BudgetState Ziekenhuizen / Ziekenhuizen
Algemeen ziekenhuis · Roosendaal
Bravis ziekenhuis
28 van 63 boven de norm
2025, marge 3,0%
sectorgemiddelde 36% (2024)
Roosendaal
Locaties
- Bravis Ziekenhuis, loc. RoosendaalBoerhaavelaan, 4708AE Roosendaal
Wachttijden
Laatste opgave: 27 oktober 2026. Boven de norm eerst.
Boven de norm, elke twee weken
Wachttijden tegen de norm, per soort
Behandelingen
Polikliniek: eerste afspraak
| Waarvoor | Wachttijd | Mediaan in Nederland |
|---|---|---|
| Urologie (algemeen)Urologie | 150 dgn | 32 dgn |
| StaarOogheelkunde | 129 dgn | 20 dgn |
| Maag-, darm- en leverziekten (algemeen)Maag-, darm- en leverziekten | 126 dgn | 98 dgn |
| Gynaecologie (algemeen)Gynaecologie | 104 dgn | 72 dgn |
| Neurochirurgie (algemeen)Neurochirurgie | 78 dgn | 42 dgn |
| Oogheelkunde (algemeen)Oogheelkunde | 77 dgn | 59 dgn |
| PijnbestrijdingAnesthesiologie | 74 dgn | 58 dgn |
| Neurologie (algemeen)Neurologie | 64 dgn | 64 dgn |
| LiesbreukChirurgie | 60 dgn | 17 dgn |
| RugherniaNeurologie | 48 dgn | 57 dgn |
| Klinische geriatrieGeriatrie | 44 dgn | 28 dgn |
| RevalidatieRevalidatie | 37 dgn | 36 dgn |
| Verdachte plek op de huidDermatologie | 36 dgn | 13 dgn |
| Orthopedie (algemeen)Orthopedie | 32 dgn | 14 dgn |
| Cardiologie (algemeen)Cardiologie | 31 dgn | 28 dgn |
| Interne geneeskunde (algemeen)Interne geneeskunde | 30 dgn | 42 dgn |
| Chirurgie (algemeen)Chirurgie | 23 dgn | 14 dgn |
| Plastische chirurgie (algemeen)Plastische chirurgie | 22 dgn | 24 dgn |
| Reumatologie (algemeen)Reumatologie | 21 dgn | 47 dgn |
| KNO (algemeen)KNO | 21 dgn | 21 dgn |
| Dermatologie (algemeen)Dermatologie | 14 dgn | 35 dgn |
| VaatchirurgieChirurgie | 14 dgn | 18 dgn |
| SchouderklachtenOrthopedie | 14 dgn | 20 dgn |
| RugklachtenOrthopedie | 13 dgn | 24 dgn |
| Longgeneeskunde (algemeen)Longgeneeskunde | 12 dgn | 28 dgn |
| Kindergeneeskunde (algemeen)Kindergeneeskunde | 10 dgn | 35 dgn |
| SlaapcentrumOverig | 7 dgn | 70 dgn |
| SportgeneeskundeSportgeneeskunde | 5 dgn | 26 dgn |
| Borstonderzoek (mammapoli)Chirurgie | 3 dgn | 3 dgn |
| Gehoorverlies en doofheidKNO | 0 dgn | 25 dgn |
Onderzoek
| Waarvoor | Wachttijd | Mediaan in Nederland |
|---|---|---|
| Coloscopie (darmonderzoek)Maag-, darm- en leverziekten | 42 dgn | 28 dgn |
| Gastroscopie (maagonderzoek)Maag-, darm- en leverziekten | 37 dgn | 26 dgn |
| MRI van heup of beenRadiologie | 23 dgn | 20 dgn |
| MRI van de rugRadiologie | 23 dgn | 20 dgn |
| CT-scanRadiologie | 18 dgn | 14 dgn |
| Botdichtheidsmeting (DEXA)Radiologie | 10 dgn | 18 dgn |
| EchografieRadiologie | 8 dgn | 13 dgn |
| MammografieRadiologie | 4 dgn | 5 dgn |
| RöntgenfotoRadiologie | 0 dgn | 1 dgn |
Kwaliteit per behandeling
Verslagjaar 2025, zoals het ziekenhuis het opgaf, naast de mediaan van alle ziekenhuizen.
Amandelen of neusamandel verwijderen
| Indicator | Bravis ziekenhuis | Mediaan in Nederland |
|---|---|---|
| Heroperatie wegens nabloeding binnen 14 dagen (keelamandelen)lager is beter | 3,5% | 2,6% |
| Heroperatie wegens nabloeding binnen 14 dagen (neusamandel)lager is beter | 0,3% | 0,0% |
Aneurysma van de buikslagader
| Indicator | Bravis ziekenhuis | Mediaan in Nederland |
|---|---|---|
| Aantal operaties voor een aorta-aneurysma of dissectieaantal per jaar | 61 | 69 |
| Overleden binnen 30 dagen na operatie gescheurd aneurysmalager is beter | 23,5% | 24,2% |
| Overleden binnen 30 dagen na operatie intact aneurysmalager is beter | 2,3% | 1,5% |
| Ongecompliceerd herstel na geplande operatie (textbook outcome)hoger is beter | 78,9% | 76,0% |
Beroerte (CVA)
| Indicator | Bravis ziekenhuis | Mediaan in Nederland |
|---|---|---|
| Aantal patiënten met een beroerteaantal per jaar | 577 | 570 |
| Mediane tijd van binnenkomst tot trombolyse in minutenlager is beter | 30 | 29 |
Borstimplantaten
| Indicator | Bravis ziekenhuis | Mediaan in Nederland |
|---|---|---|
| Verwijderd/gewisseld door complicatie binnen 60 dagen (reconstructie)lager is beter | 2,8% | 2,6% |
| Verwijderd/gewisseld door complicatie binnen 60 dagen (cosmetisch)lager is beter | 0,0% | 0,0% |
| Verwijderd/gewisseld door complicatie, dag 61 tot 365 (reconstructie)lager is beter | 12,2% | 3,3% |
| Verwijderd/gewisseld door complicatie, dag 61 tot 365 (cosmetisch)lager is beter | 0,0% | 0,0% |
Borstkanker
| Indicator | Bravis ziekenhuis | Mediaan in Nederland |
|---|---|---|
| Aantal geopereerde patiënten met borstkankeraantal per jaar | 305 | 216 |
| Oncologisch chirurgen die borstkanker behandelenaantal specialisten | 5 | 4 |
| Plastisch chirurgen die borstkankerpatiënten behandelenaantal specialisten | 2 | 3 |
| Mediane tijd van diagnose tot start behandeling in dagenlager is beter | 33 | 32 |
Chronische nierschade en dialyse
| Indicator | Bravis ziekenhuis | Mediaan in Nederland |
|---|---|---|
| Gestart met dialyse via een werkende shunt of PD-katheterhoger is beter | 75,0% | 64,2% |
Darmkanker
| Indicator | Bravis ziekenhuis | Mediaan in Nederland |
|---|---|---|
| Aantal operaties bij dikkedarmkankeraantal per jaar | 94 | 78 |
| Aantal operaties bij endeldarmkankeraantal per jaar | 45 | 30 |
| Overleden binnen 90 dagen na operatie endeldarmlager is beter | 0,0% | 0,0% |
| Gecompliceerd beloop na operatie dikke darmlager is beter | 8,2% | 11,6% |
| Gecompliceerd beloop na operatie endeldarmlager is beter | 6,6% | 20,2% |
| Overleden binnen 90 dagen na operatie dikke darmlager is beter | 2,0% | 2,2% |
| Mediane tijd van diagnose tot behandeling in dagen (dikke darm)lager is beter | 44 | 36,8 |
Diabetes
| Indicator | Bravis ziekenhuis | Mediaan in Nederland |
|---|---|---|
| Aantal patiënten met diabetes bij de kinderartsaantal per jaar | 131 | 99 |
| Aantal patiënten met diabetes bij de internistaantal per jaar | 1.811 | 1.350 |
| Kinderarts: bloedsuiker goed ingesteld (HbA1c onder 58)hoger is beter | 41,2% | 47,8% |
| Internist: bloedsuiker goed ingesteld (HbA1c onder 58)hoger is beter | 40,4% | 42,3% |
| Kinderarts: bloedsuiker veel te hoog (HbA1c boven 86)lager is beter | 8,4% | 5,9% |
| Internist: bloedsuiker veel te hoog (HbA1c boven 86)lager is beter | 7,2% | 5,3% |
Etalagebenen (perifeer vaatlijden)
| Indicator | Bravis ziekenhuis | Mediaan in Nederland |
|---|---|---|
| Gecertificeerde vaatchirurgenaantal specialisten | 4 | 4 |
| Interventieradiologen voor vaatbehandelingenaantal specialisten | 2 | 4 |
Galblaasverwijdering (galstenen)
| Indicator | Bravis ziekenhuis | Mediaan in Nederland |
|---|---|---|
| Heropgenomen door een complicatie binnen 30 dagen na de operatielager is beter | 3,2% | 2,8% |
Gebroken heup
| Indicator | Bravis ziekenhuis | Mediaan in Nederland |
|---|---|---|
| Aantal behandelde heupfracturenaantal per jaar | 403 | 293 |
| Mobiliteitsscore na 3 maanden, eerder volledig mobiel (1 = best)lager is beter | 2,6 | 2,6 |
| Hulpbehoefte (ADL) na 3 maanden, eerder zelfstandig (0 = geen)lager is beter | 0,9 | 1,3 |
Gynaecologische kanker
| Indicator | Bravis ziekenhuis | Mediaan in Nederland |
|---|---|---|
| Aantal debulkingsoperaties bij eierstokkankeraantal per jaar | 48 | 60 |
| Aantal operaties bij baarmoederslijmvlieskankeraantal per jaar | 76 | 64 |
| Tumor volledig verwijderd bij primaire debulking (eierstok)hoger is beter | 100,0% | 90,8% |
| Gecompliceerd beloop na debulking eierstok (gecorrigeerd)lager is beter | 7,1% | 6,9% |
| Gecompliceerd beloop na kijkoperatie baarmoeder (gecorrigeerd)lager is beter | 0,0% | 0,0% |
| Overleden binnen 30 dagen na debulking eierstok (gecorrigeerd)lager is beter | 2,6% | 0,0% |
| Mediane tijd van eerste bezoek tot debulking in dagenlager is beter | 24 | 35,2 |
Halsslagaderoperatie
| Indicator | Bravis ziekenhuis | Mediaan in Nederland |
|---|---|---|
| Aantal ingrepen aan de halsslagaderaantal per jaar | 45 | 48 |
| Overleden binnen 30 dagen na de ingreeplager is beter | 1,4% | 0,8% |
| Nabloeding binnen 30 dagenlager is beter | 4,9% | 2,5% |
| Neurologische complicatie binnen 30 dagenlager is beter | 2,1% | 2,0% |
| Ongecompliceerd herstel (textbook outcome)hoger is beter | 78,2% | 79,8% |
Hernia of kanaalstenose
| Indicator | Bravis ziekenhuis | Mediaan in Nederland |
|---|---|---|
| Heroperatie binnen 30 dagenlager is beter | 0,0% | 0,4% |
| Lekkage van hersenvocht tijdens de operatielager is beter | 0,0% | 0,3% |
| Diepe wondinfectielager is beter | 0,0% | 0,0% |
| Meer krachtverlies direct na de operatielager is beter | 0,0% | 0,0% |
Heupprothese
| Indicator | Bravis ziekenhuis | Mediaan in Nederland |
|---|---|---|
| Aantal heupprothesesaantal per jaar | 516 | 421 |
| Orthopedisch chirurgen die heuprevisies uitvoerenaantal specialisten | 5 | 4 |
| Orthopedisch chirurgen die heupprotheses plaatsenaantal specialisten | 5 | 5 |
| Diepe wondinfectie binnen 90 dagenlager is beter | 0,8% | 0,7% |
| Gemiddelde verbetering heupscore (OHS) na 12 maandenhoger is beter | 16,3 | 18,6 |
| Gemiddelde afname pijn bij bewegen na 12 maandenhoger is beter | 5,5 | 5,8 |
| Revisie binnen 1 jaar (gecorrigeerd)lager is beter | 0,8% | 0,9% |
Incontinentie of verzakking bij vrouwen
| Indicator | Bravis ziekenhuis | Mediaan in Nederland |
|---|---|---|
| Veel tot zeer veel verbeterd na de operatiehoger is beter | 82,3% | 90,8% |
Kankerzorg (algemeen)
| Indicator | Bravis ziekenhuis | Mediaan in Nederland |
|---|---|---|
| Aantal operaties bij nierkankeraantal per jaar | 62 | 54 |
| Aantal operaties aan de dikke darmaantal per jaar | 125 | 131 |
| Aantal operaties aan de endeldarmaantal per jaar | 74 | 46 |
| Aantal operaties voor uitzaaiingen in de leveraantal per jaar | — | 36 |
| Aantal patiënten geopereerd aan schildklierkankeraantal per jaar | 6 | 18 |
| Gynaecoloog-oncologen in fteaantal specialisten | 2,5 | 2,6 |
Knieprothese
| Indicator | Bravis ziekenhuis | Mediaan in Nederland |
|---|---|---|
| Aantal totale knieprothesesaantal per jaar | 350 | 310 |
| Aantal halve knieprothesesaantal per jaar | 107 | 79 |
| Orthopedisch chirurgen die knierevisies uitvoerenaantal specialisten | 5 | 3 |
| Orthopedisch chirurgen die knieprotheses plaatsenaantal specialisten | 5 | 5 |
| Diepe wondinfectie binnen 90 dagenlager is beter | 0,4% | 0,4% |
| Gemiddelde verbetering kniescore (OKS) na 12 maandenhoger is beter | 15,2 | 15,3 |
| Gemiddelde afname pijn bij bewegen na 12 maandenhoger is beter | 5,3 | 4,9 |
| Revisie binnen 3 jaar (gecorrigeerd)lager is beter | 1,2% | 1,3% |
Longkanker
| Indicator | Bravis ziekenhuis | Mediaan in Nederland |
|---|---|---|
| Aantal longresectiesaantal per jaar | 85 | 64 |
| Aantal longkankerpatiënten met in opzet genezende bestralingaantal per jaar | — | 174 |
| Overleden binnen 90 dagen na stereotactische bestralinglager is beter | — | 0,8% |
| Overleden binnen 30 dagen na de longoperatielager is beter | 0,6% | 0,9% |
| Gecompliceerd beloop na de longoperatielager is beter | 12,6% | 12,6% |
| Overleden binnen 90 dagen na chemoradiatielager is beter | — | 1,1% |
Maagverkleining
| Indicator | Bravis ziekenhuis | Mediaan in Nederland |
|---|---|---|
| Aantal patiënten met een eerste maagverkleiningaantal per jaar | 595 | 416 |
| Ongecompliceerd herstel (textbook outcome)hoger is beter | 95,6% | 96,3% |
| Ernstige complicaties binnen 30 dagen na de operatielager is beter | 0,8% | 1,1% |
| Meer dan een kwart van het gewicht verloren na 1 jaar (sleeve)hoger is beter | 71,3% | 71,5% |
| Meer dan een kwart van het gewicht verloren na 1 jaar (bypass)hoger is beter | 93,5% | 90,0% |
Operaties bij kinderen
| Indicator | Bravis ziekenhuis | Mediaan in Nederland |
|---|---|---|
| Aantal lies- en balzakoperaties bij kinderenaantal per jaar | 39 | 43 |
| Aantal operaties voor pylorusstenose (maagportier)aantal per jaar | — | 15 |
Prostaatkanker
| Indicator | Bravis ziekenhuis | Mediaan in Nederland |
|---|---|---|
| Aantal prostaatverwijderingen bij prostaatkankeraantal per jaar | 143 | 186 |
| Urologen die prostaatverwijderingen uitvoerenaantal specialisten | 3 | 4 |
| Ernstige complicaties binnen 30 dagen na de operatielager is beter | 1,4% | 2,2% |
| PSA nog meetbaar (boven 0,1) 6 maanden na de operatielager is beter | 6,7% | 5,7% |
Spoedeisende hulp
| Indicator | Bravis ziekenhuis | Mediaan in Nederland |
|---|---|---|
| Aantal opgevangen patiënten met ernstig meervoudig letselaantal per jaar | 38 | 33 |
Staaroperatie
| Indicator | Bravis ziekenhuis | Mediaan in Nederland |
|---|---|---|
| Beter zien na de operatie (minstens 1 regel visuswinst)hoger is beter | 96,9% | 94,5% |
| Na 4-6 weken binnen 0,5 dioptrie van de beoogde sterktehoger is beter | 78,4% | 77,7% |
Wervelfusie
| Indicator | Bravis ziekenhuis | Mediaan in Nederland |
|---|---|---|
| Heroperatie binnen 30 dagenlager is beter | 3,5% | 3,1% |
| Lekkage van hersenvocht tijdens de operatielager is beter | 0,0% | 0,7% |
| Diepe wondinfectielager is beter | 0,0% | 2,0% |
| Meer krachtverlies direct na de operatielager is beter | 0,0% | 0,0% |
Jaarrekening
Geconsolideerde cijfers van Stichting Bravis ziekenhuis, uit de openbare jaarverantwoording.
| Jaar | Opbrengsten | Lasten | Resultaat | Marge | Eigen vermogen | Solvabiliteit | Liquide middelen |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025aangeleverd 28 mei 2026 | € 448 mln | € 435 mln | € 14 mln | 3,0% | € 132 mln | 44,2% | € 92 mln |
| 2024aangeleverd 28 mei 2025 | € 422 mln | € 411 mln | € 12 mln | 2,8% | € 119 mln | 42,0% | € 77 mln |
| 2023aangeleverd 30 mei 2024 | € 408 mln | € 396 mln | € 11 mln | 2,8% | € 107 mln | 37,8% | € 66 mln |
| Sectorgemiddelde, Algemeen ziekenhuis (2024) | |||||||
| 2024 | — | — | — | 2% | — | 36% | — |
Personeel
| Jaar | Zorgverleners | Verzuim | Lang open vacatures |
|---|---|---|---|
| 2025 | 2.365 | 5,5% | 13 |
| 2024 | 2.823 | 5,2% | 14 |
| 2023 | — | — | — |
Zorgverleners: gemiddeld aantal personen in de zorg. Verzuim: het ziekteverzuim van de zorgverleners. Lang open: vacatures die drie maanden of langer openstaan.
Bestuur en toezicht
Zoals het register ze vermeldt bij de jaarverantwoording over 2025.
Raad van bestuur
- Tobia Hendrika Mennema - VastenhoutVoorzitter Raad van Bestuur · sinds 1 juli 2017
- Albert-Jan Christiaan ManteBestuurder · sinds 1 juli 2021
Raad van toezicht
- Michel André DutréeVoorzitter raad van toezicht · sinds 1 januari 2020
- Annette Petronella Elisabeth BaartVicevoorzitter Raad van Toezicht · sinds 1 februari 2019
- Roelof Maarten AlevaLid raad van toezicht · sinds 1 juli 2018
- Jacobus WagensveldLid Raad van Toezicht · sinds 1 februari 2019
- Boudewijn Jean Marie Pieter CremersLid Raad van Toezicht · sinds 1 augustus 2020
- Michèl Ernst HofmanLid Raad van Toezicht · sinds 1 augustus 2020
- Johan Charles van WettumLid Raad van Toezicht · sinds 1 januari 2021
Gevolmachtigden en overige
- Thomas Andreas GroenewoudGevolmachtigde · sinds 1 juli 2024
- Bart Sebastiaan SchimmelGevolmachtigde · sinds 1 september 2025
- Corinne Fréderique van de VeldeGevolmachtigde · sinds 1 september 2025
- Jacob Willem ScherpenisseGevolmachtigde · sinds 1 september 2025
- Johannes Hyacinthus VerverGevolmachtigde · sinds 1 september 2025
- Michiel DropGevolmachtigde · sinds 1 september 2025
Parkeren
Roosendaal
€ 1,50 per uur. De eerste 20 minuten gratis. Dagmaximum € 5,50.
Dagmaximum op werkdagen; weekend en feestdagen € 1,50 per keer; weekkaart € 21,00, strippenkaart 9 keer € 19,50.
Gelezen op de website van het ziekenhuis, 2 november 2026.