BudgetState Ziekenhuizen / Behandelingen / Gynaecologie
Gynaecologie
Incontinentie of verzakking bij vrouwen
Bij 44 van de 61 ziekenhuizen is de kortste wachttijd langer dan de Treeknorm van 49 dagen; de mediaan is 71 dagen (27 oktober 2026). Het langst wacht u bij Zuyderland: 293 dagen. Een jaar eerder was de mediaan 78 dagen.
Kwaliteitscijfers verslagjaar 2025: 1 indicatoren, zoals de ziekenhuizen ze aanleverden.
Elke stip is de locatie die de wachttijd opgaf, gekleurd naar de Treeknorm. Wijs een stip aan voor de wachttijd; klik voor het ziekenhuis.
Mediaan van de wachttijd, elke twee weken
Wachttijd per ziekenhuis, kortste eerst
Alle ziekenhuizen
| Ziekenhuis | Afstand | WachttijdTreeknorm: 49 dagen | Positievan 61 | Veel tot zeer veel verbeterd na de operatiehoger is beter |
|---|---|---|---|---|
| Nederlandmediaan van 61 ziekenhuizen | 71 dgn25e–75e percentiel 48–117 dgn | 90,8% | ||
| Anna ZiekenhuisGeldrop | 21 dgn | 1 | 82,3% | |
| Spijkenisse Medisch CentrumSpijkenisse | 21 dgn | 1 | 81,5% | |
| Beatrixziekenhuis (Rivas)Gorinchem | 25 dgn | 3 | 100,0% | |
| Ziekenhuis AmstellandAmstelveen | 25 dgn | 3 | 92,3% | |
| SJG WeertWeert | 29 dgn | 5 | 85,2% | |
| FlevoziekenhuisAlmere | 30 dgn | 6 | 96,9% | |
| Elkerliek ziekenhuisHelmond | 35 dgn | 7 | 94,3% | |
| Maasziekenhuis PanteinBeugen | 35 dgn | 7 | 93,8% | |
| Slingeland ZiekenhuisDoetinchem | 35 dgn | 7 | 90,9% | |
| TreantHoogeveen | 35 dgn | 7 | 90,9% | |
| Bravis ziekenhuisRoosendaal | 36 dgn | 11 | 82,3% | |
| Ziekenhuis Gelderse ValleiEde | 39 dgn | 12 | 87,0% | |
| Van Weel-Bethesda ZiekenhuisDirksland | 41 dgn | 13 | 86,4% | |
| Wilhelmina Ziekenhuis AssenAssen | 42 dgn | 14 | 90,0% | |
| Deventer ZiekenhuisDeventer | 45 dgn | 15 | 70,0% | |
| BernhovenUden | 48 dgn | 16 | 94,7% | |
| Gelre ziekenhuizenZutphen | 48 dgn | 16 | 96,6% | |
| Máxima MCVeldhoven | 50 dgn | 18 | 93,5% | |
| Streekziekenhuis Koningin BeatrixWinterswijk | 50 dgn | 18 | 100,0% | |
| Ziekenhuisgroep TwenteHengelo | 53 dgn | 20 | 91,3% | |
| Nij SmellingheDrachten | 54 dgn | 21 | 93,0% | |
| Maasstad ZiekenhuisRotterdam | 55 dgn | 22 | 100,0% | |
| VieCuriVenlo | 56 dgn | 23 | 93,3% | |
| Admiraal De Ruyter ZiekenhuisGoes | 59 dgn | 24 | 86,1% | |
| IJsselland ZiekenhuisCapelle aan den IJssel | 60 dgn | 25 | 88,0% | |
| IsalaZwolle | 60 dgn | 25 | 83,7% | |
| Elisabeth-TweeSteden ZiekenhuisTilburg | 65 dgn | 27 | 89,6% | |
| Albert Schweitzer ziekenhuisZwijndrecht | 66 dgn | 28 | 92,7% | |
| AmphiaBreda | 67 dgn | 29 | 90,8% | |
| Ommelander Ziekenhuis GroningenScheemda | 70 dgn | 30 | 77,3% | |
| Tergooi MCHilversum | 71 dgn | 31 | 89,6% | |
| Zaans Medisch CentrumZaandam | 72 dgn | 32 | 100,0% | |
| HagaZiekenhuis's-Gravenhage | 76 dgn | 33 | 81,2% | |
| DiakonessenhuisUtrecht | 79 dgn | 34 | 82,0% | |
| Haaglanden Medisch CentrumLeidschendam | 80 dgn | 35 | 86,0% | |
| Ikazia ZiekenhuisRotterdam | 80 dgn | 35 | 100,0% | |
| RijnstateZevenaar | 80 dgn | 35 | 83,9% | |
| Laurentius ZiekenhuisRoermond | 81 dgn | 38 | 89,4% | |
| Groene Hart ZiekenhuisGouda | 84 dgn | 39 | 88,5% | |
| Reinier de GraafDelft | 87 dgn | 40 | 86,4% | |
| UMC UtrechtUtrecht | 91 dgn | 41 | — | |
| Canisius-Wilhelmina ZiekenhuisNijmegen | 93 dgn | 42 | 97,0% | |
| Saxenburgh Medisch CentrumHardenberg | 94 dgn | 43 | 84,8% | |
| Catharina ZiekenhuisEindhoven | 108 dgn | 44 | 79,2% | |
| RadboudumcNijmegen | 110 dgn | 45 | 75,0% | |
| OLVGAmsterdam | 117 dgn | 46 | 83,7% | |
| St. Antonius ZiekenhuisUtrecht | 117 dgn | 46 | 83,0% | |
| Alrijne ZiekenhuisLeiderdorp | 120 dgn | 48 | 91,9% | |
| Rode Kruis ZiekenhuisBeverwijk | 120 dgn | 48 | 92,3% | |
| Jeroen Bosch Ziekenhuis's-Hertogenbosch | 124 dgn | 50 | 95,2% | |
| Martini ZiekenhuisGroningen | 140 dgn | 51 | — | |
| Franciscus Gasthuis & VlietlandRotterdam | 142 dgn | 52 | 71,4% | |
| Meander Medisch CentrumAmersfoort | 152 dgn | 53 | 92,3% | |
| Ziekenhuis RivierenlandTiel | 153 dgn | 54 | 100,0% | |
| Frisius MCHeerenveen | 159 dgn | 55 | 95,0% | |
| Dijklander ZiekenhuisPurmerend | 166 dgn | 56 | 97,6% | |
| Medisch Spectrum TwenteEnschede | 170 dgn | 57 | 83,3% | |
| Noordwest ZiekenhuisgroepDen Helder | 181 dgn | 58 | 85,7% | |
| Spaarne GasthuisHaarlem | 189 dgn | 59 | 93,9% | |
| UMCGGroningen | 227 dgn | 60 | — | |
| ZuyderlandHeerlen | 293 dgn | 61 | 82,5% | |
| Antonius SneekSneek | — | — | 85,7% | |
| BovenIJAmsterdam | — | — | 96,0% | |
| Erasmus MCRotterdam | — | — | 100,0% | |
| St JansdalHarderwijk | — | — | 100,0% | |
| ZorgSaam ZiekenhuisTerneuzen | — | — | 95,5% |
Wachttijd: de kortste over de locaties van het ziekenhuis, laatste opgave tot 27 oktober 2026. De kleur zet een wachttijd tegen de Treeknorm, de positie tegen de andere ziekenhuizen: positie 1 is de kortste, gelijke wachttijden delen een positie. Kwaliteit: verslagjaar 2025. Klik op een kolomkop om te sorteren.