BudgetState Ziekenhuizen / Ziekenhuizen
Algemeen ziekenhuis · Amstelveen
Ziekenhuis Amstelland
25 van 77 boven de norm
2025, marge 2,0%
sectorgemiddelde 36% (2024)
Amstelveen
Locaties
- Ziekenhuis Amstelland, locatie AmstelveenLaan vd Helende Meesters, 1186AM Amstelveen
Wachttijden
Laatste opgave: 27 oktober 2026. Boven de norm eerst.
Boven de norm, elke twee weken
Wachttijden tegen de norm, per soort
Behandelingen
| Waarvoor | Wachttijd | Mediaan in Nederland |
|---|---|---|
| BorstreconstructiePlastische chirurgie | 95 dgn | 79 dgn |
| Amandelen of neusamandel verwijderenKNO | 49 dgn | 60 dgn |
| BesnijdenisUrologie / Chirurgie | 49 dgn | 50 dgn |
| NeustussenschotcorrectieKNO | 49 dgn | 81 dgn |
| Totale heupvervangingOrthopedie | 42 dgn | 64 dgn |
| Totale knievervangingOrthopedie | 42 dgn | 84 dgn |
| GalblaasverwijderingChirurgie | 35 dgn | 43 dgn |
| Operatie vergrote prostaatUrologie | 35 dgn | 61 dgn |
| Operatie bij goedaardige anale aandoeningenChirurgie / Dermatologie | 32 dgn | 49 dgn |
| Navelbreukoperatie bij volwassenenChirurgie | 30 dgn | 53 dgn |
| Operatie meniscus of kniebandenChirurgie / Orthopedie | 28 dgn | 50 dgn |
| SpataderoperatieChirurgie | 28 dgn | 53 dgn |
| Operatie prostaatkankerUrologie | 27 dgn | 35 dgn |
| Operatie incontinentie of verzakking (vrouw)Gynaecologie | 25 dgn | 71 dgn |
| LiesbreukoperatieChirurgie | 25 dgn | 49 dgn |
| BaarmoederverwijderingGynaecologie | 25 dgn | 64 dgn |
| Trommelvliesbuisjes plaatsenKNO | 21 dgn | 37 dgn |
| Operatie carpaletunnelsyndroomChirurgie / Plastische chirurgie / Orthopedie | 16 dgn | 44 dgn |
| Kijkoperatie van de knieOrthopedie | 15 dgn | 42 dgn |
| WortelpuntresectieKaakchirurgie | 15 dgn | 39 dgn |
| Tand of kies trekken zonder narcoseKaakchirurgie | 15 dgn | 57 dgn |
Polikliniek: eerste afspraak
| Waarvoor | Wachttijd | Mediaan in Nederland |
|---|---|---|
| VruchtbaarheidsproblemenGynaecologie | 90 dgn | 60 dgn |
| Neurochirurgie (algemeen)Neurochirurgie | 57 dgn | 42 dgn |
| RugherniaNeurochirurgie | 57 dgn | 46 dgn |
| NekherniaNeurochirurgie | 57 dgn | 46 dgn |
| Neurologie (algemeen)Neurologie | 56 dgn | 64 dgn |
| NekherniaNeurologie | 56 dgn | 59 dgn |
| RugherniaNeurologie | 56 dgn | 57 dgn |
| Longgeneeskunde (algemeen)Longgeneeskunde | 55 dgn | 28 dgn |
| Klinische geriatrieGeriatrie | 50 dgn | 28 dgn |
| Incontinentie bij vrouwenGynaecologie | 49 dgn | 67 dgn |
| Gynaecologie (algemeen)Gynaecologie | 45 dgn | 72 dgn |
| Interne geneeskunde (algemeen)Interne geneeskunde | 40 dgn | 42 dgn |
| Plastische chirurgie (algemeen)Plastische chirurgie | 36 dgn | 24 dgn |
| Maag-, darm- en leverziekten (algemeen)Maag-, darm- en leverziekten | 31 dgn | 98 dgn |
| Plastische chirurgie bij kankerPlastische chirurgie | 30 dgn | 11 dgn |
| NefrologieInterne geneeskunde | 29 dgn | 33 dgn |
| ImmunologieInterne geneeskunde | 29 dgn | 38 dgn |
| EndocrinologieInterne geneeskunde | 29 dgn | 48 dgn |
| KinderorthopedieKindergeneeskunde | 28 dgn | 41 dgn |
| Dermatologie (algemeen)Dermatologie | 28 dgn | 35 dgn |
| Interne geneeskunde bij kinderenKindergeneeskunde | 28 dgn | 30 dgn |
| Kindergeneeskunde (algemeen)Kindergeneeskunde | 28 dgn | 35 dgn |
| KinderneurologieKindergeneeskunde | 28 dgn | 37 dgn |
| KindercardiologieKindergeneeskunde | 28 dgn | 31 dgn |
| Urologie (algemeen)Urologie | 26 dgn | 32 dgn |
| Medische oncologieInterne geneeskunde | 25 dgn | 9 dgn |
| KNO (algemeen)KNO | 21 dgn | 21 dgn |
| PijnbestrijdingAnesthesiologie | 18 dgn | 58 dgn |
| KaakchirurgieKaakchirurgie | 15 dgn | 31 dgn |
| RugklachtenOrthopedie | 13 dgn | 24 dgn |
| HeupklachtenOrthopedie | 13 dgn | 14 dgn |
| Voet- en enkelklachtenOrthopedie | 13 dgn | 21 dgn |
| Orthopedie (algemeen)Orthopedie | 13 dgn | 14 dgn |
| KnieklachtenOrthopedie | 13 dgn | 14 dgn |
| SchouderklachtenOrthopedie | 13 dgn | 20 dgn |
| VaatchirurgieChirurgie | 12 dgn | 18 dgn |
| ProctologieChirurgie | 12 dgn | 25 dgn |
| Cardiologie (algemeen)Cardiologie | 11 dgn | 28 dgn |
| Gehoorverlies en doofheidKNO | 10 dgn | 25 dgn |
| Verdachte plek op de huidDermatologie | 10 dgn | 13 dgn |
| LiesbreukChirurgie | 6 dgn | 17 dgn |
| Chirurgie (algemeen)Chirurgie | 6 dgn | 14 dgn |
| Borstonderzoek (mammapoli)Chirurgie | 3 dgn | 3 dgn |
Onderzoek
| Waarvoor | Wachttijd | Mediaan in Nederland |
|---|---|---|
| Botdichtheidsmeting (DEXA)Radiologie | 95 dgn | 18 dgn |
| MRI van heup of beenRadiologie | 67 dgn | 20 dgn |
| MRI van schouder of armRadiologie | 67 dgn | 20 dgn |
| MRI van de hersenenRadiologie | 67 dgn | 21 dgn |
| CT-scanRadiologie | 45 dgn | 14 dgn |
| EchografieRadiologie | 38 dgn | 13 dgn |
| MRI van de rugRadiologie | 28 dgn | 20 dgn |
| MRI van de nekRadiologie | 28 dgn | 22 dgn |
| Gastroscopie (maagonderzoek)Maag-, darm- en leverziekten | 24 dgn | 26 dgn |
| Coloscopie (darmonderzoek)Maag-, darm- en leverziekten | 24 dgn | 28 dgn |
| Afwijkend uitstrijkje baarmoederhalsGynaecologie | 18 dgn | 17 dgn |
| MammografieRadiologie | 2 dgn | 5 dgn |
| RöntgenfotoRadiologie | 0 dgn | 1 dgn |
Kwaliteit per behandeling
Verslagjaar 2025, zoals het ziekenhuis het opgaf, naast de mediaan van alle ziekenhuizen.
Amandelen of neusamandel verwijderen
| Indicator | Ziekenhuis Amstelland | Mediaan in Nederland |
|---|---|---|
| Heroperatie wegens nabloeding binnen 14 dagen (keelamandelen)lager is beter | 2,4% | 2,6% |
| Heroperatie wegens nabloeding binnen 14 dagen (neusamandel)lager is beter | 0,0% | 0,0% |
Beroerte (CVA)
| Indicator | Ziekenhuis Amstelland | Mediaan in Nederland |
|---|---|---|
| Aantal patiënten met een beroerteaantal per jaar | 147 | 570 |
| Mediane tijd van binnenkomst tot trombolyse in minutenlager is beter | — | 29 |
Borstimplantaten
| Indicator | Ziekenhuis Amstelland | Mediaan in Nederland |
|---|---|---|
| Verwijderd/gewisseld door complicatie binnen 60 dagen (reconstructie)lager is beter | 2,3% | 2,6% |
| Verwijderd/gewisseld door complicatie binnen 60 dagen (cosmetisch)lager is beter | 0,0% | 0,0% |
| Verwijderd/gewisseld door complicatie, dag 61 tot 365 (reconstructie)lager is beter | 6,2% | 3,3% |
| Verwijderd/gewisseld door complicatie, dag 61 tot 365 (cosmetisch)lager is beter | 0,0% | 0,0% |
Borstkanker
| Indicator | Ziekenhuis Amstelland | Mediaan in Nederland |
|---|---|---|
| Aantal geopereerde patiënten met borstkankeraantal per jaar | 121 | 216 |
| Oncologisch chirurgen die borstkanker behandelenaantal specialisten | 5 | 4 |
| Plastisch chirurgen die borstkankerpatiënten behandelenaantal specialisten | 2 | 3 |
| Mediane tijd van diagnose tot start behandeling in dagenlager is beter | 30,5 | 32 |
Darmkanker
| Indicator | Ziekenhuis Amstelland | Mediaan in Nederland |
|---|---|---|
| Aantal operaties bij dikkedarmkankeraantal per jaar | 41 | 78 |
| Aantal operaties bij endeldarmkankeraantal per jaar | — | 30 |
| Overleden binnen 90 dagen na operatie endeldarmlager is beter | — | 0,0% |
| Gecompliceerd beloop na operatie dikke darmlager is beter | 13,0% | 11,6% |
| Gecompliceerd beloop na operatie endeldarmlager is beter | — | 20,2% |
| Overleden binnen 90 dagen na operatie dikke darmlager is beter | 2,2% | 2,2% |
| Mediane tijd van diagnose tot behandeling in dagen (dikke darm)lager is beter | 38 | 36,8 |
Diabetes
| Indicator | Ziekenhuis Amstelland | Mediaan in Nederland |
|---|---|---|
| Aantal patiënten met diabetes bij de kinderartsaantal per jaar | — | 99 |
| Aantal patiënten met diabetes bij de internistaantal per jaar | 1.080 | 1.350 |
| Kinderarts: bloedsuiker goed ingesteld (HbA1c onder 58)hoger is beter | — | 47,8% |
| Internist: bloedsuiker goed ingesteld (HbA1c onder 58)hoger is beter | 46,9% | 42,3% |
| Kinderarts: bloedsuiker veel te hoog (HbA1c boven 86)lager is beter | — | 5,9% |
| Internist: bloedsuiker veel te hoog (HbA1c boven 86)lager is beter | 4,3% | 5,3% |
Etalagebenen (perifeer vaatlijden)
| Indicator | Ziekenhuis Amstelland | Mediaan in Nederland |
|---|---|---|
| Gecertificeerde vaatchirurgenaantal specialisten | 2 | 4 |
| Interventieradiologen voor vaatbehandelingenaantal specialisten | 3 | 4 |
Galblaasverwijdering (galstenen)
| Indicator | Ziekenhuis Amstelland | Mediaan in Nederland |
|---|---|---|
| Heropgenomen door een complicatie binnen 30 dagen na de operatielager is beter | 4,7% | 2,8% |
Gebroken heup
| Indicator | Ziekenhuis Amstelland | Mediaan in Nederland |
|---|---|---|
| Aantal behandelde heupfracturenaantal per jaar | 184 | 293 |
| Mobiliteitsscore na 3 maanden, eerder volledig mobiel (1 = best)lager is beter | 5 | 2,6 |
| Hulpbehoefte (ADL) na 3 maanden, eerder zelfstandig (0 = geen)lager is beter | 6 | 1,3 |
Gynaecologische kanker
| Indicator | Ziekenhuis Amstelland | Mediaan in Nederland |
|---|---|---|
| Aantal debulkingsoperaties bij eierstokkankeraantal per jaar | — | 60 |
| Aantal operaties bij baarmoederslijmvlieskankeraantal per jaar | 9 | 64 |
| Tumor volledig verwijderd bij primaire debulking (eierstok)hoger is beter | — | 90,8% |
| Gecompliceerd beloop na debulking eierstok (gecorrigeerd)lager is beter | — | 6,9% |
| Gecompliceerd beloop na kijkoperatie baarmoeder (gecorrigeerd)lager is beter | 0,0% | 0,0% |
| Overleden binnen 30 dagen na debulking eierstok (gecorrigeerd)lager is beter | — | 0,0% |
| Mediane tijd van eerste bezoek tot debulking in dagenlager is beter | — | 35,2 |
Hernia of kanaalstenose
| Indicator | Ziekenhuis Amstelland | Mediaan in Nederland |
|---|---|---|
| Heroperatie binnen 30 dagenlager is beter | 1,8% | 0,4% |
| Lekkage van hersenvocht tijdens de operatielager is beter | 0,0% | 0,3% |
| Diepe wondinfectielager is beter | 0,0% | 0,0% |
| Meer krachtverlies direct na de operatielager is beter | 0,0% | 0,0% |
Heupprothese
| Indicator | Ziekenhuis Amstelland | Mediaan in Nederland |
|---|---|---|
| Aantal heupprothesesaantal per jaar | 293 | 421 |
| Orthopedisch chirurgen die heuprevisies uitvoerenaantal specialisten | 1 | 4 |
| Orthopedisch chirurgen die heupprotheses plaatsenaantal specialisten | 3 | 5 |
| Diepe wondinfectie binnen 90 dagenlager is beter | 0,5% | 0,7% |
| Gemiddelde verbetering heupscore (OHS) na 12 maandenhoger is beter | 19,9 | 18,6 |
| Gemiddelde afname pijn bij bewegen na 12 maandenhoger is beter | 6,0 | 5,8 |
| Revisie binnen 1 jaar (gecorrigeerd)lager is beter | 2,5% | 0,9% |
Incontinentie of verzakking bij vrouwen
| Indicator | Ziekenhuis Amstelland | Mediaan in Nederland |
|---|---|---|
| Veel tot zeer veel verbeterd na de operatiehoger is beter | 92,3% | 90,8% |
Kankerzorg (algemeen)
| Indicator | Ziekenhuis Amstelland | Mediaan in Nederland |
|---|---|---|
| Aantal operaties bij nierkankeraantal per jaar | — | 54 |
| Aantal operaties aan de dikke darmaantal per jaar | 96 | 131 |
| Aantal operaties aan de endeldarmaantal per jaar | — | 46 |
| Aantal operaties voor uitzaaiingen in de leveraantal per jaar | — | 36 |
| Aantal patiënten geopereerd aan schildklierkankeraantal per jaar | — | 18 |
| Gynaecoloog-oncologen in fteaantal specialisten | — | 2,6 |
Knieprothese
| Indicator | Ziekenhuis Amstelland | Mediaan in Nederland |
|---|---|---|
| Aantal totale knieprothesesaantal per jaar | 187 | 310 |
| Aantal halve knieprothesesaantal per jaar | — | 79 |
| Orthopedisch chirurgen die knierevisies uitvoerenaantal specialisten | 2 | 3 |
| Orthopedisch chirurgen die knieprotheses plaatsenaantal specialisten | 4 | 5 |
| Diepe wondinfectie binnen 90 dagenlager is beter | 0,7% | 0,4% |
| Gemiddelde verbetering kniescore (OKS) na 12 maandenhoger is beter | 12,7 | 15,3 |
| Gemiddelde afname pijn bij bewegen na 12 maandenhoger is beter | 4,8 | 4,9 |
| Revisie binnen 3 jaar (gecorrigeerd)lager is beter | 0,8% | 1,3% |
Operaties bij kinderen
| Indicator | Ziekenhuis Amstelland | Mediaan in Nederland |
|---|---|---|
| Aantal lies- en balzakoperaties bij kinderenaantal per jaar | 36 | 43 |
| Aantal operaties voor pylorusstenose (maagportier)aantal per jaar | — | 15 |
Spoedeisende hulp
| Indicator | Ziekenhuis Amstelland | Mediaan in Nederland |
|---|---|---|
| Aantal opgevangen patiënten met ernstig meervoudig letselaantal per jaar | 0 | 33 |
Jaarrekening
Cijfers van Stichting Ziekenhuis Amstelland, uit de openbare jaarverantwoording.
| Jaar | Opbrengsten | Lasten | Resultaat | Marge | Eigen vermogen | Solvabiliteit | Liquide middelen |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025aangeleverd 28 mei 2026 | € 170 mln | € 166 mln | € 3,4 mln | 2,0% | € 27 mln | 30,3% | € 5,9 mln |
| 2024aangeleverd 30 mei 2025 | € 163 mln | € 156 mln | € 5,5 mln | 3,3% | € 24 mln | 26,3% | € 6,4 mln |
| Sectorgemiddelde, Algemeen ziekenhuis (2024) | |||||||
| 2024 | — | — | — | 2% | — | 36% | — |
Personeel
| Jaar | Zorgverleners | Verzuim | Lang open vacatures |
|---|---|---|---|
| 2025 | 790 | 9,4% | 50 |
| 2024 | 1.018 | 10,0% | 60 |
Zorgverleners: gemiddeld aantal personen in de zorg. Verzuim: het ziekteverzuim van de zorgverleners. Lang open: vacatures die drie maanden of langer openstaan.
Bestuur en toezicht
Zoals het register ze vermeldt bij de jaarverantwoording over 2025.
Raad van bestuur
- Sophia Elisabeth Johanna Annemarie de RooijVoorzitter Raad van Bestuur · sinds 1 maart 2021
- Marieke Möller - van den HeuvelBestuurder · sinds 1 september 2025
Raad van toezicht
- Hendrik Pieter VerschuurVoorzitter raad van toezicht · sinds 1 april 2020
- Ronald AkkermanVice voorzitter raad van toezicht · sinds 1 oktober 2023
- Jacqueline Jeannette Noordhoek - van der StaaijLid Raad van Toezicht · sinds 14 mei 2022
- Dave HeilbronLid van de Raad van Toezicht · sinds 1 maart 2024
- Jonathan Louis SoesmanLid van de Raad van Toezicht · sinds 1 maart 2024
- Catharina Alida Maria van Huët - LaanLid van de Raad van Toezicht · sinds 1 mei 2024
Parkeren
Amstelveen
€ 2 per uur. De eerste 30 minuten gratis. Dagmaximum € 12,50.
Staffel vanaf 13 juli 2026: eerste 2 uur € 3,50, eerste 8 uur € 7,00; 30-dagenkaart € 50,00 inclusief € 25,00 borg.
Gelezen op de website van het ziekenhuis, 2 november 2026.