BudgetState Ziekenhuizen / Ziekenhuizen
Algemeen ziekenhuis · Beverwijk
Rode Kruis Ziekenhuis
30 van 69 boven de norm
2025, marge 2,8%
sectorgemiddelde 36% (2024)
Beverwijk
Locaties
- Rode Kruis Ziekenhuis B.V.Vondellaan, 1942LE Beverwijk
- Rode Kruis Ziekenhuis B.V.Mozartstraat, 1962AL Heemskerk
Wachttijden
Laatste opgave: 27 oktober 2026. Boven de norm eerst.
Boven de norm, elke twee weken
Wachttijden tegen de norm, per soort
Behandelingen
| Waarvoor | Wachttijd | Mediaan in Nederland | Locatie |
|---|---|---|---|
| NeustussenschotcorrectieKNO | 200 dgn | 81 dgn | Rode Kruis Ziekenhuis B.V. |
| BorstreconstructiePlastische chirurgie | 141 dgn | 79 dgn | Rode Kruis Ziekenhuis B.V. |
| Sterilisatie bij de vrouwGynaecologie | 135 dgn | 48 dgn | Rode Kruis Ziekenhuis B.V. |
| Mohs-chirurgieDermatologie | 120 dgn | 54 dgn | Rode Kruis Ziekenhuis B.V. |
| Operatie incontinentie of verzakking (vrouw)Gynaecologie | 120 dgn | 71 dgn | Rode Kruis Ziekenhuis B.V. |
| SpataderoperatieChirurgie | 110 dgn | 53 dgn | Rode Kruis Ziekenhuis B.V. |
| Totale heupvervangingOrthopedie | 100 dgn | 64 dgn | Rode Kruis Ziekenhuis B.V. |
| Totale knievervangingOrthopedie | 100 dgn | 84 dgn | Rode Kruis Ziekenhuis B.V. |
| Amandelen of neusamandel verwijderenKNO | 100 dgn | 60 dgn | Rode Kruis Ziekenhuis B.V. |
| Navelbreukoperatie bij volwassenenChirurgie | 90 dgn | 53 dgn | Rode Kruis Ziekenhuis B.V. |
| LiesbreukoperatieChirurgie | 90 dgn | 49 dgn | Rode Kruis Ziekenhuis B.V. |
| BaarmoederverwijderingGynaecologie | 86 dgn | 64 dgn | Rode Kruis Ziekenhuis B.V. |
| Operatie meniscus of kniebandenChirurgie / Orthopedie | 85 dgn | 50 dgn | Rode Kruis Ziekenhuis B.V. |
| Kijkoperatie van de knieOrthopedie | 85 dgn | 42 dgn | Rode Kruis Ziekenhuis B.V. |
| Maagverkleining bij overgewichtChirurgie | 79 dgn | 52 dgn | Rode Kruis Ziekenhuis B.V. |
| GalblaasverwijderingChirurgie | 72 dgn | 43 dgn | Rode Kruis Ziekenhuis B.V. |
| Operatie ziekte van DupuytrenPlastische chirurgie | 71 dgn | 66 dgn | Rode Kruis Ziekenhuis B.V. |
| Operatie hernia of kanaalstenoseNeurochirurgie / Orthopedie | 70 dgn | 55 dgn | Rode Kruis Ziekenhuis B.V. |
| IUI (intra-uteriene inseminatie)Gynaecologie | 66 dgn | 9 dgn | Rode Kruis Ziekenhuis B.V. |
| Operatie bij goedaardige anale aandoeningenChirurgie / Dermatologie | 55 dgn | 49 dgn | Rode Kruis Ziekenhuis B.V. |
| Operatie vergrote prostaatUrologie | 41 dgn | 61 dgn | Rode Kruis Ziekenhuis B.V. |
| Endoveneuze spataderbehandelingDermatologie | 40 dgn | 57 dgn | Rode Kruis Ziekenhuis B.V. |
| Trommelvliesbuisjes plaatsenKNO | 33 dgn | 37 dgn | Rode Kruis Ziekenhuis B.V. |
| BesnijdenisUrologie / Chirurgie | 16 dgn | 50 dgn | Rode Kruis Ziekenhuis B.V. |
| Sterilisatie bij de manChirurgie / Urologie | 16 dgn | 43 dgn | Rode Kruis Ziekenhuis B.V. |
| WortelpuntresectieKaakchirurgie | 10 dgn | 39 dgn | Rode Kruis Ziekenhuis B.V. |
| Tand of kies trekken zonder narcoseKaakchirurgie | 10 dgn | 57 dgn | Rode Kruis Ziekenhuis B.V. |
| Operatie triggerfingerPlastische chirurgie | 0 dgn | 32 dgn | Rode Kruis Ziekenhuis B.V. |
| Operatie carpaletunnelsyndroomChirurgie / Plastische chirurgie / Orthopedie | 0 dgn | 44 dgn | Rode Kruis Ziekenhuis B.V. |
Polikliniek: eerste afspraak
| Waarvoor | Wachttijd | Mediaan in Nederland | Locatie |
|---|---|---|---|
| Gynaecologie (algemeen)Gynaecologie | 66 dgn | 72 dgn | Rode Kruis Ziekenhuis B.V. |
| Maag-, darm- en leverziekten (algemeen)Maag-, darm- en leverziekten | 58 dgn | 98 dgn | Rode Kruis Ziekenhuis B.V. |
| VruchtbaarheidsproblemenGynaecologie | 48 dgn | 60 dgn | Rode Kruis Ziekenhuis B.V. |
| RugherniaNeurologie | 45 dgn | 57 dgn | Rode Kruis Ziekenhuis B.V. |
| Reumatologie (algemeen)Reumatologie | 40 dgn | 47 dgn | Rode Kruis Ziekenhuis B.V. |
| Plastische chirurgie (algemeen)Plastische chirurgie | 40 dgn | 24 dgn | Rode Kruis Ziekenhuis B.V. |
| Chirurgie (algemeen)Chirurgie | 40 dgn | 14 dgn | Rode Kruis Ziekenhuis B.V. |
| Longgeneeskunde (algemeen)Longgeneeskunde | 31 dgn | 28 dgn | Rode Kruis Ziekenhuis B.V. |
| Urologie (algemeen)Urologie | 30 dgn | 32 dgn | Rode Kruis Ziekenhuis B.V. |
| Cardiologie (algemeen)Cardiologie | 25 dgn | 28 dgn | Rode Kruis Ziekenhuis B.V. |
| KNO (algemeen)KNO | 25 dgn | 21 dgn | Rode Kruis Ziekenhuis B.V. |
| LiesbreukChirurgie | 25 dgn | 17 dgn | Rode Kruis Ziekenhuis B.V. |
| Neurologie (algemeen)Neurologie | 24 dgn | 64 dgn | Rode Kruis Ziekenhuis B.V. |
| Neurochirurgie (algemeen)Neurochirurgie | 24 dgn | 42 dgn | Rode Kruis Ziekenhuis B.V. |
| ProctologieChirurgie | 24 dgn | 25 dgn | Rode Kruis Ziekenhuis B.V. |
| PijnbestrijdingAnesthesiologie | 21 dgn | 58 dgn | Rode Kruis Ziekenhuis B.V. |
| VaatchirurgieChirurgie | 18 dgn | 18 dgn | Rode Kruis Ziekenhuis B.V. |
| Dermatologie (algemeen)Dermatologie | 17 dgn | 35 dgn | Rode Kruis Ziekenhuis B.V. |
| Klinische geriatrieGeriatrie | 16 dgn | 28 dgn | Rode Kruis Ziekenhuis B.V. |
| Kindergeneeskunde (algemeen)Kindergeneeskunde | 14 dgn | 35 dgn | Rode Kruis Ziekenhuis B.V. |
| HeupklachtenOrthopedie | 14 dgn | 14 dgn | Rode Kruis Ziekenhuis B.V. |
| KnieklachtenOrthopedie | 14 dgn | 14 dgn | Rode Kruis Ziekenhuis B.V. |
| KaakchirurgieKaakchirurgie | 10 dgn | 31 dgn | Rode Kruis Ziekenhuis B.V. |
| RevalidatieRevalidatie | 7 dgn | 36 dgn | Rode Kruis Ziekenhuis B.V. |
| SlaapcentrumOverig | 7 dgn | 70 dgn | Rode Kruis Ziekenhuis B.V. |
| Interne geneeskunde (algemeen)Interne geneeskunde | 7 dgn | 42 dgn | Rode Kruis Ziekenhuis B.V. |
| Orthopedie (algemeen)Orthopedie | 1 dgn | 14 dgn | Rode Kruis Ziekenhuis B.V. |
| Borstonderzoek (mammapoli)Chirurgie | 0 dgn | 3 dgn | Rode Kruis Ziekenhuis B.V. |
Onderzoek
| Waarvoor | Wachttijd | Mediaan in Nederland | Locatie |
|---|---|---|---|
| Gastroscopie (maagonderzoek)Maag-, darm- en leverziekten | 31 dgn | 26 dgn | Rode Kruis Ziekenhuis B.V. |
| Coloscopie (darmonderzoek)Maag-, darm- en leverziekten | 28 dgn | 28 dgn | Rode Kruis Ziekenhuis B.V. |
| EchografieRadiologie | 16 dgn | 13 dgn | Rode Kruis Ziekenhuis B.V. |
| CT-scanRadiologie | 9 dgn | 14 dgn | Rode Kruis Ziekenhuis B.V. |
| Slaaponderzoek (polysomnografie)KNO / Longgeneeskunde / Neurologie | 2 dgn | 46 dgn | Rode Kruis Ziekenhuis B.V. |
| MammografieRadiologie | 2 dgn | 5 dgn | Rode Kruis Ziekenhuis B.V. |
| MRI van heup of beenRadiologie | 2 dgn | 20 dgn | Rode Kruis Ziekenhuis B.V. |
| MRI van de rugRadiologie | 2 dgn | 20 dgn | Rode Kruis Ziekenhuis B.V. |
| MRI van de nekRadiologie | 2 dgn | 22 dgn | Rode Kruis Ziekenhuis B.V. |
| MRI van de hersenenRadiologie | 2 dgn | 21 dgn | Rode Kruis Ziekenhuis B.V. |
| RöntgenfotoRadiologie | 0 dgn | 1 dgn | Rode Kruis Ziekenhuis B.V. |
Kwaliteit per behandeling
Verslagjaar 2025, zoals het ziekenhuis het opgaf, naast de mediaan van alle ziekenhuizen.
Amandelen of neusamandel verwijderen
| Indicator | Rode Kruis Ziekenhuis | Mediaan in Nederland |
|---|---|---|
| Heroperatie wegens nabloeding binnen 14 dagen (keelamandelen)lager is beter | 2,1% | 2,6% |
| Heroperatie wegens nabloeding binnen 14 dagen (neusamandel)lager is beter | 0,7% | 0,0% |
Beroerte (CVA)
| Indicator | Rode Kruis Ziekenhuis | Mediaan in Nederland |
|---|---|---|
| Aantal patiënten met een beroerteaantal per jaar | 362 | 570 |
| Mediane tijd van binnenkomst tot trombolyse in minutenlager is beter | 24 | 29 |
Borstimplantaten
| Indicator | Rode Kruis Ziekenhuis | Mediaan in Nederland |
|---|---|---|
| Verwijderd/gewisseld door complicatie binnen 60 dagen (reconstructie)lager is beter | 2,2% | 2,6% |
| Verwijderd/gewisseld door complicatie binnen 60 dagen (cosmetisch)lager is beter | 0,0% | 0,0% |
| Verwijderd/gewisseld door complicatie, dag 61 tot 365 (reconstructie)lager is beter | 0,0% | 3,3% |
| Verwijderd/gewisseld door complicatie, dag 61 tot 365 (cosmetisch)lager is beter | 0,0% | 0,0% |
Borstkanker
| Indicator | Rode Kruis Ziekenhuis | Mediaan in Nederland |
|---|---|---|
| Aantal geopereerde patiënten met borstkankeraantal per jaar | 121 | 216 |
| Oncologisch chirurgen die borstkanker behandelenaantal specialisten | 2 | 4 |
| Plastisch chirurgen die borstkankerpatiënten behandelenaantal specialisten | 2 | 3 |
| Mediane tijd van diagnose tot start behandeling in dagenlager is beter | 18 | 32 |
Chronische nierschade en dialyse
| Indicator | Rode Kruis Ziekenhuis | Mediaan in Nederland |
|---|---|---|
| Gestart met dialyse via een werkende shunt of PD-katheterhoger is beter | 20,0% | 64,2% |
Darmkanker
| Indicator | Rode Kruis Ziekenhuis | Mediaan in Nederland |
|---|---|---|
| Aantal operaties bij dikkedarmkankeraantal per jaar | 58 | 78 |
| Aantal operaties bij endeldarmkankeraantal per jaar | — | 30 |
| Overleden binnen 90 dagen na operatie endeldarmlager is beter | — | 0,0% |
| Gecompliceerd beloop na operatie dikke darmlager is beter | 6,0% | 11,6% |
| Gecompliceerd beloop na operatie endeldarmlager is beter | — | 20,2% |
| Overleden binnen 90 dagen na operatie dikke darmlager is beter | 0,7% | 2,2% |
| Mediane tijd van diagnose tot behandeling in dagen (dikke darm)lager is beter | 45 | 36,8 |
Diabetes
| Indicator | Rode Kruis Ziekenhuis | Mediaan in Nederland |
|---|---|---|
| Aantal patiënten met diabetes bij de kinderartsaantal per jaar | 44 | 99 |
| Aantal patiënten met diabetes bij de internistaantal per jaar | 564 | 1.350 |
| Kinderarts: bloedsuiker goed ingesteld (HbA1c onder 58)hoger is beter | 47,7% | 47,8% |
| Internist: bloedsuiker goed ingesteld (HbA1c onder 58)hoger is beter | 43,1% | 42,3% |
| Kinderarts: bloedsuiker veel te hoog (HbA1c boven 86)lager is beter | 0,0% | 5,9% |
| Internist: bloedsuiker veel te hoog (HbA1c boven 86)lager is beter | 4,6% | 5,3% |
Etalagebenen (perifeer vaatlijden)
| Indicator | Rode Kruis Ziekenhuis | Mediaan in Nederland |
|---|---|---|
| Gecertificeerde vaatchirurgenaantal specialisten | 5 | 4 |
| Interventieradiologen voor vaatbehandelingenaantal specialisten | 1 | 4 |
Galblaasverwijdering (galstenen)
| Indicator | Rode Kruis Ziekenhuis | Mediaan in Nederland |
|---|---|---|
| Heropgenomen door een complicatie binnen 30 dagen na de operatielager is beter | 3,2% | 2,8% |
Gebroken heup
| Indicator | Rode Kruis Ziekenhuis | Mediaan in Nederland |
|---|---|---|
| Aantal behandelde heupfracturenaantal per jaar | 225 | 293 |
| Mobiliteitsscore na 3 maanden, eerder volledig mobiel (1 = best)lager is beter | 2,9 | 2,6 |
| Hulpbehoefte (ADL) na 3 maanden, eerder zelfstandig (0 = geen)lager is beter | 1,5 | 1,3 |
Gynaecologische kanker
| Indicator | Rode Kruis Ziekenhuis | Mediaan in Nederland |
|---|---|---|
| Aantal debulkingsoperaties bij eierstokkankeraantal per jaar | — | 60 |
| Aantal operaties bij baarmoederslijmvlieskankeraantal per jaar | 21 | 64 |
| Tumor volledig verwijderd bij primaire debulking (eierstok)hoger is beter | — | 90,8% |
| Gecompliceerd beloop na debulking eierstok (gecorrigeerd)lager is beter | — | 6,9% |
| Gecompliceerd beloop na kijkoperatie baarmoeder (gecorrigeerd)lager is beter | 0,0% | 0,0% |
| Overleden binnen 30 dagen na debulking eierstok (gecorrigeerd)lager is beter | — | 0,0% |
| Mediane tijd van eerste bezoek tot debulking in dagenlager is beter | — | 35,2 |
Halsslagaderoperatie
| Indicator | Rode Kruis Ziekenhuis | Mediaan in Nederland |
|---|---|---|
| Aantal ingrepen aan de halsslagaderaantal per jaar | 22 | 48 |
| Overleden binnen 30 dagen na de ingreeplager is beter | 2,6% | 0,8% |
| Nabloeding binnen 30 dagenlager is beter | 1,3% | 2,5% |
| Neurologische complicatie binnen 30 dagenlager is beter | 2,6% | 2,0% |
| Ongecompliceerd herstel (textbook outcome)hoger is beter | 72,4% | 79,8% |
Hernia of kanaalstenose
| Indicator | Rode Kruis Ziekenhuis | Mediaan in Nederland |
|---|---|---|
| Heroperatie binnen 30 dagenlager is beter | 1,2% | 0,4% |
| Lekkage van hersenvocht tijdens de operatielager is beter | 0,0% | 0,3% |
| Diepe wondinfectielager is beter | 1,2% | 0,0% |
| Meer krachtverlies direct na de operatielager is beter | 1,2% | 0,0% |
Heupprothese
| Indicator | Rode Kruis Ziekenhuis | Mediaan in Nederland |
|---|---|---|
| Aantal heupprothesesaantal per jaar | 207 | 421 |
| Orthopedisch chirurgen die heuprevisies uitvoerenaantal specialisten | 4 | 4 |
| Orthopedisch chirurgen die heupprotheses plaatsenaantal specialisten | 4 | 5 |
| Diepe wondinfectie binnen 90 dagenlager is beter | 0,0% | 0,7% |
| Gemiddelde verbetering heupscore (OHS) na 12 maandenhoger is beter | 18,4 | 18,6 |
| Gemiddelde afname pijn bij bewegen na 12 maandenhoger is beter | 5,4 | 5,8 |
| Revisie binnen 1 jaar (gecorrigeerd)lager is beter | 2,0% | 0,9% |
Incontinentie of verzakking bij vrouwen
| Indicator | Rode Kruis Ziekenhuis | Mediaan in Nederland |
|---|---|---|
| Veel tot zeer veel verbeterd na de operatiehoger is beter | 92,3% | 90,8% |
Kankerzorg (algemeen)
| Indicator | Rode Kruis Ziekenhuis | Mediaan in Nederland |
|---|---|---|
| Aantal operaties bij nierkankeraantal per jaar | — | 54 |
| Aantal operaties aan de dikke darmaantal per jaar | 85 | 131 |
| Aantal operaties aan de endeldarmaantal per jaar | 0 | 46 |
| Aantal operaties voor uitzaaiingen in de leveraantal per jaar | — | 36 |
| Aantal patiënten geopereerd aan schildklierkankeraantal per jaar | — | 18 |
| Gynaecoloog-oncologen in fteaantal specialisten | 2,4 | 2,6 |
Knieprothese
| Indicator | Rode Kruis Ziekenhuis | Mediaan in Nederland |
|---|---|---|
| Aantal totale knieprothesesaantal per jaar | 121 | 310 |
| Aantal halve knieprothesesaantal per jaar | 33 | 79 |
| Orthopedisch chirurgen die knierevisies uitvoerenaantal specialisten | 4 | 3 |
| Orthopedisch chirurgen die knieprotheses plaatsenaantal specialisten | 4 | 5 |
| Diepe wondinfectie binnen 90 dagenlager is beter | 1,6% | 0,4% |
| Gemiddelde verbetering kniescore (OKS) na 12 maandenhoger is beter | 15,7 | 15,3 |
| Gemiddelde afname pijn bij bewegen na 12 maandenhoger is beter | 5,2 | 4,9 |
| Revisie binnen 3 jaar (gecorrigeerd)lager is beter | 2,5% | 1,3% |
Operaties bij kinderen
| Indicator | Rode Kruis Ziekenhuis | Mediaan in Nederland |
|---|---|---|
| Aantal lies- en balzakoperaties bij kinderenaantal per jaar | 33 | 43 |
| Aantal operaties voor pylorusstenose (maagportier)aantal per jaar | — | 15 |
Spoedeisende hulp
| Indicator | Rode Kruis Ziekenhuis | Mediaan in Nederland |
|---|---|---|
| Aantal opgevangen patiënten met ernstig meervoudig letselaantal per jaar | 20 | 33 |
Jaarrekening
Geconsolideerde cijfers van Rode Kruis Ziekenhuis B.V., uit de openbare jaarverantwoording.
| Jaar | Opbrengsten | Lasten | Resultaat | Marge | Eigen vermogen | Solvabiliteit | Liquide middelen |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025aangeleverd 29 mei 2026 | € 218 mln | € 213 mln | € 6,1 mln | 2,8% | € 54 mln | 29,5% | € 26 mln |
| 2024aangeleverd 28 mei 2025 | € 208 mln | € 197 mln | € 5,7 mln | 2,7% | € 47 mln | 28,2% | € 14 mln |
| 2023aangeleverd 31 mei 2024 | € 195 mln | € 189 mln | € 4,2 mln | 2,2% | € 42 mln | 31,5% | € 11 mln |
| Sectorgemiddelde, Algemeen ziekenhuis (2024) | |||||||
| 2024 | — | — | — | 2% | — | 36% | — |
Personeel
| Jaar | Zorgverleners | Verzuim | Lang open vacatures |
|---|---|---|---|
| 2025 | 1.346 | 6,1% | 0 |
| 2024 | 1.332 | 5,7% | 7 |
| 2023 | — | — | — |
Zorgverleners: gemiddeld aantal personen in de zorg. Verzuim: het ziekteverzuim van de zorgverleners. Lang open: vacatures die drie maanden of langer openstaan.
Bestuur en toezicht
Zoals het register ze vermeldt bij de jaarverantwoording over 2025.
Raad van bestuur
- Nadine VieleersVoorzitter Raad van Bestuur · sinds 1 oktober 2024
- Mark Hubert Johan WoutersBestuurder · sinds 1 augustus 2023
Raad van toezicht
- Ferdinand Bernhard Joseph GrapperhausVoorzitter · sinds 9 juni 2023
- Melvin Reginald Mac GillavryCommissaris · sinds 1 oktober 2023
- Jeroen Louis DavidsonCommissaris · sinds 21 januari 2025
- Leontine Marylou van der Goes - HijmansCommissaris · sinds 25 augustus 2025
- Sylca Ardien Vellinga - BakkerCommissaris · sinds 25 augustus 2025
Eigenaar
- Swaanswijk B.V.Enig aandeelhouder · sinds 19 mei 2023
Parkeren
Beverwijk
€ 1,65 per uur. De eerste 20 minuten gratis. Dagmaximum € 12,50.
Gratis parkeren achter bioscoop Cineworld, op circa tien minuten lopen.
Gelezen op de website van het ziekenhuis, 2 november 2026.