BudgetState Ziekenhuizen / Behandelingen / Oogheelkunde
Oogheelkunde
Staaroperatie
Bij 27 van de 56 ziekenhuizen is de kortste wachttijd langer dan de Treeknorm van 49 dagen; de mediaan is 49 dagen (27 oktober 2026). Het langst wacht u bij Martini Ziekenhuis: 388 dagen. Een jaar eerder was de mediaan 50 dagen.
Kwaliteitscijfers verslagjaar 2025: 2 indicatoren, zoals de ziekenhuizen ze aanleverden.
Elke stip is de locatie die de wachttijd opgaf, gekleurd naar de Treeknorm. Wijs een stip aan voor de wachttijd; klik voor het ziekenhuis.
Mediaan van de wachttijd, elke twee weken
Wachttijd per ziekenhuis, kortste eerst
Alle ziekenhuizen
| Ziekenhuis | Afstand | WachttijdTreeknorm: 49 dagen | Positievan 56 | Beter zien na de operatie (minstens 1 regel visuswinst)hoger is beter | Na 4-6 weken binnen 0,5 dioptrie van de beoogde sterktehoger is beter |
|---|---|---|---|---|---|
| Nederlandmediaan van 56 ziekenhuizen | 49 dgn25e–75e percentiel 30–84 dgn | 94,5% | 77,7% | ||
| Anna ZiekenhuisGeldrop | 10 dgn | 1 | 94,4% | 70,7% | |
| HagaZiekenhuisZoetermeer | 10 dgn | 1 | 95,0% | 89,6% | |
| Albert Schweitzer ziekenhuisZwijndrecht | 12 dgn | 3 | 95,7% | 73,4% | |
| St. Antonius ZiekenhuisWoerden | 14 dgn | 4 | 97,8% | 80,7% | |
| Ziekenhuis RivierenlandTiel | 14 dgn | 4 | 93,8% | 77,6% | |
| FlevoziekenhuisAlmere | 15 dgn | 6 | 93,0% | 82,0% | |
| Tergooi MCHilversum | 16 dgn | 7 | 94,6% | 81,2% | |
| Elkerliek ziekenhuisDeurne | 18 dgn | 8 | 93,9% | 75,5% | |
| Catharina ZiekenhuisEindhoven | 19 dgn | 9 | 88,9% | 77,0% | |
| Spijkenisse Medisch CentrumSpijkenisse | 21 dgn | 10 | 95,8% | 79,8% | |
| VieCuriVenray | 21 dgn | 10 | 90,3% | 85,7% | |
| Saxenburgh Medisch CentrumHardenberg | 25 dgn | 12 | 88,6% | 83,9% | |
| Slingeland ZiekenhuisDoetinchem | 28 dgn | 13 | 94,5% | 76,9% | |
| IsalaZwolle | 30 dgn | 14 | 94,7% | 77,8% | |
| RijnstateElst | 30 dgn | 14 | 96,3% | 78,6% | |
| Erasmus MCRotterdam | 33 dgn | 16 | — | — | |
| DiakonessenhuisZeist | 35 dgn | 17 | 98,4% | 71,0% | |
| Jeroen Bosch Ziekenhuis's-Hertogenbosch | 35 dgn | 17 | 94,3% | 73,8% | |
| ZuyderlandHeerlen | 35 dgn | 17 | 93,1% | 80,2% | |
| Beatrixziekenhuis (Rivas)Gorinchem | 37 dgn | 20 | 98,0% | 97,5% | |
| Ikazia ZiekenhuisRotterdam | 40 dgn | 21 | 98,9% | 70,4% | |
| Oogziekenhuis RotterdamRotterdam | 42 dgn | 22 | 94,0% | 76,2% | |
| RadboudumcNijmegen | 43 dgn | 23 | 85,8% | 70,8% | |
| Maasziekenhuis PanteinBeugen | 44 dgn | 24 | 89,1% | 71,0% | |
| AmphiaBreda | 47 dgn | 25 | 89,4% | 75,6% | |
| Frisius MCHeerenveen | 47 dgn | 25 | 95,1% | 78,5% | |
| OLVGAmsterdam | 48 dgn | 27 | 95,5% | 83,2% | |
| Alrijne ZiekenhuisLeiden | 49 dgn | 28 | 94,6% | 81,0% | |
| Antonius SneekSneek | 49 dgn | 28 | 94,3% | 74,2% | |
| UMC UtrechtUtrecht | 54 dgn | 30 | 91,4% | 62,4% | |
| Amsterdam UMCAmsterdam | 55 dgn | 31 | — | — | |
| Canisius-Wilhelmina ZiekenhuisNijmegen | 55 dgn | 31 | 94,1% | 74,6% | |
| IJsselland ZiekenhuisCapelle aan den IJssel | 56 dgn | 33 | 94,6% | 81,3% | |
| Noordwest ZiekenhuisgroepDen Helder | 57 dgn | 34 | 96,2% | 78,3% | |
| Spaarne GasthuisHaarlem | 59 dgn | 35 | 97,3% | 77,1% | |
| Gelre ziekenhuizenZutphen | 60 dgn | 36 | 94,6% | 80,0% | |
| Spectrum Oogziekenhuis ZGTAlmelo | 60 dgn | 36 | — | — | |
| Bravis ziekenhuisRoosendaal | 67 dgn | 38 | 96,9% | 78,4% | |
| Franciscus Gasthuis & VlietlandRotterdam | 69 dgn | 39 | 96,7% | 72,0% | |
| Reinier de GraafDelft | 78 dgn | 40 | 94,7% | 79,1% | |
| Maastricht UMC+Maastricht | 83 dgn | 41 | 90,9% | 77,7% | |
| Laurentius ZiekenhuisRoermond | 84 dgn | 42 | 95,6% | 78,6% | |
| Streekziekenhuis Koningin BeatrixWinterswijk | 85 dgn | 43 | 93,3% | 71,7% | |
| Deventer ZiekenhuisDeventer | 89 dgn | 44 | 93,8% | 78,4% | |
| Ommelander Ziekenhuis GroningenScheemda | 90 dgn | 45 | 95,4% | 74,7% | |
| Wilhelmina Ziekenhuis AssenAssen | 90 dgn | 45 | 99,0% | 84,0% | |
| UMCGGroningen | 93 dgn | 47 | 68,6% | 86,3% | |
| Van Weel-Bethesda ZiekenhuisDirksland | 93 dgn | 47 | 94,5% | 76,9% | |
| Groene Hart ZiekenhuisGouda | 95 dgn | 49 | 96,1% | 74,3% | |
| Nij SmellingheDrachten | 126 dgn | 50 | 94,0% | 78,5% | |
| St JansdalHarderwijk | 130 dgn | 51 | 99,0% | 82,7% | |
| Maasstad ZiekenhuisRotterdam | 139 dgn | 52 | 90,5% | 73,3% | |
| Haaglanden Medisch Centrum's-Gravenhage | 180 dgn | 53 | 93,5% | 74,0% | |
| Meander Medisch CentrumAmersfoort | 181 dgn | 54 | 94,4% | 80,3% | |
| SJG WeertWeert | 188 dgn | 55 | 91,3% | 79,4% | |
| Martini ZiekenhuisGroningen | 388 dgn | 56 | 97,1% | 82,3% | |
| Admiraal De Ruyter ZiekenhuisGoes | — | — | 98,5% | 77,7% | |
| BovenIJAmsterdam | — | — | 93,8% | 75,0% | |
| Dijklander ZiekenhuisHoorn | — | — | 96,4% | 65,0% | |
| Elisabeth-TweeSteden ZiekenhuisTilburg | — | — | 91,7% | 75,8% | |
| LUMCLeiden | — | — | 94,4% | 73,0% | |
| TreantEmmen | — | — | 97,6% | 72,8% |
Wachttijd: de kortste over de locaties van het ziekenhuis, laatste opgave tot 27 oktober 2026. De kleur zet een wachttijd tegen de Treeknorm, de positie tegen de andere ziekenhuizen: positie 1 is de kortste, gelijke wachttijden delen een positie. Kwaliteit: verslagjaar 2025. Klik op een kolomkop om te sorteren.