BudgetState Ziekenhuizen / Ziekenhuizen
Algemeen ziekenhuis · Almelo
Ziekenhuisgroep Twente
46 van 98 boven de norm
2025, marge 2,0%
sectorgemiddelde 36% (2024)
Almelo
Locaties
- Stichting Ziekenhuisgroep Twente, locatie Hengelo OVGeerdinksweg, 7555DL Hengelo
- Ziekenhuisgroep Twente, locatie AlmeloZilvermeeuw, 7609PP Almelo
Wachttijden
Laatste opgave: 27 oktober 2026. Boven de norm eerst.
Boven de norm, elke twee weken
Wachttijden tegen de norm, per soort
Behandelingen
| Waarvoor | Wachttijd | Mediaan in Nederland | Locatie |
|---|---|---|---|
| Maagverkleining bij overgewichtChirurgie | 91 dgn | 52 dgn | Stichting Ziekenhuisgroep Twente, locatie Hengelo OV |
| LiesbreukoperatieChirurgie | 88 dgn | 49 dgn | Stichting Ziekenhuisgroep Twente, locatie Hengelo OV |
| Operatie vergrote prostaatUrologie | 55 dgn | 61 dgn | Stichting Ziekenhuisgroep Twente, locatie Hengelo OV |
| Operatie incontinentie of verzakking (vrouw)Gynaecologie | 53 dgn | 71 dgn | Stichting Ziekenhuisgroep Twente, locatie Hengelo OV |
| Operatie bij goedaardige anale aandoeningenChirurgie / Dermatologie | 50 dgn | 49 dgn | Stichting Ziekenhuisgroep Twente, locatie Hengelo OV |
| GalblaasverwijderingChirurgie | 47 dgn | 43 dgn | Stichting Ziekenhuisgroep Twente, locatie Hengelo OV |
| NeustussenschotcorrectieKNO | 43 dgn | 81 dgn | Stichting Ziekenhuisgroep Twente, locatie Hengelo OV |
| Amandelen of neusamandel verwijderenKNO | 42 dgn | 60 dgn | Ziekenhuisgroep Twente, locatie Almelo |
| BaarmoederverwijderingGynaecologie | 42 dgn | 64 dgn | Stichting Ziekenhuisgroep Twente, locatie Hengelo OV |
| Trommelvliesbuisjes plaatsenKNO | 35 dgn | 37 dgn | Stichting Ziekenhuisgroep Twente, locatie Hengelo OV |
| Operatie prostaatkankerUrologie | 24 dgn | 35 dgn | Stichting Ziekenhuisgroep Twente, locatie Hengelo OV |
| HartkatheterisatieCardiologie | 21 dgn | 21 dgn | Stichting Ziekenhuisgroep Twente, locatie Hengelo OV |
Polikliniek: eerste afspraak
| Waarvoor | Wachttijd | Mediaan in Nederland | Locatie |
|---|---|---|---|
| AllergologieInterne geneeskunde | 365 dgn | 72 dgn | Stichting Ziekenhuisgroep Twente, locatie Hengelo OV |
| Gynaecologie (algemeen)Gynaecologie | 270 dgn | 72 dgn | Ziekenhuisgroep Twente, locatie Almelo |
| Reumatologie (algemeen)Reumatologie | 210 dgn | 47 dgn | Ziekenhuisgroep Twente, locatie Almelo |
| Maag-, darm- en leverziekten (algemeen)Maag-, darm- en leverziekten | 185 dgn | 98 dgn | Ziekenhuisgroep Twente, locatie Almelo |
| SlaapcentrumOverig | 180 dgn | 70 dgn | Stichting Ziekenhuisgroep Twente, locatie Hengelo OV |
| Neurologie (algemeen)Neurologie | 163 dgn | 64 dgn | Stichting Ziekenhuisgroep Twente, locatie Hengelo OV |
| NekherniaNeurologie | 163 dgn | 59 dgn | Stichting Ziekenhuisgroep Twente, locatie Hengelo OV |
| RugherniaNeurologie | 163 dgn | 57 dgn | Stichting Ziekenhuisgroep Twente, locatie Hengelo OV |
| Urologie (algemeen)Urologie | 120 dgn | 32 dgn | Ziekenhuisgroep Twente, locatie Almelo |
| SportgeneeskundeSportgeneeskunde | 80 dgn | 26 dgn | Stichting Ziekenhuisgroep Twente, locatie Hengelo OV |
| PijnbestrijdingAnesthesiologie | 77 dgn | 58 dgn | Stichting Ziekenhuisgroep Twente, locatie Hengelo OV |
| KinderorthopedieKindergeneeskunde | 70 dgn | 41 dgn | Ziekenhuisgroep Twente, locatie Almelo |
| Interne geneeskunde bij kinderenKindergeneeskunde | 70 dgn | 30 dgn | Ziekenhuisgroep Twente, locatie Almelo |
| Kindergeneeskunde (algemeen)Kindergeneeskunde | 70 dgn | 35 dgn | Stichting Ziekenhuisgroep Twente, locatie Hengelo OV |
| KinderneurologieKindergeneeskunde | 70 dgn | 37 dgn | Ziekenhuisgroep Twente, locatie Almelo |
| KindercardiologieKindergeneeskunde | 70 dgn | 31 dgn | Stichting Ziekenhuisgroep Twente, locatie Hengelo OV |
| Dermatologie (algemeen)Dermatologie | 58 dgn | 35 dgn | Ziekenhuisgroep Twente, locatie Almelo |
| Incontinentie bij vrouwenGynaecologie | 50 dgn | 67 dgn | Stichting Ziekenhuisgroep Twente, locatie Hengelo OV |
| EndocrinologieInterne geneeskunde | 49 dgn | 48 dgn | Stichting Ziekenhuisgroep Twente, locatie Hengelo OV |
| Interne geneeskunde (algemeen)Interne geneeskunde | 49 dgn | 42 dgn | Stichting Ziekenhuisgroep Twente, locatie Hengelo OV |
| Longgeneeskunde (algemeen)Longgeneeskunde | 40 dgn | 28 dgn | Stichting Ziekenhuisgroep Twente, locatie Hengelo OV |
| Cardiologie (algemeen)Cardiologie | 29 dgn | 28 dgn | Stichting Ziekenhuisgroep Twente, locatie Hengelo OV |
| NefrologieInterne geneeskunde | 29 dgn | 33 dgn | Ziekenhuisgroep Twente, locatie Almelo |
| Plastische chirurgie (algemeen)Plastische chirurgie | 21 dgn | 24 dgn | Stichting Ziekenhuisgroep Twente, locatie Hengelo OV |
| Medische oncologieInterne geneeskunde | 21 dgn | 9 dgn | Ziekenhuisgroep Twente, locatie Almelo |
| LiesbreukChirurgie | 17 dgn | 17 dgn | Stichting Ziekenhuisgroep Twente, locatie Hengelo OV |
| Chirurgie (algemeen)Chirurgie | 17 dgn | 14 dgn | Stichting Ziekenhuisgroep Twente, locatie Hengelo OV |
| ProctologieChirurgie | 14 dgn | 25 dgn | Stichting Ziekenhuisgroep Twente, locatie Hengelo OV |
| KNO (algemeen)KNO | 12 dgn | 21 dgn | Stichting Ziekenhuisgroep Twente, locatie Hengelo OV |
| Gehoorverlies en doofheidKNO | 12 dgn | 25 dgn | Stichting Ziekenhuisgroep Twente, locatie Hengelo OV |
| RevalidatieRevalidatie | 10 dgn | 36 dgn | Ziekenhuisgroep Twente, locatie Almelo |
| Klinische geriatrieGeriatrie | 8 dgn | 28 dgn | Stichting Ziekenhuisgroep Twente, locatie Hengelo OV |
| Plastische chirurgie bij kankerPlastische chirurgie | 7 dgn | 11 dgn | Ziekenhuisgroep Twente, locatie Almelo |
| VaatchirurgieChirurgie | 7 dgn | 18 dgn | Ziekenhuisgroep Twente, locatie Almelo |
| Verdachte plek op de huidDermatologie | 5 dgn | 13 dgn | Stichting Ziekenhuisgroep Twente, locatie Hengelo OV |
| Borstonderzoek (mammapoli)Chirurgie | 1 dgn | 3 dgn | Stichting Ziekenhuisgroep Twente, locatie Hengelo OV |
Onderzoek
| Waarvoor | Wachttijd | Mediaan in Nederland | Locatie |
|---|---|---|---|
| Botdichtheidsmeting (DEXA)Radiologie | 38 dgn | 18 dgn | Ziekenhuisgroep Twente, locatie Almelo |
| MRI van de rugRadiologie | 17 dgn | 20 dgn | Stichting Ziekenhuisgroep Twente, locatie Hengelo OV |
| MRI van de nekRadiologie | 17 dgn | 22 dgn | Stichting Ziekenhuisgroep Twente, locatie Hengelo OV |
| CT-scanRadiologie | 16 dgn | 14 dgn | Ziekenhuisgroep Twente, locatie Almelo |
| MRI van heup of beenRadiologie | 9 dgn | 20 dgn | Stichting Ziekenhuisgroep Twente, locatie Hengelo OV |
| MRI van schouder of armRadiologie | 9 dgn | 20 dgn | Stichting Ziekenhuisgroep Twente, locatie Hengelo OV |
| MammografieRadiologie | 8 dgn | 5 dgn | Stichting Ziekenhuisgroep Twente, locatie Hengelo OV |
| Gastroscopie (maagonderzoek)Maag-, darm- en leverziekten | 7 dgn | 26 dgn | Stichting Ziekenhuisgroep Twente, locatie Hengelo OV |
| Coloscopie (darmonderzoek)Maag-, darm- en leverziekten | 7 dgn | 28 dgn | Stichting Ziekenhuisgroep Twente, locatie Hengelo OV |
| EchografieRadiologie | 2 dgn | 13 dgn | Ziekenhuisgroep Twente, locatie Almelo |
| RöntgenfotoRadiologie | 1 dgn | 1 dgn | Ziekenhuisgroep Twente, locatie Almelo |
Kwaliteit per behandeling
Verslagjaar 2025, zoals het ziekenhuis het opgaf, naast de mediaan van alle ziekenhuizen.
Amandelen of neusamandel verwijderen
| Indicator | Ziekenhuisgroep Twente | Mediaan in Nederland |
|---|---|---|
| Heroperatie wegens nabloeding binnen 14 dagen (keelamandelen)lager is beter | 2,9% | 2,6% |
| Heroperatie wegens nabloeding binnen 14 dagen (neusamandel)lager is beter | 0,4% | 0,0% |
Aneurysma van de buikslagader
| Indicator | Ziekenhuisgroep Twente | Mediaan in Nederland |
|---|---|---|
| Aantal operaties voor een aorta-aneurysma of dissectieaantal per jaar | 75 | 69 |
| Overleden binnen 30 dagen na operatie gescheurd aneurysmalager is beter | 13,3% | 24,2% |
| Overleden binnen 30 dagen na operatie intact aneurysmalager is beter | 3,0% | 1,5% |
| Ongecompliceerd herstel na geplande operatie (textbook outcome)hoger is beter | 72,0% | 76,0% |
Beroerte (CVA)
| Indicator | Ziekenhuisgroep Twente | Mediaan in Nederland |
|---|---|---|
| Aantal patiënten met een beroerteaantal per jaar | 693 | 570 |
| Mediane tijd van binnenkomst tot trombolyse in minutenlager is beter | 29 | 29 |
Blaaskanker
| Indicator | Ziekenhuisgroep Twente | Mediaan in Nederland |
|---|---|---|
| Aantal blaasverwijderingen bij blaaskankeraantal per jaar | 41 | 42 |
| Urologen die blaasverwijderingen uitvoerenaantal specialisten | 4 | 3 |
| Ernstige complicaties binnen 30 dagen na de operatielager is beter | 17,1% | 15,0% |
| Overleden binnen 30 dagen na de operatielager is beter | 2,4% | 0,9% |
Borstimplantaten
| Indicator | Ziekenhuisgroep Twente | Mediaan in Nederland |
|---|---|---|
| Verwijderd/gewisseld door complicatie binnen 60 dagen (reconstructie)lager is beter | 2,4% | 2,6% |
| Verwijderd/gewisseld door complicatie binnen 60 dagen (cosmetisch)lager is beter | 0,0% | 0,0% |
| Verwijderd/gewisseld door complicatie, dag 61 tot 365 (reconstructie)lager is beter | 2,9% | 3,3% |
| Verwijderd/gewisseld door complicatie, dag 61 tot 365 (cosmetisch)lager is beter | 3,6% | 0,0% |
Borstkanker
| Indicator | Ziekenhuisgroep Twente | Mediaan in Nederland |
|---|---|---|
| Aantal geopereerde patiënten met borstkankeraantal per jaar | 331 | 216 |
| Oncologisch chirurgen die borstkanker behandelenaantal specialisten | 5 | 4 |
| Plastisch chirurgen die borstkankerpatiënten behandelenaantal specialisten | 5 | 3 |
| Mediane tijd van diagnose tot start behandeling in dagenlager is beter | 32 | 32 |
Chronische nierschade en dialyse
| Indicator | Ziekenhuisgroep Twente | Mediaan in Nederland |
|---|---|---|
| Gestart met dialyse via een werkende shunt of PD-katheterhoger is beter | 60,0% | 64,2% |
Darmkanker
| Indicator | Ziekenhuisgroep Twente | Mediaan in Nederland |
|---|---|---|
| Aantal operaties bij dikkedarmkankeraantal per jaar | 97 | 78 |
| Aantal operaties bij endeldarmkankeraantal per jaar | 54 | 30 |
| Overleden binnen 90 dagen na operatie endeldarmlager is beter | 0,0% | 0,0% |
| Gecompliceerd beloop na operatie dikke darmlager is beter | 10,4% | 11,6% |
| Gecompliceerd beloop na operatie endeldarmlager is beter | 11,8% | 20,2% |
| Overleden binnen 90 dagen na operatie dikke darmlager is beter | 2,7% | 2,2% |
| Mediane tijd van diagnose tot behandeling in dagen (dikke darm)lager is beter | 36,5 | 36,8 |
Diabetes
| Indicator | Ziekenhuisgroep Twente | Mediaan in Nederland |
|---|---|---|
| Aantal patiënten met diabetes bij de kinderartsaantal per jaar | 133 | 99 |
| Aantal patiënten met diabetes bij de internistaantal per jaar | 2.529 | 1.350 |
| Kinderarts: bloedsuiker goed ingesteld (HbA1c onder 58)hoger is beter | 58,0% | 47,8% |
| Internist: bloedsuiker goed ingesteld (HbA1c onder 58)hoger is beter | 42,5% | 42,3% |
| Kinderarts: bloedsuiker veel te hoog (HbA1c boven 86)lager is beter | 7,5% | 5,9% |
| Internist: bloedsuiker veel te hoog (HbA1c boven 86)lager is beter | 5,6% | 5,3% |
Etalagebenen (perifeer vaatlijden)
| Indicator | Ziekenhuisgroep Twente | Mediaan in Nederland |
|---|---|---|
| Gecertificeerde vaatchirurgenaantal specialisten | 4 | 4 |
| Interventieradiologen voor vaatbehandelingenaantal specialisten | 3 | 4 |
Galblaasverwijdering (galstenen)
| Indicator | Ziekenhuisgroep Twente | Mediaan in Nederland |
|---|---|---|
| Heropgenomen door een complicatie binnen 30 dagen na de operatielager is beter | 3,8% | 2,8% |
Gebroken heup
| Indicator | Ziekenhuisgroep Twente | Mediaan in Nederland |
|---|---|---|
| Aantal behandelde heupfracturenaantal per jaar | 394 | 293 |
| Mobiliteitsscore na 3 maanden, eerder volledig mobiel (1 = best)lager is beter | 2,7 | 2,6 |
| Hulpbehoefte (ADL) na 3 maanden, eerder zelfstandig (0 = geen)lager is beter | 1,2 | 1,3 |
Halsslagaderoperatie
| Indicator | Ziekenhuisgroep Twente | Mediaan in Nederland |
|---|---|---|
| Aantal ingrepen aan de halsslagaderaantal per jaar | 71 | 48 |
| Overleden binnen 30 dagen na de ingreeplager is beter | 0,6% | 0,8% |
| Nabloeding binnen 30 dagenlager is beter | 3,7% | 2,5% |
| Neurologische complicatie binnen 30 dagenlager is beter | 0,6% | 2,0% |
| Ongecompliceerd herstel (textbook outcome)hoger is beter | 80,9% | 79,8% |
Incontinentie of verzakking bij vrouwen
| Indicator | Ziekenhuisgroep Twente | Mediaan in Nederland |
|---|---|---|
| Veel tot zeer veel verbeterd na de operatiehoger is beter | 91,3% | 90,8% |
Kankerzorg (algemeen)
| Indicator | Ziekenhuisgroep Twente | Mediaan in Nederland |
|---|---|---|
| Aantal operaties bij nierkankeraantal per jaar | — | 54 |
| Aantal operaties aan de dikke darmaantal per jaar | 144 | 131 |
| Aantal operaties aan de endeldarmaantal per jaar | 60 | 46 |
| Aantal operaties voor uitzaaiingen in de leveraantal per jaar | — | 36 |
| Aantal patiënten geopereerd aan schildklierkankeraantal per jaar | — | 18 |
| Gynaecoloog-oncologen in fteaantal specialisten | — | 2,6 |
Longkanker
| Indicator | Ziekenhuisgroep Twente | Mediaan in Nederland |
|---|---|---|
| Aantal longresectiesaantal per jaar | 33 | 64 |
| Aantal longkankerpatiënten met in opzet genezende bestralingaantal per jaar | — | 174 |
| Overleden binnen 90 dagen na stereotactische bestralinglager is beter | — | 0,8% |
| Overleden binnen 30 dagen na de longoperatielager is beter | 4,6% | 0,9% |
| Gecompliceerd beloop na de longoperatielager is beter | 13,5% | 12,6% |
| Overleden binnen 90 dagen na chemoradiatielager is beter | — | 1,1% |
Maagverkleining
| Indicator | Ziekenhuisgroep Twente | Mediaan in Nederland |
|---|---|---|
| Aantal patiënten met een eerste maagverkleiningaantal per jaar | 396 | 416 |
| Ongecompliceerd herstel (textbook outcome)hoger is beter | 97,7% | 96,3% |
| Ernstige complicaties binnen 30 dagen na de operatielager is beter | 1,3% | 1,1% |
| Meer dan een kwart van het gewicht verloren na 1 jaar (sleeve)hoger is beter | 73,7% | 71,5% |
| Meer dan een kwart van het gewicht verloren na 1 jaar (bypass)hoger is beter | 88,1% | 90,0% |
Operaties bij kinderen
| Indicator | Ziekenhuisgroep Twente | Mediaan in Nederland |
|---|---|---|
| Aantal lies- en balzakoperaties bij kinderenaantal per jaar | 107 | 43 |
| Aantal operaties voor pylorusstenose (maagportier)aantal per jaar | — | 15 |
Prostaatkanker
| Indicator | Ziekenhuisgroep Twente | Mediaan in Nederland |
|---|---|---|
| Aantal prostaatverwijderingen bij prostaatkankeraantal per jaar | 241 | 186 |
| Urologen die prostaatverwijderingen uitvoerenaantal specialisten | 4 | 4 |
| Ernstige complicaties binnen 30 dagen na de operatielager is beter | 2,1% | 2,2% |
| PSA nog meetbaar (boven 0,1) 6 maanden na de operatielager is beter | 3,5% | 5,7% |
Slokdarm- en maagkanker
| Indicator | Ziekenhuisgroep Twente | Mediaan in Nederland |
|---|---|---|
| Aantal slokdarmoperaties bij kankeraantal per jaar | 45 | 48 |
| Aantal maagoperaties bij kankeraantal per jaar | 18 | 22 |
| Gecompliceerd beloop na slokdarmoperatie (gecorrigeerd)lager is beter | 12,7% | 23,5% |
| Gecompliceerd beloop na maagoperatie (gecorrigeerd)lager is beter | 8,6% | 15,3% |
| Overleden binnen 30 dagen na slokdarmoperatie (gecorrigeerd)lager is beter | 0,8% | 1,6% |
| Overleden binnen 30 dagen na maagoperatie (gecorrigeerd)lager is beter | 5,6% | 2,6% |
| Mediane tijd tot de slokdarmoperatie in dagenlager is beter | 25 | 34 |
Spoedeisende hulp
| Indicator | Ziekenhuisgroep Twente | Mediaan in Nederland |
|---|---|---|
| Aantal opgevangen patiënten met ernstig meervoudig letselaantal per jaar | 51 | 33 |
Jaarrekening
Geconsolideerde cijfers van Stichting Ziekenhuisgroep Twente, uit de openbare jaarverantwoording.
| Jaar | Opbrengsten | Lasten | Resultaat | Marge | Eigen vermogen | Solvabiliteit | Liquide middelen |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025aangeleverd 28 mei 2026 | € 474 mln | € 464 mln | € 9,7 mln | 2,0% | € 115 mln | 43,3% | € 36 mln |
| 2024aangeleverd 1 juni 2025 | € 441 mln | € 432 mln | € 8,5 mln | 1,9% | € 105 mln | 40,7% | € 40 mln |
| 2023aangeleverd 30 mei 2024 | € 418 mln | € 410 mln | € 6,4 mln | 1,5% | € 96 mln | 37,6% | € 30 mln |
| Sectorgemiddelde, Algemeen ziekenhuis (2024) | |||||||
| 2024 | — | — | — | 2% | — | 36% | — |
Personeel
| Jaar | Zorgverleners | Verzuim | Lang open vacatures |
|---|---|---|---|
| 2025 | 2.634 | 6,3% | 16 |
| 2024 | 2.575 | 7,0% | 21 |
| 2023 | — | — | — |
Zorgverleners: gemiddeld aantal personen in de zorg. Verzuim: het ziekteverzuim van de zorgverleners. Lang open: vacatures die drie maanden of langer openstaan.
Bestuur en toezicht
Zoals het register ze vermeldt bij de jaarverantwoording over 2025.
Raad van bestuur
- Veronique Lisette Veldhuissecretaris Raad van Bestuur · sinds 1 oktober 2011
- Hilde Maria DijstelbloemBestuurder · sinds 1 januari 2020
- Frank Hendricus KroonLid raad van bestuur · sinds 1 oktober 2025
Raad van toezicht
- Kees Erends - ter LaakVoorzitter Raad van Toezicht · sinds 1 januari 2022
- Willemina Toering - KeenLid Raad van Toezicht · sinds 1 februari 2021
- Catharina Gerritdina FaberLid Raad van Toezicht · sinds 1 september 2021
- Vincent Alexander van LulingLid van het toezichthoudend orgaan · sinds 1 november 2022
- Johanna Maria Albertha KemnaLid van het toezichthoudend orgaan · sinds 1 juli 2023
- Christine Adriana Henrica Antonia DoomernikLid van het toezichthoudend orgaan · sinds 1 oktober 2024
Gevolmachtigden en overige
- Martijn Jacobus Johannes de RuiterManager Inkoopservice · sinds 1 februari 2020
- Frank Bernard Johan van ParidonManager Financiën & Informatie; · sinds 1 september 2021
- Hendrikje WitteveenZiekenhuisjurist · sinds 15 februari 2022
- Willem Jan Egbert MiddelinkGevolmachtigde · sinds 15 juni 2023
- Alper DaskapanMedisch Manager ZGT Apotheek · sinds 1 juli 2023
Parkeren
Almelo
€ 2 per uur. De eerste 20 minuten gratis. Dagmaximum € 5.
Daarna € 0,50 per 15 minuten; weekkaart € 12,50, maandkaart € 35,00; Spoedpost € 1,00.
Gelezen op de website van het ziekenhuis, 2 november 2026.