BudgetState Ziekenhuizen / Ziekenhuizen
Algemeen ziekenhuis · Alkmaar
Noordwest Ziekenhuisgroep
48 van 128 boven de norm
2025, marge 3,0%
sectorgemiddelde 36% (2024)
Alkmaar
Locaties
- Noordwest Ziekenhuisgroep, Foreest, loc. AlkmaarComeniusstraat, 1817MS Alkmaar
- Noordwest Ziekenhuisgroep, locatie AlkmaarWilhelminalaan, 1815JD Alkmaar
- Noordwest Ziekenhuisgroep, locatie Den HelderHuisduinerweg, 1782GZ Den Helder
Wachttijden
Laatste opgave: 27 oktober 2026. Boven de norm eerst.
Boven de norm, elke twee weken
Wachttijden tegen de norm, per soort
Behandelingen
| Waarvoor | Wachttijd | Mediaan in Nederland | Locatie |
|---|---|---|---|
| Operatie incontinentie of verzakking (vrouw)Gynaecologie | 181 dgn | 71 dgn | Noordwest Ziekenhuisgroep, locatie Den Helder |
| Operatie ziekte van DupuytrenPlastische chirurgie | 164 dgn | 66 dgn | Noordwest Ziekenhuisgroep, Foreest, loc. Alkmaar |
| NeustussenschotcorrectieKNO | 149 dgn | 81 dgn | Noordwest Ziekenhuisgroep, locatie Alkmaar |
| Tand of kies trekken zonder narcoseKaakchirurgie | 121 dgn | 57 dgn | Noordwest Ziekenhuisgroep, locatie Alkmaar |
| BaarmoederverwijderingGynaecologie | 92 dgn | 64 dgn | Noordwest Ziekenhuisgroep, locatie Alkmaar |
| Operatie hernia of kanaalstenoseNeurochirurgie / Orthopedie | 78 dgn | 55 dgn | Noordwest Ziekenhuisgroep, locatie Alkmaar |
| StaaroperatieOogheelkunde | 57 dgn | 49 dgn | Noordwest Ziekenhuisgroep, locatie Den Helder |
| Operatie vergrote prostaatUrologie | 55 dgn | 61 dgn | Noordwest Ziekenhuisgroep, locatie Alkmaar |
| WortelpuntresectieKaakchirurgie | 52 dgn | 39 dgn | Noordwest Ziekenhuisgroep, locatie Alkmaar |
| Amandelen of neusamandel verwijderenKNO | 29 dgn | 60 dgn | Noordwest Ziekenhuisgroep, locatie Alkmaar |
| Revalidatie na een beroerteRevalidatiegeneeskunde | 28 dgn | 14 dgn | Noordwest Ziekenhuisgroep, locatie Den Helder |
| Trommelvliesbuisjes plaatsenKNO | 28 dgn | 37 dgn | Noordwest Ziekenhuisgroep, locatie Alkmaar |
| HartkatheterisatieCardiologie | 22 dgn | 21 dgn | Noordwest Ziekenhuisgroep, locatie Alkmaar |
| Totale heupvervangingOrthopedie | 14 dgn | 64 dgn | Noordwest Ziekenhuisgroep, Foreest, loc. Alkmaar |
| Operatie bij goedaardige anale aandoeningenChirurgie / Dermatologie | 14 dgn | 49 dgn | Noordwest Ziekenhuisgroep, Foreest, loc. Alkmaar |
| GalblaasverwijderingChirurgie | 14 dgn | 43 dgn | Noordwest Ziekenhuisgroep, Foreest, loc. Alkmaar |
| Totale knievervangingOrthopedie | 14 dgn | 84 dgn | Noordwest Ziekenhuisgroep, Foreest, loc. Alkmaar |
| Operatie meniscus of kniebandenChirurgie / Orthopedie | 14 dgn | 50 dgn | Noordwest Ziekenhuisgroep, Foreest, loc. Alkmaar |
| Kijkoperatie van de knieOrthopedie | 14 dgn | 42 dgn | Noordwest Ziekenhuisgroep, Foreest, loc. Alkmaar |
| Navelbreukoperatie bij volwassenenChirurgie | 14 dgn | 53 dgn | Noordwest Ziekenhuisgroep, Foreest, loc. Alkmaar |
| LiesbreukoperatieChirurgie | 14 dgn | 49 dgn | Noordwest Ziekenhuisgroep, Foreest, loc. Alkmaar |
| IUI (intra-uteriene inseminatie)Gynaecologie | 2 dgn | 9 dgn | Noordwest Ziekenhuisgroep, locatie Den Helder |
| IVF/ICSIGynaecologie | 2 dgn | 27 dgn | Noordwest Ziekenhuisgroep, locatie Alkmaar |
Polikliniek: eerste afspraak
| Waarvoor | Wachttijd | Mediaan in Nederland | Locatie |
|---|---|---|---|
| NekherniaNeurologie | 224 dgn | 59 dgn | Noordwest Ziekenhuisgroep, locatie Alkmaar |
| RugherniaNeurologie | 224 dgn | 57 dgn | Noordwest Ziekenhuisgroep, locatie Alkmaar |
| Reumatologie (algemeen)Reumatologie | 49 dgn | 47 dgn | Noordwest Ziekenhuisgroep, locatie Alkmaar |
| Longgeneeskunde (algemeen)Longgeneeskunde | 42 dgn | 28 dgn | Noordwest Ziekenhuisgroep, locatie Alkmaar |
| KaakchirurgieKaakchirurgie | 41 dgn | 31 dgn | Noordwest Ziekenhuisgroep, locatie Alkmaar |
| RevalidatieRevalidatie | 36 dgn | 36 dgn | Noordwest Ziekenhuisgroep, locatie Den Helder |
| Dermatologie (algemeen)Dermatologie | 29 dgn | 35 dgn | Noordwest Ziekenhuisgroep, locatie Den Helder |
| Verdachte plek op de huidDermatologie | 29 dgn | 13 dgn | Noordwest Ziekenhuisgroep, locatie Den Helder |
| StaarOogheelkunde | 27 dgn | 20 dgn | Noordwest Ziekenhuisgroep, locatie Alkmaar |
| Oogheelkunde (algemeen)Oogheelkunde | 27 dgn | 59 dgn | Noordwest Ziekenhuisgroep, locatie Alkmaar |
| Cardiologie (algemeen)Cardiologie | 24 dgn | 28 dgn | Noordwest Ziekenhuisgroep, locatie Den Helder |
| PijnbestrijdingAnesthesiologie | 23 dgn | 58 dgn | Noordwest Ziekenhuisgroep, locatie Den Helder |
| Interne geneeskunde bij kinderenKindergeneeskunde | 21 dgn | 30 dgn | Noordwest Ziekenhuisgroep, locatie Den Helder |
| Kindergeneeskunde (algemeen)Kindergeneeskunde | 14 dgn | 35 dgn | Noordwest Ziekenhuisgroep, locatie Alkmaar |
| Gynaecologie (algemeen)Gynaecologie | 13 dgn | 72 dgn | Noordwest Ziekenhuisgroep, locatie Den Helder |
| Urologie (algemeen)Urologie | 9 dgn | 32 dgn | Noordwest Ziekenhuisgroep, locatie Alkmaar |
| Klinische geriatrieGeriatrie | 9 dgn | 28 dgn | Noordwest Ziekenhuisgroep, locatie Alkmaar |
| Plastische chirurgie bij kankerPlastische chirurgie | 8 dgn | 11 dgn | Noordwest Ziekenhuisgroep, locatie Alkmaar |
| Plastische chirurgie (algemeen)Plastische chirurgie | 8 dgn | 24 dgn | Noordwest Ziekenhuisgroep, locatie Alkmaar |
| RugklachtenOrthopedie | 7 dgn | 24 dgn | Noordwest Ziekenhuisgroep, locatie Alkmaar |
| HeupklachtenOrthopedie | 7 dgn | 14 dgn | Noordwest Ziekenhuisgroep, Foreest, loc. Alkmaar |
| Voet- en enkelklachtenOrthopedie | 7 dgn | 21 dgn | Noordwest Ziekenhuisgroep, locatie Alkmaar |
| Orthopedie (algemeen)Orthopedie | 7 dgn | 14 dgn | Noordwest Ziekenhuisgroep, Foreest, loc. Alkmaar |
| KnieklachtenOrthopedie | 7 dgn | 14 dgn | Noordwest Ziekenhuisgroep, locatie Alkmaar |
| SchouderklachtenOrthopedie | 7 dgn | 20 dgn | Noordwest Ziekenhuisgroep, locatie Alkmaar |
| NefrologieInterne geneeskunde | 2 dgn | 33 dgn | Noordwest Ziekenhuisgroep, locatie Alkmaar |
| EndocrinologieInterne geneeskunde | 2 dgn | 48 dgn | Noordwest Ziekenhuisgroep, locatie Alkmaar |
| Interne geneeskunde (algemeen)Interne geneeskunde | 2 dgn | 42 dgn | Noordwest Ziekenhuisgroep, locatie Alkmaar |
| KNO (algemeen)KNO | 0 dgn | 21 dgn | Noordwest Ziekenhuisgroep, locatie Alkmaar |
| VaatchirurgieChirurgie | 0 dgn | 18 dgn | Noordwest Ziekenhuisgroep, locatie Alkmaar |
| Gehoorverlies en doofheidKNO | 0 dgn | 25 dgn | Noordwest Ziekenhuisgroep, locatie Alkmaar |
| LiesbreukChirurgie | 0 dgn | 17 dgn | Noordwest Ziekenhuisgroep, locatie Alkmaar |
| Borstonderzoek (mammapoli)Chirurgie | 0 dgn | 3 dgn | Noordwest Ziekenhuisgroep, locatie Den Helder |
| Chirurgie (algemeen)Chirurgie | 0 dgn | 14 dgn | Noordwest Ziekenhuisgroep, locatie Alkmaar |
Onderzoek
| Waarvoor | Wachttijd | Mediaan in Nederland | Locatie |
|---|---|---|---|
| Onderzoek naar slaapapneuKNO / Longgeneeskunde / Neurologie | 30 dgn | 45 dgn | Noordwest Ziekenhuisgroep, locatie Alkmaar |
| Afwijkend uitstrijkje baarmoederhalsGynaecologie | 16 dgn | 17 dgn | Noordwest Ziekenhuisgroep, locatie Alkmaar |
| Coloscopie (darmonderzoek)Maag-, darm- en leverziekten | 15 dgn | 28 dgn | Noordwest Ziekenhuisgroep, locatie Alkmaar |
| Gastroscopie (maagonderzoek)Maag-, darm- en leverziekten | 10 dgn | 26 dgn | Noordwest Ziekenhuisgroep, locatie Alkmaar |
| MRI van schouder of armRadiologie | 9 dgn | 20 dgn | Noordwest Ziekenhuisgroep, locatie Alkmaar |
| Botdichtheidsmeting (DEXA)Radiologie | 7 dgn | 18 dgn | Noordwest Ziekenhuisgroep, locatie Den Helder |
| EchografieRadiologie | 7 dgn | 13 dgn | Noordwest Ziekenhuisgroep, locatie Alkmaar |
| MRI van de nekRadiologie | 3 dgn | 22 dgn | Noordwest Ziekenhuisgroep, locatie Alkmaar |
| CT-scanRadiologie | 2 dgn | 14 dgn | Noordwest Ziekenhuisgroep, locatie Alkmaar |
| MammografieRadiologie | 1 dgn | 5 dgn | Noordwest Ziekenhuisgroep, locatie Den Helder |
| MRI van heup of beenRadiologie | 1 dgn | 20 dgn | Noordwest Ziekenhuisgroep, locatie Alkmaar |
| MRI van de rugRadiologie | 1 dgn | 20 dgn | Noordwest Ziekenhuisgroep, locatie Alkmaar |
| MRI van de hersenenRadiologie | 1 dgn | 21 dgn | Noordwest Ziekenhuisgroep, locatie Alkmaar |
Kwaliteit per behandeling
Verslagjaar 2025, zoals het ziekenhuis het opgaf, naast de mediaan van alle ziekenhuizen.
Amandelen of neusamandel verwijderen
| Indicator | Noordwest Ziekenhuisgroep | Mediaan in Nederland |
|---|---|---|
| Heroperatie wegens nabloeding binnen 14 dagen (keelamandelen)lager is beter | 5,6% | 2,6% |
| Heroperatie wegens nabloeding binnen 14 dagen (neusamandel)lager is beter | 0,0% | 0,0% |
Aneurysma van de buikslagader
| Indicator | Noordwest Ziekenhuisgroep | Mediaan in Nederland |
|---|---|---|
| Aantal operaties voor een aorta-aneurysma of dissectieaantal per jaar | 116 | 69 |
| Overleden binnen 30 dagen na operatie gescheurd aneurysmalager is beter | 22,9% | 24,2% |
| Overleden binnen 30 dagen na operatie intact aneurysmalager is beter | 2,4% | 1,5% |
| Ongecompliceerd herstel na geplande operatie (textbook outcome)hoger is beter | 76,2% | 76,0% |
Beroerte (CVA)
| Indicator | Noordwest Ziekenhuisgroep | Mediaan in Nederland |
|---|---|---|
| Aantal patiënten met een beroerteaantal per jaar | 984 | 570 |
| Mediane tijd van binnenkomst tot trombolyse in minutenlager is beter | 31 | 29 |
Blaaskanker
| Indicator | Noordwest Ziekenhuisgroep | Mediaan in Nederland |
|---|---|---|
| Aantal blaasverwijderingen bij blaaskankeraantal per jaar | 22 | 42 |
| Urologen die blaasverwijderingen uitvoerenaantal specialisten | 3 | 3 |
| Ernstige complicaties binnen 30 dagen na de operatielager is beter | 18,2% | 15,0% |
| Overleden binnen 30 dagen na de operatielager is beter | 0,0% | 0,9% |
Borstimplantaten
| Indicator | Noordwest Ziekenhuisgroep | Mediaan in Nederland |
|---|---|---|
| Verwijderd/gewisseld door complicatie binnen 60 dagen (reconstructie)lager is beter | 8,0% | 2,6% |
| Verwijderd/gewisseld door complicatie binnen 60 dagen (cosmetisch)lager is beter | 0,0% | 0,0% |
| Verwijderd/gewisseld door complicatie, dag 61 tot 365 (reconstructie)lager is beter | 6,2% | 3,3% |
| Verwijderd/gewisseld door complicatie, dag 61 tot 365 (cosmetisch)lager is beter | 0,0% | 0,0% |
Borstkanker
| Indicator | Noordwest Ziekenhuisgroep | Mediaan in Nederland |
|---|---|---|
| Aantal geopereerde patiënten met borstkankeraantal per jaar | 451 | 216 |
| Oncologisch chirurgen die borstkanker behandelenaantal specialisten | 8 | 4 |
| Plastisch chirurgen die borstkankerpatiënten behandelenaantal specialisten | 4 | 3 |
| Mediane tijd van diagnose tot start behandeling in dagenlager is beter | 33 | 32 |
Chronische nierschade en dialyse
| Indicator | Noordwest Ziekenhuisgroep | Mediaan in Nederland |
|---|---|---|
| Gestart met dialyse via een werkende shunt of PD-katheterhoger is beter | 69,0% | 64,2% |
Darmkanker
| Indicator | Noordwest Ziekenhuisgroep | Mediaan in Nederland |
|---|---|---|
| Aantal operaties bij dikkedarmkankeraantal per jaar | 157 | 78 |
| Aantal operaties bij endeldarmkankeraantal per jaar | 56 | 30 |
| Overleden binnen 90 dagen na operatie endeldarmlager is beter | 1,4% | 0,0% |
| Gecompliceerd beloop na operatie dikke darmlager is beter | 12,3% | 11,6% |
| Gecompliceerd beloop na operatie endeldarmlager is beter | 23,6% | 20,2% |
| Overleden binnen 90 dagen na operatie dikke darmlager is beter | 2,0% | 2,2% |
| Mediane tijd van diagnose tot behandeling in dagen (dikke darm)lager is beter | 39 | 36,8 |
Diabetes
| Indicator | Noordwest Ziekenhuisgroep | Mediaan in Nederland |
|---|---|---|
| Aantal patiënten met diabetes bij de kinderartsaantal per jaar | 129 | 99 |
| Aantal patiënten met diabetes bij de internistaantal per jaar | 2.193 | 1.350 |
| Kinderarts: bloedsuiker goed ingesteld (HbA1c onder 58)hoger is beter | 42,6% | 47,8% |
| Internist: bloedsuiker goed ingesteld (HbA1c onder 58)hoger is beter | 38,0% | 42,3% |
| Kinderarts: bloedsuiker veel te hoog (HbA1c boven 86)lager is beter | 13,2% | 5,9% |
| Internist: bloedsuiker veel te hoog (HbA1c boven 86)lager is beter | 5,5% | 5,3% |
Dotterbehandeling (PCI)
| Indicator | Noordwest Ziekenhuisgroep | Mediaan in Nederland |
|---|---|---|
| Overleden binnen 30 dagen na dotterbehandelinglager is beter | 2,6% | 2,6% |
| Overleden binnen 1 jaar na dotterbehandelinglager is beter | 4,7% | 5,1% |
| Ongeplande nieuwe ingreep aan hetzelfde vat binnen 1 jaarlager is beter | 1,7% | 2,6% |
Etalagebenen (perifeer vaatlijden)
| Indicator | Noordwest Ziekenhuisgroep | Mediaan in Nederland |
|---|---|---|
| Gecertificeerde vaatchirurgenaantal specialisten | 7 | 4 |
| Interventieradiologen voor vaatbehandelingenaantal specialisten | 5 | 4 |
Galblaasverwijdering (galstenen)
| Indicator | Noordwest Ziekenhuisgroep | Mediaan in Nederland |
|---|---|---|
| Heropgenomen door een complicatie binnen 30 dagen na de operatielager is beter | 3,1% | 2,8% |
Gebroken heup
| Indicator | Noordwest Ziekenhuisgroep | Mediaan in Nederland |
|---|---|---|
| Aantal behandelde heupfracturenaantal per jaar | 564 | 293 |
| Mobiliteitsscore na 3 maanden, eerder volledig mobiel (1 = best)lager is beter | 2,4 | 2,6 |
| Hulpbehoefte (ADL) na 3 maanden, eerder zelfstandig (0 = geen)lager is beter | 1 | 1,3 |
Gynaecologische kanker
| Indicator | Noordwest Ziekenhuisgroep | Mediaan in Nederland |
|---|---|---|
| Aantal debulkingsoperaties bij eierstokkankeraantal per jaar | — | 60 |
| Aantal operaties bij baarmoederslijmvlieskankeraantal per jaar | 84 | 64 |
| Tumor volledig verwijderd bij primaire debulking (eierstok)hoger is beter | — | 90,8% |
| Gecompliceerd beloop na debulking eierstok (gecorrigeerd)lager is beter | — | 6,9% |
| Gecompliceerd beloop na kijkoperatie baarmoeder (gecorrigeerd)lager is beter | 5,7% | 0,0% |
| Overleden binnen 30 dagen na debulking eierstok (gecorrigeerd)lager is beter | — | 0,0% |
| Mediane tijd van eerste bezoek tot debulking in dagenlager is beter | — | 35,2 |
Halsslagaderoperatie
| Indicator | Noordwest Ziekenhuisgroep | Mediaan in Nederland |
|---|---|---|
| Aantal ingrepen aan de halsslagaderaantal per jaar | 66 | 48 |
| Overleden binnen 30 dagen na de ingreeplager is beter | 0,5% | 0,8% |
| Nabloeding binnen 30 dagenlager is beter | 0,5% | 2,5% |
| Neurologische complicatie binnen 30 dagenlager is beter | 1,6% | 2,0% |
| Ongecompliceerd herstel (textbook outcome)hoger is beter | 82,3% | 79,8% |
Hernia of kanaalstenose
| Indicator | Noordwest Ziekenhuisgroep | Mediaan in Nederland |
|---|---|---|
| Heroperatie binnen 30 dagenlager is beter | 2,4% | 0,4% |
| Lekkage van hersenvocht tijdens de operatielager is beter | 0,3% | 0,3% |
| Diepe wondinfectielager is beter | 0,7% | 0,0% |
| Meer krachtverlies direct na de operatielager is beter | 0,0% | 0,0% |
Heupprothese
| Indicator | Noordwest Ziekenhuisgroep | Mediaan in Nederland |
|---|---|---|
| Aantal heupprothesesaantal per jaar | 1.109 | 421 |
| Orthopedisch chirurgen die heuprevisies uitvoerenaantal specialisten | 4 | 4 |
| Orthopedisch chirurgen die heupprotheses plaatsenaantal specialisten | 8 | 5 |
| Diepe wondinfectie binnen 90 dagenlager is beter | 0,0% | 0,7% |
| Gemiddelde verbetering heupscore (OHS) na 12 maandenhoger is beter | 20,1 | 18,6 |
| Gemiddelde afname pijn bij bewegen na 12 maandenhoger is beter | 6 | 5,8 |
| Revisie binnen 1 jaar (gecorrigeerd)lager is beter | 0,6% | 0,9% |
Hoofd-halskanker
| Indicator | Noordwest Ziekenhuisgroep | Mediaan in Nederland |
|---|---|---|
| Heroperatie binnen 30 dagen na tumorverwijderinglager is beter | 4,8% | 4,7% |
Incontinentie of verzakking bij vrouwen
| Indicator | Noordwest Ziekenhuisgroep | Mediaan in Nederland |
|---|---|---|
| Veel tot zeer veel verbeterd na de operatiehoger is beter | 85,7% | 90,8% |
Kankerzorg (algemeen)
| Indicator | Noordwest Ziekenhuisgroep | Mediaan in Nederland |
|---|---|---|
| Aantal operaties bij nierkankeraantal per jaar | 72 | 54 |
| Aantal operaties aan de dikke darmaantal per jaar | 307 | 131 |
| Aantal operaties aan de endeldarmaantal per jaar | 68 | 46 |
| Aantal operaties voor uitzaaiingen in de leveraantal per jaar | — | 36 |
| Aantal patiënten geopereerd aan schildklierkankeraantal per jaar | 23 | 18 |
| Gynaecoloog-oncologen in fteaantal specialisten | 3,5 | 2,6 |
Knieprothese
| Indicator | Noordwest Ziekenhuisgroep | Mediaan in Nederland |
|---|---|---|
| Aantal totale knieprothesesaantal per jaar | 514 | 310 |
| Aantal halve knieprothesesaantal per jaar | 349 | 79 |
| Orthopedisch chirurgen die knierevisies uitvoerenaantal specialisten | 3 | 3 |
| Orthopedisch chirurgen die knieprotheses plaatsenaantal specialisten | 8 | 5 |
| Diepe wondinfectie binnen 90 dagenlager is beter | 0,4% | 0,4% |
| Gemiddelde verbetering kniescore (OKS) na 12 maandenhoger is beter | 14,7 | 15,3 |
| Gemiddelde afname pijn bij bewegen na 12 maandenhoger is beter | 4,3 | 4,9 |
| Revisie binnen 3 jaar (gecorrigeerd)lager is beter | 1,0% | 1,3% |
Longkanker
| Indicator | Noordwest Ziekenhuisgroep | Mediaan in Nederland |
|---|---|---|
| Aantal longresectiesaantal per jaar | 62 | 64 |
| Aantal longkankerpatiënten met in opzet genezende bestralingaantal per jaar | 87 | 174 |
| Overleden binnen 90 dagen na stereotactische bestralinglager is beter | 0,8% | 0,8% |
| Overleden binnen 30 dagen na de longoperatielager is beter | 0,0% | 0,9% |
| Gecompliceerd beloop na de longoperatielager is beter | 15,2% | 12,6% |
| Overleden binnen 90 dagen na chemoradiatielager is beter | 0,0% | 1,1% |
Operaties bij kinderen
| Indicator | Noordwest Ziekenhuisgroep | Mediaan in Nederland |
|---|---|---|
| Aantal lies- en balzakoperaties bij kinderenaantal per jaar | 33 | 43 |
| Aantal operaties voor pylorusstenose (maagportier)aantal per jaar | — | 15 |
Spoedeisende hulp
| Indicator | Noordwest Ziekenhuisgroep | Mediaan in Nederland |
|---|---|---|
| Aantal opgevangen patiënten met ernstig meervoudig letselaantal per jaar | 150 | 33 |
Staaroperatie
| Indicator | Noordwest Ziekenhuisgroep | Mediaan in Nederland |
|---|---|---|
| Beter zien na de operatie (minstens 1 regel visuswinst)hoger is beter | 96,2% | 94,5% |
| Na 4-6 weken binnen 0,5 dioptrie van de beoogde sterktehoger is beter | 78,3% | 77,7% |
Wervelfusie
| Indicator | Noordwest Ziekenhuisgroep | Mediaan in Nederland |
|---|---|---|
| Heroperatie binnen 30 dagenlager is beter | 2,4% | 3,1% |
| Lekkage van hersenvocht tijdens de operatielager is beter | 0,0% | 0,7% |
| Diepe wondinfectielager is beter | 1,2% | 2,0% |
| Meer krachtverlies direct na de operatielager is beter | 0,0% | 0,0% |
Jaarrekening
Geconsolideerde cijfers van Stichting Noordwest Ziekenhuisgroep, uit de openbare jaarverantwoording.
| Jaar | Opbrengsten | Lasten | Resultaat | Marge | Eigen vermogen | Solvabiliteit | Liquide middelen |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025aangeleverd 28 mei 2026 | € 688 mln | € 666 mln | € 20 mln | 3,0% | € 211 mln | 31,2% | € 64 mln |
| 2024aangeleverd 28 mei 2025 | € 636 mln | € 621 mln | € 12 mln | 1,9% | € 191 mln | 31,6% | € 66 mln |
| 2023aangeleverd 27 mei 2024 | € 590 mln | € 573 mln | € 15 mln | 2,6% | € 179 mln | 35,9% | € 71 mln |
| Sectorgemiddelde, Algemeen ziekenhuis (2024) | |||||||
| 2024 | — | — | — | 2% | — | 36% | — |
Personeel
| Jaar | Zorgverleners | Verzuim | Lang open vacatures |
|---|---|---|---|
| 2025 | 2.654 | 5,8% | 45 |
| 2024 | 3.600 | 5,7% | 35 |
| 2023 | — | — | — |
Zorgverleners: gemiddeld aantal personen in de zorg. Verzuim: het ziekteverzuim van de zorgverleners. Lang open: vacatures die drie maanden of langer openstaan.
Bestuur en toezicht
Zoals het register ze vermeldt bij de jaarverantwoording over 2025.
Raad van bestuur
- Stefan Willem Johan KroeseVoorzitter raad van bestuur · sinds 1 mei 2020
- Jurgen SerneeLid raad van bestuur · sinds 12 september 2016
- Houke Marian KlompLid raad van bestuur · sinds 1 augustus 2023
Raad van toezicht
- Jan Auke RauwerdaVoorzitter raad van toezicht · sinds 1 september 2017
- Saskia Johanna VlaarLid raad van toezicht · sinds 1 november 2018
- Anna Hinke Sanderse - van der WeideCommissaris · sinds 15 juli 2021
- Mark Roelant SiezenCommissaris · sinds 1 december 2021
- Gijsbert Willem HilverdaCommissaris · sinds 1 april 2024
Gevolmachtigden en overige
- Hendricus Johannes Maria HagemanGevolmachtigde · sinds 16 oktober 2003
- Dennis Alexander GrootBA · sinds 1 februari 2007
- Jacobus Leonardus Petrus Maria StamStrategisch Inkoper · sinds 1 april 2018
- Eva Elisabeth Francisca de Bres - RiemslagOrganisatorisch Manager Medisch Ondersteunende Afd · sinds 1 april 2022
- Marloes Duivestein - GrootInkoper · sinds 1 januari 2023
- Stefanus Peterus de WitGevolmachtigde · sinds 1 juni 2023
- Rutger Oene BottemaCategorie Manager · sinds 1 februari 2024
- Milan LammertsInkoper · sinds 1 mei 2024
- Romy Catharina Hoeve - van MuijenGevolmachtigde · sinds 1 juni 2024
- Elisabeth Maria van DuinInkoper · sinds 1 juni 2025
Parkeren
Alkmaar
€ 2,27 per uur. De eerste 30 minuten gratis. Dagmaximum € 18,80.
Tarieven gelijk aan die van de gemeente Alkmaar; 's nachts maximaal € 3,20 (weekend € 7,20).
Gelezen op de website van het ziekenhuis, 2 november 2026.