BudgetState Ziekenhuizen / Ziekenhuizen
Algemeen ziekenhuis · Enschede
Medisch Spectrum Twente
56 van 103 boven de norm
2025, marge 3,2%
sectorgemiddelde 36% (2024)
Enschede (H.J. van Heekgarage)
Locaties
- Buitenpolikliniek Medisch Spectrum Twente, loc. HaaksbergenWiedenbroeksingel, 7481BT Haaksbergen
- Medisch Spectrum Twente, loc. EnschedeKoningsplein, 7512KZ Enschede
- Medisch Spectrum Twente, locatie OldenzaalPrins Berhardstraat, 7573AM Oldenzaal
Wachttijden
Laatste opgave: 27 oktober 2026. Boven de norm eerst.
Boven de norm, elke twee weken
Wachttijden tegen de norm, per soort
Behandelingen
| Waarvoor | Wachttijd | Mediaan in Nederland | Locatie |
|---|---|---|---|
| Operatie bij goedaardige anale aandoeningenChirurgie / Dermatologie | 275 dgn | 49 dgn | Medisch Spectrum Twente, loc. Enschede |
| GalblaasverwijderingChirurgie | 240 dgn | 43 dgn | Medisch Spectrum Twente, loc. Enschede |
| Operatie ziekte van DupuytrenPlastische chirurgie | 210 dgn | 66 dgn | Medisch Spectrum Twente, loc. Enschede |
| LiesbreukoperatieChirurgie | 210 dgn | 49 dgn | Medisch Spectrum Twente, loc. Enschede |
| Sterilisatie bij de vrouwGynaecologie | 190 dgn | 48 dgn | Medisch Spectrum Twente, loc. Enschede |
| Operatie incontinentie of verzakking (vrouw)Gynaecologie | 170 dgn | 71 dgn | Medisch Spectrum Twente, loc. Enschede |
| BaarmoederverwijderingGynaecologie | 160 dgn | 64 dgn | Medisch Spectrum Twente, loc. Enschede |
| Navelbreukoperatie bij volwassenenChirurgie | 150 dgn | 53 dgn | Medisch Spectrum Twente, loc. Enschede |
| BesnijdenisUrologie / Chirurgie | 150 dgn | 50 dgn | Medisch Spectrum Twente, loc. Enschede |
| Niersteenverwijdering via de huid (PCNL)Urologie | 140 dgn | 49 dgn | Medisch Spectrum Twente, loc. Enschede |
| Operatie vergrote prostaatUrologie | 140 dgn | 61 dgn | Medisch Spectrum Twente, loc. Enschede |
| Wervelfusie (niet voor hernia of kanaalstenose)Neurochirurgie / Orthopedie | 110 dgn | 74 dgn | Medisch Spectrum Twente, loc. Enschede |
| Totale heupvervangingOrthopedie | 100 dgn | 64 dgn | Medisch Spectrum Twente, loc. Enschede |
| Totale knievervangingOrthopedie | 100 dgn | 84 dgn | Medisch Spectrum Twente, loc. Enschede |
| Ablatie bij hartritmestoornissenCardiologie | 90 dgn | 68 dgn | Medisch Spectrum Twente, loc. Enschede |
| Operatie hernia of kanaalstenoseNeurochirurgie / Orthopedie | 85 dgn | 55 dgn | Medisch Spectrum Twente, loc. Enschede |
| Tand of kies trekken zonder narcoseKaakchirurgie | 75 dgn | 57 dgn | Medisch Spectrum Twente, loc. Enschede |
| NeustussenschotcorrectieKNO | 70 dgn | 81 dgn | Medisch Spectrum Twente, loc. Enschede |
| Operatie meniscus of kniebandenChirurgie / Orthopedie | 60 dgn | 50 dgn | Medisch Spectrum Twente, loc. Enschede |
| Amandelen of neusamandel verwijderenKNO | 60 dgn | 60 dgn | Medisch Spectrum Twente, loc. Enschede |
| Kijkoperatie van de knieOrthopedie | 60 dgn | 42 dgn | Medisch Spectrum Twente, loc. Enschede |
| Endoveneuze spataderbehandelingDermatologie | 60 dgn | 57 dgn | Medisch Spectrum Twente, loc. Enschede |
| WortelpuntresectieKaakchirurgie | 60 dgn | 39 dgn | Medisch Spectrum Twente, loc. Enschede |
| BorstreconstructiePlastische chirurgie | 50 dgn | 79 dgn | Medisch Spectrum Twente, loc. Enschede |
| NiersteenvergruizingUrologie | 35 dgn | 27 dgn | Medisch Spectrum Twente, loc. Enschede |
| Dotterbehandeling (PCI)Cardiologie | 25 dgn | 26 dgn | Medisch Spectrum Twente, loc. Enschede |
| Trommelvliesbuisjes plaatsenKNO | 25 dgn | 37 dgn | Medisch Spectrum Twente, loc. Enschede |
| Bypassoperatie van het hartCardiothoracale chirurgie | 21 dgn | 29 dgn | Medisch Spectrum Twente, loc. Enschede |
| HartkatheterisatieCardiologie | 21 dgn | 21 dgn | Medisch Spectrum Twente, loc. Enschede |
| Operatie triggerfingerPlastische chirurgie | 14 dgn | 32 dgn | Medisch Spectrum Twente, loc. Enschede |
| Zenuw vrijleggen (o.a. carpaletunnelsyndroom)Neurochirurgie | 14 dgn | 46 dgn | Medisch Spectrum Twente, loc. Enschede |
| Operatie carpaletunnelsyndroomChirurgie / Plastische chirurgie / Orthopedie | 14 dgn | 44 dgn | Medisch Spectrum Twente, loc. Enschede |
| Behandeling van slaapapneuKNO / Longgeneeskunde | 7 dgn | 42 dgn | Medisch Spectrum Twente, locatie Oldenzaal |
Polikliniek: eerste afspraak
| Waarvoor | Wachttijd | Mediaan in Nederland | Locatie |
|---|---|---|---|
| Reumatologie (algemeen)Reumatologie | 231 dgn | 47 dgn | Medisch Spectrum Twente, locatie Oldenzaal |
| Klinische geriatrieGeriatrie | 150 dgn | 28 dgn | Medisch Spectrum Twente, locatie Oldenzaal |
| Urologie (algemeen)Urologie | 120 dgn | 32 dgn | Medisch Spectrum Twente, locatie Oldenzaal |
| Neurologie (algemeen)Neurologie | 84 dgn | 64 dgn | Medisch Spectrum Twente, loc. Enschede |
| NekherniaNeurologie | 84 dgn | 59 dgn | Medisch Spectrum Twente, loc. Enschede |
| RugherniaNeurologie | 84 dgn | 57 dgn | Medisch Spectrum Twente, loc. Enschede |
| KaakchirurgieKaakchirurgie | 75 dgn | 31 dgn | Medisch Spectrum Twente, loc. Enschede |
| Maag-, darm- en leverziekten (algemeen)Maag-, darm- en leverziekten | 56 dgn | 98 dgn | Medisch Spectrum Twente, loc. Enschede |
| SlaapcentrumOverig | 49 dgn | 70 dgn | Medisch Spectrum Twente, locatie Oldenzaal |
| Gynaecologie (algemeen)Gynaecologie | 45 dgn | 72 dgn | Medisch Spectrum Twente, loc. Enschede |
| Interne geneeskunde (algemeen)Interne geneeskunde | 45 dgn | 42 dgn | Medisch Spectrum Twente, loc. Enschede |
| Plastische chirurgie (algemeen)Plastische chirurgie | 35 dgn | 24 dgn | Medisch Spectrum Twente, loc. Enschede |
| Kindergeneeskunde (algemeen)Kindergeneeskunde | 30 dgn | 35 dgn | Medisch Spectrum Twente, locatie Oldenzaal |
| Dermatologie (algemeen)Dermatologie | 28 dgn | 35 dgn | Medisch Spectrum Twente, loc. Enschede |
| ProctologieChirurgie | 27 dgn | 25 dgn | Medisch Spectrum Twente, locatie Oldenzaal |
| VaatchirurgieChirurgie | 26 dgn | 18 dgn | Medisch Spectrum Twente, locatie Oldenzaal |
| Cardiologie (algemeen)Cardiologie | 25 dgn | 28 dgn | Medisch Spectrum Twente, locatie Oldenzaal |
| Gehoorverlies en doofheidKNO | 21 dgn | 25 dgn | Medisch Spectrum Twente, locatie Oldenzaal |
| LiesbreukChirurgie | 20 dgn | 17 dgn | Medisch Spectrum Twente, loc. Enschede |
| Chirurgie (algemeen)Chirurgie | 18 dgn | 14 dgn | Medisch Spectrum Twente, loc. Enschede |
| KNO (algemeen)KNO | 16 dgn | 21 dgn | Medisch Spectrum Twente, loc. Enschede |
| Neurochirurgie (algemeen)Neurochirurgie | 14 dgn | 42 dgn | Medisch Spectrum Twente, loc. Enschede |
| Verdachte plek op de huidDermatologie | 10 dgn | 13 dgn | Medisch Spectrum Twente, locatie Oldenzaal |
| Longgeneeskunde (algemeen)Longgeneeskunde | 7 dgn | 28 dgn | Medisch Spectrum Twente, loc. Enschede |
| Orthopedie (algemeen)Orthopedie | 6 dgn | 14 dgn | Medisch Spectrum Twente, locatie Oldenzaal |
| Borstonderzoek (mammapoli)Chirurgie | 1 dgn | 3 dgn | Medisch Spectrum Twente, loc. Enschede |
| Plastische chirurgie bij kankerPlastische chirurgie | 0 dgn | 11 dgn | Medisch Spectrum Twente, loc. Enschede |
Onderzoek
| Waarvoor | Wachttijd | Mediaan in Nederland | Locatie |
|---|---|---|---|
| Slaaponderzoek (polysomnografie)KNO / Longgeneeskunde / Neurologie | 49 dgn | 46 dgn | Medisch Spectrum Twente, locatie Oldenzaal |
| Onderzoek naar slaapapneuKNO / Longgeneeskunde / Neurologie | 49 dgn | 45 dgn | Medisch Spectrum Twente, locatie Oldenzaal |
| Gastroscopie (maagonderzoek)Maag-, darm- en leverziekten | 42 dgn | 26 dgn | Medisch Spectrum Twente, loc. Enschede |
| Coloscopie (darmonderzoek)Maag-, darm- en leverziekten | 42 dgn | 28 dgn | Medisch Spectrum Twente, loc. Enschede |
| Botdichtheidsmeting (DEXA)Radiologie | 18 dgn | 18 dgn | Medisch Spectrum Twente, loc. Enschede |
| EchografieRadiologie | 16 dgn | 13 dgn | Medisch Spectrum Twente, locatie Oldenzaal |
| CT-scanRadiologie | 13 dgn | 14 dgn | Medisch Spectrum Twente, loc. Enschede |
| Afwijkend uitstrijkje baarmoederhalsGynaecologie | 10 dgn | 17 dgn | Medisch Spectrum Twente, loc. Enschede |
| MRI van heup of beenRadiologie | 5 dgn | 20 dgn | Medisch Spectrum Twente, loc. Enschede |
| MRI van schouder of armRadiologie | 5 dgn | 20 dgn | Medisch Spectrum Twente, loc. Enschede |
| MRI van de rugRadiologie | 5 dgn | 20 dgn | Medisch Spectrum Twente, loc. Enschede |
| MRI van de nekRadiologie | 5 dgn | 22 dgn | Medisch Spectrum Twente, loc. Enschede |
| MRI van de hersenenRadiologie | 5 dgn | 21 dgn | Medisch Spectrum Twente, loc. Enschede |
| MammografieRadiologie | 1 dgn | 5 dgn | Medisch Spectrum Twente, locatie Oldenzaal |
| RöntgenfotoRadiologie | 0 dgn | 1 dgn | Medisch Spectrum Twente, loc. Enschede |
Kwaliteit per behandeling
Verslagjaar 2025, zoals het ziekenhuis het opgaf, naast de mediaan van alle ziekenhuizen.
Alvleesklierkanker
| Indicator | Medisch Spectrum Twente | Mediaan in Nederland |
|---|---|---|
| Aantal alvleesklierkopoperaties (Whipple)aantal per jaar | 26 | 44 |
| Ernstige complicaties na de operatielager is beter | 36,1% | 32,3% |
| Overleden binnen 30 dagen na de operatielager is beter | 6,0% | 2,4% |
| Mediane wachttijd tot de behandeling in dagenlager is beter | 31 | 32 |
Amandelen of neusamandel verwijderen
| Indicator | Medisch Spectrum Twente | Mediaan in Nederland |
|---|---|---|
| Heroperatie wegens nabloeding binnen 14 dagen (keelamandelen)lager is beter | 3,8% | 2,6% |
| Heroperatie wegens nabloeding binnen 14 dagen (neusamandel)lager is beter | 0,0% | 0,0% |
Aneurysma van de buikslagader
| Indicator | Medisch Spectrum Twente | Mediaan in Nederland |
|---|---|---|
| Aantal operaties voor een aorta-aneurysma of dissectieaantal per jaar | 102 | 69 |
| Overleden binnen 30 dagen na operatie gescheurd aneurysmalager is beter | 24,2% | 24,2% |
| Overleden binnen 30 dagen na operatie intact aneurysmalager is beter | 3,2% | 1,5% |
| Ongecompliceerd herstel na geplande operatie (textbook outcome)hoger is beter | 65,5% | 76,0% |
Beroerte (CVA)
| Indicator | Medisch Spectrum Twente | Mediaan in Nederland |
|---|---|---|
| Aantal patiënten met een beroerteaantal per jaar | 827 | 570 |
| Mediane tijd van binnenkomst tot trombolyse in minutenlager is beter | 28 | 29 |
Borstimplantaten
| Indicator | Medisch Spectrum Twente | Mediaan in Nederland |
|---|---|---|
| Verwijderd/gewisseld door complicatie binnen 60 dagen (reconstructie)lager is beter | 2,1% | 2,6% |
| Verwijderd/gewisseld door complicatie binnen 60 dagen (cosmetisch)lager is beter | 0,0% | 0,0% |
| Verwijderd/gewisseld door complicatie, dag 61 tot 365 (reconstructie)lager is beter | 5,9% | 3,3% |
| Verwijderd/gewisseld door complicatie, dag 61 tot 365 (cosmetisch)lager is beter | 0,0% | 0,0% |
Borstkanker
| Indicator | Medisch Spectrum Twente | Mediaan in Nederland |
|---|---|---|
| Aantal geopereerde patiënten met borstkankeraantal per jaar | 202 | 216 |
| Oncologisch chirurgen die borstkanker behandelenaantal specialisten | 5 | 4 |
| Plastisch chirurgen die borstkankerpatiënten behandelenaantal specialisten | 6 | 3 |
| Mediane tijd van diagnose tot start behandeling in dagenlager is beter | 32 | 32 |
Chronische nierschade en dialyse
| Indicator | Medisch Spectrum Twente | Mediaan in Nederland |
|---|---|---|
| Gestart met dialyse via een werkende shunt of PD-katheterhoger is beter | 74,1% | 64,2% |
Darmkanker
| Indicator | Medisch Spectrum Twente | Mediaan in Nederland |
|---|---|---|
| Aantal operaties bij dikkedarmkankeraantal per jaar | 79 | 78 |
| Aantal operaties bij endeldarmkankeraantal per jaar | 21 | 30 |
| Overleden binnen 90 dagen na operatie endeldarmlager is beter | 0,0% | 0,0% |
| Gecompliceerd beloop na operatie dikke darmlager is beter | 24,1% | 11,6% |
| Gecompliceerd beloop na operatie endeldarmlager is beter | 36,5% | 20,2% |
| Overleden binnen 90 dagen na operatie dikke darmlager is beter | 5,7% | 2,2% |
| Mediane tijd van diagnose tot behandeling in dagen (dikke darm)lager is beter | 24 | 36,8 |
Diabetes
| Indicator | Medisch Spectrum Twente | Mediaan in Nederland |
|---|---|---|
| Aantal patiënten met diabetes bij de kinderartsaantal per jaar | 101 | 99 |
| Aantal patiënten met diabetes bij de internistaantal per jaar | 1.773 | 1.350 |
| Kinderarts: bloedsuiker goed ingesteld (HbA1c onder 58)hoger is beter | 44,5% | 47,8% |
| Internist: bloedsuiker goed ingesteld (HbA1c onder 58)hoger is beter | 38,0% | 42,3% |
| Kinderarts: bloedsuiker veel te hoog (HbA1c boven 86)lager is beter | 13,9% | 5,9% |
| Internist: bloedsuiker veel te hoog (HbA1c boven 86)lager is beter | 5,9% | 5,3% |
Dotterbehandeling (PCI)
| Indicator | Medisch Spectrum Twente | Mediaan in Nederland |
|---|---|---|
| Overleden binnen 30 dagen na dotterbehandelinglager is beter | 2,7% | 2,6% |
| Overleden binnen 1 jaar na dotterbehandelinglager is beter | 5,7% | 5,1% |
| Ongeplande nieuwe ingreep aan hetzelfde vat binnen 1 jaarlager is beter | 1,9% | 2,6% |
Etalagebenen (perifeer vaatlijden)
| Indicator | Medisch Spectrum Twente | Mediaan in Nederland |
|---|---|---|
| Gecertificeerde vaatchirurgenaantal specialisten | 6 | 4 |
| Interventieradiologen voor vaatbehandelingenaantal specialisten | 5 | 4 |
Galblaasverwijdering (galstenen)
| Indicator | Medisch Spectrum Twente | Mediaan in Nederland |
|---|---|---|
| Heropgenomen door een complicatie binnen 30 dagen na de operatielager is beter | 4,1% | 2,8% |
Gebroken heup
| Indicator | Medisch Spectrum Twente | Mediaan in Nederland |
|---|---|---|
| Aantal behandelde heupfracturenaantal per jaar | 340 | 293 |
| Mobiliteitsscore na 3 maanden, eerder volledig mobiel (1 = best)lager is beter | 2,6 | 2,6 |
| Hulpbehoefte (ADL) na 3 maanden, eerder zelfstandig (0 = geen)lager is beter | 1,7 | 1,3 |
Gynaecologische kanker
| Indicator | Medisch Spectrum Twente | Mediaan in Nederland |
|---|---|---|
| Aantal debulkingsoperaties bij eierstokkankeraantal per jaar | 57 | 60 |
| Aantal operaties bij baarmoederslijmvlieskankeraantal per jaar | 189 | 64 |
| Tumor volledig verwijderd bij primaire debulking (eierstok)hoger is beter | — | 90,8% |
| Gecompliceerd beloop na debulking eierstok (gecorrigeerd)lager is beter | 25,5% | 6,9% |
| Gecompliceerd beloop na kijkoperatie baarmoeder (gecorrigeerd)lager is beter | 3,5% | 0,0% |
| Overleden binnen 30 dagen na debulking eierstok (gecorrigeerd)lager is beter | — | 0,0% |
| Mediane tijd van eerste bezoek tot debulking in dagenlager is beter | — | 35,2 |
Halsslagaderoperatie
| Indicator | Medisch Spectrum Twente | Mediaan in Nederland |
|---|---|---|
| Aantal ingrepen aan de halsslagaderaantal per jaar | 77 | 48 |
| Overleden binnen 30 dagen na de ingreeplager is beter | 0,4% | 0,8% |
| Nabloeding binnen 30 dagenlager is beter | 1,2% | 2,5% |
| Neurologische complicatie binnen 30 dagenlager is beter | 4,0% | 2,0% |
| Ongecompliceerd herstel (textbook outcome)hoger is beter | 84,3% | 79,8% |
Hernia of kanaalstenose
| Indicator | Medisch Spectrum Twente | Mediaan in Nederland |
|---|---|---|
| Heroperatie binnen 30 dagenlager is beter | 2,5% | 0,4% |
| Lekkage van hersenvocht tijdens de operatielager is beter | 1,1% | 0,3% |
| Diepe wondinfectielager is beter | 0,6% | 0,0% |
| Meer krachtverlies direct na de operatielager is beter | 0,0% | 0,0% |
Heupprothese
| Indicator | Medisch Spectrum Twente | Mediaan in Nederland |
|---|---|---|
| Aantal heupprothesesaantal per jaar | 343 | 421 |
| Orthopedisch chirurgen die heuprevisies uitvoerenaantal specialisten | 4 | 4 |
| Orthopedisch chirurgen die heupprotheses plaatsenaantal specialisten | 6 | 5 |
| Diepe wondinfectie binnen 90 dagenlager is beter | 0,9% | 0,7% |
| Gemiddelde verbetering heupscore (OHS) na 12 maandenhoger is beter | 17,8 | 18,6 |
| Gemiddelde afname pijn bij bewegen na 12 maandenhoger is beter | 5,6 | 5,8 |
| Revisie binnen 1 jaar (gecorrigeerd)lager is beter | 1,7% | 0,9% |
Hoofd-halskanker
| Indicator | Medisch Spectrum Twente | Mediaan in Nederland |
|---|---|---|
| Heroperatie binnen 30 dagen na tumorverwijderinglager is beter | 5,1% | 4,7% |
Incontinentie of verzakking bij vrouwen
| Indicator | Medisch Spectrum Twente | Mediaan in Nederland |
|---|---|---|
| Veel tot zeer veel verbeterd na de operatiehoger is beter | 83,3% | 90,8% |
Kankerzorg (algemeen)
| Indicator | Medisch Spectrum Twente | Mediaan in Nederland |
|---|---|---|
| Aantal operaties bij nierkankeraantal per jaar | 122 | 54 |
| Aantal operaties aan de dikke darmaantal per jaar | 160 | 131 |
| Aantal operaties aan de endeldarmaantal per jaar | 46 | 46 |
| Aantal operaties voor uitzaaiingen in de leveraantal per jaar | 57 | 36 |
| Aantal patiënten geopereerd aan schildklierkankeraantal per jaar | 30 | 18 |
| Gynaecoloog-oncologen in fteaantal specialisten | 2,4 | 2,6 |
Knieprothese
| Indicator | Medisch Spectrum Twente | Mediaan in Nederland |
|---|---|---|
| Aantal totale knieprothesesaantal per jaar | 317 | 310 |
| Aantal halve knieprothesesaantal per jaar | 37 | 79 |
| Orthopedisch chirurgen die knierevisies uitvoerenaantal specialisten | 2 | 3 |
| Orthopedisch chirurgen die knieprotheses plaatsenaantal specialisten | 2 | 5 |
| Diepe wondinfectie binnen 90 dagenlager is beter | 1,7% | 0,4% |
| Gemiddelde verbetering kniescore (OKS) na 12 maandenhoger is beter | 14,9 | 15,3 |
| Gemiddelde afname pijn bij bewegen na 12 maandenhoger is beter | 4,8 | 4,9 |
| Revisie binnen 3 jaar (gecorrigeerd)lager is beter | 1,6% | 1,3% |
Leveroperatie
| Indicator | Medisch Spectrum Twente | Mediaan in Nederland |
|---|---|---|
| Aantal leverresectiesaantal per jaar | 71 | 50 |
| Ongecompliceerd herstel na leveroperatie (gecorrigeerd)hoger is beter | 81,6% | 84,4% |
Longkanker
| Indicator | Medisch Spectrum Twente | Mediaan in Nederland |
|---|---|---|
| Aantal longresectiesaantal per jaar | 120 | 64 |
| Aantal longkankerpatiënten met in opzet genezende bestralingaantal per jaar | 179 | 174 |
| Overleden binnen 90 dagen na stereotactische bestralinglager is beter | 0,0% | 0,8% |
| Overleden binnen 30 dagen na de longoperatielager is beter | 0,0% | 0,9% |
| Gecompliceerd beloop na de longoperatielager is beter | 14,0% | 12,6% |
| Overleden binnen 90 dagen na chemoradiatielager is beter | 2,4% | 1,1% |
Melanoom
| Indicator | Medisch Spectrum Twente | Mediaan in Nederland |
|---|---|---|
| Aantal nieuwe patiënten met inoperabel melanoom (stadium III/IV)aantal per jaar | 36 | 67 |
| Nog in leven 1 jaar na diagnose (stadium III/IV)hoger is beter | 58,7% | 62,3% |
| Nog in leven 2 jaar na diagnose (stadium III/IV)hoger is beter | 58,9% | 48,2% |
Operaties bij kinderen
| Indicator | Medisch Spectrum Twente | Mediaan in Nederland |
|---|---|---|
| Aantal lies- en balzakoperaties bij kinderenaantal per jaar | 68 | 43 |
| Aantal operaties voor pylorusstenose (maagportier)aantal per jaar | — | 15 |
Spoedeisende hulp
| Indicator | Medisch Spectrum Twente | Mediaan in Nederland |
|---|---|---|
| Aantal opgevangen patiënten met ernstig meervoudig letselaantal per jaar | 344 | 33 |
Wervelfusie
| Indicator | Medisch Spectrum Twente | Mediaan in Nederland |
|---|---|---|
| Heroperatie binnen 30 dagenlager is beter | 1,3% | 3,1% |
| Lekkage van hersenvocht tijdens de operatielager is beter | 5,3% | 0,7% |
| Diepe wondinfectielager is beter | 2,6% | 2,0% |
| Meer krachtverlies direct na de operatielager is beter | 1,3% | 0,0% |
Jaarrekening
Cijfers van Stichting Medisch Spectrum Twente, uit de openbare jaarverantwoording.
| Jaar | Opbrengsten | Lasten | Resultaat | Marge | Eigen vermogen | Solvabiliteit | Liquide middelen |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025aangeleverd 29 mei 2026 | € 603 mln | € 577 mln | € 19 mln | 3,2% | € 108 mln | 23,6% | € 29 mln |
| 2024aangeleverd 28 mei 2025 | € 576 mln | € 557 mln | € 9,8 mln | 1,7% | € 89 mln | 20,2% | € 19 mln |
| 2023aangeleverd 24 mei 2024 | € 521 mln | € 518 mln | −€ 7,3 mln | -1,4% | € 79 mln | 18,0% | € 7,3 mln |
| Sectorgemiddelde, Algemeen ziekenhuis (2024) | |||||||
| 2024 | — | — | — | 2% | — | 36% | — |
Personeel
| Jaar | Zorgverleners | Verzuim | Lang open vacatures |
|---|---|---|---|
| 2025 | 2.332 | 5,6% | 11 |
| 2024 | 2.341 | 7,2% | 26 |
| 2023 | — | — | — |
Zorgverleners: gemiddeld aantal personen in de zorg. Verzuim: het ziekteverzuim van de zorgverleners. Lang open: vacatures die drie maanden of langer openstaan.
Bestuur en toezicht
Zoals het register ze vermeldt bij de jaarverantwoording over 2025.
Raad van bestuur
- Jan den BoonVoorzitter Raad van Bestuur · sinds 17 oktober 2016
- Joyce Carleen BergerBestuurder · sinds 1 januari 2022
- Miriam Marie Rosé Vollenbroek - HuttenBestuurder · sinds 1 maart 2022
- Eino Berend van DuynBestuurder · sinds 1 november 2025
Raad van toezicht
- Peter Erick Johan den OudstenVoorzitter Raad van Toezicht · sinds 1 januari 2020
- Albertus BrugginkLid Raad van Toezicht · sinds 1 januari 2019
- Sylvia Monique BronmansLid Raad van Toezicht · sinds 27 juni 2019
- Barbara Gea Margaretha LemstraCommissaris · sinds 1 maart 2021
- Birgitta Johanna Maria GalléCommissaris · sinds 1 maart 2021
- Anna Willemina NapLid Raad van Toezicht · sinds 1 mei 2024
Parkeren
Enschede (H.J. van Heekgarage)
€ 3,35 per uur. Dagmaximum € 16,75.
Gemeentelijke garage waarnaar MST verwijst; 19.00–07.00 uur € 1,00 per uur; MST-dagkaart en strippenkaart via de receptie.
Gelezen op de website van het ziekenhuis, 2 november 2026.