BudgetState Ziekenhuizen / Behandelingen / Chirurgie
Chirurgie
Galblaasverwijdering (galstenen)
Bij 25 van de 63 ziekenhuizen is de kortste wachttijd langer dan de Treeknorm van 49 dagen; de mediaan is 43 dagen (27 oktober 2026). Het langst wacht u bij Ikazia Ziekenhuis: 330 dagen. Een jaar eerder was de mediaan 41 dagen.
Kwaliteitscijfers verslagjaar 2025: 1 indicatoren, zoals de ziekenhuizen ze aanleverden.
Elke stip is de locatie die de wachttijd opgaf, gekleurd naar de Treeknorm. Wijs een stip aan voor de wachttijd; klik voor het ziekenhuis.
Mediaan van de wachttijd, elke twee weken
Wachttijd per ziekenhuis, kortste eerst
Alle ziekenhuizen
| Ziekenhuis | Afstand | WachttijdTreeknorm: 49 dagen | Positievan 63 | Heropgenomen door een complicatie binnen 30 dagen na de operatielager is beter |
|---|---|---|---|---|
| Nederlandmediaan van 63 ziekenhuizen | 43 dgn25e–75e percentiel 30–64 dgn | 2,8% | ||
| Maastricht UMC+Maastricht | 1 dgn | 1 | 4,6% | |
| Haaglanden Medisch CentrumLeidschendam | 2 dgn | 2 | 2,1% | |
| Ziekenhuis Gelderse ValleiEde | 2 dgn | 2 | 3,6% | |
| AmphiaBreda | 5 dgn | 4 | 3,4% | |
| Spaarne GasthuisHoofddorp | 10 dgn | 5 | 1,3% | |
| Noordwest ZiekenhuisgroepAlkmaar | 14 dgn | 6 | 3,1% | |
| Elkerliek ziekenhuisHelmond | 15 dgn | 7 | 2,4% | |
| Saxenburgh Medisch CentrumHardenberg | 16 dgn | 8 | 0,0% | |
| Anna ZiekenhuisGeldrop | 20 dgn | 9 | 1,8% | |
| Spijkenisse Medisch CentrumSpijkenisse | 21 dgn | 10 | — | |
| Streekziekenhuis Koningin BeatrixWinterswijk | 23 dgn | 11 | 4,4% | |
| Wilhelmina Ziekenhuis AssenAssen | 23 dgn | 11 | 0,3% | |
| Gelre ziekenhuizenZutphen | 28 dgn | 13 | 3,4% | |
| Slingeland ZiekenhuisDoetinchem | 28 dgn | 13 | 2,4% | |
| Amsterdam UMCAmsterdam | 30 dgn | 15 | 8,5% | |
| Canisius-Wilhelmina ZiekenhuisNijmegen | 30 dgn | 15 | 6,7% | |
| Erasmus MCRotterdam | 30 dgn | 15 | 0,0% | |
| FlevoziekenhuisAlmere | 30 dgn | 15 | 1,9% | |
| TreantEmmen | 31 dgn | 19 | 3,1% | |
| Zaans Medisch CentrumZaandam | 31 dgn | 19 | 1,0% | |
| Dijklander ZiekenhuisPurmerend | 32 dgn | 21 | 2,1% | |
| Laurentius ZiekenhuisRoermond | 35 dgn | 22 | 1,3% | |
| Ziekenhuis AmstellandAmstelveen | 35 dgn | 22 | 4,7% | |
| Admiraal De Ruyter ZiekenhuisGoes | 36 dgn | 24 | 2,8% | |
| DiakonessenhuisZeist | 37 dgn | 25 | 1,1% | |
| Albert Schweitzer ziekenhuisDordrecht | 38 dgn | 26 | 1,7% | |
| Máxima MCVeldhoven | 40 dgn | 27 | 2,8% | |
| RadboudumcNijmegen | 40 dgn | 27 | 7,0% | |
| Deventer ZiekenhuisDeventer | 41 dgn | 29 | 4,4% | |
| St JansdalHarderwijk | 42 dgn | 30 | 1,4% | |
| Maasziekenhuis PanteinBeugen | 43 dgn | 31 | 3,1% | |
| Tergooi MCHilversum | 43 dgn | 31 | 3,4% | |
| VieCuriVenlo | 43 dgn | 31 | 2,8% | |
| Groene Hart ZiekenhuisGouda | 46 dgn | 34 | 3,0% | |
| Ziekenhuisgroep TwenteAlmelo | 47 dgn | 35 | 3,8% | |
| Beatrixziekenhuis (Rivas)Gorinchem | 49 dgn | 36 | 0,8% | |
| Jeroen Bosch Ziekenhuis's-Hertogenbosch | 49 dgn | 36 | 2,8% | |
| SJG WeertWeert | 49 dgn | 36 | 2,4% | |
| Antonius SneekSneek | 51 dgn | 39 | — | |
| BernhovenUden | 53 dgn | 40 | 4,1% | |
| St. Antonius ZiekenhuisNieuwegein | 53 dgn | 40 | 2,7% | |
| Maasstad ZiekenhuisRotterdam | 54 dgn | 42 | 5,5% | |
| Franciscus Gasthuis & VlietlandRotterdam | 56 dgn | 43 | 1,9% | |
| Frisius MCHeerenveen | 56 dgn | 43 | 3,3% | |
| Bravis ziekenhuisRoosendaal | 61 dgn | 45 | 3,2% | |
| UMCGGroningen | 62 dgn | 46 | — | |
| Reinier de GraafDelft | 64 dgn | 47 | 2,0% | |
| RijnstateZevenaar | 64 dgn | 47 | 1,9% | |
| ZuyderlandGeleen | 64 dgn | 47 | 2,5% | |
| IsalaZwolle | 70 dgn | 50 | 3,3% | |
| Meander Medisch CentrumAmersfoort | 70 dgn | 50 | 3,3% | |
| Rode Kruis ZiekenhuisBeverwijk | 72 dgn | 52 | 3,2% | |
| Alrijne ZiekenhuisLeiderdorp | 74 dgn | 53 | 2,9% | |
| OLVGAmsterdam | 75 dgn | 54 | 4,6% | |
| Van Weel-Bethesda ZiekenhuisDirksland | 84 dgn | 55 | 1,6% | |
| Catharina ZiekenhuisEindhoven | 91 dgn | 56 | 3,5% | |
| Ommelander Ziekenhuis GroningenScheemda | 98 dgn | 57 | 0,0% | |
| Martini ZiekenhuisGroningen | 99 dgn | 58 | 2,5% | |
| IJsselland ZiekenhuisCapelle aan den IJssel | 116 dgn | 59 | 0,7% | |
| Nij SmellingheDrachten | 122 dgn | 60 | 3,8% | |
| Ziekenhuis RivierenlandTiel | 135 dgn | 61 | 1,2% | |
| Medisch Spectrum TwenteEnschede | 240 dgn | 62 | 4,1% | |
| Ikazia ZiekenhuisRotterdam | 330 dgn | 63 | 1,6% | |
| BovenIJAmsterdam | — | — | 3,7% | |
| Elisabeth-TweeSteden ZiekenhuisTilburg | — | — | 2,1% | |
| HagaZiekenhuisDen Haag | — | — | 1,2% | |
| LUMCLeiden | — | — | 2,4% | |
| UMC UtrechtUtrecht | — | — | 2,7% | |
| ZorgSaam ZiekenhuisTerneuzen | — | — | 3,8% |
Wachttijd: de kortste over de locaties van het ziekenhuis, laatste opgave tot 27 oktober 2026. De kleur zet een wachttijd tegen de Treeknorm, de positie tegen de andere ziekenhuizen: positie 1 is de kortste, gelijke wachttijden delen een positie. Kwaliteit: verslagjaar 2025. Klik op een kolomkop om te sorteren.