BudgetState Ziekenhuizen / Ziekenhuizen
Algemeen ziekenhuis · Arnhem
Rijnstate
117 van 181 boven de norm
2025, marge 1,3%
sectorgemiddelde 36% (2024)
Arnhem
Locaties
- Ziekenhuis Rijnstate, locatie ArnhemWagnerlaan, 6815AD Arnhem
- Ziekenhuis Rijnstate, locatie ElstStationsplein, 6662NC Elst
- Ziekenhuis Rijnstate, locatie Poli ZuidMarga Klompélaan, 6836BH Arnhem
- Ziekenhuis Rijnstate, locatie VelpPresident Kennedylaan, 6883AZ Velp
- Ziekenhuis Rijnstate, locatie ZevenaarHunneveldweg, 6903ZN Zevenaar
Wachttijden
Laatste opgave: 27 oktober 2026. Boven de norm eerst.
Boven de norm, elke twee weken
Wachttijden tegen de norm, per soort
Behandelingen
| Waarvoor | Wachttijd | Mediaan in Nederland | Locatie |
|---|---|---|---|
| OoglidcorrectieOogheelkunde | 200 dgn | 54 dgn | Ziekenhuis Rijnstate, locatie Elst |
| Operatie vergrote prostaatUrologie | 196 dgn | 61 dgn | Ziekenhuis Rijnstate, locatie Arnhem |
| Wervelfusie (niet voor hernia of kanaalstenose)Neurochirurgie / Orthopedie | 137 dgn | 74 dgn | Ziekenhuis Rijnstate, locatie Arnhem |
| NeustussenschotcorrectieKNO | 131 dgn | 81 dgn | Ziekenhuis Rijnstate, locatie Zevenaar |
| Totale knievervangingOrthopedie | 105 dgn | 84 dgn | Ziekenhuis Rijnstate, locatie Zevenaar |
| Navelbreukoperatie bij volwassenenChirurgie | 104 dgn | 53 dgn | Ziekenhuis Rijnstate, locatie Zevenaar |
| Operatie bij goedaardige anale aandoeningenChirurgie / Dermatologie | 102 dgn | 49 dgn | Ziekenhuis Rijnstate, locatie Zevenaar |
| BorstreconstructiePlastische chirurgie | 98 dgn | 79 dgn | Ziekenhuis Rijnstate, locatie Zevenaar |
| LiesbreukoperatieChirurgie | 91 dgn | 49 dgn | Ziekenhuis Rijnstate, locatie Arnhem |
| Totale heupvervangingOrthopedie | 90 dgn | 64 dgn | Ziekenhuis Rijnstate, locatie Zevenaar |
| Endoveneuze spataderbehandelingDermatologie | 90 dgn | 57 dgn | Ziekenhuis Rijnstate, locatie Elst |
| Operatie hernia of kanaalstenoseNeurochirurgie / Orthopedie | 89 dgn | 55 dgn | Ziekenhuis Rijnstate, locatie Zevenaar |
| Operatie incontinentie of verzakking (vrouw)Gynaecologie | 80 dgn | 71 dgn | Ziekenhuis Rijnstate, locatie Zevenaar |
| IVF/ICSIGynaecologie | 65 dgn | 27 dgn | Ziekenhuis Rijnstate, locatie Arnhem |
| GalblaasverwijderingChirurgie | 64 dgn | 43 dgn | Ziekenhuis Rijnstate, locatie Zevenaar |
| Tand of kies trekken zonder narcoseKaakchirurgie | 61 dgn | 57 dgn | Ziekenhuis Rijnstate, locatie Arnhem |
| Niersteenverwijdering via de huid (PCNL)Urologie | 60 dgn | 49 dgn | Ziekenhuis Rijnstate, locatie Zevenaar |
| Operatie incontinentie of blaasverzakking (man)Urologie | 60 dgn | 49 dgn | Ziekenhuis Rijnstate, locatie Zevenaar |
| Operatie carpaletunnelsyndroomChirurgie / Plastische chirurgie / Orthopedie | 60 dgn | 44 dgn | Ziekenhuis Rijnstate, locatie Zevenaar |
| Mohs-chirurgieDermatologie | 57 dgn | 54 dgn | Ziekenhuis Rijnstate, locatie Elst |
| BaarmoederverwijderingGynaecologie | 56 dgn | 64 dgn | Ziekenhuis Rijnstate, locatie Arnhem |
| WortelpuntresectieKaakchirurgie | 49 dgn | 39 dgn | Ziekenhuis Rijnstate, locatie Elst |
| Operatie meniscus of kniebandenChirurgie / Orthopedie | 46 dgn | 50 dgn | Ziekenhuis Rijnstate, locatie Zevenaar |
| Operatie triggerfingerPlastische chirurgie | 45 dgn | 32 dgn | Ziekenhuis Rijnstate, locatie Arnhem |
| Operatie ziekte van DupuytrenPlastische chirurgie | 45 dgn | 66 dgn | Ziekenhuis Rijnstate, locatie Arnhem |
| Amandelen of neusamandel verwijderenKNO | 43 dgn | 60 dgn | Ziekenhuis Rijnstate, locatie Arnhem |
| IUI (intra-uteriene inseminatie)Gynaecologie | 40 dgn | 9 dgn | Ziekenhuis Rijnstate, locatie Arnhem |
| Trommelvliesbuisjes plaatsenKNO | 35 dgn | 37 dgn | Ziekenhuis Rijnstate, locatie Arnhem |
| Sterilisatie bij de vrouwGynaecologie | 35 dgn | 48 dgn | Ziekenhuis Rijnstate, locatie Zevenaar |
| Kijkoperatie van de knieOrthopedie | 30 dgn | 42 dgn | Ziekenhuis Rijnstate, locatie Zevenaar |
| Dotterbehandeling (PCI)Cardiologie | 30 dgn | 26 dgn | Ziekenhuis Rijnstate, locatie Arnhem |
| HartkatheterisatieCardiologie | 30 dgn | 21 dgn | Ziekenhuis Rijnstate, locatie Arnhem |
| StaaroperatieOogheelkunde | 30 dgn | 49 dgn | Ziekenhuis Rijnstate, locatie Arnhem |
| Operatie prostaatkankerUrologie | 28 dgn | 35 dgn | Ziekenhuis Rijnstate, locatie Arnhem |
Polikliniek: eerste afspraak
| Waarvoor | Wachttijd | Mediaan in Nederland | Locatie |
|---|---|---|---|
| Maag-, darm- en leverziekten (algemeen)Maag-, darm- en leverziekten | 200 dgn | 98 dgn | Ziekenhuis Rijnstate, locatie Arnhem |
| Oogheelkunde (algemeen)Oogheelkunde | 200 dgn | 59 dgn | Ziekenhuis Rijnstate, locatie Elst |
| SlaapcentrumOverig | 195 dgn | 70 dgn | Ziekenhuis Rijnstate, locatie Elst |
| RevalidatieRevalidatie | 150 dgn | 36 dgn | Ziekenhuis Rijnstate, locatie Elst |
| Interne geneeskunde (algemeen)Interne geneeskunde | 150 dgn | 42 dgn | Ziekenhuis Rijnstate, locatie Arnhem |
| NekherniaNeurologie | 132 dgn | 59 dgn | Ziekenhuis Rijnstate, locatie Zevenaar |
| NefrologieInterne geneeskunde | 120 dgn | 33 dgn | Ziekenhuis Rijnstate, locatie Arnhem |
| EndocrinologieInterne geneeskunde | 120 dgn | 48 dgn | Ziekenhuis Rijnstate, locatie Elst |
| Cardiologie (algemeen)Cardiologie | 104 dgn | 28 dgn | Ziekenhuis Rijnstate, locatie Elst |
| Gynaecologie (algemeen)Gynaecologie | 100 dgn | 72 dgn | Ziekenhuis Rijnstate, locatie Arnhem |
| Reumatologie (algemeen)Reumatologie | 98 dgn | 47 dgn | Ziekenhuis Rijnstate, locatie Zevenaar |
| KinderorthopedieKindergeneeskunde | 90 dgn | 41 dgn | Ziekenhuis Rijnstate, locatie Arnhem |
| Neurologie (algemeen)Neurologie | 90 dgn | 64 dgn | Ziekenhuis Rijnstate, locatie Arnhem |
| PijnbestrijdingAnesthesiologie | 90 dgn | 58 dgn | Ziekenhuis Rijnstate, locatie Elst |
| Interne geneeskunde bij kinderenKindergeneeskunde | 90 dgn | 30 dgn | Ziekenhuis Rijnstate, locatie Elst |
| Kindergeneeskunde (algemeen)Kindergeneeskunde | 90 dgn | 35 dgn | Ziekenhuis Rijnstate, locatie Elst |
| KinderneurologieKindergeneeskunde | 90 dgn | 37 dgn | Ziekenhuis Rijnstate, locatie Elst |
| AllergologieInterne geneeskunde | 90 dgn | 72 dgn | Ziekenhuis Rijnstate, locatie Arnhem |
| KindercardiologieKindergeneeskunde | 90 dgn | 31 dgn | Ziekenhuis Rijnstate, locatie Arnhem |
| Incontinentie bij vrouwenGynaecologie | 60 dgn | 67 dgn | Ziekenhuis Rijnstate, locatie Arnhem |
| RugherniaNeurologie | 56 dgn | 57 dgn | Ziekenhuis Rijnstate, locatie Zevenaar |
| Voet- en enkelklachtenOrthopedie | 56 dgn | 21 dgn | Ziekenhuis Rijnstate, locatie Arnhem |
| SchouderklachtenOrthopedie | 56 dgn | 20 dgn | Ziekenhuis Rijnstate, locatie Arnhem |
| VruchtbaarheidsproblemenGynaecologie | 50 dgn | 60 dgn | Ziekenhuis Rijnstate, locatie Arnhem |
| ProctologieChirurgie | 49 dgn | 25 dgn | Ziekenhuis Rijnstate, locatie Arnhem |
| Klinische geriatrieGeriatrie | 41 dgn | 28 dgn | Ziekenhuis Rijnstate, locatie Zevenaar |
| Orthopedie (algemeen)Orthopedie | 35 dgn | 14 dgn | Ziekenhuis Rijnstate, locatie Zevenaar |
| KnieklachtenOrthopedie | 35 dgn | 14 dgn | Ziekenhuis Rijnstate, locatie Zevenaar |
| Chirurgie (algemeen)Chirurgie | 35 dgn | 14 dgn | Ziekenhuis Rijnstate, locatie Arnhem |
| Dermatologie (algemeen)Dermatologie | 32 dgn | 35 dgn | Ziekenhuis Rijnstate, locatie Zevenaar |
| Verdachte plek op de huidDermatologie | 32 dgn | 13 dgn | Ziekenhuis Rijnstate, locatie Elst |
| KaakchirurgieKaakchirurgie | 30 dgn | 31 dgn | Ziekenhuis Rijnstate, locatie Elst |
| LiesbreukChirurgie | 28 dgn | 17 dgn | Ziekenhuis Rijnstate, locatie Arnhem |
| Medische oncologieInterne geneeskunde | 22 dgn | 9 dgn | Ziekenhuis Rijnstate, locatie Arnhem |
| KNO (algemeen)KNO | 15 dgn | 21 dgn | Ziekenhuis Rijnstate, locatie Arnhem |
| Urologie (algemeen)Urologie | 15 dgn | 32 dgn | Ziekenhuis Rijnstate, locatie Zevenaar |
| RugklachtenOrthopedie | 14 dgn | 24 dgn | Ziekenhuis Rijnstate, locatie Elst |
| Longgeneeskunde (algemeen)Longgeneeskunde | 14 dgn | 28 dgn | Ziekenhuis Rijnstate, locatie Arnhem |
| HeupklachtenOrthopedie | 14 dgn | 14 dgn | Ziekenhuis Rijnstate, locatie Zevenaar |
| Gehoorverlies en doofheidKNO | 13 dgn | 25 dgn | Ziekenhuis Rijnstate, locatie Arnhem |
| Plastische chirurgie (algemeen)Plastische chirurgie | 12 dgn | 24 dgn | Ziekenhuis Rijnstate, locatie Arnhem |
| VaatchirurgieChirurgie | 11 dgn | 18 dgn | Ziekenhuis Rijnstate, locatie Arnhem |
| SportgeneeskundeSportgeneeskunde | 11 dgn | 26 dgn | Ziekenhuis Rijnstate, locatie Arnhem |
| Plastische chirurgie bij kankerPlastische chirurgie | 7 dgn | 11 dgn | Ziekenhuis Rijnstate, locatie Arnhem |
| StaarOogheelkunde | 2 dgn | 20 dgn | Ziekenhuis Rijnstate, locatie Elst |
| Borstonderzoek (mammapoli)Chirurgie | 2 dgn | 3 dgn | Ziekenhuis Rijnstate, locatie Arnhem |
Onderzoek
| Waarvoor | Wachttijd | Mediaan in Nederland | Locatie |
|---|---|---|---|
| Onderzoek naar slaapapneuKNO / Longgeneeskunde / Neurologie | 195 dgn | 45 dgn | Ziekenhuis Rijnstate, locatie Elst |
| Coloscopie (darmonderzoek)Maag-, darm- en leverziekten | 49 dgn | 28 dgn | Ziekenhuis Rijnstate, locatie Arnhem |
| Gastroscopie (maagonderzoek)Maag-, darm- en leverziekten | 42 dgn | 26 dgn | Ziekenhuis Rijnstate, locatie Arnhem |
| Afwijkend uitstrijkje baarmoederhalsGynaecologie | 26 dgn | 17 dgn | Ziekenhuis Rijnstate, locatie Zevenaar |
| MRI van de rugRadiologie | 21 dgn | 20 dgn | Ziekenhuis Rijnstate, locatie Zevenaar |
| MRI van de nekRadiologie | 21 dgn | 22 dgn | Ziekenhuis Rijnstate, locatie Zevenaar |
| MRI van de hersenenRadiologie | 21 dgn | 21 dgn | Ziekenhuis Rijnstate, locatie Zevenaar |
| MRI van heup of beenRadiologie | 20 dgn | 20 dgn | Ziekenhuis Rijnstate, locatie Elst |
| MRI van schouder of armRadiologie | 20 dgn | 20 dgn | Ziekenhuis Rijnstate, locatie Elst |
| MammografieRadiologie | 15 dgn | 5 dgn | Ziekenhuis Rijnstate, locatie Arnhem |
| Botdichtheidsmeting (DEXA)Radiologie | 14 dgn | 18 dgn | Ziekenhuis Rijnstate, locatie Elst |
| EchografieRadiologie | 9 dgn | 13 dgn | Ziekenhuis Rijnstate, locatie Elst |
| Slaaponderzoek (polysomnografie)KNO / Longgeneeskunde / Neurologie | 5 dgn | 46 dgn | Ziekenhuis Rijnstate, locatie Elst |
| RöntgenfotoRadiologie | 1 dgn | 1 dgn | Ziekenhuis Rijnstate, locatie Zevenaar |
| CT-scanRadiologie | 1 dgn | 14 dgn | Ziekenhuis Rijnstate, locatie Arnhem |
Kwaliteit per behandeling
Verslagjaar 2025, zoals het ziekenhuis het opgaf, naast de mediaan van alle ziekenhuizen.
Amandelen of neusamandel verwijderen
| Indicator | Rijnstate | Mediaan in Nederland |
|---|---|---|
| Heroperatie wegens nabloeding binnen 14 dagen (keelamandelen)lager is beter | 4,3% | 2,6% |
| Heroperatie wegens nabloeding binnen 14 dagen (neusamandel)lager is beter | 0,9% | 0,0% |
Aneurysma van de buikslagader
| Indicator | Rijnstate | Mediaan in Nederland |
|---|---|---|
| Aantal operaties voor een aorta-aneurysma of dissectieaantal per jaar | 126 | 69 |
| Overleden binnen 30 dagen na operatie gescheurd aneurysmalager is beter | 16,0% | 24,2% |
| Overleden binnen 30 dagen na operatie intact aneurysmalager is beter | 0,8% | 1,5% |
| Ongecompliceerd herstel na geplande operatie (textbook outcome)hoger is beter | 76,4% | 76,0% |
Beroerte (CVA)
| Indicator | Rijnstate | Mediaan in Nederland |
|---|---|---|
| Aantal patiënten met een beroerteaantal per jaar | 929 | 570 |
| Mediane tijd van binnenkomst tot trombolyse in minutenlager is beter | 29 | 29 |
Blaaskanker
| Indicator | Rijnstate | Mediaan in Nederland |
|---|---|---|
| Aantal blaasverwijderingen bij blaaskankeraantal per jaar | 38 | 42 |
| Urologen die blaasverwijderingen uitvoerenaantal specialisten | 3 | 3 |
| Ernstige complicaties binnen 30 dagen na de operatielager is beter | 7,9% | 15,0% |
| Overleden binnen 30 dagen na de operatielager is beter | 1,5% | 0,9% |
Borstimplantaten
| Indicator | Rijnstate | Mediaan in Nederland |
|---|---|---|
| Verwijderd/gewisseld door complicatie binnen 60 dagen (reconstructie)lager is beter | 0,0% | 2,6% |
| Verwijderd/gewisseld door complicatie binnen 60 dagen (cosmetisch)lager is beter | 0,0% | 0,0% |
| Verwijderd/gewisseld door complicatie, dag 61 tot 365 (reconstructie)lager is beter | 2,0% | 3,3% |
| Verwijderd/gewisseld door complicatie, dag 61 tot 365 (cosmetisch)lager is beter | 0,0% | 0,0% |
Borstkanker
| Indicator | Rijnstate | Mediaan in Nederland |
|---|---|---|
| Aantal geopereerde patiënten met borstkankeraantal per jaar | 388 | 216 |
| Oncologisch chirurgen die borstkanker behandelenaantal specialisten | 5 | 4 |
| Plastisch chirurgen die borstkankerpatiënten behandelenaantal specialisten | 4 | 3 |
| Mediane tijd van diagnose tot start behandeling in dagenlager is beter | 34 | 32 |
Chronische nierschade en dialyse
| Indicator | Rijnstate | Mediaan in Nederland |
|---|---|---|
| Gestart met dialyse via een werkende shunt of PD-katheterhoger is beter | 69,2% | 64,2% |
Darmkanker
| Indicator | Rijnstate | Mediaan in Nederland |
|---|---|---|
| Aantal operaties bij dikkedarmkankeraantal per jaar | 131 | 78 |
| Aantal operaties bij endeldarmkankeraantal per jaar | 36 | 30 |
| Overleden binnen 90 dagen na operatie endeldarmlager is beter | 0,0% | 0,0% |
| Gecompliceerd beloop na operatie dikke darmlager is beter | 11,7% | 11,6% |
| Gecompliceerd beloop na operatie endeldarmlager is beter | 11,1% | 20,2% |
| Overleden binnen 90 dagen na operatie dikke darmlager is beter | 2,1% | 2,2% |
| Mediane tijd van diagnose tot behandeling in dagen (dikke darm)lager is beter | 47 | 36,8 |
Diabetes
| Indicator | Rijnstate | Mediaan in Nederland |
|---|---|---|
| Aantal patiënten met diabetes bij de kinderartsaantal per jaar | — | 99 |
| Aantal patiënten met diabetes bij de internistaantal per jaar | 1.105 | 1.350 |
| Kinderarts: bloedsuiker goed ingesteld (HbA1c onder 58)hoger is beter | — | 47,8% |
| Internist: bloedsuiker goed ingesteld (HbA1c onder 58)hoger is beter | 43,6% | 42,3% |
| Kinderarts: bloedsuiker veel te hoog (HbA1c boven 86)lager is beter | 0,0% | 5,9% |
| Internist: bloedsuiker veel te hoog (HbA1c boven 86)lager is beter | 5,9% | 5,3% |
Dotterbehandeling (PCI)
| Indicator | Rijnstate | Mediaan in Nederland |
|---|---|---|
| Overleden binnen 30 dagen na dotterbehandelinglager is beter | 2,7% | 2,6% |
| Overleden binnen 1 jaar na dotterbehandelinglager is beter | 5,7% | 5,1% |
| Ongeplande nieuwe ingreep aan hetzelfde vat binnen 1 jaarlager is beter | 2,1% | 2,6% |
Etalagebenen (perifeer vaatlijden)
| Indicator | Rijnstate | Mediaan in Nederland |
|---|---|---|
| Gecertificeerde vaatchirurgenaantal specialisten | 6 | 4 |
| Interventieradiologen voor vaatbehandelingenaantal specialisten | 7 | 4 |
Galblaasverwijdering (galstenen)
| Indicator | Rijnstate | Mediaan in Nederland |
|---|---|---|
| Heropgenomen door een complicatie binnen 30 dagen na de operatielager is beter | 1,9% | 2,8% |
Gebroken heup
| Indicator | Rijnstate | Mediaan in Nederland |
|---|---|---|
| Aantal behandelde heupfracturenaantal per jaar | 492 | 293 |
| Mobiliteitsscore na 3 maanden, eerder volledig mobiel (1 = best)lager is beter | 2,9 | 2,6 |
| Hulpbehoefte (ADL) na 3 maanden, eerder zelfstandig (0 = geen)lager is beter | 3,4 | 1,3 |
Gynaecologische kanker
| Indicator | Rijnstate | Mediaan in Nederland |
|---|---|---|
| Aantal debulkingsoperaties bij eierstokkankeraantal per jaar | 40 | 60 |
| Aantal operaties bij baarmoederslijmvlieskankeraantal per jaar | 112 | 64 |
| Tumor volledig verwijderd bij primaire debulking (eierstok)hoger is beter | 71,4% | 90,8% |
| Gecompliceerd beloop na debulking eierstok (gecorrigeerd)lager is beter | 8,3% | 6,9% |
| Gecompliceerd beloop na kijkoperatie baarmoeder (gecorrigeerd)lager is beter | 3,5% | 0,0% |
| Overleden binnen 30 dagen na debulking eierstok (gecorrigeerd)lager is beter | 4,5% | 0,0% |
| Mediane tijd van eerste bezoek tot debulking in dagenlager is beter | 27 | 35,2 |
Halsslagaderoperatie
| Indicator | Rijnstate | Mediaan in Nederland |
|---|---|---|
| Aantal ingrepen aan de halsslagaderaantal per jaar | 70 | 48 |
| Overleden binnen 30 dagen na de ingreeplager is beter | 0,0% | 0,8% |
| Nabloeding binnen 30 dagenlager is beter | 1,3% | 2,5% |
| Neurologische complicatie binnen 30 dagenlager is beter | 0,4% | 2,0% |
| Ongecompliceerd herstel (textbook outcome)hoger is beter | 84,9% | 79,8% |
Hernia of kanaalstenose
| Indicator | Rijnstate | Mediaan in Nederland |
|---|---|---|
| Heroperatie binnen 30 dagenlager is beter | 2,9% | 0,4% |
| Lekkage van hersenvocht tijdens de operatielager is beter | 1,0% | 0,3% |
| Diepe wondinfectielager is beter | 1,0% | 0,0% |
| Meer krachtverlies direct na de operatielager is beter | 1,3% | 0,0% |
Heupprothese
| Indicator | Rijnstate | Mediaan in Nederland |
|---|---|---|
| Aantal heupprothesesaantal per jaar | 662 | 421 |
| Orthopedisch chirurgen die heuprevisies uitvoerenaantal specialisten | 3 | 4 |
| Orthopedisch chirurgen die heupprotheses plaatsenaantal specialisten | 6 | 5 |
| Diepe wondinfectie binnen 90 dagenlager is beter | 1,1% | 0,7% |
| Gemiddelde verbetering heupscore (OHS) na 12 maandenhoger is beter | 19,4 | 18,6 |
| Gemiddelde afname pijn bij bewegen na 12 maandenhoger is beter | 5,9 | 5,8 |
| Revisie binnen 1 jaar (gecorrigeerd)lager is beter | 0,9% | 0,9% |
Hoofd-halskanker
| Indicator | Rijnstate | Mediaan in Nederland |
|---|---|---|
| Heroperatie binnen 30 dagen na tumorverwijderinglager is beter | 3,1% | 4,7% |
Incontinentie of verzakking bij vrouwen
| Indicator | Rijnstate | Mediaan in Nederland |
|---|---|---|
| Veel tot zeer veel verbeterd na de operatiehoger is beter | 83,9% | 90,8% |
Kankerzorg (algemeen)
| Indicator | Rijnstate | Mediaan in Nederland |
|---|---|---|
| Aantal operaties bij nierkankeraantal per jaar | 110 | 54 |
| Aantal operaties aan de dikke darmaantal per jaar | 233 | 131 |
| Aantal operaties aan de endeldarmaantal per jaar | 51 | 46 |
| Aantal operaties voor uitzaaiingen in de leveraantal per jaar | — | 36 |
| Aantal patiënten geopereerd aan schildklierkankeraantal per jaar | 26 | 18 |
| Gynaecoloog-oncologen in fteaantal specialisten | 2,6 | 2,6 |
Knieprothese
| Indicator | Rijnstate | Mediaan in Nederland |
|---|---|---|
| Aantal totale knieprothesesaantal per jaar | 577 | 310 |
| Aantal halve knieprothesesaantal per jaar | 107 | 79 |
| Orthopedisch chirurgen die knierevisies uitvoerenaantal specialisten | 3 | 3 |
| Orthopedisch chirurgen die knieprotheses plaatsenaantal specialisten | 7 | 5 |
| Diepe wondinfectie binnen 90 dagenlager is beter | 1,4% | 0,4% |
| Gemiddelde verbetering kniescore (OKS) na 12 maandenhoger is beter | 15,3 | 15,3 |
| Gemiddelde afname pijn bij bewegen na 12 maandenhoger is beter | 4,8 | 4,9 |
| Revisie binnen 3 jaar (gecorrigeerd)lager is beter | 0,8% | 1,3% |
Longkanker
| Indicator | Rijnstate | Mediaan in Nederland |
|---|---|---|
| Aantal longresectiesaantal per jaar | 92 | 64 |
| Aantal longkankerpatiënten met in opzet genezende bestralingaantal per jaar | — | 174 |
| Overleden binnen 90 dagen na stereotactische bestralinglager is beter | — | 0,8% |
| Overleden binnen 30 dagen na de longoperatielager is beter | 2,2% | 0,9% |
| Gecompliceerd beloop na de longoperatielager is beter | 16,9% | 12,6% |
| Overleden binnen 90 dagen na chemoradiatielager is beter | — | 1,1% |
Maagverkleining
| Indicator | Rijnstate | Mediaan in Nederland |
|---|---|---|
| Aantal patiënten met een eerste maagverkleiningaantal per jaar | 1.128 | 416 |
| Ongecompliceerd herstel (textbook outcome)hoger is beter | 96,5% | 96,3% |
| Ernstige complicaties binnen 30 dagen na de operatielager is beter | 1,1% | 1,1% |
| Meer dan een kwart van het gewicht verloren na 1 jaar (sleeve)hoger is beter | 78,3% | 71,5% |
| Meer dan een kwart van het gewicht verloren na 1 jaar (bypass)hoger is beter | 89,7% | 90,0% |
Operaties bij kinderen
| Indicator | Rijnstate | Mediaan in Nederland |
|---|---|---|
| Aantal lies- en balzakoperaties bij kinderenaantal per jaar | 57 | 43 |
| Aantal operaties voor pylorusstenose (maagportier)aantal per jaar | 0 | 15 |
Prostaatkanker
| Indicator | Rijnstate | Mediaan in Nederland |
|---|---|---|
| Aantal prostaatverwijderingen bij prostaatkankeraantal per jaar | 127 | 186 |
| Urologen die prostaatverwijderingen uitvoerenaantal specialisten | 3 | 4 |
| Ernstige complicaties binnen 30 dagen na de operatielager is beter | 0,0% | 2,2% |
| PSA nog meetbaar (boven 0,1) 6 maanden na de operatielager is beter | 3,4% | 5,7% |
Slokdarm- en maagkanker
| Indicator | Rijnstate | Mediaan in Nederland |
|---|---|---|
| Aantal slokdarmoperaties bij kankeraantal per jaar | — | 48 |
| Aantal maagoperaties bij kankeraantal per jaar | 26 | 22 |
| Gecompliceerd beloop na slokdarmoperatie (gecorrigeerd)lager is beter | — | 23,5% |
| Gecompliceerd beloop na maagoperatie (gecorrigeerd)lager is beter | 16,0% | 15,3% |
| Overleden binnen 30 dagen na slokdarmoperatie (gecorrigeerd)lager is beter | — | 1,6% |
| Overleden binnen 30 dagen na maagoperatie (gecorrigeerd)lager is beter | 0,0% | 2,6% |
| Mediane tijd tot de slokdarmoperatie in dagenlager is beter | — | 34 |
Spoedeisende hulp
| Indicator | Rijnstate | Mediaan in Nederland |
|---|---|---|
| Aantal opgevangen patiënten met ernstig meervoudig letselaantal per jaar | 31 | 33 |
Staaroperatie
| Indicator | Rijnstate | Mediaan in Nederland |
|---|---|---|
| Beter zien na de operatie (minstens 1 regel visuswinst)hoger is beter | 96,3% | 94,5% |
| Na 4-6 weken binnen 0,5 dioptrie van de beoogde sterktehoger is beter | 78,6% | 77,7% |
Wervelfusie
| Indicator | Rijnstate | Mediaan in Nederland |
|---|---|---|
| Heroperatie binnen 30 dagenlager is beter | 2,9% | 3,1% |
| Lekkage van hersenvocht tijdens de operatielager is beter | 0,0% | 0,7% |
| Diepe wondinfectielager is beter | 2,0% | 2,0% |
| Meer krachtverlies direct na de operatielager is beter | 2,0% | 0,0% |
Jaarrekening
Cijfers van Stichting Rijnstate Ziekenhuis, uit de openbare jaarverantwoording.
| Jaar | Opbrengsten | Lasten | Resultaat | Marge | Eigen vermogen | Solvabiliteit | Liquide middelen |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025aangeleverd 22 mei 2026 | € 653 mln | € 641 mln | € 8,4 mln | 1,3% | € 146 mln | 27,5% | € 24 mln |
| 2024aangeleverd 28 mei 2025 | € 629 mln | € 618 mln | € 11 mln | 1,7% | € 138 mln | 26,9% | € 40 mln |
| 2023aangeleverd 29 mei 2024 | € 596 mln | € 580 mln | € 12 mln | 2,0% | € 128 mln | 24,5% | € 41 mln |
| Sectorgemiddelde, Algemeen ziekenhuis (2024) | |||||||
| 2024 | — | — | — | 2% | — | 36% | — |
Personeel
| Jaar | Zorgverleners | Verzuim | Lang open vacatures |
|---|---|---|---|
| 2025 | — | — | — |
| 2024 | — | — | — |
| 2023 | — | — | — |
Zorgverleners: gemiddeld aantal personen in de zorg. Verzuim: het ziekteverzuim van de zorgverleners. Lang open: vacatures die drie maanden of langer openstaan.
Bestuur en toezicht
Zoals het register ze vermeldt bij de jaarverantwoording over 2025.
Raad van bestuur
- Johan Juliaan SchooLid van de Raad van Bestuur · sinds 1 oktober 2017
Gevolmachtigden en overige
- Anthonius Simon Leonardus van VeenGevolmachtigde · sinds 7 februari 2017
- Nikki Vaarkamp - LucasManager Commerciële Zaken · sinds 1 januari 2024
- Maria Gertrudis Johanna JanssenGevolmachtigde · sinds 1 januari 2025
- Marjolein Maria Matheus Geleedst - De VooghtGevolmachtigde · sinds 1 juli 2025
Parkeren
Arnhem
€ 3 per uur. Dagmaximum € 9,50.
€ 0,50 per 10 minuten op P1 en P2 (Interparking); dagkaart € 9,50, weekkaart € 28,50.
Gelezen op de website van het ziekenhuis, 2 november 2026.