BudgetState Ziekenhuizen / Ziekenhuizen
Algemeen ziekenhuis · Sneek
Antonius Sneek
33 van 65 boven de norm
2025, marge 1,8%
sectorgemiddelde 36% (2024)
Sneek
Locaties
- Antonius Ziekenhuis EmmeloordUrkerweg, 8303BX Emmeloord
- Antonius Ziekenhuis SneekBolswarderbaan, 8601ZK Sneek
Wachttijden
Laatste opgave: 27 oktober 2026. Boven de norm eerst.
Boven de norm, elke twee weken
Wachttijden tegen de norm, per soort
Behandelingen
| Waarvoor | Wachttijd | Mediaan in Nederland | Locatie |
|---|---|---|---|
| Tand of kies trekken zonder narcoseKaakchirurgie | 100 dgn | 57 dgn | Antonius Ziekenhuis Sneek |
| Totale knievervangingOrthopedie | 99 dgn | 84 dgn | Antonius Ziekenhuis Sneek |
| Trommelvliesbuisjes plaatsenKNO | 74 dgn | 37 dgn | Antonius Ziekenhuis Sneek |
| Amandelen of neusamandel verwijderenKNO | 70 dgn | 60 dgn | Antonius Ziekenhuis Sneek |
| LiesbreukoperatieChirurgie | 70 dgn | 49 dgn | Antonius Ziekenhuis Sneek |
| Totale heupvervangingOrthopedie | 64 dgn | 64 dgn | Antonius Ziekenhuis Sneek |
| Operatie hernia of kanaalstenoseNeurochirurgie / Orthopedie | 59 dgn | 55 dgn | Antonius Ziekenhuis Sneek |
| Operatie vergrote prostaatUrologie | 56 dgn | 61 dgn | Antonius Ziekenhuis Sneek |
| GalblaasverwijderingChirurgie | 51 dgn | 43 dgn | Antonius Ziekenhuis Sneek |
| StaaroperatieOogheelkunde | 49 dgn | 49 dgn | Antonius Ziekenhuis Sneek |
| NeustussenschotcorrectieKNO | 44 dgn | 81 dgn | Antonius Ziekenhuis Sneek |
| Navelbreukoperatie bij volwassenenChirurgie | 43 dgn | 53 dgn | Antonius Ziekenhuis Sneek |
| BaarmoederverwijderingGynaecologie | 42 dgn | 64 dgn | Antonius Ziekenhuis Sneek |
| BesnijdenisUrologie / Chirurgie | 30 dgn | 50 dgn | Antonius Ziekenhuis Sneek |
| IUI (intra-uteriene inseminatie)Gynaecologie | 28 dgn | 9 dgn | Antonius Ziekenhuis Sneek |
| Operatie carpaletunnelsyndroomChirurgie / Plastische chirurgie / Orthopedie | 28 dgn | 44 dgn | Antonius Ziekenhuis Sneek |
| HartkatheterisatieCardiologie | 21 dgn | 21 dgn | Antonius Ziekenhuis Sneek |
| Sterilisatie bij de manChirurgie / Urologie | 21 dgn | 43 dgn | Antonius Ziekenhuis Sneek |
Polikliniek: eerste afspraak
| Waarvoor | Wachttijd | Mediaan in Nederland | Locatie |
|---|---|---|---|
| Neurologie (algemeen)Neurologie | 199 dgn | 64 dgn | Antonius Ziekenhuis Emmeloord |
| Kindergeneeskunde (algemeen)Kindergeneeskunde | 182 dgn | 35 dgn | Antonius Ziekenhuis Emmeloord |
| KaakchirurgieKaakchirurgie | 87 dgn | 31 dgn | Antonius Ziekenhuis Sneek |
| Gynaecologie (algemeen)Gynaecologie | 70 dgn | 72 dgn | Antonius Ziekenhuis Sneek |
| Oogheelkunde (algemeen)Oogheelkunde | 50 dgn | 59 dgn | Antonius Ziekenhuis Sneek |
| Maag-, darm- en leverziekten (algemeen)Maag-, darm- en leverziekten | 46 dgn | 98 dgn | Antonius Ziekenhuis Sneek |
| KNO (algemeen)KNO | 36 dgn | 21 dgn | Antonius Ziekenhuis Emmeloord |
| Dermatologie (algemeen)Dermatologie | 35 dgn | 35 dgn | Antonius Ziekenhuis Emmeloord |
| Neurochirurgie (algemeen)Neurochirurgie | 30 dgn | 42 dgn | Antonius Ziekenhuis Sneek |
| Reumatologie (algemeen)Reumatologie | 28 dgn | 47 dgn | Antonius Ziekenhuis Sneek |
| Chirurgie (algemeen)Chirurgie | 28 dgn | 14 dgn | Antonius Ziekenhuis Sneek |
| Urologie (algemeen)Urologie | 23 dgn | 32 dgn | Antonius Ziekenhuis Sneek |
| PijnbestrijdingAnesthesiologie | 22 dgn | 58 dgn | Antonius Ziekenhuis Sneek |
| Klinische geriatrieGeriatrie | 17 dgn | 28 dgn | Antonius Ziekenhuis Sneek |
| VaatchirurgieChirurgie | 15 dgn | 18 dgn | Antonius Ziekenhuis Sneek |
| Orthopedie (algemeen)Orthopedie | 15 dgn | 14 dgn | Antonius Ziekenhuis Emmeloord |
| Interne geneeskunde (algemeen)Interne geneeskunde | 14 dgn | 42 dgn | Antonius Ziekenhuis Sneek |
| Cardiologie (algemeen)Cardiologie | 10 dgn | 28 dgn | Antonius Ziekenhuis Sneek |
| Longgeneeskunde (algemeen)Longgeneeskunde | 7 dgn | 28 dgn | Antonius Ziekenhuis Sneek |
| Medische oncologieInterne geneeskunde | 7 dgn | 9 dgn | Antonius Ziekenhuis Emmeloord |
| Borstonderzoek (mammapoli)Chirurgie | 3 dgn | 3 dgn | Antonius Ziekenhuis Emmeloord |
Onderzoek
| Waarvoor | Wachttijd | Mediaan in Nederland | Locatie |
|---|---|---|---|
| Coloscopie (darmonderzoek)Maag-, darm- en leverziekten | 30 dgn | 28 dgn | Antonius Ziekenhuis Sneek |
| Gastroscopie (maagonderzoek)Maag-, darm- en leverziekten | 21 dgn | 26 dgn | Antonius Ziekenhuis Sneek |
| CT-scanRadiologie | 16 dgn | 14 dgn | Antonius Ziekenhuis Sneek |
| MRI van heup of beenRadiologie | 14 dgn | 20 dgn | Antonius Ziekenhuis Sneek |
| MRI van schouder of armRadiologie | 14 dgn | 20 dgn | Antonius Ziekenhuis Sneek |
| MRI van de rugRadiologie | 14 dgn | 20 dgn | Antonius Ziekenhuis Sneek |
| MRI van de nekRadiologie | 14 dgn | 22 dgn | Antonius Ziekenhuis Sneek |
| MRI van de hersenenRadiologie | 14 dgn | 21 dgn | Antonius Ziekenhuis Sneek |
| RöntgenfotoRadiologie | 1 dgn | 1 dgn | Antonius Ziekenhuis Sneek |
Kwaliteit per behandeling
Verslagjaar 2025, zoals het ziekenhuis het opgaf, naast de mediaan van alle ziekenhuizen.
Amandelen of neusamandel verwijderen
| Indicator | Antonius Sneek | Mediaan in Nederland |
|---|---|---|
| Heroperatie wegens nabloeding binnen 14 dagen (keelamandelen)lager is beter | 0,6% | 2,6% |
| Heroperatie wegens nabloeding binnen 14 dagen (neusamandel)lager is beter | 0,0% | 0,0% |
Beroerte (CVA)
| Indicator | Antonius Sneek | Mediaan in Nederland |
|---|---|---|
| Aantal patiënten met een beroerteaantal per jaar | 334 | 570 |
| Mediane tijd van binnenkomst tot trombolyse in minutenlager is beter | 27 | 29 |
Blaaskanker
| Indicator | Antonius Sneek | Mediaan in Nederland |
|---|---|---|
| Aantal blaasverwijderingen bij blaaskankeraantal per jaar | 33 | 42 |
| Urologen die blaasverwijderingen uitvoerenaantal specialisten | 3 | 3 |
| Ernstige complicaties binnen 30 dagen na de operatielager is beter | 6,1% | 15,0% |
| Overleden binnen 30 dagen na de operatielager is beter | 0,0% | 0,9% |
Borstimplantaten
| Indicator | Antonius Sneek | Mediaan in Nederland |
|---|---|---|
| Verwijderd/gewisseld door complicatie binnen 60 dagen (reconstructie)lager is beter | 0,0% | 2,6% |
| Verwijderd/gewisseld door complicatie binnen 60 dagen (cosmetisch)lager is beter | — | 0,0% |
| Verwijderd/gewisseld door complicatie, dag 61 tot 365 (reconstructie)lager is beter | 5,0% | 3,3% |
| Verwijderd/gewisseld door complicatie, dag 61 tot 365 (cosmetisch)lager is beter | — | 0,0% |
Borstkanker
| Indicator | Antonius Sneek | Mediaan in Nederland |
|---|---|---|
| Aantal geopereerde patiënten met borstkankeraantal per jaar | 173 | 216 |
| Oncologisch chirurgen die borstkanker behandelenaantal specialisten | — | 4 |
| Plastisch chirurgen die borstkankerpatiënten behandelenaantal specialisten | — | 3 |
| Mediane tijd van diagnose tot start behandeling in dagenlager is beter | 28 | 32 |
Darmkanker
| Indicator | Antonius Sneek | Mediaan in Nederland |
|---|---|---|
| Aantal operaties bij dikkedarmkankeraantal per jaar | 41 | 78 |
| Aantal operaties bij endeldarmkankeraantal per jaar | 15 | 30 |
| Overleden binnen 90 dagen na operatie endeldarmlager is beter | 4,9% | 0,0% |
| Gecompliceerd beloop na operatie dikke darmlager is beter | 11,4% | 11,6% |
| Gecompliceerd beloop na operatie endeldarmlager is beter | 15,2% | 20,2% |
| Overleden binnen 90 dagen na operatie dikke darmlager is beter | 2,9% | 2,2% |
| Mediane tijd van diagnose tot behandeling in dagen (dikke darm)lager is beter | 30 | 36,8 |
Diabetes
| Indicator | Antonius Sneek | Mediaan in Nederland |
|---|---|---|
| Aantal patiënten met diabetes bij de kinderartsaantal per jaar | 68 | 99 |
| Aantal patiënten met diabetes bij de internistaantal per jaar | 683 | 1.350 |
| Kinderarts: bloedsuiker goed ingesteld (HbA1c onder 58)hoger is beter | 50,0% | 47,8% |
| Internist: bloedsuiker goed ingesteld (HbA1c onder 58)hoger is beter | 35,3% | 42,3% |
| Kinderarts: bloedsuiker veel te hoog (HbA1c boven 86)lager is beter | 8,8% | 5,9% |
| Internist: bloedsuiker veel te hoog (HbA1c boven 86)lager is beter | 6,6% | 5,3% |
Gebroken heup
| Indicator | Antonius Sneek | Mediaan in Nederland |
|---|---|---|
| Aantal behandelde heupfracturenaantal per jaar | 202 | 293 |
| Mobiliteitsscore na 3 maanden, eerder volledig mobiel (1 = best)lager is beter | 5 | 2,6 |
| Hulpbehoefte (ADL) na 3 maanden, eerder zelfstandig (0 = geen)lager is beter | 6 | 1,3 |
Gynaecologische kanker
| Indicator | Antonius Sneek | Mediaan in Nederland |
|---|---|---|
| Aantal debulkingsoperaties bij eierstokkankeraantal per jaar | — | 60 |
| Aantal operaties bij baarmoederslijmvlieskankeraantal per jaar | 49 | 64 |
| Tumor volledig verwijderd bij primaire debulking (eierstok)hoger is beter | — | 90,8% |
| Gecompliceerd beloop na debulking eierstok (gecorrigeerd)lager is beter | — | 6,9% |
| Gecompliceerd beloop na kijkoperatie baarmoeder (gecorrigeerd)lager is beter | 4,1% | 0,0% |
| Overleden binnen 30 dagen na debulking eierstok (gecorrigeerd)lager is beter | — | 0,0% |
| Mediane tijd van eerste bezoek tot debulking in dagenlager is beter | — | 35,2 |
Hernia of kanaalstenose
| Indicator | Antonius Sneek | Mediaan in Nederland |
|---|---|---|
| Heroperatie binnen 30 dagenlager is beter | 1,0% | 0,4% |
| Lekkage van hersenvocht tijdens de operatielager is beter | 0,0% | 0,3% |
| Diepe wondinfectielager is beter | 0,0% | 0,0% |
| Meer krachtverlies direct na de operatielager is beter | 0,0% | 0,0% |
Heupprothese
| Indicator | Antonius Sneek | Mediaan in Nederland |
|---|---|---|
| Aantal heupprothesesaantal per jaar | 550 | 421 |
| Orthopedisch chirurgen die heuprevisies uitvoerenaantal specialisten | 2 | 4 |
| Orthopedisch chirurgen die heupprotheses plaatsenaantal specialisten | 3 | 5 |
| Diepe wondinfectie binnen 90 dagenlager is beter | 0,4% | 0,7% |
| Gemiddelde verbetering heupscore (OHS) na 12 maandenhoger is beter | 21,0 | 18,6 |
| Gemiddelde afname pijn bij bewegen na 12 maandenhoger is beter | 6,5 | 5,8 |
| Revisie binnen 1 jaar (gecorrigeerd)lager is beter | 0,2% | 0,9% |
Incontinentie of verzakking bij vrouwen
| Indicator | Antonius Sneek | Mediaan in Nederland |
|---|---|---|
| Veel tot zeer veel verbeterd na de operatiehoger is beter | 85,7% | 90,8% |
Kankerzorg (algemeen)
| Indicator | Antonius Sneek | Mediaan in Nederland |
|---|---|---|
| Aantal operaties bij nierkankeraantal per jaar | — | 54 |
| Aantal operaties aan de dikke darmaantal per jaar | 92 | 131 |
| Aantal operaties aan de endeldarmaantal per jaar | 32 | 46 |
| Aantal operaties voor uitzaaiingen in de leveraantal per jaar | — | 36 |
| Aantal patiënten geopereerd aan schildklierkankeraantal per jaar | — | 18 |
| Gynaecoloog-oncologen in fteaantal specialisten | — | 2,6 |
Knieprothese
| Indicator | Antonius Sneek | Mediaan in Nederland |
|---|---|---|
| Aantal totale knieprothesesaantal per jaar | 160 | 310 |
| Aantal halve knieprothesesaantal per jaar | 182 | 79 |
| Orthopedisch chirurgen die knierevisies uitvoerenaantal specialisten | 2 | 3 |
| Orthopedisch chirurgen die knieprotheses plaatsenaantal specialisten | 5 | 5 |
| Diepe wondinfectie binnen 90 dagenlager is beter | 0,6% | 0,4% |
| Gemiddelde verbetering kniescore (OKS) na 12 maandenhoger is beter | 15,4 | 15,3 |
| Gemiddelde afname pijn bij bewegen na 12 maandenhoger is beter | 5,2 | 4,9 |
| Revisie binnen 3 jaar (gecorrigeerd)lager is beter | 3,5% | 1,3% |
Operaties bij kinderen
| Indicator | Antonius Sneek | Mediaan in Nederland |
|---|---|---|
| Aantal lies- en balzakoperaties bij kinderenaantal per jaar | 50 | 43 |
| Aantal operaties voor pylorusstenose (maagportier)aantal per jaar | — | 15 |
Spoedeisende hulp
| Indicator | Antonius Sneek | Mediaan in Nederland |
|---|---|---|
| Aantal opgevangen patiënten met ernstig meervoudig letselaantal per jaar | 23 | 33 |
Staaroperatie
| Indicator | Antonius Sneek | Mediaan in Nederland |
|---|---|---|
| Beter zien na de operatie (minstens 1 regel visuswinst)hoger is beter | 94,3% | 94,5% |
| Na 4-6 weken binnen 0,5 dioptrie van de beoogde sterktehoger is beter | 74,2% | 77,7% |
Jaarrekening
Geconsolideerde cijfers van Stichting Antonius Zorggroep, uit de openbare jaarverantwoording.
| Jaar | Opbrengsten | Lasten | Resultaat | Marge | Eigen vermogen | Solvabiliteit | Liquide middelen |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025aangeleverd 28 mei 2026 | € 242 mln | € 238 mln | € 4,2 mln | 1,8% | € 77 mln | 50,4% | € 40 mln |
| 2024aangeleverd 28 mei 2025 | € 228 mln | € 225 mln | € 3,3 mln | 1,4% | € 73 mln | 49,0% | € 33 mln |
| 2023aangeleverd 31 mei 2024 | € 213 mln | € 213 mln | −€ 877.923 | -0,4% | € 69 mln | 49,9% | € 22 mln |
| Sectorgemiddelde, Algemeen ziekenhuis (2024) | |||||||
| 2024 | — | — | — | 2% | — | 36% | — |
Personeel
| Jaar | Zorgverleners | Verzuim | Lang open vacatures |
|---|---|---|---|
| 2025 | 1.984 | 6,5% | 7 |
| 2024 | 1.473 | 6,0% | 5 |
| 2023 | — | — | — |
Zorgverleners: gemiddeld aantal personen in de zorg. Verzuim: het ziekteverzuim van de zorgverleners. Lang open: vacatures die drie maanden of langer openstaan.
Bestuur en toezicht
Zoals het register ze vermeldt bij de jaarverantwoording over 2025.
Raad van bestuur
- Johanna Mannie ImhofVoorzitter Raad van Bestuur · sinds 1 oktober 2024
Raad van toezicht
- Angèle Gertruda Maria LoomansLid Raad van Commissarissen · sinds 1 januari 2022
- Marco Wybertus BanningLid Raad van Commissarissen · sinds 1 januari 2022
- Monique Christine Francisca van Balen - UijenLid Raad van Commissarissen · sinds 1 januari 2022
- Richard Leonard KammanLid Raad van Commissarissen · sinds 1 januari 2022
- Gerrit Johannes de BorstCommissaris · sinds 1 januari 2024
- Klaas Dirk MeersmaCommissaris · sinds 1 januari 2025
Parkeren
Sneek
€ 1,50 per uur. De eerste 15 minuten gratis. Dagmaximum € 5.
€ 0,50 per 20 minuten tot € 5,00 vanaf 150 minuten; gratis tussen 21.00 en 07.00 uur en met gehandicaptenparkeerkaart.
Gelezen op de website van het ziekenhuis, 2 november 2026.