BudgetState Ziekenhuizen / Behandelingen / KNO
KNO
Amandelen of neusamandel verwijderen
Bij 40 van de 63 ziekenhuizen is de kortste wachttijd langer dan de Treeknorm van 49 dagen; de mediaan is 60 dagen (27 oktober 2026). Het langst wacht u bij Martini Ziekenhuis: 167 dagen. Een jaar eerder was de mediaan 50 dagen.
Kwaliteitscijfers verslagjaar 2025: 2 indicatoren, zoals de ziekenhuizen ze aanleverden.
Elke stip is de locatie die de wachttijd opgaf, gekleurd naar de Treeknorm. Wijs een stip aan voor de wachttijd; klik voor het ziekenhuis.
Mediaan van de wachttijd, elke twee weken
Wachttijd per ziekenhuis, kortste eerst
Alle ziekenhuizen
| Ziekenhuis | Afstand | WachttijdTreeknorm: 49 dagen | Positievan 63 | Heroperatie wegens nabloeding binnen 14 dagen (keelamandelen)lager is beter | Heroperatie wegens nabloeding binnen 14 dagen (neusamandel)lager is beter |
|---|---|---|---|---|---|
| Nederlandmediaan van 63 ziekenhuizen | 60 dgn25e–75e percentiel 42–82 dgn | 2,6% | 0,0% | ||
| Deventer ZiekenhuisDeventer | 15 dgn | 1 | 2,2% | 0,0% | |
| Ziekenhuis Gelderse ValleiEde | 21 dgn | 2 | 1,2% | 0,0% | |
| TreantStadskanaal | 25 dgn | 3 | 1,6% | 0,7% | |
| St JansdalHarderwijk | 27 dgn | 4 | 3,0% | 0,0% | |
| Anna ZiekenhuisGeldrop | 28 dgn | 5 | 3,1% | 0,0% | |
| Albert Schweitzer ziekenhuisZwijndrecht | 29 dgn | 6 | 3,6% | 0,7% | |
| Noordwest ZiekenhuisgroepAlkmaar | 29 dgn | 6 | 5,6% | 0,0% | |
| Elkerliek ziekenhuisHelmond | 30 dgn | 8 | 1,6% | 0,0% | |
| Slingeland ZiekenhuisDoetinchem | 35 dgn | 9 | 3,9% | 0,0% | |
| Spijkenisse Medisch CentrumSpijkenisse | 35 dgn | 9 | 2,2% | 0,0% | |
| Canisius-Wilhelmina ZiekenhuisNijmegen | 38 dgn | 11 | 2,2% | 0,0% | |
| FlevoziekenhuisAlmere | 40 dgn | 12 | 3,5% | 0,0% | |
| Máxima MCVeldhoven | 40 dgn | 12 | 2,6% | 0,5% | |
| Bravis ziekenhuisRoosendaal | 41 dgn | 14 | 3,5% | 0,3% | |
| Gelre ziekenhuizenApeldoorn | 42 dgn | 15 | 1,4% | 0,4% | |
| SJG WeertWeert | 42 dgn | 15 | 0,0% | 0,0% | |
| Ziekenhuisgroep TwenteAlmelo | 42 dgn | 15 | 2,9% | 0,4% | |
| RijnstateArnhem | 43 dgn | 18 | 4,3% | 0,9% | |
| UMCGGroningen | 43 dgn | 18 | 1,8% | 0,0% | |
| Maasziekenhuis PanteinBeugen | 44 dgn | 20 | 3,3% | 0,0% | |
| Maasstad ZiekenhuisRotterdam | 45 dgn | 21 | 1,9% | 0,0% | |
| Ikazia ZiekenhuisRotterdam | 49 dgn | 22 | 0,6% | 0,0% | |
| Ziekenhuis AmstellandAmstelveen | 49 dgn | 22 | 2,4% | 0,0% | |
| Frisius MCHeerenveen | 50 dgn | 24 | 2,6% | 0,0% | |
| Wilhelmina Ziekenhuis AssenAssen | 50 dgn | 24 | 2,0% | 0,0% | |
| Nij SmellingheDrachten | 55 dgn | 26 | 3,3% | 0,0% | |
| AmphiaBreda | 57 dgn | 27 | 2,7% | 0,0% | |
| Streekziekenhuis Koningin BeatrixWinterswijk | 58 dgn | 28 | 3,8% | 0,0% | |
| Van Weel-Bethesda ZiekenhuisDirksland | 59 dgn | 29 | 4,6% | 0,7% | |
| Ziekenhuis RivierenlandTiel | 59 dgn | 29 | 0,3% | 0,0% | |
| ZorgSaam ZiekenhuisTerneuzen | 59 dgn | 29 | 4,8% | 0,0% | |
| Medisch Spectrum TwenteEnschede | 60 dgn | 32 | 3,8% | 0,0% | |
| DiakonessenhuisZeist | 62 dgn | 33 | 4,3% | 0,0% | |
| Laurentius ZiekenhuisRoermond | 63 dgn | 34 | 0,8% | 1,4% | |
| Alrijne ZiekenhuisLeiderdorp | 64 dgn | 35 | 1,3% | 0,0% | |
| Jeroen Bosch Ziekenhuis's-Hertogenbosch | 65 dgn | 36 | 3,6% | 0,0% | |
| Zaans Medisch CentrumZaandam | 65 dgn | 36 | 4,3% | 0,0% | |
| OLVGAmsterdam | 66 dgn | 38 | 3,6% | 0,0% | |
| VieCuriVenlo | 66 dgn | 38 | 2,6% | 0,0% | |
| IsalaZwolle | 68 dgn | 40 | 4,3% | 0,6% | |
| Reinier de GraafDelft | 69 dgn | 41 | 6,1% | 1,2% | |
| Antonius SneekSneek | 70 dgn | 42 | 0,6% | 0,0% | |
| Beatrixziekenhuis (Rivas)Gorinchem | 70 dgn | 42 | 0,9% | 0,0% | |
| Saxenburgh Medisch CentrumHardenberg | 73 dgn | 44 | 1,9% | 3,3% | |
| BernhovenUden | 77 dgn | 45 | 2,1% | 0,0% | |
| Groene Hart ZiekenhuisGouda | 78 dgn | 46 | 2,1% | 0,0% | |
| Tergooi MCHilversum | 81 dgn | 47 | 5,1% | 0,7% | |
| Dijklander ZiekenhuisHoorn | 82 dgn | 48 | 3,2% | 1,0% | |
| Meander Medisch CentrumAmersfoort | 82 dgn | 48 | 3,2% | 0,0% | |
| Admiraal De Ruyter ZiekenhuisGoes | 83 dgn | 50 | 1,7% | 0,0% | |
| Franciscus Gasthuis & VlietlandSchiedam | 84 dgn | 51 | 5,4% | 0,0% | |
| Ommelander Ziekenhuis GroningenScheemda | 84 dgn | 51 | 1,5% | 0,0% | |
| Elisabeth-TweeSteden ZiekenhuisTilburg | 91 dgn | 53 | 4,3% | 0,0% | |
| Rode Kruis ZiekenhuisBeverwijk | 100 dgn | 54 | 2,1% | 0,7% | |
| Erasmus MCRotterdam | 102 dgn | 55 | 1,8% | 0,0% | |
| Maastricht UMC+Maastricht | 107 dgn | 56 | 3,4% | 0,0% | |
| ZuyderlandGeleen | 111 dgn | 57 | 2,2% | 0,0% | |
| Catharina ZiekenhuisEindhoven | 114 dgn | 58 | 3,2% | 0,0% | |
| IJsselland ZiekenhuisCapelle aan den IJssel | 117 dgn | 59 | 2,6% | 0,5% | |
| RadboudumcNijmegen | 138 dgn | 60 | 0,0% | 0,0% | |
| Haaglanden Medisch Centrum's-Gravenhage | 150 dgn | 61 | 4,1% | 1,9% | |
| St. Antonius ZiekenhuisNieuwegein | 155 dgn | 62 | 2,1% | 0,9% | |
| Martini ZiekenhuisGroningen | 167 dgn | 63 | 2,6% | 0,0% | |
| Amsterdam UMCAmsterdam | — | — | 3,1% | 4,3% | |
| BovenIJAmsterdam | — | — | 1,8% | 0,0% | |
| HagaZiekenhuisDen Haag | — | — | 2,8% | 0,0% | |
| LUMCLeiden | — | — | 20,0% | 0,0% | |
| UMC UtrechtUtrecht | — | — | 1,1% | 0,0% |
Wachttijd: de kortste over de locaties van het ziekenhuis, laatste opgave tot 27 oktober 2026. De kleur zet een wachttijd tegen de Treeknorm, de positie tegen de andere ziekenhuizen: positie 1 is de kortste, gelijke wachttijden delen een positie. Kwaliteit: verslagjaar 2025. Klik op een kolomkop om te sorteren.