BudgetState Ziekenhuizen / Ziekenhuizen
Algemeen ziekenhuis · Nieuwegein
St. Antonius Ziekenhuis
114 van 204 boven de norm
2025, marge 2,1%
sectorgemiddelde 36% (2024)
Nieuwegein
Locaties
- Sint Antonius Ziekenhuis Locatie NieuwegeinKoekoekslaan, 3435CM Nieuwegein
- Sint Antonius Ziekenhuis Locatie UtrechtSoestwetering, 3543AZ Utrecht
- St. Antonius Polikliniek, loc. HOUTENHollandsspoor, 3994VT Houten
- St. Antonius Polikliniek, loc. Utrecht OvervechtNeckardreef, 3562CN Utrecht
- St. Antonius Zkh, Zuwe Hofpoort Zkh, loc. WoerdenPolanerbaan, 3447GN Woerden
Wachttijden
Laatste opgave: 27 oktober 2026. Boven de norm eerst.
Boven de norm, elke twee weken
Wachttijden tegen de norm, per soort
Behandelingen
| Waarvoor | Wachttijd | Mediaan in Nederland | Locatie |
|---|---|---|---|
| NeustussenschotcorrectieKNO | 343 dgn | 81 dgn | Sint Antonius Ziekenhuis Locatie Utrecht |
| Totale knievervangingOrthopedie | 236 dgn | 84 dgn | Sint Antonius Ziekenhuis Locatie Utrecht |
| LiesbreukoperatieChirurgie | 186 dgn | 49 dgn | Sint Antonius Ziekenhuis Locatie Nieuwegein |
| Amandelen of neusamandel verwijderenKNO | 155 dgn | 60 dgn | Sint Antonius Ziekenhuis Locatie Utrecht |
| Trommelvliesbuisjes plaatsenKNO | 148 dgn | 37 dgn | Sint Antonius Ziekenhuis Locatie Nieuwegein |
| Operatie meniscus of kniebandenChirurgie / Orthopedie | 132 dgn | 50 dgn | Sint Antonius Ziekenhuis Locatie Utrecht |
| Maagverkleining bij overgewichtChirurgie | 132 dgn | 52 dgn | Sint Antonius Ziekenhuis Locatie Utrecht |
| Totale heupvervangingOrthopedie | 123 dgn | 64 dgn | Sint Antonius Ziekenhuis Locatie Utrecht |
| Operatie ziekte van DupuytrenPlastische chirurgie | 119 dgn | 66 dgn | Sint Antonius Ziekenhuis Locatie Utrecht |
| Operatie incontinentie of verzakking (vrouw)Gynaecologie | 117 dgn | 71 dgn | Sint Antonius Ziekenhuis Locatie Utrecht |
| Operatie vergrote prostaatUrologie | 108 dgn | 61 dgn | Sint Antonius Ziekenhuis Locatie Nieuwegein |
| BorstreconstructiePlastische chirurgie | 92 dgn | 79 dgn | Sint Antonius Ziekenhuis Locatie Utrecht |
| BesnijdenisUrologie / Chirurgie | 92 dgn | 50 dgn | Sint Antonius Ziekenhuis Locatie Nieuwegein |
| Operatie bij goedaardige anale aandoeningenChirurgie / Dermatologie | 88 dgn | 49 dgn | Sint Antonius Ziekenhuis Locatie Nieuwegein |
| BaarmoederverwijderingGynaecologie | 85 dgn | 64 dgn | Sint Antonius Ziekenhuis Locatie Utrecht |
| Ablatie bij hartritmestoornissenCardiologie | 63 dgn | 68 dgn | Sint Antonius Ziekenhuis Locatie Nieuwegein |
| WortelpuntresectieKaakchirurgie | 60 dgn | 39 dgn | Sint Antonius Ziekenhuis Locatie Nieuwegein |
| IUI (intra-uteriene inseminatie)Gynaecologie | 60 dgn | 9 dgn | Sint Antonius Ziekenhuis Locatie Utrecht |
| Tand of kies trekken zonder narcoseKaakchirurgie | 60 dgn | 57 dgn | Sint Antonius Ziekenhuis Locatie Nieuwegein |
| IVF/ICSIGynaecologie | 60 dgn | 27 dgn | Sint Antonius Ziekenhuis Locatie Utrecht |
| GalblaasverwijderingChirurgie | 53 dgn | 43 dgn | Sint Antonius Ziekenhuis Locatie Nieuwegein |
| Endoveneuze spataderbehandelingDermatologie | 42 dgn | 57 dgn | St. Antonius Zkh, Zuwe Hofpoort Zkh, loc. Woerden |
| Operatie prostaatkankerUrologie | 38 dgn | 35 dgn | Sint Antonius Ziekenhuis Locatie Nieuwegein |
| Bypassoperatie van het hartCardiothoracale chirurgie | 27 dgn | 29 dgn | Sint Antonius Ziekenhuis Locatie Nieuwegein |
| HartkatheterisatieCardiologie | 21 dgn | 21 dgn | Sint Antonius Ziekenhuis Locatie Nieuwegein |
| Dotterbehandeling (PCI)Cardiologie | 19 dgn | 26 dgn | Sint Antonius Ziekenhuis Locatie Nieuwegein |
| Revalidatie na een beroerteRevalidatiegeneeskunde | 14 dgn | 14 dgn | Sint Antonius Ziekenhuis Locatie Nieuwegein |
| StaaroperatieOogheelkunde | 14 dgn | 49 dgn | Sint Antonius Ziekenhuis Locatie Utrecht |
| Mohs-chirurgieDermatologie | 7 dgn | 54 dgn | Sint Antonius Ziekenhuis Locatie Utrecht |
Polikliniek: eerste afspraak
| Waarvoor | Wachttijd | Mediaan in Nederland | Locatie |
|---|---|---|---|
| Urologie (algemeen)Urologie | 180 dgn | 32 dgn | St. Antonius Zkh, Zuwe Hofpoort Zkh, loc. Woerden |
| Reumatologie (algemeen)Reumatologie | 125 dgn | 47 dgn | Sint Antonius Ziekenhuis Locatie Utrecht |
| EndocrinologieInterne geneeskunde | 125 dgn | 48 dgn | Sint Antonius Ziekenhuis Locatie Utrecht |
| Gynaecologie (algemeen)Gynaecologie | 120 dgn | 72 dgn | Sint Antonius Ziekenhuis Locatie Nieuwegein |
| Maag-, darm- en leverziekten (algemeen)Maag-, darm- en leverziekten | 110 dgn | 98 dgn | Sint Antonius Ziekenhuis Locatie Nieuwegein |
| Incontinentie bij vrouwenGynaecologie | 90 dgn | 67 dgn | St. Antonius Polikliniek, loc. HOUTEN |
| SportgeneeskundeSportgeneeskunde | 90 dgn | 26 dgn | Sint Antonius Ziekenhuis Locatie Utrecht |
| Neurochirurgie (algemeen)Neurochirurgie | 84 dgn | 42 dgn | Sint Antonius Ziekenhuis Locatie Utrecht |
| RugherniaNeurochirurgie | 84 dgn | 46 dgn | Sint Antonius Ziekenhuis Locatie Utrecht |
| NekherniaNeurochirurgie | 84 dgn | 46 dgn | Sint Antonius Ziekenhuis Locatie Utrecht |
| Oogheelkunde (algemeen)Oogheelkunde | 63 dgn | 59 dgn | St. Antonius Zkh, Zuwe Hofpoort Zkh, loc. Woerden |
| VruchtbaarheidsproblemenGynaecologie | 60 dgn | 60 dgn | St. Antonius Zkh, Zuwe Hofpoort Zkh, loc. Woerden |
| Cardiologie (algemeen)Cardiologie | 56 dgn | 28 dgn | St. Antonius Zkh, Zuwe Hofpoort Zkh, loc. Woerden |
| NekherniaNeurologie | 50 dgn | 59 dgn | St. Antonius Zkh, Zuwe Hofpoort Zkh, loc. Woerden |
| Interne geneeskunde bij kinderenKindergeneeskunde | 50 dgn | 30 dgn | Sint Antonius Ziekenhuis Locatie Utrecht |
| RugherniaNeurologie | 50 dgn | 57 dgn | St. Antonius Zkh, Zuwe Hofpoort Zkh, loc. Woerden |
| Kindergeneeskunde (algemeen)Kindergeneeskunde | 50 dgn | 35 dgn | Sint Antonius Ziekenhuis Locatie Utrecht |
| KinderneurologieKindergeneeskunde | 50 dgn | 37 dgn | Sint Antonius Ziekenhuis Locatie Nieuwegein |
| KindercardiologieKindergeneeskunde | 50 dgn | 31 dgn | Sint Antonius Ziekenhuis Locatie Utrecht |
| SlaapcentrumOverig | 43 dgn | 70 dgn | Sint Antonius Ziekenhuis Locatie Nieuwegein |
| RevalidatieRevalidatie | 42 dgn | 36 dgn | St. Antonius Zkh, Zuwe Hofpoort Zkh, loc. Woerden |
| PijnbestrijdingAnesthesiologie | 42 dgn | 58 dgn | Sint Antonius Ziekenhuis Locatie Nieuwegein |
| LiesbreukChirurgie | 42 dgn | 17 dgn | Sint Antonius Ziekenhuis Locatie Nieuwegein |
| Chirurgie (algemeen)Chirurgie | 42 dgn | 14 dgn | Sint Antonius Ziekenhuis Locatie Nieuwegein |
| NefrologieInterne geneeskunde | 41 dgn | 33 dgn | St. Antonius Polikliniek, loc. HOUTEN |
| Klinische geriatrieGeriatrie | 35 dgn | 28 dgn | St. Antonius Zkh, Zuwe Hofpoort Zkh, loc. Woerden |
| Neurologie (algemeen)Neurologie | 30 dgn | 64 dgn | Sint Antonius Ziekenhuis Locatie Utrecht |
| Dermatologie (algemeen)Dermatologie | 29 dgn | 35 dgn | St. Antonius Polikliniek, loc. HOUTEN |
| ProctologieChirurgie | 28 dgn | 25 dgn | Sint Antonius Ziekenhuis Locatie Utrecht |
| Interne geneeskunde (algemeen)Interne geneeskunde | 28 dgn | 42 dgn | Sint Antonius Ziekenhuis Locatie Utrecht |
| Longgeneeskunde (algemeen)Longgeneeskunde | 25 dgn | 28 dgn | Sint Antonius Ziekenhuis Locatie Nieuwegein |
| Gehoorverlies en doofheidKNO | 25 dgn | 25 dgn | St. Antonius Zkh, Zuwe Hofpoort Zkh, loc. Woerden |
| RugklachtenOrthopedie | 22 dgn | 24 dgn | St. Antonius Zkh, Zuwe Hofpoort Zkh, loc. Woerden |
| HeupklachtenOrthopedie | 22 dgn | 14 dgn | Sint Antonius Ziekenhuis Locatie Nieuwegein |
| KnieklachtenOrthopedie | 22 dgn | 14 dgn | Sint Antonius Ziekenhuis Locatie Nieuwegein |
| SchouderklachtenOrthopedie | 22 dgn | 20 dgn | St. Antonius Zkh, Zuwe Hofpoort Zkh, loc. Woerden |
| Plastische chirurgie bij kankerPlastische chirurgie | 21 dgn | 11 dgn | Sint Antonius Ziekenhuis Locatie Utrecht |
| Plastische chirurgie (algemeen)Plastische chirurgie | 21 dgn | 24 dgn | St. Antonius Zkh, Zuwe Hofpoort Zkh, loc. Woerden |
| KaakchirurgieKaakchirurgie | 20 dgn | 31 dgn | Sint Antonius Ziekenhuis Locatie Utrecht |
| Voet- en enkelklachtenOrthopedie | 18 dgn | 21 dgn | Sint Antonius Ziekenhuis Locatie Utrecht |
| Orthopedie (algemeen)Orthopedie | 18 dgn | 14 dgn | St. Antonius Zkh, Zuwe Hofpoort Zkh, loc. Woerden |
| KNO (algemeen)KNO | 11 dgn | 21 dgn | St. Antonius Zkh, Zuwe Hofpoort Zkh, loc. Woerden |
| Medische oncologieInterne geneeskunde | 11 dgn | 9 dgn | Sint Antonius Ziekenhuis Locatie Utrecht |
| VaatchirurgieChirurgie | 10 dgn | 18 dgn | St. Antonius Zkh, Zuwe Hofpoort Zkh, loc. Woerden |
| Verdachte plek op de huidDermatologie | 5 dgn | 13 dgn | St. Antonius Zkh, Zuwe Hofpoort Zkh, loc. Woerden |
| StaarOogheelkunde | 1 dgn | 20 dgn | Sint Antonius Ziekenhuis Locatie Utrecht |
| Borstonderzoek (mammapoli)Chirurgie | 0 dgn | 3 dgn | Sint Antonius Ziekenhuis Locatie Utrecht |
Onderzoek
| Waarvoor | Wachttijd | Mediaan in Nederland | Locatie |
|---|---|---|---|
| MRI van heup of beenRadiologie | 90 dgn | 20 dgn | St. Antonius Zkh, Zuwe Hofpoort Zkh, loc. Woerden |
| MRI van schouder of armRadiologie | 90 dgn | 20 dgn | Sint Antonius Ziekenhuis Locatie Utrecht |
| Botdichtheidsmeting (DEXA)Radiologie | 38 dgn | 18 dgn | Sint Antonius Ziekenhuis Locatie Nieuwegein |
| Slaaponderzoek (polysomnografie)KNO / Longgeneeskunde / Neurologie | 35 dgn | 46 dgn | St. Antonius Zkh, Zuwe Hofpoort Zkh, loc. Woerden |
| Onderzoek naar slaapapneuKNO / Longgeneeskunde / Neurologie | 35 dgn | 45 dgn | St. Antonius Zkh, Zuwe Hofpoort Zkh, loc. Woerden |
| Afwijkend uitstrijkje baarmoederhalsGynaecologie | 32 dgn | 17 dgn | St. Antonius Zkh, Zuwe Hofpoort Zkh, loc. Woerden |
| Coloscopie (darmonderzoek)Maag-, darm- en leverziekten | 20 dgn | 28 dgn | Sint Antonius Ziekenhuis Locatie Utrecht |
| EchografieRadiologie | 14 dgn | 13 dgn | Sint Antonius Ziekenhuis Locatie Utrecht |
| Gastroscopie (maagonderzoek)Maag-, darm- en leverziekten | 14 dgn | 26 dgn | St. Antonius Polikliniek, loc. HOUTEN |
| MRI van de nekRadiologie | 10 dgn | 22 dgn | St. Antonius Zkh, Zuwe Hofpoort Zkh, loc. Woerden |
| MRI van de hersenenRadiologie | 10 dgn | 21 dgn | Sint Antonius Ziekenhuis Locatie Nieuwegein |
| CT-scanRadiologie | 4 dgn | 14 dgn | Sint Antonius Ziekenhuis Locatie Utrecht |
| MRI van de rugRadiologie | 3 dgn | 20 dgn | Sint Antonius Ziekenhuis Locatie Utrecht |
| RöntgenfotoRadiologie | 0 dgn | 1 dgn | Sint Antonius Ziekenhuis Locatie Nieuwegein |
| MammografieRadiologie | 0 dgn | 5 dgn | St. Antonius Zkh, Zuwe Hofpoort Zkh, loc. Woerden |
Kwaliteit per behandeling
Verslagjaar 2025, zoals het ziekenhuis het opgaf, naast de mediaan van alle ziekenhuizen.
Alvleesklierkanker
| Indicator | St. Antonius Ziekenhuis | Mediaan in Nederland |
|---|---|---|
| Aantal alvleesklierkopoperaties (Whipple)aantal per jaar | 104 | 44 |
| Ernstige complicaties na de operatielager is beter | 36,6% | 32,3% |
| Overleden binnen 30 dagen na de operatielager is beter | 2,4% | 2,4% |
| Mediane wachttijd tot de behandeling in dagenlager is beter | 23 | 32 |
Amandelen of neusamandel verwijderen
| Indicator | St. Antonius Ziekenhuis | Mediaan in Nederland |
|---|---|---|
| Heroperatie wegens nabloeding binnen 14 dagen (keelamandelen)lager is beter | 2,1% | 2,6% |
| Heroperatie wegens nabloeding binnen 14 dagen (neusamandel)lager is beter | 0,9% | 0,0% |
Aneurysma van de buikslagader
| Indicator | St. Antonius Ziekenhuis | Mediaan in Nederland |
|---|---|---|
| Aantal operaties voor een aorta-aneurysma of dissectieaantal per jaar | 359 | 69 |
| Overleden binnen 30 dagen na operatie gescheurd aneurysmalager is beter | 13,9% | 24,2% |
| Overleden binnen 30 dagen na operatie intact aneurysmalager is beter | 2,1% | 1,5% |
| Ongecompliceerd herstel na geplande operatie (textbook outcome)hoger is beter | 78,9% | 76,0% |
Beroerte (CVA)
| Indicator | St. Antonius Ziekenhuis | Mediaan in Nederland |
|---|---|---|
| Aantal patiënten met een beroerteaantal per jaar | 709 | 570 |
| Mediane tijd van binnenkomst tot trombolyse in minutenlager is beter | 38,5 | 29 |
Blaaskanker
| Indicator | St. Antonius Ziekenhuis | Mediaan in Nederland |
|---|---|---|
| Aantal blaasverwijderingen bij blaaskankeraantal per jaar | 58 | 42 |
| Urologen die blaasverwijderingen uitvoerenaantal specialisten | 4 | 3 |
| Ernstige complicaties binnen 30 dagen na de operatielager is beter | 23,2% | 15,0% |
| Overleden binnen 30 dagen na de operatielager is beter | 1,1% | 0,9% |
Borstimplantaten
| Indicator | St. Antonius Ziekenhuis | Mediaan in Nederland |
|---|---|---|
| Verwijderd/gewisseld door complicatie binnen 60 dagen (reconstructie)lager is beter | 1,4% | 2,6% |
| Verwijderd/gewisseld door complicatie binnen 60 dagen (cosmetisch)lager is beter | 0,0% | 0,0% |
| Verwijderd/gewisseld door complicatie, dag 61 tot 365 (reconstructie)lager is beter | 0,0% | 3,3% |
| Verwijderd/gewisseld door complicatie, dag 61 tot 365 (cosmetisch)lager is beter | 0,0% | 0,0% |
Borstkanker
| Indicator | St. Antonius Ziekenhuis | Mediaan in Nederland |
|---|---|---|
| Aantal geopereerde patiënten met borstkankeraantal per jaar | 286 | 216 |
| Oncologisch chirurgen die borstkanker behandelenaantal specialisten | 6 | 4 |
| Plastisch chirurgen die borstkankerpatiënten behandelenaantal specialisten | 4 | 3 |
| Mediane tijd van diagnose tot start behandeling in dagenlager is beter | 31 | 32 |
Chronische nierschade en dialyse
| Indicator | St. Antonius Ziekenhuis | Mediaan in Nederland |
|---|---|---|
| Gestart met dialyse via een werkende shunt of PD-katheterhoger is beter | 79,0% | 64,2% |
Darmkanker
| Indicator | St. Antonius Ziekenhuis | Mediaan in Nederland |
|---|---|---|
| Aantal operaties bij dikkedarmkankeraantal per jaar | 157 | 78 |
| Aantal operaties bij endeldarmkankeraantal per jaar | 49 | 30 |
| Overleden binnen 90 dagen na operatie endeldarmlager is beter | 2,2% | 0,0% |
| Gecompliceerd beloop na operatie dikke darmlager is beter | 11,6% | 11,6% |
| Gecompliceerd beloop na operatie endeldarmlager is beter | 22,1% | 20,2% |
| Overleden binnen 90 dagen na operatie dikke darmlager is beter | 2,0% | 2,2% |
| Mediane tijd van diagnose tot behandeling in dagen (dikke darm)lager is beter | 23 | 36,8 |
Diabetes
| Indicator | St. Antonius Ziekenhuis | Mediaan in Nederland |
|---|---|---|
| Aantal patiënten met diabetes bij de kinderartsaantal per jaar | 446 | 99 |
| Aantal patiënten met diabetes bij de internistaantal per jaar | 2.329 | 1.350 |
| Kinderarts: bloedsuiker goed ingesteld (HbA1c onder 58)hoger is beter | 48,4% | 47,8% |
| Internist: bloedsuiker goed ingesteld (HbA1c onder 58)hoger is beter | 42,3% | 42,3% |
| Kinderarts: bloedsuiker veel te hoog (HbA1c boven 86)lager is beter | 5,8% | 5,9% |
| Internist: bloedsuiker veel te hoog (HbA1c boven 86)lager is beter | 5,9% | 5,3% |
Dotterbehandeling (PCI)
| Indicator | St. Antonius Ziekenhuis | Mediaan in Nederland |
|---|---|---|
| Overleden binnen 30 dagen na dotterbehandelinglager is beter | 2,4% | 2,6% |
| Overleden binnen 1 jaar na dotterbehandelinglager is beter | 4,5% | 5,1% |
| Ongeplande nieuwe ingreep aan hetzelfde vat binnen 1 jaarlager is beter | 3,4% | 2,6% |
Etalagebenen (perifeer vaatlijden)
| Indicator | St. Antonius Ziekenhuis | Mediaan in Nederland |
|---|---|---|
| Gecertificeerde vaatchirurgenaantal specialisten | 7 | 4 |
| Interventieradiologen voor vaatbehandelingenaantal specialisten | 6 | 4 |
Galblaasverwijdering (galstenen)
| Indicator | St. Antonius Ziekenhuis | Mediaan in Nederland |
|---|---|---|
| Heropgenomen door een complicatie binnen 30 dagen na de operatielager is beter | 2,7% | 2,8% |
Gebroken heup
| Indicator | St. Antonius Ziekenhuis | Mediaan in Nederland |
|---|---|---|
| Aantal behandelde heupfracturenaantal per jaar | 549 | 293 |
| Mobiliteitsscore na 3 maanden, eerder volledig mobiel (1 = best)lager is beter | 2,4 | 2,6 |
| Hulpbehoefte (ADL) na 3 maanden, eerder zelfstandig (0 = geen)lager is beter | — | 1,3 |
Gynaecologische kanker
| Indicator | St. Antonius Ziekenhuis | Mediaan in Nederland |
|---|---|---|
| Aantal debulkingsoperaties bij eierstokkankeraantal per jaar | — | 60 |
| Aantal operaties bij baarmoederslijmvlieskankeraantal per jaar | 100 | 64 |
| Tumor volledig verwijderd bij primaire debulking (eierstok)hoger is beter | — | 90,8% |
| Gecompliceerd beloop na debulking eierstok (gecorrigeerd)lager is beter | — | 6,9% |
| Gecompliceerd beloop na kijkoperatie baarmoeder (gecorrigeerd)lager is beter | 0,0% | 0,0% |
| Overleden binnen 30 dagen na debulking eierstok (gecorrigeerd)lager is beter | — | 0,0% |
| Mediane tijd van eerste bezoek tot debulking in dagenlager is beter | — | 35,2 |
Halsslagaderoperatie
| Indicator | St. Antonius Ziekenhuis | Mediaan in Nederland |
|---|---|---|
| Aantal ingrepen aan de halsslagaderaantal per jaar | 69 | 48 |
| Overleden binnen 30 dagen na de ingreeplager is beter | 1,1% | 0,8% |
| Nabloeding binnen 30 dagenlager is beter | 2,5% | 2,5% |
| Neurologische complicatie binnen 30 dagenlager is beter | 2,2% | 2,0% |
| Ongecompliceerd herstel (textbook outcome)hoger is beter | 80,0% | 79,8% |
Hernia of kanaalstenose
| Indicator | St. Antonius Ziekenhuis | Mediaan in Nederland |
|---|---|---|
| Heroperatie binnen 30 dagenlager is beter | 0,3% | 0,4% |
| Lekkage van hersenvocht tijdens de operatielager is beter | 2,9% | 0,3% |
| Diepe wondinfectielager is beter | 1,6% | 0,0% |
| Meer krachtverlies direct na de operatielager is beter | 0,0% | 0,0% |
Heupprothese
| Indicator | St. Antonius Ziekenhuis | Mediaan in Nederland |
|---|---|---|
| Aantal heupprothesesaantal per jaar | 561 | 421 |
| Orthopedisch chirurgen die heuprevisies uitvoerenaantal specialisten | 3 | 4 |
| Orthopedisch chirurgen die heupprotheses plaatsenaantal specialisten | 7 | 5 |
| Diepe wondinfectie binnen 90 dagenlager is beter | 1,6% | 0,7% |
| Gemiddelde verbetering heupscore (OHS) na 12 maandenhoger is beter | — | 18,6 |
| Gemiddelde afname pijn bij bewegen na 12 maandenhoger is beter | — | 5,8 |
| Revisie binnen 1 jaar (gecorrigeerd)lager is beter | 1,8% | 0,9% |
Incontinentie of verzakking bij vrouwen
| Indicator | St. Antonius Ziekenhuis | Mediaan in Nederland |
|---|---|---|
| Veel tot zeer veel verbeterd na de operatiehoger is beter | 83,0% | 90,8% |
Kankerzorg (algemeen)
| Indicator | St. Antonius Ziekenhuis | Mediaan in Nederland |
|---|---|---|
| Aantal operaties bij nierkankeraantal per jaar | 169 | 54 |
| Aantal operaties aan de dikke darmaantal per jaar | 316 | 131 |
| Aantal operaties aan de endeldarmaantal per jaar | 75 | 46 |
| Aantal operaties voor uitzaaiingen in de leveraantal per jaar | 11 | 36 |
| Aantal patiënten geopereerd aan schildklierkankeraantal per jaar | 18 | 18 |
| Gynaecoloog-oncologen in fteaantal specialisten | — | 2,6 |
Knieprothese
| Indicator | St. Antonius Ziekenhuis | Mediaan in Nederland |
|---|---|---|
| Aantal totale knieprothesesaantal per jaar | 448 | 310 |
| Aantal halve knieprothesesaantal per jaar | 25 | 79 |
| Orthopedisch chirurgen die knierevisies uitvoerenaantal specialisten | 2 | 3 |
| Orthopedisch chirurgen die knieprotheses plaatsenaantal specialisten | 9 | 5 |
| Diepe wondinfectie binnen 90 dagenlager is beter | 0,6% | 0,4% |
| Gemiddelde verbetering kniescore (OKS) na 12 maandenhoger is beter | — | 15,3 |
| Gemiddelde afname pijn bij bewegen na 12 maandenhoger is beter | — | 4,9 |
| Revisie binnen 3 jaar (gecorrigeerd)lager is beter | 2,0% | 1,3% |
Leveroperatie
| Indicator | St. Antonius Ziekenhuis | Mediaan in Nederland |
|---|---|---|
| Aantal leverresectiesaantal per jaar | 11 | 50 |
| Ongecompliceerd herstel na leveroperatie (gecorrigeerd)hoger is beter | 88,7% | 84,4% |
Longkanker
| Indicator | St. Antonius Ziekenhuis | Mediaan in Nederland |
|---|---|---|
| Aantal longresectiesaantal per jaar | 80 | 64 |
| Aantal longkankerpatiënten met in opzet genezende bestralingaantal per jaar | — | 174 |
| Overleden binnen 90 dagen na stereotactische bestralinglager is beter | — | 0,8% |
| Overleden binnen 30 dagen na de longoperatielager is beter | 0,0% | 0,9% |
| Gecompliceerd beloop na de longoperatielager is beter | 7,2% | 12,6% |
| Overleden binnen 90 dagen na chemoradiatielager is beter | — | 1,1% |
Maagverkleining
| Indicator | St. Antonius Ziekenhuis | Mediaan in Nederland |
|---|---|---|
| Aantal patiënten met een eerste maagverkleiningaantal per jaar | 435 | 416 |
| Ongecompliceerd herstel (textbook outcome)hoger is beter | 97,2% | 96,3% |
| Ernstige complicaties binnen 30 dagen na de operatielager is beter | 1,1% | 1,1% |
| Meer dan een kwart van het gewicht verloren na 1 jaar (sleeve)hoger is beter | 70,3% | 71,5% |
| Meer dan een kwart van het gewicht verloren na 1 jaar (bypass)hoger is beter | 90,4% | 90,0% |
Operaties bij kinderen
| Indicator | St. Antonius Ziekenhuis | Mediaan in Nederland |
|---|---|---|
| Aantal lies- en balzakoperaties bij kinderenaantal per jaar | 40 | 43 |
| Aantal operaties voor pylorusstenose (maagportier)aantal per jaar | — | 15 |
Prostaatkanker
| Indicator | St. Antonius Ziekenhuis | Mediaan in Nederland |
|---|---|---|
| Aantal prostaatverwijderingen bij prostaatkankeraantal per jaar | 221 | 186 |
| Urologen die prostaatverwijderingen uitvoerenaantal specialisten | 4 | 4 |
| Ernstige complicaties binnen 30 dagen na de operatielager is beter | 1,8% | 2,2% |
| PSA nog meetbaar (boven 0,1) 6 maanden na de operatielager is beter | 10,1% | 5,7% |
Spoedeisende hulp
| Indicator | St. Antonius Ziekenhuis | Mediaan in Nederland |
|---|---|---|
| Aantal opgevangen patiënten met ernstig meervoudig letselaantal per jaar | 47 | 33 |
Staaroperatie
| Indicator | St. Antonius Ziekenhuis | Mediaan in Nederland |
|---|---|---|
| Beter zien na de operatie (minstens 1 regel visuswinst)hoger is beter | 97,8% | 94,5% |
| Na 4-6 weken binnen 0,5 dioptrie van de beoogde sterktehoger is beter | 80,7% | 77,7% |
Wervelfusie
| Indicator | St. Antonius Ziekenhuis | Mediaan in Nederland |
|---|---|---|
| Heroperatie binnen 30 dagenlager is beter | 3,5% | 3,1% |
| Lekkage van hersenvocht tijdens de operatielager is beter | 10,3% | 0,7% |
| Diepe wondinfectielager is beter | 3,5% | 2,0% |
| Meer krachtverlies direct na de operatielager is beter | 0,0% | 0,0% |
Jaarrekening
Cijfers van Stichting Sint Antonius Ziekenhuis, uit de openbare jaarverantwoording.
| Jaar | Opbrengsten | Lasten | Resultaat | Marge | Eigen vermogen | Solvabiliteit | Liquide middelen |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025aangeleverd 29 mei 2026 | € 894 mln | € 867 mln | € 19 mln | 2,1% | € 296 mln | 43,6% | € 58 mln |
| 2024aangeleverd 28 mei 2025 | € 852 mln | € 827 mln | € 17 mln | 2,0% | € 277 mln | 41,9% | € 40 mln |
| 2023aangeleverd 30 mei 2024 | € 789 mln | € 779 mln | € 1,5 mln | 0,2% | € 257 mln | 40,4% | € 18 mln |
| Sectorgemiddelde, Algemeen ziekenhuis (2024) | |||||||
| 2024 | — | — | — | 2% | — | 36% | — |
Personeel
| Jaar | Zorgverleners | Verzuim | Lang open vacatures |
|---|---|---|---|
| 2025 | 4.426 | 5,6% | 25 |
| 2024 | 4.158 | 5,7% | 269 |
| 2023 | — | — | — |
Zorgverleners: gemiddeld aantal personen in de zorg. Verzuim: het ziekteverzuim van de zorgverleners. Lang open: vacatures die drie maanden of langer openstaan.
Bestuur en toezicht
Zoals het register ze vermeldt bij de jaarverantwoording over 2025.
Raad van bestuur
- Monique Suzanne ValentijnLid raad van bestuur · sinds 1 november 2020
- Andries Marc KosterBestuurder · sinds 1 januari 2023
- Amber-Yasmine Goedkoop - van AlphenBestuurder · sinds 1 september 2024
Raad van toezicht
- Huibert Adriaan Pieter PolsVoorzitter lid raad van toezicht · sinds 1 januari 2018
- Francisca Marringlid raad toezicht · sinds 17 september 2018
- Steven ten HaveLid raad van toezicht · sinds 9 december 2019
- Lea Theadora BouwmeesterLid raad van toezicht · sinds 1 oktober 2020
- Joris Pieter Jan van EijckLid raad van toezicht · sinds 1 juli 2024
- Jerona Antonia Adriana Maria van Diemen - SteenvoordeLid Raad van Toezicht · sinds 1 september 2024
- Johannes Gerardus van der HoevenCommissaris · sinds 1 september 2024
Parkeren
Nieuwegein
€ 2,65 per uur. De eerste 15 minuten gratis. Dagmaximum € 10.
Q-Park-garage, € 1,50 per 34 minuten of deel daarvan, omgerekend € 2,65 per uur (een uur kost € 3,00); weekkaart € 50,00.
Gelezen op de website van het ziekenhuis, 2 november 2026.