BudgetState Ziekenhuizen / Ziekenhuizen
Algemeen ziekenhuis · Helmond
Elkerliek ziekenhuis
Laatste opgave van wachttijden: 13 oktober 2026. In de ronde van 27 oktober 2026 gaf dit ziekenhuis niets op.
18 van 72 boven de norm
2025, marge 3,2%
sectorgemiddelde 36% (2024)
Helmond
Locaties
- St. Elkerliek ZiekenhuisDunantweg, 5751CB Deurne
- St. Elkerliek ZiekenhuisWesselmanlaan, 5707HA Helmond
Wachttijden
Laatste opgave: 13 oktober 2026. Boven de norm eerst.
Boven de norm, elke twee weken
Wachttijden tegen de norm, per soort
Behandelingen
| Waarvoor | Wachttijd | Mediaan in Nederland | Locatie |
|---|---|---|---|
| Wervelfusie (niet voor hernia of kanaalstenose)Neurochirurgie / Orthopedie | 55 dgn | 74 dgn | St. Elkerliek Ziekenhuis |
| Operatie hernia of kanaalstenoseNeurochirurgie / Orthopedie | 55 dgn | 55 dgn | St. Elkerliek Ziekenhuis |
| BorstreconstructiePlastische chirurgie | 50 dgn | 79 dgn | St. Elkerliek Ziekenhuis |
| BesnijdenisUrologie / Chirurgie | 50 dgn | 50 dgn | St. Elkerliek Ziekenhuis |
| Operatie ziekte van DupuytrenPlastische chirurgie | 40 dgn | 66 dgn | St. Elkerliek Ziekenhuis |
| Sterilisatie bij de manChirurgie / Urologie | 40 dgn | 43 dgn | St. Elkerliek Ziekenhuis |
| Operatie carpaletunnelsyndroomChirurgie / Plastische chirurgie / Orthopedie | 38 dgn | 44 dgn | St. Elkerliek Ziekenhuis |
| Operatie incontinentie of blaasverzakking (man)Urologie | 35 dgn | 49 dgn | St. Elkerliek Ziekenhuis |
| Behandeling van slaapapneuKNO / Longgeneeskunde | 35 dgn | 42 dgn | St. Elkerliek Ziekenhuis |
| Sterilisatie bij de vrouwGynaecologie | 35 dgn | 48 dgn | St. Elkerliek Ziekenhuis |
| Operatie vergrote prostaatUrologie | 35 dgn | 61 dgn | St. Elkerliek Ziekenhuis |
| Operatie incontinentie of verzakking (vrouw)Gynaecologie | 35 dgn | 71 dgn | St. Elkerliek Ziekenhuis |
| BaarmoederverwijderingGynaecologie | 35 dgn | 64 dgn | St. Elkerliek Ziekenhuis |
| NeustussenschotcorrectieKNO | 33 dgn | 81 dgn | St. Elkerliek Ziekenhuis |
| Totale knievervangingOrthopedie | 30 dgn | 84 dgn | St. Elkerliek Ziekenhuis |
| Amandelen of neusamandel verwijderenKNO | 30 dgn | 60 dgn | St. Elkerliek Ziekenhuis |
| Trommelvliesbuisjes plaatsenKNO | 30 dgn | 37 dgn | St. Elkerliek Ziekenhuis |
| Totale heupvervangingOrthopedie | 25 dgn | 64 dgn | St. Elkerliek Ziekenhuis |
| Operatie triggerfingerPlastische chirurgie | 25 dgn | 32 dgn | St. Elkerliek Ziekenhuis |
| Endoveneuze spataderbehandelingDermatologie | 25 dgn | 57 dgn | St. Elkerliek Ziekenhuis |
| SpataderoperatieChirurgie | 25 dgn | 53 dgn | St. Elkerliek Ziekenhuis |
| Operatie prostaatkankerUrologie | 25 dgn | 35 dgn | St. Elkerliek Ziekenhuis |
| Operatie bij goedaardige anale aandoeningenChirurgie / Dermatologie | 20 dgn | 49 dgn | St. Elkerliek Ziekenhuis |
| Niersteenverwijdering via de huid (PCNL)Urologie | 20 dgn | 49 dgn | St. Elkerliek Ziekenhuis |
| Navelbreukoperatie bij volwassenenChirurgie | 20 dgn | 53 dgn | St. Elkerliek Ziekenhuis |
| StaaroperatieOogheelkunde | 18 dgn | 49 dgn | St. Elkerliek Ziekenhuis |
| OoglidcorrectieOogheelkunde | 17 dgn | 54 dgn | St. Elkerliek Ziekenhuis |
| HartkatheterisatieCardiologie | 16 dgn | 21 dgn | St. Elkerliek Ziekenhuis |
| GalblaasverwijderingChirurgie | 15 dgn | 43 dgn | St. Elkerliek Ziekenhuis |
| Operatie meniscus of kniebandenChirurgie / Orthopedie | 15 dgn | 50 dgn | St. Elkerliek Ziekenhuis |
| Kijkoperatie van de knieOrthopedie | 15 dgn | 42 dgn | St. Elkerliek Ziekenhuis |
| WortelpuntresectieKaakchirurgie | 15 dgn | 39 dgn | St. Elkerliek Ziekenhuis |
| Tand of kies trekken zonder narcoseKaakchirurgie | 15 dgn | 57 dgn | St. Elkerliek Ziekenhuis |
| NiersteenvergruizingUrologie | 15 dgn | 27 dgn | St. Elkerliek Ziekenhuis |
| LiesbreukoperatieChirurgie | 15 dgn | 49 dgn | St. Elkerliek Ziekenhuis |
| IUI (intra-uteriene inseminatie)Gynaecologie | 3 dgn | 9 dgn | St. Elkerliek Ziekenhuis |
Polikliniek: eerste afspraak
| Waarvoor | Wachttijd | Mediaan in Nederland | Locatie |
|---|---|---|---|
| PijnbestrijdingAnesthesiologie | 158 dgn | 58 dgn | St. Elkerliek Ziekenhuis |
| Neurochirurgie (algemeen)Neurochirurgie | 123 dgn | 42 dgn | St. Elkerliek Ziekenhuis |
| Reumatologie (algemeen)Reumatologie | 85 dgn | 47 dgn | St. Elkerliek Ziekenhuis |
| Maag-, darm- en leverziekten (algemeen)Maag-, darm- en leverziekten | 85 dgn | 98 dgn | St. Elkerliek Ziekenhuis |
| Gynaecologie (algemeen)Gynaecologie | 55 dgn | 72 dgn | St. Elkerliek Ziekenhuis |
| Neurologie (algemeen)Neurologie | 49 dgn | 64 dgn | St. Elkerliek Ziekenhuis |
| Incontinentie bij vrouwenGynaecologie | 47 dgn | 67 dgn | St. Elkerliek Ziekenhuis |
| Interne geneeskunde (algemeen)Interne geneeskunde | 43 dgn | 42 dgn | St. Elkerliek Ziekenhuis |
| RevalidatieRevalidatie | 35 dgn | 36 dgn | St. Elkerliek Ziekenhuis |
| Dermatologie (algemeen)Dermatologie | 32 dgn | 35 dgn | St. Elkerliek Ziekenhuis |
| Cardiologie (algemeen)Cardiologie | 30 dgn | 28 dgn | St. Elkerliek Ziekenhuis |
| Klinische geriatrieGeriatrie | 29 dgn | 28 dgn | St. Elkerliek Ziekenhuis |
| Urologie (algemeen)Urologie | 25 dgn | 32 dgn | St. Elkerliek Ziekenhuis |
| Oogheelkunde (algemeen)Oogheelkunde | 25 dgn | 59 dgn | St. Elkerliek Ziekenhuis |
| Kindergeneeskunde (algemeen)Kindergeneeskunde | 21 dgn | 35 dgn | St. Elkerliek Ziekenhuis |
| KNO (algemeen)KNO | 20 dgn | 21 dgn | St. Elkerliek Ziekenhuis |
| KaakchirurgieKaakchirurgie | 20 dgn | 31 dgn | St. Elkerliek Ziekenhuis |
| SportgeneeskundeSportgeneeskunde | 20 dgn | 26 dgn | St. Elkerliek Ziekenhuis |
| Orthopedie (algemeen)Orthopedie | 15 dgn | 14 dgn | St. Elkerliek Ziekenhuis |
| Longgeneeskunde (algemeen)Longgeneeskunde | 14 dgn | 28 dgn | St. Elkerliek Ziekenhuis |
| Chirurgie (algemeen)Chirurgie | 10 dgn | 14 dgn | St. Elkerliek Ziekenhuis |
| Plastische chirurgie (algemeen)Plastische chirurgie | 5 dgn | 24 dgn | St. Elkerliek Ziekenhuis |
Onderzoek
| Waarvoor | Wachttijd | Mediaan in Nederland | Locatie |
|---|---|---|---|
| Gastroscopie (maagonderzoek)Maag-, darm- en leverziekten | 41 dgn | 26 dgn | St. Elkerliek Ziekenhuis |
| Coloscopie (darmonderzoek)Maag-, darm- en leverziekten | 29 dgn | 28 dgn | St. Elkerliek Ziekenhuis |
| CT-scanRadiologie | 27 dgn | 14 dgn | St. Elkerliek Ziekenhuis |
| MRI van de rugRadiologie | 25 dgn | 20 dgn | St. Elkerliek Ziekenhuis |
| MRI van de nekRadiologie | 25 dgn | 22 dgn | St. Elkerliek Ziekenhuis |
| MRI van de hersenenRadiologie | 25 dgn | 21 dgn | St. Elkerliek Ziekenhuis |
| MRI van schouder of armRadiologie | 18 dgn | 20 dgn | St. Elkerliek Ziekenhuis |
| Botdichtheidsmeting (DEXA)Radiologie | 17 dgn | 18 dgn | St. Elkerliek Ziekenhuis |
| EchografieRadiologie | 12 dgn | 13 dgn | St. Elkerliek Ziekenhuis |
| MRI van heup of beenRadiologie | 10 dgn | 20 dgn | St. Elkerliek Ziekenhuis |
| MammografieRadiologie | 2 dgn | 5 dgn | St. Elkerliek Ziekenhuis |
| RöntgenfotoRadiologie | 1 dgn | 1 dgn | St. Elkerliek Ziekenhuis |
Kwaliteit per behandeling
Verslagjaar 2025, zoals het ziekenhuis het opgaf, naast de mediaan van alle ziekenhuizen.
Amandelen of neusamandel verwijderen
| Indicator | Elkerliek ziekenhuis | Mediaan in Nederland |
|---|---|---|
| Heroperatie wegens nabloeding binnen 14 dagen (keelamandelen)lager is beter | 1,6% | 2,6% |
| Heroperatie wegens nabloeding binnen 14 dagen (neusamandel)lager is beter | 0,0% | 0,0% |
Aneurysma van de buikslagader
| Indicator | Elkerliek ziekenhuis | Mediaan in Nederland |
|---|---|---|
| Aantal operaties voor een aorta-aneurysma of dissectieaantal per jaar | 42 | 69 |
| Overleden binnen 30 dagen na operatie gescheurd aneurysmalager is beter | 7,1% | 24,2% |
| Overleden binnen 30 dagen na operatie intact aneurysmalager is beter | 0,0% | 1,5% |
| Ongecompliceerd herstel na geplande operatie (textbook outcome)hoger is beter | 88,3% | 76,0% |
Beroerte (CVA)
| Indicator | Elkerliek ziekenhuis | Mediaan in Nederland |
|---|---|---|
| Aantal patiënten met een beroerteaantal per jaar | 324 | 570 |
| Mediane tijd van binnenkomst tot trombolyse in minutenlager is beter | 26,5 | 29 |
Borstimplantaten
| Indicator | Elkerliek ziekenhuis | Mediaan in Nederland |
|---|---|---|
| Verwijderd/gewisseld door complicatie binnen 60 dagen (reconstructie)lager is beter | 0,0% | 2,6% |
| Verwijderd/gewisseld door complicatie binnen 60 dagen (cosmetisch)lager is beter | 0,0% | 0,0% |
| Verwijderd/gewisseld door complicatie, dag 61 tot 365 (reconstructie)lager is beter | 0,0% | 3,3% |
| Verwijderd/gewisseld door complicatie, dag 61 tot 365 (cosmetisch)lager is beter | 3,1% | 0,0% |
Borstkanker
| Indicator | Elkerliek ziekenhuis | Mediaan in Nederland |
|---|---|---|
| Aantal geopereerde patiënten met borstkankeraantal per jaar | 117 | 216 |
| Oncologisch chirurgen die borstkanker behandelenaantal specialisten | 4 | 4 |
| Plastisch chirurgen die borstkankerpatiënten behandelenaantal specialisten | 3 | 3 |
| Mediane tijd van diagnose tot start behandeling in dagenlager is beter | 31 | 32 |
Chronische nierschade en dialyse
| Indicator | Elkerliek ziekenhuis | Mediaan in Nederland |
|---|---|---|
| Gestart met dialyse via een werkende shunt of PD-katheterhoger is beter | 72,7% | 64,2% |
Darmkanker
| Indicator | Elkerliek ziekenhuis | Mediaan in Nederland |
|---|---|---|
| Aantal operaties bij dikkedarmkankeraantal per jaar | 53 | 78 |
| Aantal operaties bij endeldarmkankeraantal per jaar | 16 | 30 |
| Overleden binnen 90 dagen na operatie endeldarmlager is beter | 0,0% | 0,0% |
| Gecompliceerd beloop na operatie dikke darmlager is beter | 15,7% | 11,6% |
| Gecompliceerd beloop na operatie endeldarmlager is beter | 0,0% | 20,2% |
| Overleden binnen 90 dagen na operatie dikke darmlager is beter | 3,4% | 2,2% |
| Mediane tijd van diagnose tot behandeling in dagen (dikke darm)lager is beter | 43 | 36,8 |
Diabetes
| Indicator | Elkerliek ziekenhuis | Mediaan in Nederland |
|---|---|---|
| Aantal patiënten met diabetes bij de kinderartsaantal per jaar | 60 | 99 |
| Aantal patiënten met diabetes bij de internistaantal per jaar | 826 | 1.350 |
| Kinderarts: bloedsuiker goed ingesteld (HbA1c onder 58)hoger is beter | 33,3% | 47,8% |
| Internist: bloedsuiker goed ingesteld (HbA1c onder 58)hoger is beter | 38,4% | 42,3% |
| Kinderarts: bloedsuiker veel te hoog (HbA1c boven 86)lager is beter | 6,7% | 5,9% |
| Internist: bloedsuiker veel te hoog (HbA1c boven 86)lager is beter | 4,0% | 5,3% |
Etalagebenen (perifeer vaatlijden)
| Indicator | Elkerliek ziekenhuis | Mediaan in Nederland |
|---|---|---|
| Gecertificeerde vaatchirurgenaantal specialisten | 3 | 4 |
| Interventieradiologen voor vaatbehandelingenaantal specialisten | 5 | 4 |
Galblaasverwijdering (galstenen)
| Indicator | Elkerliek ziekenhuis | Mediaan in Nederland |
|---|---|---|
| Heropgenomen door een complicatie binnen 30 dagen na de operatielager is beter | 2,4% | 2,8% |
Gebroken heup
| Indicator | Elkerliek ziekenhuis | Mediaan in Nederland |
|---|---|---|
| Aantal behandelde heupfracturenaantal per jaar | 216 | 293 |
| Mobiliteitsscore na 3 maanden, eerder volledig mobiel (1 = best)lager is beter | 2,5 | 2,6 |
| Hulpbehoefte (ADL) na 3 maanden, eerder zelfstandig (0 = geen)lager is beter | 1,6 | 1,3 |
Gynaecologische kanker
| Indicator | Elkerliek ziekenhuis | Mediaan in Nederland |
|---|---|---|
| Aantal debulkingsoperaties bij eierstokkankeraantal per jaar | — | 60 |
| Aantal operaties bij baarmoederslijmvlieskankeraantal per jaar | 22 | 64 |
| Tumor volledig verwijderd bij primaire debulking (eierstok)hoger is beter | — | 90,8% |
| Gecompliceerd beloop na debulking eierstok (gecorrigeerd)lager is beter | — | 6,9% |
| Gecompliceerd beloop na kijkoperatie baarmoeder (gecorrigeerd)lager is beter | 0,0% | 0,0% |
| Overleden binnen 30 dagen na debulking eierstok (gecorrigeerd)lager is beter | — | 0,0% |
| Mediane tijd van eerste bezoek tot debulking in dagenlager is beter | — | 35,2 |
Halsslagaderoperatie
| Indicator | Elkerliek ziekenhuis | Mediaan in Nederland |
|---|---|---|
| Aantal ingrepen aan de halsslagaderaantal per jaar | 33 | 48 |
| Overleden binnen 30 dagen na de ingreeplager is beter | 0,9% | 0,8% |
| Nabloeding binnen 30 dagenlager is beter | 1,7% | 2,5% |
| Neurologische complicatie binnen 30 dagenlager is beter | 0,0% | 2,0% |
| Ongecompliceerd herstel (textbook outcome)hoger is beter | 85,2% | 79,8% |
Hernia of kanaalstenose
| Indicator | Elkerliek ziekenhuis | Mediaan in Nederland |
|---|---|---|
| Heroperatie binnen 30 dagenlager is beter | 0,0% | 0,4% |
| Lekkage van hersenvocht tijdens de operatielager is beter | 0,0% | 0,3% |
| Diepe wondinfectielager is beter | 0,6% | 0,0% |
| Meer krachtverlies direct na de operatielager is beter | 0,0% | 0,0% |
Heupprothese
| Indicator | Elkerliek ziekenhuis | Mediaan in Nederland |
|---|---|---|
| Aantal heupprothesesaantal per jaar | 441 | 421 |
| Orthopedisch chirurgen die heuprevisies uitvoerenaantal specialisten | 2 | 4 |
| Orthopedisch chirurgen die heupprotheses plaatsenaantal specialisten | 5 | 5 |
| Diepe wondinfectie binnen 90 dagenlager is beter | 1,4% | 0,7% |
| Gemiddelde verbetering heupscore (OHS) na 12 maandenhoger is beter | — | 18,6 |
| Gemiddelde afname pijn bij bewegen na 12 maandenhoger is beter | 5,8 | 5,8 |
| Revisie binnen 1 jaar (gecorrigeerd)lager is beter | 0,8% | 0,9% |
Incontinentie of verzakking bij vrouwen
| Indicator | Elkerliek ziekenhuis | Mediaan in Nederland |
|---|---|---|
| Veel tot zeer veel verbeterd na de operatiehoger is beter | 94,3% | 90,8% |
Kankerzorg (algemeen)
| Indicator | Elkerliek ziekenhuis | Mediaan in Nederland |
|---|---|---|
| Aantal operaties bij nierkankeraantal per jaar | — | 54 |
| Aantal operaties aan de dikke darmaantal per jaar | 81 | 131 |
| Aantal operaties aan de endeldarmaantal per jaar | 29 | 46 |
| Aantal operaties voor uitzaaiingen in de leveraantal per jaar | — | 36 |
| Aantal patiënten geopereerd aan schildklierkankeraantal per jaar | — | 18 |
| Gynaecoloog-oncologen in fteaantal specialisten | — | 2,6 |
Knieprothese
| Indicator | Elkerliek ziekenhuis | Mediaan in Nederland |
|---|---|---|
| Aantal totale knieprothesesaantal per jaar | 206 | 310 |
| Aantal halve knieprothesesaantal per jaar | 44 | 79 |
| Orthopedisch chirurgen die knierevisies uitvoerenaantal specialisten | 2 | 3 |
| Orthopedisch chirurgen die knieprotheses plaatsenaantal specialisten | 5 | 5 |
| Diepe wondinfectie binnen 90 dagenlager is beter | 0,7% | 0,4% |
| Gemiddelde verbetering kniescore (OKS) na 12 maandenhoger is beter | 14,3 | 15,3 |
| Gemiddelde afname pijn bij bewegen na 12 maandenhoger is beter | 5 | 4,9 |
| Revisie binnen 3 jaar (gecorrigeerd)lager is beter | 0,6% | 1,3% |
Operaties bij kinderen
| Indicator | Elkerliek ziekenhuis | Mediaan in Nederland |
|---|---|---|
| Aantal lies- en balzakoperaties bij kinderenaantal per jaar | 37 | 43 |
| Aantal operaties voor pylorusstenose (maagportier)aantal per jaar | — | 15 |
Spoedeisende hulp
| Indicator | Elkerliek ziekenhuis | Mediaan in Nederland |
|---|---|---|
| Aantal opgevangen patiënten met ernstig meervoudig letselaantal per jaar | 28 | 33 |
Staaroperatie
| Indicator | Elkerliek ziekenhuis | Mediaan in Nederland |
|---|---|---|
| Beter zien na de operatie (minstens 1 regel visuswinst)hoger is beter | 93,9% | 94,5% |
| Na 4-6 weken binnen 0,5 dioptrie van de beoogde sterktehoger is beter | 75,5% | 77,7% |
Jaarrekening
Cijfers van Stichting Elkerliek Ziekenhuis, uit de openbare jaarverantwoording.
| Jaar | Opbrengsten | Lasten | Resultaat | Marge | Eigen vermogen | Solvabiliteit | Liquide middelen |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025aangeleverd 28 mei 2026 | € 263 mln | € 254 mln | € 8,5 mln | 3,2% | € 103 mln | 49,0% | € 71 mln |
| 2024aangeleverd 29 mei 2025 | € 260 mln | € 244 mln | € 16 mln | 6,1% | € 94 mln | 45,8% | € 60 mln |
| 2023aangeleverd 30 mei 2024 | € 240 mln | € 232 mln | € 6,8 mln | 2,8% | € 75 mln | 36,8% | € 35 mln |
| Sectorgemiddelde, Algemeen ziekenhuis (2024) | |||||||
| 2024 | — | — | — | 2% | — | 36% | — |
Personeel
| Jaar | Zorgverleners | Verzuim | Lang open vacatures |
|---|---|---|---|
| 2025 | 1.492 | 6,6% | 9 |
| 2024 | 1.484 | 5,9% | 6 |
| 2023 | — | — | — |
Zorgverleners: gemiddeld aantal personen in de zorg. Verzuim: het ziekteverzuim van de zorgverleners. Lang open: vacatures die drie maanden of langer openstaan.
Bestuur en toezicht
Zoals het register ze vermeldt bij de jaarverantwoording over 2025.
Raad van bestuur
- Evelina Susanna Johanna Maria Tio - de BontVoorzitter Raad van Bestuur · sinds 1 juni 2017
- Lisa Behrendt-BartenLid Raad van Bestuur · sinds 1 maart 2024
Raad van toezicht
- Mascha Ellen Françoise van Beukering - Botsvoorzitter · sinds 1 november 2018
- Helena Wilhelmina Coleta Cornelis Ignatius ChatrouLid Raad van Toezicht · sinds 1 maart 2019
- Michael Gerardus Willem BarnasLid Raad van Toezicht · sinds 1 augustus 2019
- Walter Jurgen Patrick van KuijenLid Raad van Toezicht · sinds 1 januari 2023
- Antonius Albertus Bernardus Dianthus Maria van den BroekLid Raad van Toezicht · sinds 1 juli 2024
- Edwin Johannes Paul JansenLid Raad van Toezicht · sinds 1 juli 2024
Gevolmachtigden en overige
- Rudolf Franciscus Maria SlootmansGevolmachtigde · sinds 1 augustus 2021
- Keimpe Niklaas ZandvlietManager inkoop · sinds 1 februari 2025
Parkeren
Helmond
€ 1,44 per uur. De eerste 20 minuten gratis. Dagmaximum € 4,80.
€ 0,12 per 5 minuten, betaald van 07.00 tot 21.00 uur; weekkaart € 12,50.
Gelezen op de website van het ziekenhuis, 2 november 2026.