BudgetState Ziekenhuizen / Behandelingen / Neurochirurgie / Orthopedie
Neurochirurgie / Orthopedie
Hernia of kanaalstenose
Bij 26 van de 44 ziekenhuizen is de kortste wachttijd langer dan de Treeknorm van 49 dagen; de mediaan is 55 dagen (27 oktober 2026). Het langst wacht u bij UMCG: 205 dagen. Een jaar eerder was de mediaan 44 dagen.
Kwaliteitscijfers verslagjaar 2025: 4 indicatoren, zoals de ziekenhuizen ze aanleverden.
Elke stip is de locatie die de wachttijd opgaf, gekleurd naar de Treeknorm. Wijs een stip aan voor de wachttijd; klik voor het ziekenhuis.
Mediaan van de wachttijd, elke twee weken
Wachttijd per ziekenhuis, kortste eerst
Alle ziekenhuizen
| Ziekenhuis | Afstand | WachttijdTreeknorm: 49 dagen | Positievan 44 | Heroperatie binnen 30 dagenlager is beter | Lekkage van hersenvocht tijdens de operatielager is beter | Diepe wondinfectielager is beter | Meer krachtverlies direct na de operatielager is beter |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Nederlandmediaan van 44 ziekenhuizen | 55 dgn25e–75e percentiel 42–71 dgn | 0,4% | 0,3% | 0,0% | 0,0% | ||
| Erasmus MCRotterdam | 10 dgn | 1 | — | — | — | — | |
| TreantHoogeveen | 16 dgn | 2 | 1,0% | 0,3% | 0,0% | 0,0% | |
| Haaglanden Medisch CentrumLeidschendam | 21 dgn | 3 | 1,1% | 0,7% | 0,5% | 1,1% | |
| Spijkenisse Medisch CentrumSpijkenisse | 21 dgn | 3 | 0,0% | 1,2% | 0,0% | 0,0% | |
| Ziekenhuis Gelderse ValleiEde | 21 dgn | 3 | 0,3% | 1,0% | 0,3% | 0,0% | |
| Anna ZiekenhuisGeldrop | 28 dgn | 6 | 0,0% | 0,0% | 0,6% | 0,0% | |
| IJsselland ZiekenhuisCapelle aan den IJssel | 30 dgn | 7 | 0,0% | 0,0% | 0,0% | 0,0% | |
| Bravis ziekenhuisRoosendaal | 33 dgn | 8 | 0,0% | 0,0% | 0,0% | 0,0% | |
| Tergooi MCHilversum | 35 dgn | 9 | 0,0% | 1,3% | 2,2% | 0,5% | |
| Martini ZiekenhuisGroningen | 36 dgn | 10 | 0,0% | 0,0% | 0,0% | 0,0% | |
| Laurentius ZiekenhuisRoermond | 41 dgn | 11 | 0,7% | 0,0% | 0,0% | 0,0% | |
| Streekziekenhuis Koningin BeatrixWinterswijk | 42 dgn | 12 | 1,3% | 2,6% | 0,0% | 0,0% | |
| FlevoziekenhuisAlmere | 44 dgn | 13 | 3,9% | 5,4% | 2,3% | 1,5% | |
| OLVGAmsterdam | 45 dgn | 14 | 1,2% | 1,2% | 0,5% | 0,0% | |
| RadboudumcNijmegen | 47 dgn | 15 | — | — | — | — | |
| VieCuriVenlo | 47 dgn | 15 | 1,1% | 1,1% | 0,0% | 1,1% | |
| Groene Hart ZiekenhuisGouda | 49 dgn | 17 | 0,0% | 0,0% | 0,9% | 0,0% | |
| Máxima MCVeldhoven | 49 dgn | 17 | 0,6% | 0,6% | 0,0% | 0,0% | |
| Albert Schweitzer ziekenhuisDordrecht | 52 dgn | 19 | 0,9% | 0,0% | 0,0% | 0,0% | |
| Admiraal De Ruyter ZiekenhuisGoes | 53 dgn | 20 | 0,0% | 0,0% | 0,0% | 0,0% | |
| DiakonessenhuisZeist | 53 dgn | 20 | 0,0% | 2,4% | 0,0% | 0,5% | |
| Dijklander ZiekenhuisPurmerend | 55 dgn | 22 | 0,0% | 0,0% | 0,0% | 0,0% | |
| Elkerliek ziekenhuisHelmond | 55 dgn | 22 | 0,0% | 0,0% | 0,6% | 0,0% | |
| Frisius MCHeerenveen | 56 dgn | 24 | 0,0% | 0,0% | 0,0% | 0,0% | |
| Nij SmellingheDrachten | 56 dgn | 24 | 0,8% | 1,6% | 0,0% | 0,0% | |
| Slingeland ZiekenhuisDoetinchem | 56 dgn | 24 | 0,0% | 2,9% | 2,0% | 0,0% | |
| Maasstad ZiekenhuisRotterdam | 57 dgn | 27 | 0,0% | 0,5% | 0,5% | 0,0% | |
| Antonius SneekSneek | 59 dgn | 28 | 1,0% | 0,0% | 0,0% | 0,0% | |
| AmphiaBreda | 63 dgn | 29 | 0,0% | 0,0% | 0,0% | 0,0% | |
| Catharina ZiekenhuisEindhoven | 63 dgn | 29 | 0,0% | 0,6% | 0,0% | 1,2% | |
| Deventer ZiekenhuisDeventer | 63 dgn | 29 | 0,0% | 0,0% | 0,0% | 0,8% | |
| Zaans Medisch CentrumZaandam | 65 dgn | 32 | 0,0% | 0,0% | 3,7% | 1,2% | |
| Rode Kruis ZiekenhuisBeverwijk | 70 dgn | 33 | 1,2% | 0,0% | 1,2% | 1,2% | |
| Reinier de GraafDelft | 72 dgn | 34 | — | — | — | — | |
| Franciscus Gasthuis & VlietlandRotterdam | 77 dgn | 35 | 0,0% | 0,3% | 0,3% | 0,0% | |
| Noordwest ZiekenhuisgroepAlkmaar | 78 dgn | 36 | 2,4% | 0,3% | 0,7% | 0,0% | |
| Medisch Spectrum TwenteEnschede | 85 dgn | 37 | 2,5% | 1,1% | 0,6% | 0,0% | |
| RijnstateZevenaar | 89 dgn | 38 | 2,9% | 1,0% | 1,0% | 1,3% | |
| Gelre ziekenhuizenApeldoorn | 90 dgn | 39 | — | — | — | — | |
| Alrijne ZiekenhuisLeiderdorp | 91 dgn | 40 | 0,8% | 1,1% | 0,3% | 0,6% | |
| Meander Medisch CentrumAmersfoort | 98 dgn | 41 | 1,2% | 0,0% | 0,0% | 0,0% | |
| Elisabeth-TweeSteden ZiekenhuisTilburg | 116 dgn | 42 | 1,5% | 1,1% | 0,0% | 0,0% | |
| Jeroen Bosch Ziekenhuis's-Hertogenbosch | 182 dgn | 43 | 0,6% | 0,0% | 0,6% | 0,0% | |
| UMCGGroningen | 205 dgn | 44 | 2,1% | 1,1% | 2,1% | 0,0% | |
| BernhovenUden | — | — | 0,0% | 0,0% | 0,0% | 0,0% | |
| Canisius-Wilhelmina ZiekenhuisNijmegen | — | — | 0,4% | 2,1% | 4,1% | 1,2% | |
| HagaZiekenhuisDen Haag | — | — | 0,6% | 0,9% | 0,0% | 0,3% | |
| IsalaZwolle | — | — | 0,7% | 0,3% | 0,2% | 0,0% | |
| Maastricht UMC+Maastricht | — | — | 2,6% | 0,0% | 0,0% | 0,0% | |
| Orthopedisch Centrum Oost NederlandHengelo | — | — | 0,0% | 0,0% | 0,0% | 0,0% | |
| Sint MaartenskliniekUbbergen | — | — | 0,0% | 1,6% | 0,4% | 0,0% | |
| Spaarne GasthuisHaarlem | — | — | 0,4% | 0,9% | 0,4% | 0,2% | |
| St JansdalHarderwijk | — | — | 0,6% | 1,5% | 0,0% | 0,0% | |
| St. Antonius ZiekenhuisNieuwegein | — | — | 0,3% | 2,9% | 1,6% | 0,0% | |
| UMC UtrechtUtrecht | — | — | 2,5% | 2,5% | 0,0% | 0,0% | |
| Wilhelmina Ziekenhuis AssenAssen | — | — | 0,0% | 1,9% | 0,0% | 0,0% | |
| Ziekenhuis AmstellandAmstelveen | — | — | 1,8% | 0,0% | 0,0% | 0,0% | |
| ZorgSaam ZiekenhuisTerneuzen | — | — | 0,0% | 0,0% | 0,0% | 0,0% | |
| ZuyderlandHeerlen | — | — | 0,0% | 0,0% | 0,0% | 0,0% |
Wachttijd: de kortste over de locaties van het ziekenhuis, laatste opgave tot 27 oktober 2026. De kleur zet een wachttijd tegen de Treeknorm, de positie tegen de andere ziekenhuizen: positie 1 is de kortste, gelijke wachttijden delen een positie. Kwaliteit: verslagjaar 2025. Klik op een kolomkop om te sorteren.