| Ongecompliceerd herstel na geplande operatie (textbook outcome)hoger is beter | 68,2% | 76,0% |
Beroerte (CVA)
| Indicator | Amphia | Mediaan in Nederland |
|---|---|---|
| Aantal patiënten met een beroerteaantal per jaar | 959 | 570 |
| Mediane tijd van binnenkomst tot trombolyse in minutenlager is beter | 34 | 29 |
Blaaskanker
| Indicator | Amphia | Mediaan in Nederland |
|---|---|---|
| Aantal blaasverwijderingen bij blaaskankeraantal per jaar | 42 | 42 |
| Urologen die blaasverwijderingen uitvoerenaantal specialisten | 5 | 3 |
| Ernstige complicaties binnen 30 dagen na de operatielager is beter | 4,8% | 15,0% |
| Overleden binnen 30 dagen na de operatielager is beter | 1,6% | 0,9% |
Borstimplantaten
| Indicator | Amphia | Mediaan in Nederland |
|---|---|---|
| Verwijderd/gewisseld door complicatie binnen 60 dagen (reconstructie)lager is beter | 5,5% | 2,6% |
| Verwijderd/gewisseld door complicatie binnen 60 dagen (cosmetisch)lager is beter | 0,0% | 0,0% |
| Verwijderd/gewisseld door complicatie, dag 61 tot 365 (reconstructie)lager is beter | 8,0% | 3,3% |
| Verwijderd/gewisseld door complicatie, dag 61 tot 365 (cosmetisch)lager is beter | 0,0% | 0,0% |
Borstkanker
| Indicator | Amphia | Mediaan in Nederland |
|---|---|---|
| Aantal geopereerde patiënten met borstkankeraantal per jaar | 302 | 216 |
| Oncologisch chirurgen die borstkanker behandelenaantal specialisten | 5 | 4 |
| Plastisch chirurgen die borstkankerpatiënten behandelenaantal specialisten | 4 | 3 |
| Mediane tijd van diagnose tot start behandeling in dagenlager is beter | 32 | 32 |
Chronische nierschade en dialyse
| Indicator | Amphia | Mediaan in Nederland |
|---|---|---|
| Gestart met dialyse via een werkende shunt of PD-katheterhoger is beter | 57,1% | 64,2% |
Darmkanker
| Indicator | Amphia | Mediaan in Nederland |
|---|---|---|
| Aantal operaties bij dikkedarmkankeraantal per jaar | 125 | 78 |
| Aantal operaties bij endeldarmkankeraantal per jaar | 46 | 30 |
| Overleden binnen 90 dagen na operatie endeldarmlager is beter | 1,0% | 0,0% |
| Gecompliceerd beloop na operatie dikke darmlager is beter | 10,7% | 11,6% |
| Gecompliceerd beloop na operatie endeldarmlager is beter | 30,6% | 20,2% |
| Overleden binnen 90 dagen na operatie dikke darmlager is beter | 1,1% | 2,2% |
| Mediane tijd van diagnose tot behandeling in dagen (dikke darm)lager is beter | 41 | 36,8 |
Diabetes
| Indicator | Amphia | Mediaan in Nederland |
|---|---|---|
| Aantal patiënten met diabetes bij de kinderartsaantal per jaar | 190 | 99 |
| Aantal patiënten met diabetes bij de internistaantal per jaar | 1.917 | 1.350 |
| Kinderarts: bloedsuiker goed ingesteld (HbA1c onder 58)hoger is beter | 45,3% | 47,8% |
| Internist: bloedsuiker goed ingesteld (HbA1c onder 58)hoger is beter | 43,9% | 42,3% |
| Kinderarts: bloedsuiker veel te hoog (HbA1c boven 86)lager is beter | 6,3% | 5,9% |
| Internist: bloedsuiker veel te hoog (HbA1c boven 86)lager is beter | 5,8% | 5,3% |
Dotterbehandeling (PCI)
| Indicator | Amphia | Mediaan in Nederland |
|---|---|---|
| Overleden binnen 30 dagen na dotterbehandelinglager is beter | 1,4% | 2,6% |
| Overleden binnen 1 jaar na dotterbehandelinglager is beter | 4,4% | 5,1% |
| Ongeplande nieuwe ingreep aan hetzelfde vat binnen 1 jaarlager is beter | 2,7% | 2,6% |
Etalagebenen (perifeer vaatlijden)
| Indicator | Amphia | Mediaan in Nederland |
|---|---|---|
| Gecertificeerde vaatchirurgenaantal specialisten | 5 | 4 |
| Interventieradiologen voor vaatbehandelingenaantal specialisten | 5 | 4 |
Galblaasverwijdering (galstenen)
| Indicator | Amphia | Mediaan in Nederland |
|---|---|---|
| Heropgenomen door een complicatie binnen 30 dagen na de operatielager is beter | 3,4% | 2,8% |
Gebroken heup
| Indicator | Amphia | Mediaan in Nederland |
|---|---|---|
| Aantal behandelde heupfracturenaantal per jaar | 624 | 293 |
| Mobiliteitsscore na 3 maanden, eerder volledig mobiel (1 = best)lager is beter | 2,4 | 2,6 |
| Hulpbehoefte (ADL) na 3 maanden, eerder zelfstandig (0 = geen)lager is beter | 1,1 | 1,3 |
Gynaecologische kanker
| Indicator | Amphia | Mediaan in Nederland |
|---|---|---|
| Aantal debulkingsoperaties bij eierstokkankeraantal per jaar | 59 | 60 |
| Aantal operaties bij baarmoederslijmvlieskankeraantal per jaar | 111 | 64 |
| Tumor volledig verwijderd bij primaire debulking (eierstok)hoger is beter | 75,0% | 90,8% |
| Gecompliceerd beloop na debulking eierstok (gecorrigeerd)lager is beter | 5,6% | 6,9% |
| Gecompliceerd beloop na kijkoperatie baarmoeder (gecorrigeerd)lager is beter | 0,0% | 0,0% |
| Overleden binnen 30 dagen na debulking eierstok (gecorrigeerd)lager is beter | 0,0% | 0,0% |
| Mediane tijd van eerste bezoek tot debulking in dagenlager is beter | 25 | 35,2 |
Halsslagaderoperatie
| Indicator | Amphia | Mediaan in Nederland |
|---|---|---|
| Aantal ingrepen aan de halsslagaderaantal per jaar | 73 | 48 |
| Overleden binnen 30 dagen na de ingreeplager is beter | 0,9% | 0,8% |
| Nabloeding binnen 30 dagenlager is beter | 1,4% | 2,5% |
| Neurologische complicatie binnen 30 dagenlager is beter | 1,4% | 2,0% |
| Ongecompliceerd herstel (textbook outcome)hoger is beter | 75,2% | 79,8% |
Hernia of kanaalstenose
| Indicator | Amphia | Mediaan in Nederland |
|---|---|---|
| Heroperatie binnen 30 dagenlager is beter | 0,0% | 0,4% |
| Lekkage van hersenvocht tijdens de operatielager is beter | 0,0% | 0,3% |
| Diepe wondinfectielager is beter | 0,0% | 0,0% |
| Meer krachtverlies direct na de operatielager is beter | 0,0% | 0,0% |
Heupprothese
| Indicator | Amphia | Mediaan in Nederland |
|---|---|---|
| Aantal heupprothesesaantal per jaar | 543 | 421 |
| Orthopedisch chirurgen die heuprevisies uitvoerenaantal specialisten | 4 | 4 |
| Orthopedisch chirurgen die heupprotheses plaatsenaantal specialisten | 5 | 5 |
| Diepe wondinfectie binnen 90 dagenlager is beter | 1,4% | 0,7% |
| Gemiddelde verbetering heupscore (OHS) na 12 maandenhoger is beter | 18,6 | 18,6 |
| Gemiddelde afname pijn bij bewegen na 12 maandenhoger is beter | 5,6 | 5,8 |
| Revisie binnen 1 jaar (gecorrigeerd)lager is beter | 3,2% | 0,9% |
Incontinentie of verzakking bij vrouwen
| Indicator | Amphia | Mediaan in Nederland |
|---|---|---|
| Veel tot zeer veel verbeterd na de operatiehoger is beter | 90,8% | 90,8% |
Kankerzorg (algemeen)
| Indicator | Amphia | Mediaan in Nederland |
|---|---|---|
| Aantal operaties bij nierkankeraantal per jaar | 67 | 54 |
| Aantal operaties aan de dikke darmaantal per jaar | 180 | 131 |
| Aantal operaties aan de endeldarmaantal per jaar | 95 | 46 |
| Aantal operaties voor uitzaaiingen in de leveraantal per jaar | 36 | 36 |
| Aantal patiënten geopereerd aan schildklierkankeraantal per jaar | 25 | 18 |
| Gynaecoloog-oncologen in fteaantal specialisten | 1,1 | 2,6 |
Knieprothese
| Indicator | Amphia | Mediaan in Nederland |
|---|---|---|
| Aantal totale knieprothesesaantal per jaar | 360 | 310 |
| Aantal halve knieprothesesaantal per jaar | 231 | 79 |
| Orthopedisch chirurgen die knierevisies uitvoerenaantal specialisten | 3 | 3 |
| Orthopedisch chirurgen die knieprotheses plaatsenaantal specialisten | 6 | 5 |
| Diepe wondinfectie binnen 90 dagenlager is beter | 1,8% | 0,4% |
| Gemiddelde verbetering kniescore (OKS) na 12 maandenhoger is beter | 16,0 | 15,3 |
| Gemiddelde afname pijn bij bewegen na 12 maandenhoger is beter | 4,8 | 4,9 |
| Revisie binnen 3 jaar (gecorrigeerd)lager is beter | 0,7% | 1,3% |
Leveroperatie
| Indicator | Amphia | Mediaan in Nederland |
|---|---|---|
| Aantal leverresectiesaantal per jaar | 36 | 50 |
| Ongecompliceerd herstel na leveroperatie (gecorrigeerd)hoger is beter | 96,9% | 84,4% |
Longkanker
| Indicator | Amphia | Mediaan in Nederland |
|---|---|---|
| Aantal longresectiesaantal per jaar | 68 | 64 |
| Aantal longkankerpatiënten met in opzet genezende bestralingaantal per jaar | — | 174 |
| Overleden binnen 90 dagen na stereotactische bestralinglager is beter | — | 0,8% |
| Overleden binnen 30 dagen na de longoperatielager is beter | 2,3% | 0,9% |
| Gecompliceerd beloop na de longoperatielager is beter | 23,1% | 12,6% |
| Overleden binnen 90 dagen na chemoradiatielager is beter | — | 1,1% |
Melanoom
| Indicator | Amphia | Mediaan in Nederland |
|---|---|---|
| Aantal nieuwe patiënten met inoperabel melanoom (stadium III/IV)aantal per jaar | 69 | 67 |
| Nog in leven 1 jaar na diagnose (stadium III/IV)hoger is beter | 55,5% | 62,3% |
| Nog in leven 2 jaar na diagnose (stadium III/IV)hoger is beter | 47,3% | 48,2% |
Operaties bij kinderen
| Indicator | Amphia | Mediaan in Nederland |
|---|---|---|
| Aantal lies- en balzakoperaties bij kinderenaantal per jaar | 75 | 43 |
| Aantal operaties voor pylorusstenose (maagportier)aantal per jaar | — | 15 |
Spoedeisende hulp
| Indicator | Amphia | Mediaan in Nederland |
|---|---|---|
| Aantal opgevangen patiënten met ernstig meervoudig letselaantal per jaar | 19 | 33 |
Staaroperatie
| Indicator | Amphia | Mediaan in Nederland |
|---|---|---|
| Beter zien na de operatie (minstens 1 regel visuswinst)hoger is beter | 89,4% | 94,5% |
| Na 4-6 weken binnen 0,5 dioptrie van de beoogde sterktehoger is beter | 75,6% | 77,7% |
Wervelfusie
| Indicator | Amphia | Mediaan in Nederland |
|---|---|---|
| Heroperatie binnen 30 dagenlager is beter | 3,6% | 3,1% |
| Lekkage van hersenvocht tijdens de operatielager is beter | 0,0% | 0,7% |
| Diepe wondinfectielager is beter | 3,6% | 2,0% |
| Meer krachtverlies direct na de operatielager is beter | 0,0% | 0,0% |
Jaarrekening
Cijfers van Stichting Amphia, uit de openbare jaarverantwoording.
| Jaar | Opbrengsten | Lasten | Resultaat | Marge | Eigen vermogen | Solvabiliteit | Liquide middelen |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025aangeleverd 29 mei 2026 | € 708 mln | € 674 mln | € 29 mln | 4,1% | € 261 mln | 42,2% | € 68 mln |
| 2024aangeleverd 27 mei 2025 | € 680 mln | € 653 mln | € 23 mln | 3,4% | € 223 mln | 35,7% | € 90 mln |
| 2023aangeleverd 30 mei 2024 | € 629 mln | € 614 mln | € 9,9 mln | 1,6% | € 200 mln | 32,8% | € 57 mln |
| Sectorgemiddelde, Algemeen ziekenhuis (2024) | |||||||
| 2024 | — | — | — | 2% | — | 36% | — |
Personeel
| Jaar | Zorgverleners | Verzuim | Lang open vacatures |
|---|---|---|---|
| 2025 | 2.166 | 6,8% | 53 |
| 2024 | 2.218 | 6,2% | 48 |
| 2023 | — | — | — |
Zorgverleners: gemiddeld aantal personen in de zorg. Verzuim: het ziekteverzuim van de zorgverleners. Lang open: vacatures die drie maanden of langer openstaan.
Bestuur en toezicht
Zoals het register ze vermeldt bij de jaarverantwoording over 2025.
Raad van bestuur
- Robert WagenmakersVoorzitter Raad van Bestuur · sinds 1 juni 2023
- Christiana Agnes Laurentia Maria LennardsVice voorzitter Raad van Bestuur · sinds 1 november 2019
- Ivo Wilhelmus Adrianus VergouwenBestuurder · sinds 1 oktober 2021
Raad van toezicht
- Arno Edgar TimmermansVoorzitter · sinds 1 september 2023
- Hester Vermeulen - de VriesCommissaris · sinds 1 september 2020
- Basilius Eduard van den DungenCommissaris · sinds 1 september 2021
- Jolanda Désirée Lamse - MinderhoudCommissaris · sinds 1 maart 2024
- Sjoerd ReppingCommissaris · sinds 1 juli 2024
Gevolmachtigden en overige
- Josephus Wilhelmus Rudolphus BekkersGevolmachtigde · sinds 1 januari 2025
Parkeren
Breda (Molengracht)
€ 2,56 per uur. De eerste 16 minuten gratis. Dagmaximum € 10.
€ 0,64 per 15 minuten, omgerekend € 2,56 per uur; SEH € 0,27 per 15 minuten met maximaal € 5,00 per dag.
Gelezen op de website van het ziekenhuis, 2 november 2026.