BudgetState Ziekenhuizen / Ziekenhuizen
Algemeen ziekenhuis · Delft
Reinier de Graaf
60 van 81 boven de norm
2025, marge 1,6%
sectorgemiddelde 36% (2024)
Delft
Locaties
- Behandel Centrum Westland, loc. NaaldwijkReinier de Graafweg, 2625AD Delft
- Diaconessenhuis Voorburg, loc. VoorburgReinier de Graafweg, 2625AD Delft
- Stichting Reinier de Graaf GroepReinier de Graafweg, 2625AD Delft
Wachttijden
Laatste opgave: 27 oktober 2026. Boven de norm eerst.
Boven de norm, elke twee weken
Wachttijden tegen de norm, per soort
Behandelingen
| Waarvoor | Wachttijd | Mediaan in Nederland | Locatie |
|---|---|---|---|
| Operatie vergrote prostaatUrologie | 212 dgn | 61 dgn | Stichting Reinier de Graaf Groep |
| NeustussenschotcorrectieKNO | 161 dgn | 81 dgn | Stichting Reinier de Graaf Groep |
| Navelbreukoperatie bij volwassenenChirurgie | 145 dgn | 53 dgn | Stichting Reinier de Graaf Groep |
| BorstreconstructiePlastische chirurgie | 143 dgn | 79 dgn | Stichting Reinier de Graaf Groep |
| LiesbreukoperatieChirurgie | 110 dgn | 49 dgn | Stichting Reinier de Graaf Groep |
| Operatie incontinentie of verzakking (vrouw)Gynaecologie | 87 dgn | 71 dgn | Stichting Reinier de Graaf Groep |
| BaarmoederverwijderingGynaecologie | 84 dgn | 64 dgn | Stichting Reinier de Graaf Groep |
| StaaroperatieOogheelkunde | 78 dgn | 49 dgn | Stichting Reinier de Graaf Groep |
| Operatie bij goedaardige anale aandoeningenChirurgie / Dermatologie | 75 dgn | 49 dgn | Stichting Reinier de Graaf Groep |
| Operatie hernia of kanaalstenoseNeurochirurgie / Orthopedie | 72 dgn | 55 dgn | Stichting Reinier de Graaf Groep |
| Amandelen of neusamandel verwijderenKNO | 69 dgn | 60 dgn | Stichting Reinier de Graaf Groep |
| GalblaasverwijderingChirurgie | 64 dgn | 43 dgn | Stichting Reinier de Graaf Groep |
| Trommelvliesbuisjes plaatsenKNO | 34 dgn | 37 dgn | Stichting Reinier de Graaf Groep |
| Operatie prostaatkankerUrologie | 21 dgn | 35 dgn | Stichting Reinier de Graaf Groep |
Polikliniek: eerste afspraak
| Waarvoor | Wachttijd | Mediaan in Nederland | Locatie |
|---|---|---|---|
| Maag-, darm- en leverziekten (algemeen)Maag-, darm- en leverziekten | 119 dgn | 98 dgn | Diaconessenhuis Voorburg, loc. Voorburg |
| Gynaecologie (algemeen)Gynaecologie | 105 dgn | 72 dgn | Diaconessenhuis Voorburg, loc. Voorburg |
| KindercardiologieKindergeneeskunde | 94 dgn | 31 dgn | Stichting Reinier de Graaf Groep |
| Dermatologie (algemeen)Dermatologie | 93 dgn | 35 dgn | Stichting Reinier de Graaf Groep |
| Urologie (algemeen)Urologie | 90 dgn | 32 dgn | Stichting Reinier de Graaf Groep |
| Neurologie (algemeen)Neurologie | 78 dgn | 64 dgn | Stichting Reinier de Graaf Groep |
| SlaapcentrumOverig | 77 dgn | 70 dgn | Stichting Reinier de Graaf Groep |
| Interne geneeskunde bij kinderenKindergeneeskunde | 68 dgn | 30 dgn | Stichting Reinier de Graaf Groep |
| Oogheelkunde (algemeen)Oogheelkunde | 63 dgn | 59 dgn | Stichting Reinier de Graaf Groep |
| Klinische geriatrieGeriatrie | 56 dgn | 28 dgn | Stichting Reinier de Graaf Groep |
| Kindergeneeskunde (algemeen)Kindergeneeskunde | 51 dgn | 35 dgn | Stichting Reinier de Graaf Groep |
| Reumatologie (algemeen)Reumatologie | 42 dgn | 47 dgn | Stichting Reinier de Graaf Groep |
| Longgeneeskunde (algemeen)Longgeneeskunde | 42 dgn | 28 dgn | Diaconessenhuis Voorburg, loc. Voorburg |
| EndocrinologieInterne geneeskunde | 42 dgn | 48 dgn | Stichting Reinier de Graaf Groep |
| VruchtbaarheidsproblemenGynaecologie | 41 dgn | 60 dgn | Stichting Reinier de Graaf Groep |
| VaatchirurgieChirurgie | 38 dgn | 18 dgn | Stichting Reinier de Graaf Groep |
| Cardiologie (algemeen)Cardiologie | 28 dgn | 28 dgn | Diaconessenhuis Voorburg, loc. Voorburg |
| KNO (algemeen)KNO | 28 dgn | 21 dgn | Diaconessenhuis Voorburg, loc. Voorburg |
| Plastische chirurgie (algemeen)Plastische chirurgie | 25 dgn | 24 dgn | Stichting Reinier de Graaf Groep |
| RevalidatieRevalidatie | 24 dgn | 36 dgn | Stichting Reinier de Graaf Groep |
| Interne geneeskunde (algemeen)Interne geneeskunde | 21 dgn | 42 dgn | Stichting Reinier de Graaf Groep |
| NefrologieInterne geneeskunde | 19 dgn | 33 dgn | Behandel Centrum Westland, loc. Naaldwijk |
| StaarOogheelkunde | 17 dgn | 20 dgn | Stichting Reinier de Graaf Groep |
| Chirurgie (algemeen)Chirurgie | 14 dgn | 14 dgn | Diaconessenhuis Voorburg, loc. Voorburg |
Onderzoek
| Waarvoor | Wachttijd | Mediaan in Nederland | Locatie |
|---|---|---|---|
| Coloscopie (darmonderzoek)Maag-, darm- en leverziekten | 23 dgn | 28 dgn | Stichting Reinier de Graaf Groep |
| EchografieRadiologie | 8 dgn | 13 dgn | Diaconessenhuis Voorburg, loc. Voorburg |
| RöntgenfotoRadiologie | 1 dgn | 1 dgn | Stichting Reinier de Graaf Groep |
Kwaliteit per behandeling
Verslagjaar 2025, zoals het ziekenhuis het opgaf, naast de mediaan van alle ziekenhuizen.
Amandelen of neusamandel verwijderen
| Indicator | Reinier de Graaf | Mediaan in Nederland |
|---|---|---|
| Heroperatie wegens nabloeding binnen 14 dagen (keelamandelen)lager is beter | 6,1% | 2,6% |
| Heroperatie wegens nabloeding binnen 14 dagen (neusamandel)lager is beter | 1,2% | 0,0% |
Aneurysma van de buikslagader
| Indicator | Reinier de Graaf | Mediaan in Nederland |
|---|---|---|
| Aantal operaties voor een aorta-aneurysma of dissectieaantal per jaar | 54 | 69 |
| Overleden binnen 30 dagen na operatie gescheurd aneurysmalager is beter | 37,5% | 24,2% |
| Overleden binnen 30 dagen na operatie intact aneurysmalager is beter | 3,9% | 1,5% |
| Ongecompliceerd herstel na geplande operatie (textbook outcome)hoger is beter | 72,2% | 76,0% |
Beroerte (CVA)
| Indicator | Reinier de Graaf | Mediaan in Nederland |
|---|---|---|
| Aantal patiënten met een beroerteaantal per jaar | 563 | 570 |
| Mediane tijd van binnenkomst tot trombolyse in minutenlager is beter | 28 | 29 |
Borstimplantaten
| Indicator | Reinier de Graaf | Mediaan in Nederland |
|---|---|---|
| Verwijderd/gewisseld door complicatie binnen 60 dagen (reconstructie)lager is beter | 5,6% | 2,6% |
| Verwijderd/gewisseld door complicatie binnen 60 dagen (cosmetisch)lager is beter | 0,0% | 0,0% |
| Verwijderd/gewisseld door complicatie, dag 61 tot 365 (reconstructie)lager is beter | 6,3% | 3,3% |
| Verwijderd/gewisseld door complicatie, dag 61 tot 365 (cosmetisch)lager is beter | 0,0% | 0,0% |
Borstkanker
| Indicator | Reinier de Graaf | Mediaan in Nederland |
|---|---|---|
| Aantal geopereerde patiënten met borstkankeraantal per jaar | 292 | 216 |
| Oncologisch chirurgen die borstkanker behandelenaantal specialisten | 3 | 4 |
| Plastisch chirurgen die borstkankerpatiënten behandelenaantal specialisten | 3 | 3 |
| Mediane tijd van diagnose tot start behandeling in dagenlager is beter | 30 | 32 |
Chronische nierschade en dialyse
| Indicator | Reinier de Graaf | Mediaan in Nederland |
|---|---|---|
| Gestart met dialyse via een werkende shunt of PD-katheterhoger is beter | 94,7% | 64,2% |
Darmkanker
| Indicator | Reinier de Graaf | Mediaan in Nederland |
|---|---|---|
| Aantal operaties bij dikkedarmkankeraantal per jaar | 78 | 78 |
| Aantal operaties bij endeldarmkankeraantal per jaar | 30 | 30 |
| Overleden binnen 90 dagen na operatie endeldarmlager is beter | 2,6% | 0,0% |
| Gecompliceerd beloop na operatie dikke darmlager is beter | 9,2% | 11,6% |
| Gecompliceerd beloop na operatie endeldarmlager is beter | 10,2% | 20,2% |
| Overleden binnen 90 dagen na operatie dikke darmlager is beter | 2,9% | 2,2% |
| Mediane tijd van diagnose tot behandeling in dagen (dikke darm)lager is beter | 27 | 36,8 |
Diabetes
| Indicator | Reinier de Graaf | Mediaan in Nederland |
|---|---|---|
| Aantal patiënten met diabetes bij de kinderartsaantal per jaar | 104 | 99 |
| Aantal patiënten met diabetes bij de internistaantal per jaar | 776 | 1.350 |
| Kinderarts: bloedsuiker goed ingesteld (HbA1c onder 58)hoger is beter | 70,2% | 47,8% |
| Internist: bloedsuiker goed ingesteld (HbA1c onder 58)hoger is beter | 34,3% | 42,3% |
| Kinderarts: bloedsuiker veel te hoog (HbA1c boven 86)lager is beter | 0,0% | 5,9% |
| Internist: bloedsuiker veel te hoog (HbA1c boven 86)lager is beter | 7,5% | 5,3% |
Etalagebenen (perifeer vaatlijden)
| Indicator | Reinier de Graaf | Mediaan in Nederland |
|---|---|---|
| Gecertificeerde vaatchirurgenaantal specialisten | 4 | 4 |
| Interventieradiologen voor vaatbehandelingenaantal specialisten | 3 | 4 |
Galblaasverwijdering (galstenen)
| Indicator | Reinier de Graaf | Mediaan in Nederland |
|---|---|---|
| Heropgenomen door een complicatie binnen 30 dagen na de operatielager is beter | 2,0% | 2,8% |
Gebroken heup
| Indicator | Reinier de Graaf | Mediaan in Nederland |
|---|---|---|
| Aantal behandelde heupfracturenaantal per jaar | 309 | 293 |
| Mobiliteitsscore na 3 maanden, eerder volledig mobiel (1 = best)lager is beter | 2,4 | 2,6 |
| Hulpbehoefte (ADL) na 3 maanden, eerder zelfstandig (0 = geen)lager is beter | 1,7 | 1,3 |
Gynaecologische kanker
| Indicator | Reinier de Graaf | Mediaan in Nederland |
|---|---|---|
| Aantal debulkingsoperaties bij eierstokkankeraantal per jaar | 12 | 60 |
| Aantal operaties bij baarmoederslijmvlieskankeraantal per jaar | 86 | 64 |
| Tumor volledig verwijderd bij primaire debulking (eierstok)hoger is beter | — | 90,8% |
| Gecompliceerd beloop na debulking eierstok (gecorrigeerd)lager is beter | — | 6,9% |
| Gecompliceerd beloop na kijkoperatie baarmoeder (gecorrigeerd)lager is beter | 4,5% | 0,0% |
| Overleden binnen 30 dagen na debulking eierstok (gecorrigeerd)lager is beter | — | 0,0% |
| Mediane tijd van eerste bezoek tot debulking in dagenlager is beter | — | 35,2 |
Halsslagaderoperatie
| Indicator | Reinier de Graaf | Mediaan in Nederland |
|---|---|---|
| Aantal ingrepen aan de halsslagaderaantal per jaar | 36 | 48 |
| Overleden binnen 30 dagen na de ingreeplager is beter | 0,8% | 0,8% |
| Nabloeding binnen 30 dagenlager is beter | 1,7% | 2,5% |
| Neurologische complicatie binnen 30 dagenlager is beter | 5,1% | 2,0% |
| Ongecompliceerd herstel (textbook outcome)hoger is beter | 58,5% | 79,8% |
Incontinentie of verzakking bij vrouwen
| Indicator | Reinier de Graaf | Mediaan in Nederland |
|---|---|---|
| Veel tot zeer veel verbeterd na de operatiehoger is beter | 86,4% | 90,8% |
Kankerzorg (algemeen)
| Indicator | Reinier de Graaf | Mediaan in Nederland |
|---|---|---|
| Aantal operaties bij nierkankeraantal per jaar | 37 | 54 |
| Aantal operaties aan de dikke darmaantal per jaar | 156 | 131 |
| Aantal operaties aan de endeldarmaantal per jaar | 64 | 46 |
| Aantal operaties voor uitzaaiingen in de leveraantal per jaar | — | 36 |
| Aantal patiënten geopereerd aan schildklierkankeraantal per jaar | 19 | 18 |
| Gynaecoloog-oncologen in fteaantal specialisten | — | 2,6 |
Longkanker
| Indicator | Reinier de Graaf | Mediaan in Nederland |
|---|---|---|
| Aantal longresectiesaantal per jaar | — | 64 |
| Aantal longkankerpatiënten met in opzet genezende bestralingaantal per jaar | 52 | 174 |
| Overleden binnen 90 dagen na stereotactische bestralinglager is beter | 0,0% | 0,8% |
| Overleden binnen 30 dagen na de longoperatielager is beter | — | 0,9% |
| Gecompliceerd beloop na de longoperatielager is beter | — | 12,6% |
| Overleden binnen 90 dagen na chemoradiatielager is beter | 0,0% | 1,1% |
Prostaatkanker
| Indicator | Reinier de Graaf | Mediaan in Nederland |
|---|---|---|
| Aantal prostaatverwijderingen bij prostaatkankeraantal per jaar | 236 | 186 |
| Urologen die prostaatverwijderingen uitvoerenaantal specialisten | 2 | 4 |
| Ernstige complicaties binnen 30 dagen na de operatielager is beter | 1,3% | 2,2% |
| PSA nog meetbaar (boven 0,1) 6 maanden na de operatielager is beter | 5,3% | 5,7% |
Slokdarm- en maagkanker
| Indicator | Reinier de Graaf | Mediaan in Nederland |
|---|---|---|
| Aantal slokdarmoperaties bij kankeraantal per jaar | 17 | 48 |
| Aantal maagoperaties bij kankeraantal per jaar | — | 22 |
| Gecompliceerd beloop na slokdarmoperatie (gecorrigeerd)lager is beter | 28,4% | 23,5% |
| Gecompliceerd beloop na maagoperatie (gecorrigeerd)lager is beter | — | 15,3% |
| Overleden binnen 30 dagen na slokdarmoperatie (gecorrigeerd)lager is beter | 3,0% | 1,6% |
| Overleden binnen 30 dagen na maagoperatie (gecorrigeerd)lager is beter | — | 2,6% |
| Mediane tijd tot de slokdarmoperatie in dagenlager is beter | 34 | 34 |
Spoedeisende hulp
| Indicator | Reinier de Graaf | Mediaan in Nederland |
|---|---|---|
| Aantal opgevangen patiënten met ernstig meervoudig letselaantal per jaar | 31 | 33 |
Staaroperatie
| Indicator | Reinier de Graaf | Mediaan in Nederland |
|---|---|---|
| Beter zien na de operatie (minstens 1 regel visuswinst)hoger is beter | 94,7% | 94,5% |
| Na 4-6 weken binnen 0,5 dioptrie van de beoogde sterktehoger is beter | 79,1% | 77,7% |
Jaarrekening
Geconsolideerde cijfers van Stichting Reinier de Graaf Groep, uit de openbare jaarverantwoording.
| Jaar | Opbrengsten | Lasten | Resultaat | Marge | Eigen vermogen | Solvabiliteit | Liquide middelen |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025aangeleverd 29 mei 2026 | € 443 mln | € 433 mln | € 7,3 mln | 1,6% | € 136 mln | 39,4% | € 38 mln |
| 2024aangeleverd 28 mei 2025 | € 425 mln | € 417 mln | € 3,8 mln | 0,9% | € 128 mln | 38,0% | € 40 mln |
| 2023aangeleverd 30 mei 2024 | € 406 mln | € 397 mln | € 2,9 mln | 0,7% | € 125 mln | 37,6% | € 34 mln |
| Sectorgemiddelde, Algemeen ziekenhuis (2024) | |||||||
| 2024 | — | — | — | 2% | — | 36% | — |
Personeel
| Jaar | Zorgverleners | Verzuim | Lang open vacatures |
|---|---|---|---|
| 2025 | 2.366 | 6,6% | 5 |
| 2024 | 2.398 | 5,5% | 1 |
| 2023 | — | — | — |
Zorgverleners: gemiddeld aantal personen in de zorg. Verzuim: het ziekteverzuim van de zorgverleners. Lang open: vacatures die drie maanden of langer openstaan.
Bestuur en toezicht
Zoals het register ze vermeldt bij de jaarverantwoording over 2025.
Raad van bestuur
- Gerrit Johannes de Borstvoorzitter raad van bestuur · sinds 1 januari 2025
- Arjen Hakbijllid Raad van Bestuur · sinds 14 augustus 2023
Raad van toezicht
- Rudolf Martinus HermansVoorzitterraad van toezicht · sinds 16 november 2022
- Cornelis Andries Levinus Zachariasselid raad van toezicht · sinds 16 november 2022
- Sjoukje Titia Hoekstralid raad van toezicht · sinds 16 november 2022
- Marije Isabelle LelyLid van het toezichthoudend orgaan · sinds 1 december 2023
- Elisabeth Jacqueline Maria Beem - Nieveen van Dijkumlid raad van toezicht · sinds 1 november 2024
Parkeren
Delft
€ 3 per uur. De eerste 15 minuten gratis. Dagmaximum € 7.
€ 1,00 per 20 minuten; gratis voor patiënten in bestraling of dialyse met een pas.
Gelezen op de website van het ziekenhuis, 2 november 2026.