BudgetState Ziekenhuizen / Ziekenhuizen
Algemeen ziekenhuis · Eindhoven
Catharina Ziekenhuis
44 van 70 boven de norm
2025, marge 5,3%
sectorgemiddelde 36% (2024)
Eindhoven
Locaties
- Catharina-Ziekenhuis, locatie EINDHOVENMichelangelolaan, 5623EJ Eindhoven
Wachttijden
Laatste opgave: 27 oktober 2026. Boven de norm eerst.
Boven de norm, elke twee weken
Wachttijden tegen de norm, per soort
Behandelingen
Polikliniek: eerste afspraak
| Waarvoor | Wachttijd | Mediaan in Nederland |
|---|---|---|
| Cardiologie (algemeen)Cardiologie | 180 dgn | 28 dgn |
| Voet- en enkelklachtenOrthopedie | 150 dgn | 21 dgn |
| SchouderklachtenOrthopedie | 150 dgn | 20 dgn |
| PijnbestrijdingAnesthesiologie | 120 dgn | 58 dgn |
| Maag-, darm- en leverziekten (algemeen)Maag-, darm- en leverziekten | 100 dgn | 98 dgn |
| Neurochirurgie (algemeen)Neurochirurgie | 97 dgn | 42 dgn |
| Dermatologie (algemeen)Dermatologie | 86 dgn | 35 dgn |
| KinderneurologieKindergeneeskunde | 78 dgn | 37 dgn |
| Verdachte plek op de huidDermatologie | 75 dgn | 13 dgn |
| HeupklachtenOrthopedie | 70 dgn | 14 dgn |
| Orthopedie (algemeen)Orthopedie | 70 dgn | 14 dgn |
| KnieklachtenOrthopedie | 70 dgn | 14 dgn |
| Incontinentie bij vrouwenGynaecologie | 69 dgn | 67 dgn |
| KNO (algemeen)KNO | 60 dgn | 21 dgn |
| Gehoorverlies en doofheidKNO | 60 dgn | 25 dgn |
| Gynaecologie (algemeen)Gynaecologie | 60 dgn | 72 dgn |
| Oogheelkunde (algemeen)Oogheelkunde | 60 dgn | 59 dgn |
| KaakchirurgieKaakchirurgie | 55 dgn | 31 dgn |
| Kindergeneeskunde (algemeen)Kindergeneeskunde | 42 dgn | 35 dgn |
| Interne geneeskunde (algemeen)Interne geneeskunde | 40 dgn | 42 dgn |
| VruchtbaarheidsproblemenGynaecologie | 38 dgn | 60 dgn |
| Urologie (algemeen)Urologie | 35 dgn | 32 dgn |
| Neurologie (algemeen)Neurologie | 30 dgn | 64 dgn |
| Plastische chirurgie (algemeen)Plastische chirurgie | 28 dgn | 24 dgn |
| Klinische geriatrieGeriatrie | 28 dgn | 28 dgn |
| Longgeneeskunde (algemeen)Longgeneeskunde | 21 dgn | 28 dgn |
| ProctologieChirurgie | 21 dgn | 25 dgn |
| VaatchirurgieChirurgie | 7 dgn | 18 dgn |
| StaarOogheelkunde | 7 dgn | 20 dgn |
| LiesbreukChirurgie | 7 dgn | 17 dgn |
| Chirurgie (algemeen)Chirurgie | 7 dgn | 14 dgn |
| Borstonderzoek (mammapoli)Chirurgie | 1 dgn | 3 dgn |
Onderzoek
| Waarvoor | Wachttijd | Mediaan in Nederland |
|---|---|---|
| Coloscopie (darmonderzoek)Maag-, darm- en leverziekten | 100 dgn | 28 dgn |
| Botdichtheidsmeting (DEXA)Radiologie | 99 dgn | 18 dgn |
| Gastroscopie (maagonderzoek)Maag-, darm- en leverziekten | 76 dgn | 26 dgn |
| MRI van heup of beenRadiologie | 24 dgn | 20 dgn |
| MRI van schouder of armRadiologie | 24 dgn | 20 dgn |
| MRI van de rugRadiologie | 24 dgn | 20 dgn |
| MRI van de nekRadiologie | 24 dgn | 22 dgn |
| MRI van de hersenenRadiologie | 24 dgn | 21 dgn |
| CT-scanRadiologie | 23 dgn | 14 dgn |
| EchografieRadiologie | 4 dgn | 13 dgn |
| RöntgenfotoRadiologie | 1 dgn | 1 dgn |
| MammografieRadiologie | 1 dgn | 5 dgn |
Kwaliteit per behandeling
Verslagjaar 2025, zoals het ziekenhuis het opgaf, naast de mediaan van alle ziekenhuizen.
Alvleesklierkanker
| Indicator | Catharina Ziekenhuis | Mediaan in Nederland |
|---|---|---|
| Aantal alvleesklierkopoperaties (Whipple)aantal per jaar | 57 | 44 |
| Ernstige complicaties na de operatielager is beter | 31,1% | 32,3% |
| Overleden binnen 30 dagen na de operatielager is beter | 1,5% | 2,4% |
| Mediane wachttijd tot de behandeling in dagenlager is beter | 32 | 32 |
Amandelen of neusamandel verwijderen
| Indicator | Catharina Ziekenhuis | Mediaan in Nederland |
|---|---|---|
| Heroperatie wegens nabloeding binnen 14 dagen (keelamandelen)lager is beter | 3,2% | 2,6% |
| Heroperatie wegens nabloeding binnen 14 dagen (neusamandel)lager is beter | 0,0% | 0,0% |
Aneurysma van de buikslagader
| Indicator | Catharina Ziekenhuis | Mediaan in Nederland |
|---|---|---|
| Aantal operaties voor een aorta-aneurysma of dissectieaantal per jaar | 119 | 69 |
| Overleden binnen 30 dagen na operatie gescheurd aneurysmalager is beter | 22,2% | 24,2% |
| Overleden binnen 30 dagen na operatie intact aneurysmalager is beter | 1,2% | 1,5% |
| Ongecompliceerd herstel na geplande operatie (textbook outcome)hoger is beter | 73,7% | 76,0% |
Beroerte (CVA)
| Indicator | Catharina Ziekenhuis | Mediaan in Nederland |
|---|---|---|
| Aantal patiënten met een beroerteaantal per jaar | 686 | 570 |
| Mediane tijd van binnenkomst tot trombolyse in minutenlager is beter | 25 | 29 |
Blaaskanker
| Indicator | Catharina Ziekenhuis | Mediaan in Nederland |
|---|---|---|
| Aantal blaasverwijderingen bij blaaskankeraantal per jaar | 78 | 42 |
| Urologen die blaasverwijderingen uitvoerenaantal specialisten | 2 | 3 |
| Ernstige complicaties binnen 30 dagen na de operatielager is beter | 20,5% | 15,0% |
| Overleden binnen 30 dagen na de operatielager is beter | 0,0% | 0,9% |
Borstimplantaten
| Indicator | Catharina Ziekenhuis | Mediaan in Nederland |
|---|---|---|
| Verwijderd/gewisseld door complicatie binnen 60 dagen (reconstructie)lager is beter | 8,7% | 2,6% |
| Verwijderd/gewisseld door complicatie binnen 60 dagen (cosmetisch)lager is beter | 3,6% | 0,0% |
| Verwijderd/gewisseld door complicatie, dag 61 tot 365 (reconstructie)lager is beter | 3,8% | 3,3% |
| Verwijderd/gewisseld door complicatie, dag 61 tot 365 (cosmetisch)lager is beter | 0,0% | 0,0% |
Borstkanker
| Indicator | Catharina Ziekenhuis | Mediaan in Nederland |
|---|---|---|
| Aantal geopereerde patiënten met borstkankeraantal per jaar | 272 | 216 |
| Oncologisch chirurgen die borstkanker behandelenaantal specialisten | 3 | 4 |
| Plastisch chirurgen die borstkankerpatiënten behandelenaantal specialisten | 5 | 3 |
| Mediane tijd van diagnose tot start behandeling in dagenlager is beter | 26 | 32 |
Chronische nierschade en dialyse
| Indicator | Catharina Ziekenhuis | Mediaan in Nederland |
|---|---|---|
| Gestart met dialyse via een werkende shunt of PD-katheterhoger is beter | 63,6% | 64,2% |
Darmkanker
| Indicator | Catharina Ziekenhuis | Mediaan in Nederland |
|---|---|---|
| Aantal operaties bij dikkedarmkankeraantal per jaar | 103 | 78 |
| Aantal operaties bij endeldarmkankeraantal per jaar | 88 | 30 |
| Overleden binnen 90 dagen na operatie endeldarmlager is beter | 0,0% | 0,0% |
| Gecompliceerd beloop na operatie dikke darmlager is beter | 15,8% | 11,6% |
| Gecompliceerd beloop na operatie endeldarmlager is beter | 25,6% | 20,2% |
| Overleden binnen 90 dagen na operatie dikke darmlager is beter | 2,6% | 2,2% |
| Mediane tijd van diagnose tot behandeling in dagen (dikke darm)lager is beter | 28 | 36,8 |
Diabetes
| Indicator | Catharina Ziekenhuis | Mediaan in Nederland |
|---|---|---|
| Aantal patiënten met diabetes bij de kinderartsaantal per jaar | 81 | 99 |
| Aantal patiënten met diabetes bij de internistaantal per jaar | 1.546 | 1.350 |
| Kinderarts: bloedsuiker goed ingesteld (HbA1c onder 58)hoger is beter | 48,1% | 47,8% |
| Internist: bloedsuiker goed ingesteld (HbA1c onder 58)hoger is beter | 40,5% | 42,3% |
| Kinderarts: bloedsuiker veel te hoog (HbA1c boven 86)lager is beter | 14,8% | 5,9% |
| Internist: bloedsuiker veel te hoog (HbA1c boven 86)lager is beter | 4,7% | 5,3% |
Dotterbehandeling (PCI)
| Indicator | Catharina Ziekenhuis | Mediaan in Nederland |
|---|---|---|
| Overleden binnen 30 dagen na dotterbehandelinglager is beter | 2,2% | 2,6% |
| Overleden binnen 1 jaar na dotterbehandelinglager is beter | 4,3% | 5,1% |
| Ongeplande nieuwe ingreep aan hetzelfde vat binnen 1 jaarlager is beter | 2,8% | 2,6% |
Etalagebenen (perifeer vaatlijden)
| Indicator | Catharina Ziekenhuis | Mediaan in Nederland |
|---|---|---|
| Gecertificeerde vaatchirurgenaantal specialisten | 4 | 4 |
| Interventieradiologen voor vaatbehandelingenaantal specialisten | 4 | 4 |
Galblaasverwijdering (galstenen)
| Indicator | Catharina Ziekenhuis | Mediaan in Nederland |
|---|---|---|
| Heropgenomen door een complicatie binnen 30 dagen na de operatielager is beter | 3,5% | 2,8% |
Gebroken heup
| Indicator | Catharina Ziekenhuis | Mediaan in Nederland |
|---|---|---|
| Aantal behandelde heupfracturenaantal per jaar | 307 | 293 |
| Mobiliteitsscore na 3 maanden, eerder volledig mobiel (1 = best)lager is beter | — | 2,6 |
| Hulpbehoefte (ADL) na 3 maanden, eerder zelfstandig (0 = geen)lager is beter | — | 1,3 |
Gynaecologische kanker
| Indicator | Catharina Ziekenhuis | Mediaan in Nederland |
|---|---|---|
| Aantal debulkingsoperaties bij eierstokkankeraantal per jaar | 164 | 60 |
| Aantal operaties bij baarmoederslijmvlieskankeraantal per jaar | 235 | 64 |
| Tumor volledig verwijderd bij primaire debulking (eierstok)hoger is beter | 87,5% | 90,8% |
| Gecompliceerd beloop na debulking eierstok (gecorrigeerd)lager is beter | 20,4% | 6,9% |
| Gecompliceerd beloop na kijkoperatie baarmoeder (gecorrigeerd)lager is beter | 2,0% | 0,0% |
| Overleden binnen 30 dagen na debulking eierstok (gecorrigeerd)lager is beter | 0,0% | 0,0% |
| Mediane tijd van eerste bezoek tot debulking in dagenlager is beter | 35,5 | 35,2 |
Halsslagaderoperatie
| Indicator | Catharina Ziekenhuis | Mediaan in Nederland |
|---|---|---|
| Aantal ingrepen aan de halsslagaderaantal per jaar | 98 | 48 |
| Overleden binnen 30 dagen na de ingreeplager is beter | 0,8% | 0,8% |
| Nabloeding binnen 30 dagenlager is beter | 1,2% | 2,5% |
| Neurologische complicatie binnen 30 dagenlager is beter | 2,8% | 2,0% |
| Ongecompliceerd herstel (textbook outcome)hoger is beter | 76,8% | 79,8% |
Hernia of kanaalstenose
| Indicator | Catharina Ziekenhuis | Mediaan in Nederland |
|---|---|---|
| Heroperatie binnen 30 dagenlager is beter | 0,0% | 0,4% |
| Lekkage van hersenvocht tijdens de operatielager is beter | 0,6% | 0,3% |
| Diepe wondinfectielager is beter | 0,0% | 0,0% |
| Meer krachtverlies direct na de operatielager is beter | 1,2% | 0,0% |
Heupprothese
| Indicator | Catharina Ziekenhuis | Mediaan in Nederland |
|---|---|---|
| Aantal heupprothesesaantal per jaar | 366 | 421 |
| Orthopedisch chirurgen die heuprevisies uitvoerenaantal specialisten | 4 | 4 |
| Orthopedisch chirurgen die heupprotheses plaatsenaantal specialisten | 10 | 5 |
| Diepe wondinfectie binnen 90 dagenlager is beter | 0,3% | 0,7% |
| Gemiddelde verbetering heupscore (OHS) na 12 maandenhoger is beter | 18,2 | 18,6 |
| Gemiddelde afname pijn bij bewegen na 12 maandenhoger is beter | 5,7 | 5,8 |
| Revisie binnen 1 jaar (gecorrigeerd)lager is beter | 1,4% | 0,9% |
Incontinentie of verzakking bij vrouwen
| Indicator | Catharina Ziekenhuis | Mediaan in Nederland |
|---|---|---|
| Veel tot zeer veel verbeterd na de operatiehoger is beter | 79,2% | 90,8% |
Kankerzorg (algemeen)
| Indicator | Catharina Ziekenhuis | Mediaan in Nederland |
|---|---|---|
| Aantal operaties bij nierkankeraantal per jaar | 127 | 54 |
| Aantal operaties aan de dikke darmaantal per jaar | 212 | 131 |
| Aantal operaties aan de endeldarmaantal per jaar | 143 | 46 |
| Aantal operaties voor uitzaaiingen in de leveraantal per jaar | — | 36 |
| Aantal patiënten geopereerd aan schildklierkankeraantal per jaar | 50 | 18 |
| Gynaecoloog-oncologen in fteaantal specialisten | 2,4 | 2,6 |
Knieprothese
| Indicator | Catharina Ziekenhuis | Mediaan in Nederland |
|---|---|---|
| Aantal totale knieprothesesaantal per jaar | 227 | 310 |
| Aantal halve knieprothesesaantal per jaar | 60 | 79 |
| Orthopedisch chirurgen die knierevisies uitvoerenaantal specialisten | 3 | 3 |
| Orthopedisch chirurgen die knieprotheses plaatsenaantal specialisten | 7 | 5 |
| Diepe wondinfectie binnen 90 dagenlager is beter | 0,0% | 0,4% |
| Gemiddelde verbetering kniescore (OKS) na 12 maandenhoger is beter | 15,7 | 15,3 |
| Gemiddelde afname pijn bij bewegen na 12 maandenhoger is beter | 4,5 | 4,9 |
| Revisie binnen 3 jaar (gecorrigeerd)lager is beter | 2,0% | 1,3% |
Longkanker
| Indicator | Catharina Ziekenhuis | Mediaan in Nederland |
|---|---|---|
| Aantal longresectiesaantal per jaar | 80 | 64 |
| Aantal longkankerpatiënten met in opzet genezende bestralingaantal per jaar | 174 | 174 |
| Overleden binnen 90 dagen na stereotactische bestralinglager is beter | 0,0% | 0,8% |
| Overleden binnen 30 dagen na de longoperatielager is beter | 0,9% | 0,9% |
| Gecompliceerd beloop na de longoperatielager is beter | 16,5% | 12,6% |
| Overleden binnen 90 dagen na chemoradiatielager is beter | 2,7% | 1,1% |
Maagverkleining
| Indicator | Catharina Ziekenhuis | Mediaan in Nederland |
|---|---|---|
| Aantal patiënten met een eerste maagverkleiningaantal per jaar | 651 | 416 |
| Ongecompliceerd herstel (textbook outcome)hoger is beter | 97,4% | 96,3% |
| Ernstige complicaties binnen 30 dagen na de operatielager is beter | 1,1% | 1,1% |
| Meer dan een kwart van het gewicht verloren na 1 jaar (sleeve)hoger is beter | 65,7% | 71,5% |
| Meer dan een kwart van het gewicht verloren na 1 jaar (bypass)hoger is beter | 88,7% | 90,0% |
Operaties bij kinderen
| Indicator | Catharina Ziekenhuis | Mediaan in Nederland |
|---|---|---|
| Aantal lies- en balzakoperaties bij kinderenaantal per jaar | 9 | 43 |
| Aantal operaties voor pylorusstenose (maagportier)aantal per jaar | 0 | 15 |
Slokdarm- en maagkanker
| Indicator | Catharina Ziekenhuis | Mediaan in Nederland |
|---|---|---|
| Aantal slokdarmoperaties bij kankeraantal per jaar | 70 | 48 |
| Aantal maagoperaties bij kankeraantal per jaar | 24 | 22 |
| Gecompliceerd beloop na slokdarmoperatie (gecorrigeerd)lager is beter | 24,3% | 23,5% |
| Gecompliceerd beloop na maagoperatie (gecorrigeerd)lager is beter | 19,6% | 15,3% |
| Overleden binnen 30 dagen na slokdarmoperatie (gecorrigeerd)lager is beter | 1,1% | 1,6% |
| Overleden binnen 30 dagen na maagoperatie (gecorrigeerd)lager is beter | 4,0% | 2,6% |
| Mediane tijd tot de slokdarmoperatie in dagenlager is beter | 34 | 34 |
Spoedeisende hulp
| Indicator | Catharina Ziekenhuis | Mediaan in Nederland |
|---|---|---|
| Aantal opgevangen patiënten met ernstig meervoudig letselaantal per jaar | 41 | 33 |
Staaroperatie
| Indicator | Catharina Ziekenhuis | Mediaan in Nederland |
|---|---|---|
| Beter zien na de operatie (minstens 1 regel visuswinst)hoger is beter | 88,9% | 94,5% |
| Na 4-6 weken binnen 0,5 dioptrie van de beoogde sterktehoger is beter | 77,0% | 77,7% |
Wervelfusie
| Indicator | Catharina Ziekenhuis | Mediaan in Nederland |
|---|---|---|
| Heroperatie binnen 30 dagenlager is beter | 4,1% | 3,1% |
| Lekkage van hersenvocht tijdens de operatielager is beter | 0,0% | 0,7% |
| Diepe wondinfectielager is beter | 4,1% | 2,0% |
| Meer krachtverlies direct na de operatielager is beter | 0,0% | 0,0% |
Jaarrekening
Cijfers van Stichting Catharina Ziekenhuis, uit de openbare jaarverantwoording.
| Jaar | Opbrengsten | Lasten | Resultaat | Marge | Eigen vermogen | Solvabiliteit | Liquide middelen |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025aangeleverd 29 mei 2026 | € 629 mln | € 593 mln | € 33 mln | 5,3% | € 243 mln | 51,3% | € 72 mln |
| 2024aangeleverd 28 mei 2025 | € 595 mln | € 573 mln | € 20 mln | 3,3% | € 210 mln | 46,6% | € 45 mln |
| 2023aangeleverd 31 mei 2024 | € 553 mln | € 531 mln | € 20 mln | 3,6% | € 190 mln | 44,8% | € 42 mln |
| Sectorgemiddelde, Algemeen ziekenhuis (2024) | |||||||
| 2024 | — | — | — | 2% | — | 36% | — |
Personeel
| Jaar | Zorgverleners | Verzuim | Lang open vacatures |
|---|---|---|---|
| 2025 | 2.727 | 6,0% | 47 |
| 2024 | 2.697 | 6,1% | 5 |
| 2023 | — | — | — |
Zorgverleners: gemiddeld aantal personen in de zorg. Verzuim: het ziekteverzuim van de zorgverleners. Lang open: vacatures die drie maanden of langer openstaan.
Bestuur en toezicht
Zoals het register ze vermeldt bij de jaarverantwoording over 2025.
Raad van bestuur
- Bernardus Jozephus Maria van der MeerVoorzitter Raad van Bestuur · sinds 15 april 2020
Raad van toezicht
- Justinus Josephus Gerardus Maria SandersVoorzitter Raad van Toezicht · sinds 2 juli 2018
- Martika Maria JonkVice voorzitter · sinds 19 maart 2018
- Suzanne Eugenie GeerlingsLid Raad van Toezicht · sinds 2 juli 2018
- Adriaan Hendrik LieftinckLid Raad van Toezicht · sinds 17 september 2018
- Rianne Monique Letschert - KleikersLid Raad van Toezicht · sinds 16 september 2019
Gevolmachtigden en overige
- Bert Jan GroeninkBestuurssecretaris · sinds 1 januari 2024
Parkeren
Eindhoven
€ 1,22 per uur. Dagmaximum € 4,20.
€ 0,50 voor de eerste 30 minuten, daarna € 0,12 per 5 minuten (eerste uur € 1,22); nachttarief maximaal € 1,20; SEH eerste 30 minuten gratis.
Gelezen op de website van het ziekenhuis, 2 november 2026.