BudgetState Ziekenhuizen / Ziekenhuizen
Algemeen ziekenhuis · Ede
Ziekenhuis Gelderse Vallei
35 van 75 boven de norm
2025, marge 0,5%
sectorgemiddelde 36% (2024)
Ede
Locaties
- Ziekenhuis Gelderse ValleiWilly Brandtlaan, 6716RP Ede
Wachttijden
Laatste opgave: 27 oktober 2026. Boven de norm eerst.
Boven de norm, elke twee weken
Wachttijden tegen de norm, per soort
Behandelingen
Polikliniek: eerste afspraak
| Waarvoor | Wachttijd | Mediaan in Nederland |
|---|---|---|
| Gynaecologie (algemeen)Gynaecologie | 170 dgn | 72 dgn |
| Maag-, darm- en leverziekten (algemeen)Maag-, darm- en leverziekten | 100 dgn | 98 dgn |
| Incontinentie bij vrouwenGynaecologie | 95 dgn | 67 dgn |
| NefrologieInterne geneeskunde | 94 dgn | 33 dgn |
| EndocrinologieInterne geneeskunde | 94 dgn | 48 dgn |
| Interne geneeskunde (algemeen)Interne geneeskunde | 94 dgn | 42 dgn |
| Kindergeneeskunde (algemeen)Kindergeneeskunde | 91 dgn | 35 dgn |
| VruchtbaarheidsproblemenGynaecologie | 80 dgn | 60 dgn |
| SlaapcentrumOverig | 72 dgn | 70 dgn |
| Dermatologie (algemeen)Dermatologie | 60 dgn | 35 dgn |
| Verdachte plek op de huidDermatologie | 60 dgn | 13 dgn |
| Voet- en enkelklachtenOrthopedie | 56 dgn | 21 dgn |
| Neurologie (algemeen)Neurologie | 55 dgn | 64 dgn |
| NekherniaNeurologie | 55 dgn | 59 dgn |
| Longgeneeskunde (algemeen)Longgeneeskunde | 49 dgn | 28 dgn |
| SportgeneeskundeSportgeneeskunde | 43 dgn | 26 dgn |
| RugklachtenOrthopedie | 42 dgn | 24 dgn |
| HeupklachtenOrthopedie | 42 dgn | 14 dgn |
| Orthopedie (algemeen)Orthopedie | 42 dgn | 14 dgn |
| Plastische chirurgie (algemeen)Plastische chirurgie | 42 dgn | 24 dgn |
| KnieklachtenOrthopedie | 42 dgn | 14 dgn |
| Gehoorverlies en doofheidKNO | 37 dgn | 25 dgn |
| VaatchirurgieChirurgie | 28 dgn | 18 dgn |
| Urologie (algemeen)Urologie | 28 dgn | 32 dgn |
| LiesbreukChirurgie | 28 dgn | 17 dgn |
| ProctologieChirurgie | 28 dgn | 25 dgn |
| RugherniaNeurologie | 22 dgn | 57 dgn |
| SchouderklachtenOrthopedie | 21 dgn | 20 dgn |
| KNO (algemeen)KNO | 16 dgn | 21 dgn |
| KaakchirurgieKaakchirurgie | 16 dgn | 31 dgn |
| PijnbestrijdingAnesthesiologie | 15 dgn | 58 dgn |
| Klinische geriatrieGeriatrie | 15 dgn | 28 dgn |
| Medische oncologieInterne geneeskunde | 14 dgn | 9 dgn |
| Chirurgie (algemeen)Chirurgie | 8 dgn | 14 dgn |
| Cardiologie (algemeen)Cardiologie | 7 dgn | 28 dgn |
| Borstonderzoek (mammapoli)Chirurgie | 2 dgn | 3 dgn |
Onderzoek
| Waarvoor | Wachttijd | Mediaan in Nederland |
|---|---|---|
| Coloscopie (darmonderzoek)Maag-, darm- en leverziekten | 80 dgn | 28 dgn |
| Slaaponderzoek (polysomnografie)KNO / Longgeneeskunde / Neurologie | 72 dgn | 46 dgn |
| Onderzoek naar slaapapneuKNO / Longgeneeskunde / Neurologie | 66 dgn | 45 dgn |
| MRI van heup of beenRadiologie | 45 dgn | 20 dgn |
| MRI van schouder of armRadiologie | 45 dgn | 20 dgn |
| MRI van de rugRadiologie | 45 dgn | 20 dgn |
| MRI van de nekRadiologie | 45 dgn | 22 dgn |
| MRI van de hersenenRadiologie | 45 dgn | 21 dgn |
| EchografieRadiologie | 25 dgn | 13 dgn |
| Afwijkend uitstrijkje baarmoederhalsGynaecologie | 21 dgn | 17 dgn |
| Botdichtheidsmeting (DEXA)Radiologie | 18 dgn | 18 dgn |
| CT-scanRadiologie | 10 dgn | 14 dgn |
| MammografieRadiologie | 3 dgn | 5 dgn |
| RöntgenfotoRadiologie | 1 dgn | 1 dgn |
Kwaliteit per behandeling
Verslagjaar 2025, zoals het ziekenhuis het opgaf, naast de mediaan van alle ziekenhuizen.
Amandelen of neusamandel verwijderen
| Indicator | Ziekenhuis Gelderse Vallei | Mediaan in Nederland |
|---|---|---|
| Heroperatie wegens nabloeding binnen 14 dagen (keelamandelen)lager is beter | 1,2% | 2,6% |
| Heroperatie wegens nabloeding binnen 14 dagen (neusamandel)lager is beter | 0,0% | 0,0% |
Aneurysma van de buikslagader
| Indicator | Ziekenhuis Gelderse Vallei | Mediaan in Nederland |
|---|---|---|
| Aantal operaties voor een aorta-aneurysma of dissectieaantal per jaar | 69 | 69 |
| Overleden binnen 30 dagen na operatie gescheurd aneurysmalager is beter | 36,8% | 24,2% |
| Overleden binnen 30 dagen na operatie intact aneurysmalager is beter | 2,1% | 1,5% |
| Ongecompliceerd herstel na geplande operatie (textbook outcome)hoger is beter | 88,5% | 76,0% |
Beroerte (CVA)
| Indicator | Ziekenhuis Gelderse Vallei | Mediaan in Nederland |
|---|---|---|
| Aantal patiënten met een beroerteaantal per jaar | 621 | 570 |
| Mediane tijd van binnenkomst tot trombolyse in minutenlager is beter | 30 | 29 |
Borstimplantaten
| Indicator | Ziekenhuis Gelderse Vallei | Mediaan in Nederland |
|---|---|---|
| Verwijderd/gewisseld door complicatie binnen 60 dagen (reconstructie)lager is beter | 0,0% | 2,6% |
| Verwijderd/gewisseld door complicatie binnen 60 dagen (cosmetisch)lager is beter | 0,0% | 0,0% |
| Verwijderd/gewisseld door complicatie, dag 61 tot 365 (reconstructie)lager is beter | 2,9% | 3,3% |
| Verwijderd/gewisseld door complicatie, dag 61 tot 365 (cosmetisch)lager is beter | 0,0% | 0,0% |
Borstkanker
| Indicator | Ziekenhuis Gelderse Vallei | Mediaan in Nederland |
|---|---|---|
| Aantal geopereerde patiënten met borstkankeraantal per jaar | 306 | 216 |
| Oncologisch chirurgen die borstkanker behandelenaantal specialisten | 4 | 4 |
| Plastisch chirurgen die borstkankerpatiënten behandelenaantal specialisten | 3 | 3 |
| Mediane tijd van diagnose tot start behandeling in dagenlager is beter | 28 | 32 |
Chronische nierschade en dialyse
| Indicator | Ziekenhuis Gelderse Vallei | Mediaan in Nederland |
|---|---|---|
| Gestart met dialyse via een werkende shunt of PD-katheterhoger is beter | 25,9% | 64,2% |
Darmkanker
| Indicator | Ziekenhuis Gelderse Vallei | Mediaan in Nederland |
|---|---|---|
| Aantal operaties bij dikkedarmkankeraantal per jaar | 85 | 78 |
| Aantal operaties bij endeldarmkankeraantal per jaar | 33 | 30 |
| Overleden binnen 90 dagen na operatie endeldarmlager is beter | 0,0% | 0,0% |
| Gecompliceerd beloop na operatie dikke darmlager is beter | 14,5% | 11,6% |
| Gecompliceerd beloop na operatie endeldarmlager is beter | 26,7% | 20,2% |
| Overleden binnen 90 dagen na operatie dikke darmlager is beter | 2,1% | 2,2% |
| Mediane tijd van diagnose tot behandeling in dagen (dikke darm)lager is beter | 28 | 36,8 |
Diabetes
| Indicator | Ziekenhuis Gelderse Vallei | Mediaan in Nederland |
|---|---|---|
| Aantal patiënten met diabetes bij de kinderartsaantal per jaar | 99 | 99 |
| Aantal patiënten met diabetes bij de internistaantal per jaar | 1.156 | 1.350 |
| Kinderarts: bloedsuiker goed ingesteld (HbA1c onder 58)hoger is beter | 48,5% | 47,8% |
| Internist: bloedsuiker goed ingesteld (HbA1c onder 58)hoger is beter | 47,1% | 42,3% |
| Kinderarts: bloedsuiker veel te hoog (HbA1c boven 86)lager is beter | 3,0% | 5,9% |
| Internist: bloedsuiker veel te hoog (HbA1c boven 86)lager is beter | 4,2% | 5,3% |
Etalagebenen (perifeer vaatlijden)
| Indicator | Ziekenhuis Gelderse Vallei | Mediaan in Nederland |
|---|---|---|
| Gecertificeerde vaatchirurgenaantal specialisten | 3 | 4 |
| Interventieradiologen voor vaatbehandelingenaantal specialisten | 4 | 4 |
Galblaasverwijdering (galstenen)
| Indicator | Ziekenhuis Gelderse Vallei | Mediaan in Nederland |
|---|---|---|
| Heropgenomen door een complicatie binnen 30 dagen na de operatielager is beter | 3,6% | 2,8% |
Gebroken heup
| Indicator | Ziekenhuis Gelderse Vallei | Mediaan in Nederland |
|---|---|---|
| Aantal behandelde heupfracturenaantal per jaar | 289 | 293 |
| Mobiliteitsscore na 3 maanden, eerder volledig mobiel (1 = best)lager is beter | 2,8 | 2,6 |
| Hulpbehoefte (ADL) na 3 maanden, eerder zelfstandig (0 = geen)lager is beter | 1,6 | 1,3 |
Gynaecologische kanker
| Indicator | Ziekenhuis Gelderse Vallei | Mediaan in Nederland |
|---|---|---|
| Aantal debulkingsoperaties bij eierstokkankeraantal per jaar | — | 60 |
| Aantal operaties bij baarmoederslijmvlieskankeraantal per jaar | 58 | 64 |
| Tumor volledig verwijderd bij primaire debulking (eierstok)hoger is beter | — | 90,8% |
| Gecompliceerd beloop na debulking eierstok (gecorrigeerd)lager is beter | — | 6,9% |
| Gecompliceerd beloop na kijkoperatie baarmoeder (gecorrigeerd)lager is beter | 6,1% | 0,0% |
| Overleden binnen 30 dagen na debulking eierstok (gecorrigeerd)lager is beter | — | 0,0% |
| Mediane tijd van eerste bezoek tot debulking in dagenlager is beter | — | 35,2 |
Halsslagaderoperatie
| Indicator | Ziekenhuis Gelderse Vallei | Mediaan in Nederland |
|---|---|---|
| Aantal ingrepen aan de halsslagaderaantal per jaar | 51 | 48 |
| Overleden binnen 30 dagen na de ingreeplager is beter | 0,6% | 0,8% |
| Nabloeding binnen 30 dagenlager is beter | 4,8% | 2,5% |
| Neurologische complicatie binnen 30 dagenlager is beter | 1,8% | 2,0% |
| Ongecompliceerd herstel (textbook outcome)hoger is beter | 67,9% | 79,8% |
Hernia of kanaalstenose
| Indicator | Ziekenhuis Gelderse Vallei | Mediaan in Nederland |
|---|---|---|
| Heroperatie binnen 30 dagenlager is beter | 0,3% | 0,4% |
| Lekkage van hersenvocht tijdens de operatielager is beter | 1,0% | 0,3% |
| Diepe wondinfectielager is beter | 0,3% | 0,0% |
| Meer krachtverlies direct na de operatielager is beter | 0,0% | 0,0% |
Heupprothese
| Indicator | Ziekenhuis Gelderse Vallei | Mediaan in Nederland |
|---|---|---|
| Aantal heupprothesesaantal per jaar | 611 | 421 |
| Orthopedisch chirurgen die heuprevisies uitvoerenaantal specialisten | 3 | 4 |
| Orthopedisch chirurgen die heupprotheses plaatsenaantal specialisten | 6 | 5 |
| Diepe wondinfectie binnen 90 dagenlager is beter | 1,0% | 0,7% |
| Gemiddelde verbetering heupscore (OHS) na 12 maandenhoger is beter | 18,7 | 18,6 |
| Gemiddelde afname pijn bij bewegen na 12 maandenhoger is beter | 5,7 | 5,8 |
| Revisie binnen 1 jaar (gecorrigeerd)lager is beter | 0,5% | 0,9% |
Incontinentie of verzakking bij vrouwen
| Indicator | Ziekenhuis Gelderse Vallei | Mediaan in Nederland |
|---|---|---|
| Veel tot zeer veel verbeterd na de operatiehoger is beter | 87,0% | 90,8% |
Kankerzorg (algemeen)
| Indicator | Ziekenhuis Gelderse Vallei | Mediaan in Nederland |
|---|---|---|
| Aantal operaties bij nierkankeraantal per jaar | 18 | 54 |
| Aantal operaties aan de dikke darmaantal per jaar | 170 | 131 |
| Aantal operaties aan de endeldarmaantal per jaar | 38 | 46 |
| Aantal operaties voor uitzaaiingen in de leveraantal per jaar | 21 | 36 |
| Aantal patiënten geopereerd aan schildklierkankeraantal per jaar | — | 18 |
| Gynaecoloog-oncologen in fteaantal specialisten | — | 2,6 |
Knieprothese
| Indicator | Ziekenhuis Gelderse Vallei | Mediaan in Nederland |
|---|---|---|
| Aantal totale knieprothesesaantal per jaar | 334 | 310 |
| Aantal halve knieprothesesaantal per jaar | 53 | 79 |
| Orthopedisch chirurgen die knierevisies uitvoerenaantal specialisten | 3 | 3 |
| Orthopedisch chirurgen die knieprotheses plaatsenaantal specialisten | 5 | 5 |
| Diepe wondinfectie binnen 90 dagenlager is beter | 1,0% | 0,4% |
| Gemiddelde verbetering kniescore (OKS) na 12 maandenhoger is beter | 12,5 | 15,3 |
| Gemiddelde afname pijn bij bewegen na 12 maandenhoger is beter | 4,5 | 4,9 |
| Revisie binnen 3 jaar (gecorrigeerd)lager is beter | 1,5% | 1,3% |
Leveroperatie
| Indicator | Ziekenhuis Gelderse Vallei | Mediaan in Nederland |
|---|---|---|
| Aantal leverresectiesaantal per jaar | 21 | 50 |
| Ongecompliceerd herstel na leveroperatie (gecorrigeerd)hoger is beter | 78,3% | 84,4% |
Operaties bij kinderen
| Indicator | Ziekenhuis Gelderse Vallei | Mediaan in Nederland |
|---|---|---|
| Aantal lies- en balzakoperaties bij kinderenaantal per jaar | 19 | 43 |
| Aantal operaties voor pylorusstenose (maagportier)aantal per jaar | — | 15 |
Spoedeisende hulp
| Indicator | Ziekenhuis Gelderse Vallei | Mediaan in Nederland |
|---|---|---|
| Aantal opgevangen patiënten met ernstig meervoudig letselaantal per jaar | 22 | 33 |
Wervelfusie
| Indicator | Ziekenhuis Gelderse Vallei | Mediaan in Nederland |
|---|---|---|
| Heroperatie binnen 30 dagenlager is beter | 3,9% | 3,1% |
| Lekkage van hersenvocht tijdens de operatielager is beter | 1,3% | 0,7% |
| Diepe wondinfectielager is beter | 0,0% | 2,0% |
| Meer krachtverlies direct na de operatielager is beter | 0,0% | 0,0% |
Jaarrekening
Geconsolideerde cijfers van Stichting Ziekenhuis Gelderse Vallei, uit de openbare jaarverantwoording.
| Jaar | Opbrengsten | Lasten | Resultaat | Marge | Eigen vermogen | Solvabiliteit | Liquide middelen |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025aangeleverd 28 mei 2026 | € 331 mln | € 327 mln | € 1,5 mln | 0,5% | € 63 mln | 29,4% | € 20 mln |
| 2024aangeleverd 29 mei 2025 | € 329 mln | € 326 mln | € 1,5 mln | 0,4% | € 62 mln | 27,4% | € 17 mln |
| Sectorgemiddelde, Algemeen ziekenhuis (2024) | |||||||
| 2024 | — | — | — | 2% | — | 36% | — |
Personeel
| Jaar | Zorgverleners | Verzuim | Lang open vacatures |
|---|---|---|---|
| 2025 | 1.820 | 5,0% | 5 |
| 2024 | 1.798 | 5,6% | 12 |
Zorgverleners: gemiddeld aantal personen in de zorg. Verzuim: het ziekteverzuim van de zorgverleners. Lang open: vacatures die drie maanden of langer openstaan.
Bestuur en toezicht
Zoals het register ze vermeldt bij de jaarverantwoording over 2025.
Raad van bestuur
- Marjolein Maria Johannes van Dijk - de Jongvoorzitter raad van bestuur · sinds 1 september 2021
- Martijn Jeroen HendriksLid Raad van Bestuur · sinds 1 september 2023
Raad van toezicht
- Jeroen Victor MullerVoorzitter Raad van Toezicht · sinds 1 september 2024
- Johannes Marinus Maria van LithLid Raad van Toezicht · sinds 1 juli 2020
- Dirk de KruifLid Raad van Toezicht · sinds 20 september 2023
- Geertruida Maria OnlandLid Raad van Toezicht · sinds 20 september 2023
- Merlijn Lamberta Maria SmitsLid Raad van Toezicht · sinds 20 september 2023
- Johanna Theadora Anna Wakkerman - van WeerdenburgLid Raad van Toezicht · sinds 1 juli 2025
Parkeren
Ede
€ 2,60 per uur. De eerste 15 minuten gratis. Dagmaximum € 10.
€ 0,65 per 15 minuten (tarief vanaf 1 oktober 2026), omgerekend € 2,60 per uur; weekkaart € 28,00.
Gelezen op de website van het ziekenhuis, 2 november 2026.