BudgetState Ziekenhuizen / Ziekenhuizen
Algemeen ziekenhuis · Amsterdam
OLVG
52 van 98 boven de norm
2025, marge 1,5%
sectorgemiddelde 36% (2024)
Amsterdam (Oost)
Locaties
- Locatie Jan van GoyenkadeJan van Goyenkade, 1075HN Amsterdam
- OLVG WestJan Tooropstraat, 1061AE Amsterdam
- OLVG locatie Oost, AmsterdamOosterpark, 1091AC Amsterdam
Wachttijden
Laatste opgave: 27 oktober 2026. Boven de norm eerst.
Boven de norm, elke twee weken
Wachttijden tegen de norm, per soort
Behandelingen
| Waarvoor | Wachttijd | Mediaan in Nederland | Locatie |
|---|---|---|---|
| NeustussenschotcorrectieKNO | 279 dgn | 81 dgn | OLVG locatie Oost, Amsterdam |
| Behandeling van slaapapneuKNO / Longgeneeskunde | 235 dgn | 42 dgn | OLVG West |
| Operatie incontinentie of verzakking (vrouw)Gynaecologie | 117 dgn | 71 dgn | OLVG locatie Oost, Amsterdam |
| BaarmoederverwijderingGynaecologie | 90 dgn | 64 dgn | OLVG West |
| Operatie ziekte van DupuytrenPlastische chirurgie | 86 dgn | 66 dgn | OLVG locatie Oost, Amsterdam |
| Sterilisatie bij de vrouwGynaecologie | 86 dgn | 48 dgn | OLVG West |
| Operatie vergrote prostaatUrologie | 82 dgn | 61 dgn | OLVG locatie Oost, Amsterdam |
| GalblaasverwijderingChirurgie | 75 dgn | 43 dgn | OLVG locatie Oost, Amsterdam |
| Amandelen of neusamandel verwijderenKNO | 66 dgn | 60 dgn | OLVG locatie Oost, Amsterdam |
| StaaroperatieOogheelkunde | 48 dgn | 49 dgn | OLVG locatie Oost, Amsterdam |
| Operatie hernia of kanaalstenoseNeurochirurgie / Orthopedie | 45 dgn | 55 dgn | OLVG West |
| Navelbreukoperatie bij volwassenenChirurgie | 35 dgn | 53 dgn | OLVG locatie Oost, Amsterdam |
| LiesbreukoperatieChirurgie | 35 dgn | 49 dgn | OLVG West |
| Trommelvliesbuisjes plaatsenKNO | 34 dgn | 37 dgn | OLVG locatie Oost, Amsterdam |
| Maagverkleining bij overgewichtChirurgie | 7 dgn | 52 dgn | OLVG West |
Polikliniek: eerste afspraak
| Waarvoor | Wachttijd | Mediaan in Nederland | Locatie |
|---|---|---|---|
| PijnbestrijdingAnesthesiologie | 64 dgn | 58 dgn | OLVG West |
| Maag-, darm- en leverziekten (algemeen)Maag-, darm- en leverziekten | 56 dgn | 98 dgn | OLVG West |
| ImmunologieInterne geneeskunde | 55 dgn | 38 dgn | OLVG locatie Oost, Amsterdam |
| Cardiologie (algemeen)Cardiologie | 52 dgn | 28 dgn | OLVG locatie Oost, Amsterdam |
| NefrologieInterne geneeskunde | 44 dgn | 33 dgn | OLVG West |
| EndocrinologieInterne geneeskunde | 44 dgn | 48 dgn | OLVG West |
| Medische oncologieInterne geneeskunde | 44 dgn | 9 dgn | OLVG West |
| KinderorthopedieKindergeneeskunde | 41 dgn | 41 dgn | OLVG West |
| Interne geneeskunde bij kinderenKindergeneeskunde | 41 dgn | 30 dgn | OLVG West |
| Kindergeneeskunde (algemeen)Kindergeneeskunde | 36 dgn | 35 dgn | OLVG locatie Oost, Amsterdam |
| KindercardiologieKindergeneeskunde | 36 dgn | 31 dgn | OLVG locatie Oost, Amsterdam |
| Klinische geriatrieGeriatrie | 36 dgn | 28 dgn | OLVG West |
| VruchtbaarheidsproblemenGynaecologie | 34 dgn | 60 dgn | OLVG locatie Oost, Amsterdam |
| RevalidatieRevalidatie | 30 dgn | 36 dgn | OLVG West |
| KNO (algemeen)KNO | 30 dgn | 21 dgn | Locatie Jan van Goyenkade |
| Gehoorverlies en doofheidKNO | 30 dgn | 25 dgn | Locatie Jan van Goyenkade |
| Dermatologie (algemeen)Dermatologie | 27 dgn | 35 dgn | Locatie Jan van Goyenkade |
| KinderneurologieKindergeneeskunde | 27 dgn | 37 dgn | OLVG West |
| Interne geneeskunde (algemeen)Interne geneeskunde | 24 dgn | 42 dgn | Locatie Jan van Goyenkade |
| StaarOogheelkunde | 23 dgn | 20 dgn | OLVG locatie Oost, Amsterdam |
| Neurochirurgie (algemeen)Neurochirurgie | 20 dgn | 42 dgn | OLVG West |
| VaatchirurgieChirurgie | 20 dgn | 18 dgn | OLVG locatie Oost, Amsterdam |
| RugherniaNeurochirurgie | 20 dgn | 46 dgn | OLVG West |
| NekherniaNeurochirurgie | 20 dgn | 46 dgn | OLVG West |
| RugklachtenOrthopedie | 13 dgn | 24 dgn | OLVG locatie Oost, Amsterdam |
| Oogheelkunde (algemeen)Oogheelkunde | 9 dgn | 59 dgn | OLVG West |
| SchouderklachtenOrthopedie | 9 dgn | 20 dgn | Locatie Jan van Goyenkade |
| LiesbreukChirurgie | 8 dgn | 17 dgn | OLVG locatie Oost, Amsterdam |
| KaakchirurgieKaakchirurgie | 8 dgn | 31 dgn | OLVG locatie Oost, Amsterdam |
| Borstonderzoek (mammapoli)Chirurgie | 8 dgn | 3 dgn | OLVG West |
| ProctologieChirurgie | 8 dgn | 25 dgn | OLVG locatie Oost, Amsterdam |
| Chirurgie (algemeen)Chirurgie | 8 dgn | 14 dgn | OLVG locatie Oost, Amsterdam |
| Longgeneeskunde (algemeen)Longgeneeskunde | 7 dgn | 28 dgn | OLVG locatie Oost, Amsterdam |
| Plastische chirurgie (algemeen)Plastische chirurgie | 7 dgn | 24 dgn | Locatie Jan van Goyenkade |
| HeupklachtenOrthopedie | 3 dgn | 14 dgn | OLVG West |
| Voet- en enkelklachtenOrthopedie | 3 dgn | 21 dgn | OLVG West |
| Orthopedie (algemeen)Orthopedie | 3 dgn | 14 dgn | OLVG West |
| KnieklachtenOrthopedie | 3 dgn | 14 dgn | Locatie Jan van Goyenkade |
Onderzoek
| Waarvoor | Wachttijd | Mediaan in Nederland | Locatie |
|---|---|---|---|
| EchografieRadiologie | 14 dgn | 13 dgn | Locatie Jan van Goyenkade |
| MRI van heup of beenRadiologie | 10 dgn | 20 dgn | OLVG locatie Oost, Amsterdam |
| Gastroscopie (maagonderzoek)Maag-, darm- en leverziekten | 10 dgn | 26 dgn | OLVG West |
| Coloscopie (darmonderzoek)Maag-, darm- en leverziekten | 10 dgn | 28 dgn | OLVG West |
| RöntgenfotoRadiologie | 0 dgn | 1 dgn | Locatie Jan van Goyenkade |
Kwaliteit per behandeling
Verslagjaar 2025, zoals het ziekenhuis het opgaf, naast de mediaan van alle ziekenhuizen.
Alvleesklierkanker
| Indicator | OLVG | Mediaan in Nederland |
|---|---|---|
| Aantal alvleesklierkopoperaties (Whipple)aantal per jaar | 20 | 44 |
| Ernstige complicaties na de operatielager is beter | 26,7% | 32,3% |
| Overleden binnen 30 dagen na de operatielager is beter | 1,3% | 2,4% |
| Mediane wachttijd tot de behandeling in dagenlager is beter | 22 | 32 |
Amandelen of neusamandel verwijderen
| Indicator | OLVG | Mediaan in Nederland |
|---|---|---|
| Heroperatie wegens nabloeding binnen 14 dagen (keelamandelen)lager is beter | 3,6% | 2,6% |
| Heroperatie wegens nabloeding binnen 14 dagen (neusamandel)lager is beter | 0,0% | 0,0% |
Aneurysma van de buikslagader
| Indicator | OLVG | Mediaan in Nederland |
|---|---|---|
| Aantal operaties voor een aorta-aneurysma of dissectieaantal per jaar | 107 | 69 |
| Overleden binnen 30 dagen na operatie gescheurd aneurysmalager is beter | 13,3% | 24,2% |
| Overleden binnen 30 dagen na operatie intact aneurysmalager is beter | 2,4% | 1,5% |
| Ongecompliceerd herstel na geplande operatie (textbook outcome)hoger is beter | 74,8% | 76,0% |
Beroerte (CVA)
| Indicator | OLVG | Mediaan in Nederland |
|---|---|---|
| Aantal patiënten met een beroerteaantal per jaar | 1.416 | 570 |
| Mediane tijd van binnenkomst tot trombolyse in minutenlager is beter | 33 | 29 |
Borstimplantaten
| Indicator | OLVG | Mediaan in Nederland |
|---|---|---|
| Verwijderd/gewisseld door complicatie binnen 60 dagen (reconstructie)lager is beter | 1,3% | 2,6% |
| Verwijderd/gewisseld door complicatie binnen 60 dagen (cosmetisch)lager is beter | 12,5% | 0,0% |
| Verwijderd/gewisseld door complicatie, dag 61 tot 365 (reconstructie)lager is beter | 3,2% | 3,3% |
| Verwijderd/gewisseld door complicatie, dag 61 tot 365 (cosmetisch)lager is beter | 0,9% | 0,0% |
Borstkanker
| Indicator | OLVG | Mediaan in Nederland |
|---|---|---|
| Aantal geopereerde patiënten met borstkankeraantal per jaar | 373 | 216 |
| Oncologisch chirurgen die borstkanker behandelenaantal specialisten | 6 | 4 |
| Plastisch chirurgen die borstkankerpatiënten behandelenaantal specialisten | 6 | 3 |
| Mediane tijd van diagnose tot start behandeling in dagenlager is beter | 34 | 32 |
Chronische nierschade en dialyse
| Indicator | OLVG | Mediaan in Nederland |
|---|---|---|
| Gestart met dialyse via een werkende shunt of PD-katheterhoger is beter | 74,0% | 64,2% |
Darmkanker
| Indicator | OLVG | Mediaan in Nederland |
|---|---|---|
| Aantal operaties bij dikkedarmkankeraantal per jaar | 147 | 78 |
| Aantal operaties bij endeldarmkankeraantal per jaar | 49 | 30 |
| Overleden binnen 90 dagen na operatie endeldarmlager is beter | 0,0% | 0,0% |
| Gecompliceerd beloop na operatie dikke darmlager is beter | 8,9% | 11,6% |
| Gecompliceerd beloop na operatie endeldarmlager is beter | 26,8% | 20,2% |
| Overleden binnen 90 dagen na operatie dikke darmlager is beter | 4,5% | 2,2% |
| Mediane tijd van diagnose tot behandeling in dagen (dikke darm)lager is beter | 40 | 36,8 |
Diabetes
| Indicator | OLVG | Mediaan in Nederland |
|---|---|---|
| Aantal patiënten met diabetes bij de kinderartsaantal per jaar | 440 | 99 |
| Aantal patiënten met diabetes bij de internistaantal per jaar | 2.580 | 1.350 |
| Kinderarts: bloedsuiker goed ingesteld (HbA1c onder 58)hoger is beter | 48,4% | 47,8% |
| Internist: bloedsuiker goed ingesteld (HbA1c onder 58)hoger is beter | 42,3% | 42,3% |
| Kinderarts: bloedsuiker veel te hoog (HbA1c boven 86)lager is beter | 7,7% | 5,9% |
| Internist: bloedsuiker veel te hoog (HbA1c boven 86)lager is beter | 5,4% | 5,3% |
Dotterbehandeling (PCI)
| Indicator | OLVG | Mediaan in Nederland |
|---|---|---|
| Overleden binnen 30 dagen na dotterbehandelinglager is beter | 1,9% | 2,6% |
| Overleden binnen 1 jaar na dotterbehandelinglager is beter | 5,1% | 5,1% |
| Ongeplande nieuwe ingreep aan hetzelfde vat binnen 1 jaarlager is beter | 2,6% | 2,6% |
Etalagebenen (perifeer vaatlijden)
| Indicator | OLVG | Mediaan in Nederland |
|---|---|---|
| Gecertificeerde vaatchirurgenaantal specialisten | 6 | 4 |
| Interventieradiologen voor vaatbehandelingenaantal specialisten | 7 | 4 |
Galblaasverwijdering (galstenen)
| Indicator | OLVG | Mediaan in Nederland |
|---|---|---|
| Heropgenomen door een complicatie binnen 30 dagen na de operatielager is beter | 4,6% | 2,8% |
Gebroken heup
| Indicator | OLVG | Mediaan in Nederland |
|---|---|---|
| Aantal behandelde heupfracturenaantal per jaar | 480 | 293 |
| Mobiliteitsscore na 3 maanden, eerder volledig mobiel (1 = best)lager is beter | 3,8 | 2,6 |
| Hulpbehoefte (ADL) na 3 maanden, eerder zelfstandig (0 = geen)lager is beter | 5,4 | 1,3 |
Gynaecologische kanker
| Indicator | OLVG | Mediaan in Nederland |
|---|---|---|
| Aantal debulkingsoperaties bij eierstokkankeraantal per jaar | 0 | 60 |
| Aantal operaties bij baarmoederslijmvlieskankeraantal per jaar | 82 | 64 |
| Tumor volledig verwijderd bij primaire debulking (eierstok)hoger is beter | — | 90,8% |
| Gecompliceerd beloop na debulking eierstok (gecorrigeerd)lager is beter | — | 6,9% |
| Gecompliceerd beloop na kijkoperatie baarmoeder (gecorrigeerd)lager is beter | 1,9% | 0,0% |
| Overleden binnen 30 dagen na debulking eierstok (gecorrigeerd)lager is beter | — | 0,0% |
| Mediane tijd van eerste bezoek tot debulking in dagenlager is beter | — | 35,2 |
Halsslagaderoperatie
| Indicator | OLVG | Mediaan in Nederland |
|---|---|---|
| Aantal ingrepen aan de halsslagaderaantal per jaar | 70 | 48 |
| Overleden binnen 30 dagen na de ingreeplager is beter | 1,3% | 0,8% |
| Nabloeding binnen 30 dagenlager is beter | 4,0% | 2,5% |
| Neurologische complicatie binnen 30 dagenlager is beter | 4,9% | 2,0% |
| Ongecompliceerd herstel (textbook outcome)hoger is beter | 75,1% | 79,8% |
Hernia of kanaalstenose
| Indicator | OLVG | Mediaan in Nederland |
|---|---|---|
| Heroperatie binnen 30 dagenlager is beter | 1,2% | 0,4% |
| Lekkage van hersenvocht tijdens de operatielager is beter | 1,2% | 0,3% |
| Diepe wondinfectielager is beter | 0,5% | 0,0% |
| Meer krachtverlies direct na de operatielager is beter | 0,0% | 0,0% |
Heupprothese
| Indicator | OLVG | Mediaan in Nederland |
|---|---|---|
| Aantal heupprothesesaantal per jaar | 522 | 421 |
| Orthopedisch chirurgen die heuprevisies uitvoerenaantal specialisten | 5 | 4 |
| Orthopedisch chirurgen die heupprotheses plaatsenaantal specialisten | 8 | 5 |
| Diepe wondinfectie binnen 90 dagenlager is beter | 0,0% | 0,7% |
| Gemiddelde verbetering heupscore (OHS) na 12 maandenhoger is beter | 17,6 | 18,6 |
| Gemiddelde afname pijn bij bewegen na 12 maandenhoger is beter | 5,7 | 5,8 |
| Revisie binnen 1 jaar (gecorrigeerd)lager is beter | 0,8% | 0,9% |
Incontinentie of verzakking bij vrouwen
| Indicator | OLVG | Mediaan in Nederland |
|---|---|---|
| Veel tot zeer veel verbeterd na de operatiehoger is beter | 83,7% | 90,8% |
Kankerzorg (algemeen)
| Indicator | OLVG | Mediaan in Nederland |
|---|---|---|
| Aantal operaties bij nierkankeraantal per jaar | 60 | 54 |
| Aantal operaties aan de dikke darmaantal per jaar | 204 | 131 |
| Aantal operaties aan de endeldarmaantal per jaar | 141 | 46 |
| Aantal operaties voor uitzaaiingen in de leveraantal per jaar | 22 | 36 |
| Aantal patiënten geopereerd aan schildklierkankeraantal per jaar | 27 | 18 |
| Gynaecoloog-oncologen in fteaantal specialisten | — | 2,6 |
Knieprothese
| Indicator | OLVG | Mediaan in Nederland |
|---|---|---|
| Aantal totale knieprothesesaantal per jaar | 443 | 310 |
| Aantal halve knieprothesesaantal per jaar | 55 | 79 |
| Orthopedisch chirurgen die knierevisies uitvoerenaantal specialisten | 6 | 3 |
| Orthopedisch chirurgen die knieprotheses plaatsenaantal specialisten | 8 | 5 |
| Diepe wondinfectie binnen 90 dagenlager is beter | 0,0% | 0,4% |
| Gemiddelde verbetering kniescore (OKS) na 12 maandenhoger is beter | 12,9 | 15,3 |
| Gemiddelde afname pijn bij bewegen na 12 maandenhoger is beter | 4,6 | 4,9 |
| Revisie binnen 3 jaar (gecorrigeerd)lager is beter | 0,8% | 1,3% |
Leveroperatie
| Indicator | OLVG | Mediaan in Nederland |
|---|---|---|
| Aantal leverresectiesaantal per jaar | 29 | 50 |
| Ongecompliceerd herstel na leveroperatie (gecorrigeerd)hoger is beter | 78,3% | 84,4% |
Longkanker
| Indicator | OLVG | Mediaan in Nederland |
|---|---|---|
| Aantal longresectiesaantal per jaar | 49 | 64 |
| Aantal longkankerpatiënten met in opzet genezende bestralingaantal per jaar | — | 174 |
| Overleden binnen 90 dagen na stereotactische bestralinglager is beter | — | 0,8% |
| Overleden binnen 30 dagen na de longoperatielager is beter | 0,0% | 0,9% |
| Gecompliceerd beloop na de longoperatielager is beter | 18,2% | 12,6% |
| Overleden binnen 90 dagen na chemoradiatielager is beter | — | 1,1% |
Maagverkleining
| Indicator | OLVG | Mediaan in Nederland |
|---|---|---|
| Aantal patiënten met een eerste maagverkleiningaantal per jaar | 318 | 416 |
| Ongecompliceerd herstel (textbook outcome)hoger is beter | 94,3% | 96,3% |
| Ernstige complicaties binnen 30 dagen na de operatielager is beter | 2,5% | 1,1% |
| Meer dan een kwart van het gewicht verloren na 1 jaar (sleeve)hoger is beter | 33,3% | 71,5% |
| Meer dan een kwart van het gewicht verloren na 1 jaar (bypass)hoger is beter | 87,0% | 90,0% |
Operaties bij kinderen
| Indicator | OLVG | Mediaan in Nederland |
|---|---|---|
| Aantal lies- en balzakoperaties bij kinderenaantal per jaar | 75 | 43 |
| Aantal operaties voor pylorusstenose (maagportier)aantal per jaar | — | 15 |
Spoedeisende hulp
| Indicator | OLVG | Mediaan in Nederland |
|---|---|---|
| Aantal opgevangen patiënten met ernstig meervoudig letselaantal per jaar | 48 | 33 |
Staaroperatie
| Indicator | OLVG | Mediaan in Nederland |
|---|---|---|
| Beter zien na de operatie (minstens 1 regel visuswinst)hoger is beter | 95,5% | 94,5% |
| Na 4-6 weken binnen 0,5 dioptrie van de beoogde sterktehoger is beter | 83,2% | 77,7% |
Wervelfusie
| Indicator | OLVG | Mediaan in Nederland |
|---|---|---|
| Heroperatie binnen 30 dagenlager is beter | 3,7% | 3,1% |
| Lekkage van hersenvocht tijdens de operatielager is beter | 1,8% | 0,7% |
| Diepe wondinfectielager is beter | 1,8% | 2,0% |
| Meer krachtverlies direct na de operatielager is beter | 0,0% | 0,0% |
Jaarrekening
Geconsolideerde cijfers van Stichting OLVG, uit de openbare jaarverantwoording.
| Jaar | Opbrengsten | Lasten | Resultaat | Marge | Eigen vermogen | Solvabiliteit | Liquide middelen |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025aangeleverd 28 mei 2026 | € 882 mln | € 865 mln | € 13 mln | 1,5% | € 188 mln | 33,3% | € 10 mln |
| 2024aangeleverd 30 mei 2025 | € 812 mln | € 803 mln | € 5,3 mln | 0,7% | € 175 mln | 35,5% | € 23 mln |
| 2023aangeleverd 28 juni 2024 | € 731 mln | € 726 mln | € 1,3 mln | 0,2% | € 170 mln | 36,9% | € 5,3 mln |
| Sectorgemiddelde, Algemeen ziekenhuis (2024) | |||||||
| 2024 | — | — | — | 2% | — | 36% | — |
Personeel
| Jaar | Zorgverleners | Verzuim | Lang open vacatures |
|---|---|---|---|
| 2025 | 4.842 | 6,8% | 347 |
| 2024 | 4.827 | 6,1% | 310 |
| 2023 | — | — | — |
Zorgverleners: gemiddeld aantal personen in de zorg. Verzuim: het ziekteverzuim van de zorgverleners. Lang open: vacatures die drie maanden of langer openstaan.
Bestuur en toezicht
Zoals het register ze vermeldt bij de jaarverantwoording over 2025.
Raad van bestuur
- Wietske Willemijn VrijlandVoorzitter Raad van Bestuur · sinds 1 januari 2025
- Cornelis Jan Hessel BurenLid Raad van Bestuur · sinds 1 april 2020
- Cornelis Jan Hessel BurenLid Raad van Bestuur · sinds 1 april 2020
- Pien Kranendonk - BeltmanLid Raad van Bestuur · sinds 14 augustus 2023
- Pien Kranendonk - BeltmanLid Raad van Bestuur · sinds 14 augustus 2023
Raad van toezicht
- Cornelia Herrings - HelderVoorzitter Raad van Toezicht · sinds 1 januari 2025
- Justinus Jacobus Bernardus Maria SpeeLid Raad van Toezicht · sinds 1 januari 2018
- Paulien Maria PistorLid Raad van Toezicht · sinds 1 november 2018
- Maria Bernadette KeijserLid Raad van Toezicht · sinds 1 september 2019
- Khadija AribLid Raad van Toezicht · sinds 1 januari 2022
- Erik Ruben SwelheimLid Raad van Toezicht · sinds 1 mei 2023
Gevolmachtigden en overige
- Arnoldus Cornelis Gemma Gregorius VerheesManager inkoop en logistiek · sinds 1 juni 2015
- Georgina Joanne KayManager Zorgverkoop · sinds 1 april 2022
- Wietske Willemijn VrijlandGevolmachtigde · sinds 1 januari 2025
Parkeren
Amsterdam (Oost)
€ 6 per uur. De eerste 15 minuten gratis. Dagmaximum € 48.
Oosterparking € 1,50 per 15 minuten (ma–za 07.00–24.00 uur), zondag en 's nachts € 1,50 per uur; uitrijden binnen 15 minuten na afzetten is gratis.
Gelezen op de website van het ziekenhuis, 2 november 2026.