BudgetState Ziekenhuizen / Behandelingen / Orthopedie
Orthopedie
Knieprothese
Bij 40 van de 60 ziekenhuizen is de kortste wachttijd langer dan de Treeknorm van 49 dagen; de mediaan is 84 dagen (27 oktober 2026). Het langst wacht u bij Maastricht UMC+: 240 dagen. Een jaar eerder was de mediaan 73 dagen.
Kwaliteitscijfers verslagjaar 2025: 8 indicatoren, zoals de ziekenhuizen ze aanleverden.
Elke stip is de locatie die de wachttijd opgaf, gekleurd naar de Treeknorm. Wijs een stip aan voor de wachttijd; klik voor het ziekenhuis.
Mediaan van de wachttijd, elke twee weken
Wachttijd per ziekenhuis, kortste eerst
Alle ziekenhuizen
| Ziekenhuis | Afstand | WachttijdTreeknorm: 49 dagen | Positievan 60 | Aantal totale knieprothesesaantal per jaar | Aantal halve knieprothesesaantal per jaar | Orthopedisch chirurgen die knierevisies uitvoerenaantal specialisten | Orthopedisch chirurgen die knieprotheses plaatsenaantal specialisten | Diepe wondinfectie binnen 90 dagenlager is beter | Gemiddelde verbetering kniescore (OKS) na 12 maandenhoger is beter | Gemiddelde afname pijn bij bewegen na 12 maandenhoger is beter | Revisie binnen 3 jaar (gecorrigeerd)lager is beter |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Nederlandmediaan van 60 ziekenhuizen | 84 dgn25e–75e percentiel 45–117 dgn | 310 | 79 | 3 | 5 | 0,4% | 15,3 | 4,9 | 1,3% | ||
| Noordwest ZiekenhuisgroepAlkmaar | 14 dgn | 1 | 514 | 349 | 3 | 8 | 0,4% | 14,7 | 4,3 | 1,0% | |
| Anna ZiekenhuisGeldrop | 20 dgn | 2 | 756 | 216 | 6 | 5 | 0,8% | 16,2 | 5,0 | 1,8% | |
| Ziekenhuis Gelderse ValleiEde | 28 dgn | 3 | 334 | 53 | 3 | 5 | 1,0% | 12,5 | 4,5 | 1,5% | |
| Elkerliek ziekenhuisHelmond | 30 dgn | 4 | 206 | 44 | 2 | 5 | 0,7% | 14,3 | 5 | 0,6% | |
| Gelre ziekenhuizenApeldoorn | 30 dgn | 4 | 474 | 98 | 3 | 9 | 0,5% | 15,1 | 4,5 | 1,1% | |
| Wilhelmina Ziekenhuis AssenAssen | 30 dgn | 4 | 382 | 88 | 4 | 5 | 0,4% | 14,8 | 4,8 | 1,9% | |
| Frisius MCHeerenveen | 35 dgn | 7 | 381 | 225 | — | — | 0,0% | 11,8 | 4,9 | 1,8% | |
| Slingeland ZiekenhuisDoetinchem | 35 dgn | 7 | 301 | 26 | 3 | 7 | 2,0% | 15,2 | 5,0 | 1,8% | |
| Saxenburgh Medisch CentrumHardenberg | 38 dgn | 9 | 202 | 210 | 5 | 5 | 1,4% | 17,4 | 5,7 | 1,9% | |
| Máxima MCVeldhoven | 42 dgn | 10 | 132 | 28 | 3 | 5 | 2,4% | 15,5 | 4,7 | 2,4% | |
| St JansdalHarderwijk | 42 dgn | 10 | 446 | 41 | 3 | 7 | 0,3% | 6,1 | 4,3 | 0,2% | |
| Ziekenhuis AmstellandAmstelveen | 42 dgn | 10 | 187 | — | 2 | 4 | 0,7% | 12,7 | 4,8 | 0,8% | |
| Bravis ziekenhuisRoosendaal | 43 dgn | 13 | 350 | 107 | 5 | 5 | 0,4% | 15,2 | 5,3 | 1,2% | |
| Beatrixziekenhuis (Rivas)Gorinchem | 44 dgn | 14 | 308 | 0 | — | 4 | 0,0% | 16,3 | 5,7 | 0,5% | |
| TreantEmmen | 44 dgn | 14 | 627 | 67 | 3 | 5 | 0,0% | 15,0 | 4,4 | 0,9% | |
| Admiraal De Ruyter ZiekenhuisGoes | 45 dgn | 16 | 281 | 156 | 2 | 4 | 0,5% | 17,3 | 5,6 | 0,0% | |
| Laurentius ZiekenhuisRoermond | 45 dgn | 16 | 210 | 45 | 2 | 5 | 0,0% | 15,0 | 5,0 | 0,6% | |
| SJG WeertWeert | 45 dgn | 16 | 222 | 97 | 2 | 3 | 0,9% | 13,7 | 4,5 | 5,8% | |
| Maasstad ZiekenhuisRotterdam | 47 dgn | 19 | 338 | 9 | 2 | 6 | 0,0% | — | — | 1,8% | |
| Tergooi MCHilversum | 48 dgn | 20 | 296 | 91 | 6 | 6 | 0,6% | 21,6 | 7,2 | 1,4% | |
| IJsselland ZiekenhuisCapelle aan den IJssel | 50 dgn | 21 | 294 | 24 | 4 | 4 | 0,0% | 16 | 5,2 | 0,4% | |
| Catharina ZiekenhuisEindhoven | 53 dgn | 22 | 227 | 60 | 3 | 7 | 0,0% | 15,7 | 4,5 | 2,0% | |
| FlevoziekenhuisAlmere | 60 dgn | 23 | 225 | 129 | 3 | 5 | 0,0% | 16,1 | 4,9 | 4,0% | |
| Spijkenisse Medisch CentrumSpijkenisse | 60 dgn | 23 | 188 | 9 | — | 10 | 0,8% | — | — | 1,0% | |
| IsalaZwolle | 70 dgn | 25 | 547 | 168 | 2 | 10 | 0,3% | — | — | 0,6% | |
| Dijklander ZiekenhuisPurmerend | 72 dgn | 26 | 379 | 260 | 4 | 9 | 0,0% | 16,6 | 5,5 | 2,1% | |
| Groene Hart ZiekenhuisGouda | 73 dgn | 27 | 328 | 61 | 6 | 6 | 0,0% | 16,2 | 5,2 | 2,3% | |
| Albert Schweitzer ziekenhuisZwijndrecht | 75 dgn | 28 | 517 | 105 | 5 | 7 | 0,0% | 15,0 | 4,4 | 2,4% | |
| DiakonessenhuisUtrecht | 77 dgn | 29 | 310 | 159 | 4 | 4 | 1,6% | — | — | 1,6% | |
| Deventer ZiekenhuisDeventer | 80 dgn | 30 | 392 | 145 | 2 | 5 | 1,4% | 15,3 | 4,9 | 1,5% | |
| Streekziekenhuis Koningin BeatrixWinterswijk | 87 dgn | 31 | 260 | 77 | 3 | 5 | 1,1% | 15,7 | 5,1 | 1,6% | |
| Nij SmellingheDrachten | 90 dgn | 32 | 408 | 63 | 2 | 4 | 0,0% | 15,5 | 4,6 | 0,3% | |
| Sint MaartenskliniekBeugen | 90 dgn | 32 | 1.039 | 358 | 7 | 10 | 0,5% | 13,3 | 4,6 | 0,8% | |
| Spaarne GasthuisHoofddorp | 90 dgn | 32 | 450 | 166 | 4 | 9 | 0,0% | 15,7 | 5,6 | 1,0% | |
| ZorgSaam ZiekenhuisTerneuzen | 90 dgn | 32 | 241 | 79 | 2 | 2 | 0,0% | 16,8 | 5,4 | 0,0% | |
| Van Weel-Bethesda ZiekenhuisDirksland | 95 dgn | 36 | 138 | 24 | 3 | 3 | 1,5% | — | — | 2,2% | |
| Zaans Medisch CentrumZaandam | 96 dgn | 37 | 333 | 63 | 2 | 3 | 0,0% | 16,0 | 5,1 | 0,0% | |
| Antonius SneekSneek | 99 dgn | 38 | 160 | 182 | 2 | 5 | 0,6% | 15,4 | 5,2 | 3,5% | |
| Medisch Spectrum TwenteEnschede | 100 dgn | 39 | 317 | 37 | 2 | 2 | 1,7% | 14,9 | 4,8 | 1,6% | |
| Rode Kruis ZiekenhuisBeverwijk | 100 dgn | 39 | 121 | 33 | 4 | 4 | 1,6% | 15,7 | 5,2 | 2,5% | |
| Elisabeth-TweeSteden ZiekenhuisTilburg | 104 dgn | 41 | 496 | 79 | 8 | 7 | 0,7% | 17,6 | 5,2 | 1,4% | |
| RijnstateZevenaar | 105 dgn | 42 | 577 | 107 | 3 | 7 | 1,4% | 15,3 | 4,8 | 0,8% | |
| Alrijne ZiekenhuisLeiderdorp | 108 dgn | 43 | 531 | 178 | 3 | 7 | 0,3% | — | — | 0,5% | |
| Franciscus Gasthuis & VlietlandSchiedam | 110 dgn | 44 | 430 | 116 | 4 | 6 | 0,8% | 17,2 | 5,2 | 0,5% | |
| Ziekenhuis RivierenlandTiel | 116 dgn | 45 | 240 | 24 | 4 | 4 | 0,0% | — | — | 1,6% | |
| Ommelander Ziekenhuis GroningenScheemda | 119 dgn | 46 | 218 | 41 | 3 | 4 | 1,3% | 16,7 | 5,5 | 1,3% | |
| Haaglanden Medisch Centrum's-Gravenhage | 120 dgn | 47 | 192 | 112 | 2 | 4 | 0,0% | 15,6 | 4,9 | 0,6% | |
| Canisius-Wilhelmina ZiekenhuisNijmegen | 126 dgn | 48 | 349 | 126 | 3 | 6 | 0,3% | 14,4 | 4,8 | 1,4% | |
| RadboudumcNijmegen | 128 dgn | 49 | 53 | 20 | 2 | 2 | 0,0% | 14,9 | — | 0,0% | |
| AmphiaBreda | 132 dgn | 50 | 360 | 231 | 3 | 6 | 1,8% | 16,0 | 4,8 | 0,7% | |
| Martini ZiekenhuisGroningen | 133 dgn | 51 | 580 | 298 | 5 | 9 | 0,4% | 15,2 | 4,8 | 0,9% | |
| VieCuriVenlo | 137 dgn | 52 | 207 | 83 | 6 | 5 | 0,6% | 12,6 | 3,5 | 3,8% | |
| BernhovenUden | 152 dgn | 53 | 224 | 35 | 2 | 4 | 1,1% | 13,6 | 6,2 | 1,3% | |
| Meander Medisch CentrumAmersfoort | 155 dgn | 54 | 404 | 103 | 2 | 6 | 0,0% | 15,1 | 4,9 | 0,3% | |
| ZuyderlandGeleen | 158 dgn | 55 | 664 | 81 | 3 | 9 | 0,0% | 15,1 | 5,3 | 1,4% | |
| Ikazia ZiekenhuisRotterdam | 175 dgn | 56 | 330 | 12 | 6 | 6 | 0,6% | 13,8 | 4,6 | 1,9% | |
| UMCGGroningen | 180 dgn | 57 | 52 | 8 | 4 | 2 | 0,0% | 16,7 | 4,9 | 6,6% | |
| Jeroen Bosch Ziekenhuis's-Hertogenbosch | 181 dgn | 58 | 263 | 127 | 4 | 5 | 1,3% | 13,0 | 3,5 | 0,7% | |
| St. Antonius ZiekenhuisUtrecht | 236 dgn | 59 | 448 | 25 | 2 | 9 | 0,6% | — | — | 2,0% | |
| Maastricht UMC+Maastricht | 240 dgn | 60 | 93 | 8 | 4 | 4 | 0,0% | 12,0 | 3,7 | 1,2% | |
| Amsterdam UMCAmsterdam | — | — | 41 | — | 4 | 4 | 5,6% | — | — | 2,1% | |
| BovenIJAmsterdam | — | — | 209 | 28 | 2 | 3 | 0,4% | 14,3 | 4,9 | 1,5% | |
| Erasmus MCRotterdam | — | — | 27 | 0 | 2 | 2 | 0,0% | 18,6 | 6,5 | 0,0% | |
| LUMCLeiden | — | — | 27 | 0 | 2 | 2 | 0,0% | 17,5 | 3,9 | 0,0% | |
| OLVGAmsterdam | — | — | 443 | 55 | 6 | 8 | 0,0% | 12,9 | 4,6 | 0,8% | |
| Orthopedisch Centrum Oost NederlandHengelo | — | — | 809 | 286 | 4 | 13 | 0,5% | 15,3 | 4,7 | 1,3% | |
| UMC UtrechtUtrecht | — | — | 23 | 0 | 2 | 3 | 0,0% | — | — | 0,0% |
Wachttijd: de kortste over de locaties van het ziekenhuis, laatste opgave tot 27 oktober 2026. De kleur zet een wachttijd tegen de Treeknorm, de positie tegen de andere ziekenhuizen: positie 1 is de kortste, gelijke wachttijden delen een positie. Kwaliteit: verslagjaar 2025. Klik op een kolomkop om te sorteren.