BudgetState Ziekenhuizen / Ziekenhuizen
Categoraal ziekenhuis · Amsterdam
Antoni van Leeuwenhoek
0 van 13 boven de norm
2025, marge 1,2%
sectorgemiddelde 34% (2024)
Amsterdam (Plesmanlaan)
Locaties
- Antoni Van Leeuwenhoek, locatie AmsterdamPlesmanlaan, 1066CX Amsterdam
Wachttijden
Laatste opgave: 27 oktober 2026. Boven de norm eerst.
Boven de norm, elke twee weken
Wachttijden tegen de norm, per soort
Behandelingen
| Waarvoor | Wachttijd | Mediaan in Nederland |
|---|---|---|
| Operatie prostaatkankerUrologie | 26 dgn | 35 dgn |
| BaarmoederverwijderingGynaecologie | 22 dgn | 64 dgn |
| Mohs-chirurgieDermatologie | 19 dgn | 54 dgn |
Polikliniek: eerste afspraak
| Waarvoor | Wachttijd | Mediaan in Nederland |
|---|---|---|
| Neurologie (algemeen)Neurologie | 10 dgn | 64 dgn |
| Gynaecologie (algemeen)Gynaecologie | 7 dgn | 72 dgn |
| Verdachte plek op de huidDermatologie | 6 dgn | 13 dgn |
| Medische oncologieInterne geneeskunde | 6 dgn | 9 dgn |
| KNO (algemeen)KNO | 3 dgn | 21 dgn |
| Longgeneeskunde (algemeen)Longgeneeskunde | 3 dgn | 28 dgn |
| Maag-, darm- en leverziekten (algemeen)Maag-, darm- en leverziekten | 2 dgn | 98 dgn |
| Borstonderzoek (mammapoli)Chirurgie | 2 dgn | 3 dgn |
| Urologie (algemeen)Urologie | 1 dgn | 32 dgn |
| Chirurgie (algemeen)Chirurgie | 1 dgn | 14 dgn |
Kwaliteit per behandeling
Verslagjaar 2025, zoals het ziekenhuis het opgaf, naast de mediaan van alle ziekenhuizen.
Blaaskanker
| Indicator | Antoni van Leeuwenhoek | Mediaan in Nederland |
|---|---|---|
| Aantal blaasverwijderingen bij blaaskankeraantal per jaar | 83 | 42 |
| Urologen die blaasverwijderingen uitvoerenaantal specialisten | 6 | 3 |
| Ernstige complicaties binnen 30 dagen na de operatielager is beter | 24,1% | 15,0% |
| Overleden binnen 30 dagen na de operatielager is beter | 2,4% | 0,9% |
Borstimplantaten
| Indicator | Antoni van Leeuwenhoek | Mediaan in Nederland |
|---|---|---|
| Verwijderd/gewisseld door complicatie binnen 60 dagen (reconstructie)lager is beter | 5,4% | 2,6% |
| Verwijderd/gewisseld door complicatie binnen 60 dagen (cosmetisch)lager is beter | — | 0,0% |
| Verwijderd/gewisseld door complicatie, dag 61 tot 365 (reconstructie)lager is beter | 0,6% | 3,3% |
| Verwijderd/gewisseld door complicatie, dag 61 tot 365 (cosmetisch)lager is beter | — | 0,0% |
Borstkanker
| Indicator | Antoni van Leeuwenhoek | Mediaan in Nederland |
|---|---|---|
| Aantal geopereerde patiënten met borstkankeraantal per jaar | 612 | 216 |
| Oncologisch chirurgen die borstkanker behandelenaantal specialisten | 6 | 4 |
| Plastisch chirurgen die borstkankerpatiënten behandelenaantal specialisten | 7 | 3 |
| Mediane tijd van diagnose tot start behandeling in dagenlager is beter | 34 | 32 |
Darmkanker
| Indicator | Antoni van Leeuwenhoek | Mediaan in Nederland |
|---|---|---|
| Aantal operaties bij dikkedarmkankeraantal per jaar | 151 | 78 |
| Aantal operaties bij endeldarmkankeraantal per jaar | 60 | 30 |
| Overleden binnen 90 dagen na operatie endeldarmlager is beter | 2,3% | 0,0% |
| Gecompliceerd beloop na operatie dikke darmlager is beter | 12,8% | 11,6% |
| Gecompliceerd beloop na operatie endeldarmlager is beter | 19,7% | 20,2% |
| Overleden binnen 90 dagen na operatie dikke darmlager is beter | 1,5% | 2,2% |
| Mediane tijd van diagnose tot behandeling in dagen (dikke darm)lager is beter | 35,5 | 36,8 |
Gynaecologische kanker
| Indicator | Antoni van Leeuwenhoek | Mediaan in Nederland |
|---|---|---|
| Aantal debulkingsoperaties bij eierstokkankeraantal per jaar | 243 | 60 |
| Aantal operaties bij baarmoederslijmvlieskankeraantal per jaar | 282 | 64 |
| Tumor volledig verwijderd bij primaire debulking (eierstok)hoger is beter | 87,5% | 90,8% |
| Gecompliceerd beloop na debulking eierstok (gecorrigeerd)lager is beter | 17,3% | 6,9% |
| Gecompliceerd beloop na kijkoperatie baarmoeder (gecorrigeerd)lager is beter | 0,0% | 0,0% |
| Overleden binnen 30 dagen na debulking eierstok (gecorrigeerd)lager is beter | 2,0% | 0,0% |
| Mediane tijd van eerste bezoek tot debulking in dagenlager is beter | 51,5 | 35,2 |
Hoofd-halskanker
| Indicator | Antoni van Leeuwenhoek | Mediaan in Nederland |
|---|---|---|
| Heroperatie binnen 30 dagen na tumorverwijderinglager is beter | 5,1% | 4,7% |
Kankerzorg (algemeen)
| Indicator | Antoni van Leeuwenhoek | Mediaan in Nederland |
|---|---|---|
| Aantal operaties bij nierkankeraantal per jaar | 119 | 54 |
| Aantal operaties aan de dikke darmaantal per jaar | 234 | 131 |
| Aantal operaties aan de endeldarmaantal per jaar | 152 | 46 |
| Aantal operaties voor uitzaaiingen in de leveraantal per jaar | 117 | 36 |
| Aantal patiënten geopereerd aan schildklierkankeraantal per jaar | 25 | 18 |
| Gynaecoloog-oncologen in fteaantal specialisten | 6,3 | 2,6 |
Leveroperatie
| Indicator | Antoni van Leeuwenhoek | Mediaan in Nederland |
|---|---|---|
| Aantal leverresectiesaantal per jaar | 105 | 50 |
| Ongecompliceerd herstel na leveroperatie (gecorrigeerd)hoger is beter | 78,9% | 84,4% |
Longkanker
| Indicator | Antoni van Leeuwenhoek | Mediaan in Nederland |
|---|---|---|
| Aantal longresectiesaantal per jaar | 72 | 64 |
| Aantal longkankerpatiënten met in opzet genezende bestralingaantal per jaar | 401 | 174 |
| Overleden binnen 90 dagen na stereotactische bestralinglager is beter | 0,7% | 0,8% |
| Overleden binnen 30 dagen na de longoperatielager is beter | 1,4% | 0,9% |
| Gecompliceerd beloop na de longoperatielager is beter | 16,1% | 12,6% |
| Overleden binnen 90 dagen na chemoradiatielager is beter | 2,6% | 1,1% |
Melanoom
| Indicator | Antoni van Leeuwenhoek | Mediaan in Nederland |
|---|---|---|
| Aantal nieuwe patiënten met inoperabel melanoom (stadium III/IV)aantal per jaar | 99 | 67 |
| Nog in leven 1 jaar na diagnose (stadium III/IV)hoger is beter | 61,0% | 62,3% |
| Nog in leven 2 jaar na diagnose (stadium III/IV)hoger is beter | 48,7% | 48,2% |
Prostaatkanker
| Indicator | Antoni van Leeuwenhoek | Mediaan in Nederland |
|---|---|---|
| Aantal prostaatverwijderingen bij prostaatkankeraantal per jaar | 359 | 186 |
| Urologen die prostaatverwijderingen uitvoerenaantal specialisten | 6 | 4 |
| Ernstige complicaties binnen 30 dagen na de operatielager is beter | 2,5% | 2,2% |
| PSA nog meetbaar (boven 0,1) 6 maanden na de operatielager is beter | 1,7% | 5,7% |
Slokdarm- en maagkanker
| Indicator | Antoni van Leeuwenhoek | Mediaan in Nederland |
|---|---|---|
| Aantal slokdarmoperaties bij kankeraantal per jaar | 47 | 48 |
| Aantal maagoperaties bij kankeraantal per jaar | 27 | 22 |
| Gecompliceerd beloop na slokdarmoperatie (gecorrigeerd)lager is beter | 20,6% | 23,5% |
| Gecompliceerd beloop na maagoperatie (gecorrigeerd)lager is beter | 17,4% | 15,3% |
| Overleden binnen 30 dagen na slokdarmoperatie (gecorrigeerd)lager is beter | 0,0% | 1,6% |
| Overleden binnen 30 dagen na maagoperatie (gecorrigeerd)lager is beter | 2,6% | 2,6% |
| Mediane tijd tot de slokdarmoperatie in dagenlager is beter | — | 34 |
Jaarrekening
Geconsolideerde cijfers van Stichting Het Nederlands Kanker Instituut-Antoni van Leeuwenhoek Ziekenhuis, uit de openbare jaarverantwoording.
| Jaar | Opbrengsten | Lasten | Resultaat | Marge | Eigen vermogen | Solvabiliteit | Liquide middelen |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025aangeleverd 28 mei 2026 | € 540 mln | € 539 mln | € 6,2 mln | 1,2% | € 125 mln | 26,7% | € 75 mln |
| 2024aangeleverd 28 mei 2025 | € 524 mln | € 520 mln | € 6,1 mln | 1,2% | € 119 mln | 26,1% | € 61 mln |
| 2023aangeleverd 30 mei 2024 | € 492 mln | € 489 mln | € 3,4 mln | 0,7% | € 113 mln | 25,0% | € 50 mln |
| Sectorgemiddelde, Categoraal ziekenhuis (2024) | |||||||
| 2024 | — | — | — | 2% | — | 34% | — |
Personeel
| Jaar | Zorgverleners | Verzuim | Lang open vacatures |
|---|---|---|---|
| 2025 | 1.767 | 6,4% | 62 |
| 2024 | 1.724 | 6,1% | 51 |
| 2023 | — | — | — |
Zorgverleners: gemiddeld aantal personen in de zorg. Verzuim: het ziekteverzuim van de zorgverleners. Lang open: vacatures die drie maanden of langer openstaan.
Bestuur en toezicht
Zoals het register ze vermeldt bij de jaarverantwoording over 2025.
Raad van bestuur
- Maurice Albertus Antonius Johannes van den BoschVoorzitter Raad van Bestuur · sinds 1 januari 2024
- Martijn Joan Blaauw - van den BerghSecretaris Raad van Bestuur · sinds 1 januari 2021
- Jacqueline Maria Leonarda StouthardLid Raad van Bestuur · sinds 1 juni 2021
- Thijn Reinout BrummelkampLid Raad van Bestuur · sinds 1 december 2024
- Francisca Johanna Maria MorssinkLid Raad van Bestuur · sinds 1 april 2025
Raad van toezicht
- Pieter Cornelis Jan van der SlikkeVoorzitter Raad van Toezicht · sinds 1 juli 2022
- Hester UhlenbroekLid Raad van Toezicht · sinds 1 januari 2018
- Marcel Micha LeviLid Raad van Toezicht · sinds 1 januari 2018
- Michiel Pieter LapLid Raad van Toezicht · sinds 1 februari 2020
- Anna Gertrudis Maria SchilderLid Raad van Toezicht · sinds 1 maart 2022
- Maas Jan HeinemanLid Raad van Toezicht · sinds 1 oktober 2025
Gevolmachtigden en overige
- Hendricus Gerhard Adrianus Maria van LuenenManager Bedrijfsvoering Research · sinds 8 januari 2007
- Koenraad Dirk VerhoefManager Technology Transfer Office · sinds 1 mei 2009
- Roel SijstermansHoofd Informatie en Automatisering · sinds 1 januari 2017
- Jurgen Johan SuurmeijerTreasurer · sinds 25 september 2017
- Edith José Jacqueline Marie GommersManager Zorg en Bedrijfsvoering · sinds 1 januari 2021
- Natasja Nadine van Smoorenburg - JansenGevolmachtigde · sinds 1 november 2021
- Dewi Marit PotJurist · sinds 1 september 2022
- Michel Eugenius Theodorus LeendersDirecteur Vastgoed & Services · sinds 1 maart 2024
Parkeren
Amsterdam (Plesmanlaan)
€ 2,70 per uur. De eerste 15 minuten gratis. Dagmaximum € 21,60. Voor patiënten of vaste bezoekers: € 10,80 per dag.
Daarna € 0,27 per 6 minuten; patiënten en hun bezoekers betalen maximaal € 10,80 per bezoek, overige bezoekers € 21,60.
Gelezen op de website van het ziekenhuis, 2 november 2026.