BudgetState Ziekenhuizen / Ziekenhuizen
Algemeen ziekenhuis · Emmen
Treant
99 van 166 boven de norm
2025, marge 1,4%
sectorgemiddelde 36% (2024)
Emmen (Scheper)
Locaties
- Treant Zorggroep, locatie BethesdaDr G H Amshoffweg, 7909AA Hoogeveen
- Treant Zorggroep, locatie RefajaBoerhaavestraat, 9501HE Stadskanaal
- Treant Zorggroep, locatie ScheperBoermarkeweg, 7824AA Emmen
Wachttijden
Laatste opgave: 27 oktober 2026. Boven de norm eerst.
Boven de norm, elke twee weken
Wachttijden tegen de norm, per soort
Behandelingen
| Waarvoor | Wachttijd | Mediaan in Nederland | Locatie |
|---|---|---|---|
| BorstreconstructiePlastische chirurgie | 145 dgn | 79 dgn | Treant Zorggroep, locatie Bethesda |
| Endoveneuze spataderbehandelingDermatologie | 100 dgn | 57 dgn | Treant Zorggroep, locatie Refaja |
| Trommelvliesbuisjes plaatsenKNO | 100 dgn | 37 dgn | Treant Zorggroep, locatie Scheper |
| BesnijdenisUrologie / Chirurgie | 76 dgn | 50 dgn | Treant Zorggroep, locatie Bethesda |
| Operatie bij goedaardige anale aandoeningenChirurgie / Dermatologie | 70 dgn | 49 dgn | Treant Zorggroep, locatie Bethesda |
| Operatie ziekte van DupuytrenPlastische chirurgie | 67 dgn | 66 dgn | Treant Zorggroep, locatie Bethesda |
| BaarmoederverwijderingGynaecologie | 65 dgn | 64 dgn | Treant Zorggroep, locatie Scheper |
| Totale heupvervangingOrthopedie | 61 dgn | 64 dgn | Treant Zorggroep, locatie Scheper |
| Operatie triggerfingerPlastische chirurgie | 53 dgn | 32 dgn | Treant Zorggroep, locatie Bethesda |
| Navelbreukoperatie bij volwassenenChirurgie | 49 dgn | 53 dgn | Treant Zorggroep, locatie Refaja |
| Totale knievervangingOrthopedie | 44 dgn | 84 dgn | Treant Zorggroep, locatie Scheper |
| Operatie vergrote prostaatUrologie | 43 dgn | 61 dgn | Treant Zorggroep, locatie Scheper |
| Operatie prostaatkankerUrologie | 35 dgn | 35 dgn | Treant Zorggroep, locatie Scheper |
| Operatie incontinentie of verzakking (vrouw)Gynaecologie | 35 dgn | 71 dgn | Treant Zorggroep, locatie Bethesda |
| NeustussenschotcorrectieKNO | 34 dgn | 81 dgn | Treant Zorggroep, locatie Refaja |
| LiesbreukoperatieChirurgie | 33 dgn | 49 dgn | Treant Zorggroep, locatie Refaja |
| GalblaasverwijderingChirurgie | 31 dgn | 43 dgn | Treant Zorggroep, locatie Scheper |
| Operatie meniscus of kniebandenChirurgie / Orthopedie | 25 dgn | 50 dgn | Treant Zorggroep, locatie Refaja |
| Amandelen of neusamandel verwijderenKNO | 25 dgn | 60 dgn | Treant Zorggroep, locatie Refaja |
| Kijkoperatie van de knieOrthopedie | 25 dgn | 42 dgn | Treant Zorggroep, locatie Bethesda |
| Operatie hernia of kanaalstenoseNeurochirurgie / Orthopedie | 16 dgn | 55 dgn | Treant Zorggroep, locatie Bethesda |
| Sterilisatie bij de manChirurgie / Urologie | 10 dgn | 43 dgn | Treant Zorggroep, locatie Bethesda |
Polikliniek: eerste afspraak
| Waarvoor | Wachttijd | Mediaan in Nederland | Locatie |
|---|---|---|---|
| Neurologie (algemeen)Neurologie | 270 dgn | 64 dgn | Treant Zorggroep, locatie Bethesda |
| StaarOogheelkunde | 250 dgn | 20 dgn | Treant Zorggroep, locatie Refaja |
| Oogheelkunde (algemeen)Oogheelkunde | 250 dgn | 59 dgn | Treant Zorggroep, locatie Refaja |
| Maag-, darm- en leverziekten (algemeen)Maag-, darm- en leverziekten | 182 dgn | 98 dgn | Treant Zorggroep, locatie Scheper |
| Gynaecologie (algemeen)Gynaecologie | 180 dgn | 72 dgn | Treant Zorggroep, locatie Scheper |
| Longgeneeskunde (algemeen)Longgeneeskunde | 160 dgn | 28 dgn | Treant Zorggroep, locatie Scheper |
| Incontinentie bij vrouwenGynaecologie | 155 dgn | 67 dgn | Treant Zorggroep, locatie Scheper |
| Urologie (algemeen)Urologie | 120 dgn | 32 dgn | Treant Zorggroep, locatie Scheper |
| Interne geneeskunde (algemeen)Interne geneeskunde | 120 dgn | 42 dgn | Treant Zorggroep, locatie Bethesda |
| VruchtbaarheidsproblemenGynaecologie | 77 dgn | 60 dgn | Treant Zorggroep, locatie Refaja |
| Dermatologie (algemeen)Dermatologie | 65 dgn | 35 dgn | Treant Zorggroep, locatie Bethesda |
| Verdachte plek op de huidDermatologie | 65 dgn | 13 dgn | Treant Zorggroep, locatie Bethesda |
| Reumatologie (algemeen)Reumatologie | 60 dgn | 47 dgn | Treant Zorggroep, locatie Scheper |
| RevalidatieRevalidatie | 60 dgn | 36 dgn | Treant Zorggroep, locatie Bethesda |
| KNO (algemeen)KNO | 42 dgn | 21 dgn | Treant Zorggroep, locatie Refaja |
| Plastische chirurgie (algemeen)Plastische chirurgie | 42 dgn | 24 dgn | Treant Zorggroep, locatie Scheper |
| Kindergeneeskunde (algemeen)Kindergeneeskunde | 40 dgn | 35 dgn | Treant Zorggroep, locatie Bethesda |
| KinderneurologieKindergeneeskunde | 40 dgn | 37 dgn | Treant Zorggroep, locatie Scheper |
| KindercardiologieKindergeneeskunde | 40 dgn | 31 dgn | Treant Zorggroep, locatie Refaja |
| RugklachtenOrthopedie | 36 dgn | 24 dgn | Treant Zorggroep, locatie Bethesda |
| KaakchirurgieKaakchirurgie | 30 dgn | 31 dgn | Treant Zorggroep, locatie Bethesda |
| PijnbestrijdingAnesthesiologie | 28 dgn | 58 dgn | Treant Zorggroep, locatie Bethesda |
| Gehoorverlies en doofheidKNO | 25 dgn | 25 dgn | Treant Zorggroep, locatie Scheper |
| SchouderklachtenOrthopedie | 23 dgn | 20 dgn | Treant Zorggroep, locatie Bethesda |
| Cardiologie (algemeen)Cardiologie | 21 dgn | 28 dgn | Treant Zorggroep, locatie Refaja |
| LiesbreukChirurgie | 21 dgn | 17 dgn | Treant Zorggroep, locatie Bethesda |
| ProctologieChirurgie | 21 dgn | 25 dgn | Treant Zorggroep, locatie Bethesda |
| Orthopedie (algemeen)Orthopedie | 14 dgn | 14 dgn | Treant Zorggroep, locatie Scheper |
| KnieklachtenOrthopedie | 11 dgn | 14 dgn | Treant Zorggroep, locatie Bethesda |
| VaatchirurgieChirurgie | 10 dgn | 18 dgn | Treant Zorggroep, locatie Bethesda |
| HeupklachtenOrthopedie | 10 dgn | 14 dgn | Treant Zorggroep, locatie Bethesda |
| Voet- en enkelklachtenOrthopedie | 10 dgn | 21 dgn | Treant Zorggroep, locatie Bethesda |
| Chirurgie (algemeen)Chirurgie | 10 dgn | 14 dgn | Treant Zorggroep, locatie Scheper |
| Klinische geriatrieGeriatrie | 7 dgn | 28 dgn | Treant Zorggroep, locatie Scheper |
| SportgeneeskundeSportgeneeskunde | 6 dgn | 26 dgn | Treant Zorggroep, locatie Bethesda |
Onderzoek
| Waarvoor | Wachttijd | Mediaan in Nederland | Locatie |
|---|---|---|---|
| Afwijkend uitstrijkje baarmoederhalsGynaecologie | 77 dgn | 17 dgn | Treant Zorggroep, locatie Refaja |
| Gastroscopie (maagonderzoek)Maag-, darm- en leverziekten | 41 dgn | 26 dgn | Treant Zorggroep, locatie Bethesda |
| Coloscopie (darmonderzoek)Maag-, darm- en leverziekten | 24 dgn | 28 dgn | Treant Zorggroep, locatie Bethesda |
| MRI van heup of beenRadiologie | 12 dgn | 20 dgn | Treant Zorggroep, locatie Bethesda |
| MRI van schouder of armRadiologie | 12 dgn | 20 dgn | Treant Zorggroep, locatie Refaja |
| MRI van de rugRadiologie | 12 dgn | 20 dgn | Treant Zorggroep, locatie Bethesda |
| MRI van de hersenenRadiologie | 12 dgn | 21 dgn | Treant Zorggroep, locatie Refaja |
| Botdichtheidsmeting (DEXA)Radiologie | 5 dgn | 18 dgn | Treant Zorggroep, locatie Refaja |
Kwaliteit per behandeling
Verslagjaar 2025, zoals het ziekenhuis het opgaf, naast de mediaan van alle ziekenhuizen.
Amandelen of neusamandel verwijderen
| Indicator | Treant | Mediaan in Nederland |
|---|---|---|
| Heroperatie wegens nabloeding binnen 14 dagen (keelamandelen)lager is beter | 1,6% | 2,6% |
| Heroperatie wegens nabloeding binnen 14 dagen (neusamandel)lager is beter | 0,7% | 0,0% |
Aneurysma van de buikslagader
| Indicator | Treant | Mediaan in Nederland |
|---|---|---|
| Aantal operaties voor een aorta-aneurysma of dissectieaantal per jaar | 55 | 69 |
| Overleden binnen 30 dagen na operatie gescheurd aneurysmalager is beter | 12,5% | 24,2% |
| Overleden binnen 30 dagen na operatie intact aneurysmalager is beter | 2,0% | 1,5% |
| Ongecompliceerd herstel na geplande operatie (textbook outcome)hoger is beter | 75,3% | 76,0% |
Beroerte (CVA)
| Indicator | Treant | Mediaan in Nederland |
|---|---|---|
| Aantal patiënten met een beroerteaantal per jaar | 746 | 570 |
| Mediane tijd van binnenkomst tot trombolyse in minutenlager is beter | 25 | 29 |
Borstimplantaten
| Indicator | Treant | Mediaan in Nederland |
|---|---|---|
| Verwijderd/gewisseld door complicatie binnen 60 dagen (reconstructie)lager is beter | 5,8% | 2,6% |
| Verwijderd/gewisseld door complicatie binnen 60 dagen (cosmetisch)lager is beter | 0,0% | 0,0% |
| Verwijderd/gewisseld door complicatie, dag 61 tot 365 (reconstructie)lager is beter | 10,3% | 3,3% |
| Verwijderd/gewisseld door complicatie, dag 61 tot 365 (cosmetisch)lager is beter | 0,0% | 0,0% |
Borstkanker
| Indicator | Treant | Mediaan in Nederland |
|---|---|---|
| Aantal geopereerde patiënten met borstkankeraantal per jaar | 296 | 216 |
| Oncologisch chirurgen die borstkanker behandelenaantal specialisten | 7 | 4 |
| Plastisch chirurgen die borstkankerpatiënten behandelenaantal specialisten | 4 | 3 |
| Mediane tijd van diagnose tot start behandeling in dagenlager is beter | 26 | 32 |
Chronische nierschade en dialyse
| Indicator | Treant | Mediaan in Nederland |
|---|---|---|
| Gestart met dialyse via een werkende shunt of PD-katheterhoger is beter | 78,6% | 64,2% |
Darmkanker
| Indicator | Treant | Mediaan in Nederland |
|---|---|---|
| Aantal operaties bij dikkedarmkankeraantal per jaar | 89 | 78 |
| Aantal operaties bij endeldarmkankeraantal per jaar | 38 | 30 |
| Overleden binnen 90 dagen na operatie endeldarmlager is beter | 0,7% | 0,0% |
| Gecompliceerd beloop na operatie dikke darmlager is beter | 4,4% | 11,6% |
| Gecompliceerd beloop na operatie endeldarmlager is beter | 15,4% | 20,2% |
| Overleden binnen 90 dagen na operatie dikke darmlager is beter | 2,7% | 2,2% |
| Mediane tijd van diagnose tot behandeling in dagen (dikke darm)lager is beter | 44 | 36,8 |
Diabetes
| Indicator | Treant | Mediaan in Nederland |
|---|---|---|
| Aantal patiënten met diabetes bij de kinderartsaantal per jaar | 93 | 99 |
| Aantal patiënten met diabetes bij de internistaantal per jaar | 2.221 | 1.350 |
| Kinderarts: bloedsuiker goed ingesteld (HbA1c onder 58)hoger is beter | 41,9% | 47,8% |
| Internist: bloedsuiker goed ingesteld (HbA1c onder 58)hoger is beter | 43,6% | 42,3% |
| Kinderarts: bloedsuiker veel te hoog (HbA1c boven 86)lager is beter | 11,8% | 5,9% |
| Internist: bloedsuiker veel te hoog (HbA1c boven 86)lager is beter | 5,8% | 5,3% |
Dotterbehandeling (PCI)
| Indicator | Treant | Mediaan in Nederland |
|---|---|---|
| Overleden binnen 30 dagen na dotterbehandelinglager is beter | 3,4% | 2,6% |
| Overleden binnen 1 jaar na dotterbehandelinglager is beter | 5,0% | 5,1% |
| Ongeplande nieuwe ingreep aan hetzelfde vat binnen 1 jaarlager is beter | 1,4% | 2,6% |
Etalagebenen (perifeer vaatlijden)
| Indicator | Treant | Mediaan in Nederland |
|---|---|---|
| Gecertificeerde vaatchirurgenaantal specialisten | 6 | 4 |
| Interventieradiologen voor vaatbehandelingenaantal specialisten | 4 | 4 |
Galblaasverwijdering (galstenen)
| Indicator | Treant | Mediaan in Nederland |
|---|---|---|
| Heropgenomen door een complicatie binnen 30 dagen na de operatielager is beter | 3,1% | 2,8% |
Gebroken heup
| Indicator | Treant | Mediaan in Nederland |
|---|---|---|
| Aantal behandelde heupfracturenaantal per jaar | 434 | 293 |
| Mobiliteitsscore na 3 maanden, eerder volledig mobiel (1 = best)lager is beter | 2,1 | 2,6 |
| Hulpbehoefte (ADL) na 3 maanden, eerder zelfstandig (0 = geen)lager is beter | 0,9 | 1,3 |
Gynaecologische kanker
| Indicator | Treant | Mediaan in Nederland |
|---|---|---|
| Aantal debulkingsoperaties bij eierstokkankeraantal per jaar | — | 60 |
| Aantal operaties bij baarmoederslijmvlieskankeraantal per jaar | 64 | 64 |
| Tumor volledig verwijderd bij primaire debulking (eierstok)hoger is beter | — | 90,8% |
| Gecompliceerd beloop na debulking eierstok (gecorrigeerd)lager is beter | — | 6,9% |
| Gecompliceerd beloop na kijkoperatie baarmoeder (gecorrigeerd)lager is beter | 0,0% | 0,0% |
| Overleden binnen 30 dagen na debulking eierstok (gecorrigeerd)lager is beter | — | 0,0% |
| Mediane tijd van eerste bezoek tot debulking in dagenlager is beter | — | 35,2 |
Halsslagaderoperatie
| Indicator | Treant | Mediaan in Nederland |
|---|---|---|
| Aantal ingrepen aan de halsslagaderaantal per jaar | 75 | 48 |
| Overleden binnen 30 dagen na de ingreeplager is beter | 0,8% | 0,8% |
| Nabloeding binnen 30 dagenlager is beter | 3,6% | 2,5% |
| Neurologische complicatie binnen 30 dagenlager is beter | 1,6% | 2,0% |
| Ongecompliceerd herstel (textbook outcome)hoger is beter | 78,1% | 79,8% |
Hernia of kanaalstenose
| Indicator | Treant | Mediaan in Nederland |
|---|---|---|
| Heroperatie binnen 30 dagenlager is beter | 1,0% | 0,4% |
| Lekkage van hersenvocht tijdens de operatielager is beter | 0,3% | 0,3% |
| Diepe wondinfectielager is beter | 0,0% | 0,0% |
| Meer krachtverlies direct na de operatielager is beter | 0,0% | 0,0% |
Heupprothese
| Indicator | Treant | Mediaan in Nederland |
|---|---|---|
| Aantal heupprothesesaantal per jaar | 752 | 421 |
| Orthopedisch chirurgen die heuprevisies uitvoerenaantal specialisten | 4 | 4 |
| Orthopedisch chirurgen die heupprotheses plaatsenaantal specialisten | 6 | 5 |
| Diepe wondinfectie binnen 90 dagenlager is beter | 0,1% | 0,7% |
| Gemiddelde verbetering heupscore (OHS) na 12 maandenhoger is beter | 18,6 | 18,6 |
| Gemiddelde afname pijn bij bewegen na 12 maandenhoger is beter | 5,5 | 5,8 |
| Revisie binnen 1 jaar (gecorrigeerd)lager is beter | 0,9% | 0,9% |
Incontinentie of verzakking bij vrouwen
| Indicator | Treant | Mediaan in Nederland |
|---|---|---|
| Veel tot zeer veel verbeterd na de operatiehoger is beter | 90,9% | 90,8% |
Kankerzorg (algemeen)
| Indicator | Treant | Mediaan in Nederland |
|---|---|---|
| Aantal operaties bij nierkankeraantal per jaar | 78 | 54 |
| Aantal operaties aan de dikke darmaantal per jaar | 127 | 131 |
| Aantal operaties aan de endeldarmaantal per jaar | 43 | 46 |
| Aantal operaties voor uitzaaiingen in de leveraantal per jaar | — | 36 |
| Aantal patiënten geopereerd aan schildklierkankeraantal per jaar | — | 18 |
| Gynaecoloog-oncologen in fteaantal specialisten | — | 2,6 |
Knieprothese
| Indicator | Treant | Mediaan in Nederland |
|---|---|---|
| Aantal totale knieprothesesaantal per jaar | 627 | 310 |
| Aantal halve knieprothesesaantal per jaar | 67 | 79 |
| Orthopedisch chirurgen die knierevisies uitvoerenaantal specialisten | 3 | 3 |
| Orthopedisch chirurgen die knieprotheses plaatsenaantal specialisten | 5 | 5 |
| Diepe wondinfectie binnen 90 dagenlager is beter | 0,0% | 0,4% |
| Gemiddelde verbetering kniescore (OKS) na 12 maandenhoger is beter | 15,0 | 15,3 |
| Gemiddelde afname pijn bij bewegen na 12 maandenhoger is beter | 4,4 | 4,9 |
| Revisie binnen 3 jaar (gecorrigeerd)lager is beter | 0,9% | 1,3% |
Operaties bij kinderen
| Indicator | Treant | Mediaan in Nederland |
|---|---|---|
| Aantal lies- en balzakoperaties bij kinderenaantal per jaar | 60 | 43 |
| Aantal operaties voor pylorusstenose (maagportier)aantal per jaar | — | 15 |
Prostaatkanker
| Indicator | Treant | Mediaan in Nederland |
|---|---|---|
| Aantal prostaatverwijderingen bij prostaatkankeraantal per jaar | 153 | 186 |
| Urologen die prostaatverwijderingen uitvoerenaantal specialisten | 3 | 4 |
| Ernstige complicaties binnen 30 dagen na de operatielager is beter | 0,0% | 2,2% |
| PSA nog meetbaar (boven 0,1) 6 maanden na de operatielager is beter | 12,3% | 5,7% |
Spoedeisende hulp
| Indicator | Treant | Mediaan in Nederland |
|---|---|---|
| Aantal opgevangen patiënten met ernstig meervoudig letselaantal per jaar | 33 | 33 |
Staaroperatie
| Indicator | Treant | Mediaan in Nederland |
|---|---|---|
| Beter zien na de operatie (minstens 1 regel visuswinst)hoger is beter | 97,6% | 94,5% |
| Na 4-6 weken binnen 0,5 dioptrie van de beoogde sterktehoger is beter | 72,8% | 77,7% |
Jaarrekening
Cijfers van Stichting Treant Ziekenhuiszorg, uit de openbare jaarverantwoording.
| Jaar | Opbrengsten | Lasten | Resultaat | Marge | Eigen vermogen | Solvabiliteit | Liquide middelen |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025aangeleverd 27 mei 2026 | € 441 mln | € 434 mln | € 6,3 mln | 1,4% | € 84 mln | 27,5% | € 52 mln |
| 2024aangeleverd 28 mei 2025 | € 420 mln | € 415 mln | € 5,0 mln | 1,2% | € 77 mln | 27,1% | € 49 mln |
| 2023aangeleverd 29 mei 2024 | € 393 mln | € 391 mln | € 181.000 | 0,0% | € 72 mln | 26,4% | € 12 mln |
| Sectorgemiddelde, Algemeen ziekenhuis (2024) | |||||||
| 2024 | — | — | — | 2% | — | 36% | — |
Personeel
| Jaar | Zorgverleners | Verzuim | Lang open vacatures |
|---|---|---|---|
| 2025 | — | — | — |
| 2024 | — | — | — |
| 2023 | — | — | — |
Zorgverleners: gemiddeld aantal personen in de zorg. Verzuim: het ziekteverzuim van de zorgverleners. Lang open: vacatures die drie maanden of langer openstaan.
Bestuur en toezicht
Zoals het register ze vermeldt bij de jaarverantwoording over 2025.
Raad van bestuur
- Stichting Treant ZorggroepBestuurder · sinds 1 januari 2012
Parkeren
Emmen (Scheper)
€ 1,90 per uur. De eerste 30 minuten gratis. Dagmaximum € 10,60.
Staffel van circa € 0,65 per 20 minuten; gratis tussen 23.00 en 06.00 uur; weekkaart € 26,50.
Gelezen op de website van het ziekenhuis, 2 november 2026.